kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
0
@Rifek No dobra. Przychodzi mi do głowy nabicie z bardzo małej odległości, zablokowanie piłki ręką zmierzającą do podparcia, albo już podpartą, zderzenie głów przy doskoku...
0
Archivo VAR popełnia ostatnio wiele głupot, ale akurat tutaj mają rację. Karny zdecydowanie wbrew duchowi gry, natomiast co do zasad można dyskutować, z tego co widzę. Moim zdaniem to karny niezgodny z zasadami, bo:
W wytycznych dla arbitrów La Liga, które przytaczała redakcja na początku sezonu pisze jasno:
"Pkt. 5 Zagrania ręką - karalne / niekaralne
(...)
NIE są uznawane za przewinienie w następujących przypadkach:
- Ręka po zagraniu piłki przez tego samego zawodnika - jeśli zawodnik celowo zagrał piłkę i ta uderzyła w jego własną rękę/ramię, chyba że nastąpił dodatkowy ruch ręki lub ramienia w kierunku piłki."
Tutaj mieliśmy zagranie celowe - wślizg blokujący strzał. Nie było żadnego dodatkowego ruchu ręki w kierunki piłki, a wręcz przeciwnie, był ruch ręki uciekający od piłki. Moim zdaniem był to też ruch naturalny, często przy wślizgach piłkarze tak wypuszczają ręce, by złapać lepszy balans. Nie można też mówić o ręce blokującej strzał albo neutralizującej groźną akcję, bo akcję zablokował ciałem piłkarz Betisu, a wszystko później, to niefortunne odbicie się w górę, które nie miało żadnego wpływu na grę.
0
@QuQ "Raz walnie Ci hattricka, raz nie strzeli gola na pustą bramkę z 5 metrów."
Trafnie o Lewandowskim z poprzedniego sezonu.
0
@Rifek "Nie, rzucił się do zablokowania i piłka go trafiła w ciało"
Czyli było to zagranie celowe. Sam piszesz, że rzucił się do zablokowania, czyli jest zamiar i jest akcja.
2
W gruncie rzeczy, to atak Rashford - Ferran - Raphinha + Yamal na 10tce byłby całkiem srogi. Chciałbym to zobaczyć...
0
@KamQiX Tak, zgodzę się. Natomiast napastnicy mają też mniej okazji, bo są gorsi.
0
@Czyhrynski Ja tam akurat doceniam Ferrana już od czasów drugiego sezonu Xaviego. To było widoczne od samego początku, że on się na skrzydła zupełnie nie nadaje, natomiast na dziewiątce może być solidną opcją. Natomiast od czasów Xavinety znacznie się rozwinął i obecnie prezentuje odpowiedni poziom, by grać w pierwszej 11 Barcelony.
Nawiasem mówiąc, to jeśli ktoś kogoś wysyła na taczkach do innego klubu po JEDNEJ zmarnowanej setce, to ma coś nie po kolei w głowie. Zwłaszcza, gdy przez ostatnie kilka lat oglądał Lewandowskiego na dziewiątce, który od zawsze marnował dużą ilość okazji.
0
@Rifek Gdzie tak pisze, że ten warunek ma być wykluczony? Podpowiem: nigdzie.
Zresztą, przeanalizuj sobie ten warunek zgodnie z logiką.
"gdy zawodnik ustawia ramię/rękę tak, że zajmuje większą przestrzeń,
podejmując ryzyko, i w konsekwencji blokuje podanie przeciwnika, strzał
na bramkę"
Tutaj ręka nie zablokowała żadnego podania, ani strzału. Zablokowała odbicie od klatki piersiowej / boku, czyli podpada pod punkt o zagraniu piłki przez tego samego zawodnika, który wcześniej przytoczyłem.
1
@KamQiX Atletico to jest trzecia najlepsza drużyna w Hiszpanii pod względem wartości rynkowej. Ostatnie 2 sezony to transfery przychodzące za ok. 400 mln euro. Także mówimy tutaj nadal o ekipie ze ścisłego topu, przypominam.
2
@KamQiX @tbas Wiadomo, trzeba to brać pod uwagę. Ale to nie jest tak, że mamy tutaj wyrównaną sytuację... Ferran strzela gola co 88,9 minut, a Alvarez co 154,6 minut. Ferran strzelił 3,22 bramki więcej niż powinien wg. wskaźnika xG, a Alvarez tylko 1,15. Do tego Alvarez cały czas gra na swojej pozycji, natomiast Ferran ok. 1/3 minut zagrał na lewym skrzydle.
3
@Popitek12 A jednak, taki Pepula wolał tylko gole i stawiał na Haalanda. To "coś więcej" niestety nie zawsze przekłada się na wyniki drużyny.
61
@szymon6847 Z PSG strzelił. Z Atletico strzelił. W poprzednim sezonie gol z Interem, 3 asysty w ligowym El Clasico, wcześniej 2 gole po wejściu z ławki z BVB, 2 gole po wejściu z ławki z Atletico w lidze, gol z Atletico w półfinale pucharu...
Ale tak, Ferran nie potrafi grać z cięższymi rywalami. Trzymajcie mnie, bo zejdę na zawał...
33
Czy Ferran (który wg. ekspertów La Rambli nigdy wyżej dupy nie uniesie, niż ławka w Barcelonie), dzielący minuty z Lewandowskim i rzucany co drugi mecz na skrzydło właśnie przebił liczbowo epokowy talent, pięknego Argentyńczyka, Juliana Alvareza?
0
@Kyonego Gdzie w jego pierwszej i drugiej bramce był fart? Natomiast co do reszty... Chcesz napastnika, który będzie strzelać w każdym meczu? Powodzenia w poszukiwaniach.
13
Messi tak bardzo przejeżdża się po tym MLS'ie, że aż zaczynam mieć zagwozdkę, czy on aby nie nadawałby się nadal u nas do pierwszego składu.
2
@partymaker Może i tak, ale te fragmenty, które przytoczyły meczyki (tam w artykule jest więcej, ja tylko wziąłem "mięsko") raczej nie przedstawiają go w zielonym świetle.
3
@Czyhrynski Dla mnie kapitalne kino. Film, który sprawił, że przez 2 godziny czułem się, jakbym siedział tam w Endurance z Cooperem i resztą. Taka immersja zdarza mi się bardzo rzadko, a tutaj głównie dlatego, że audiowizualnie ten film po prostu wymiatał. Wartości naukowych nie oceniam, bo to jest kino i ma ono inną funkcję, zresztą zawsze bliżej mi było do fantasy (które opiera się na wiarygodności, a niekoniecznie na realistyczności), niż do sci-fi.
4
- Mohamed Salah (info z meczyków):
"Jestem bardzo, bardzo rozczarowany. Zrobiłem tak wiele dla tego klubu przez lata, a zwłaszcza w zeszłym sezonie. Teraz siedzę na ławce rezerwowych i nie wiem, dlaczego. (...) Mam wrażenie, że klub mnie poświęcił."
Gość gra padlinę od odpadnięcia z Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie i nie wie, dlaczego w końcu wypadł z pierwszej 11stki? Przecież tam w głowie musi być większe ego niż to Viniciusa, a to ogromne osiągnięcie...
1
@DragonxNF W gruncie rzeczy to nic nie jest tam możliwe do udowodnienia od momentu "wejścia" do czarnej dziury. Natomiast zgodne z nauką są takie zjawiska, jak np. fale na wodnej planecie, albo "przyspieszony" upływ czasu.
0
@gohan77 nie było? A pamiętasz 3 asysty w El Clasico, gol z Interem w LM? Teraz, na początku sezonu, jak Lewego nie było, to też strzelał, prawie w każdym meczu.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@europejczyk Aha, no to pozdrawiam XD.
Uwielbiam ten typ ludzi, wchodzą w dyskusję, a jak ktoś udowodni im błąd w myśleniu to honor nie pozwola im się do tego przyznać i idą w zaparte. Okej, siedź tam sobie utwierdzony w swoim przekonaniu i zajmij się lepszymi zajęciami.
0
@europejczyk No nie. Wyraźnie pisze, że to ma uzasadnienie wtedy, gdy "nastąpił dodatkowy ruch ręki lub ramienia w kierunku piłki".
Tutaj nie było takiego ruchu - wręcz przeciwnie, ręka uciekała od piłki.
0
@europejczyk @Rifek
https://www.fcbarca.com/128590-wytyczne-dla-arbitrow-na-nowy-sezon-laligi.html
Pkt 5. Zagrania ręką - karalne / niekaralne
"NIE są uznawane za przewinienie w następujących przypadkach:
- Ręka po zagraniu piłki przez tego samego zawodnika - jeśli zawodnik celowo zagrał piłkę i ta uderzyła w jego własną rękę/ramię, chyba że nastąpił dodatkowy ruch ręki lub ramienia w kierunku piłki."
1
@europejczyk Ale przepisy mówią, że to nie jest karny...
1
Ferran to świetna opcja na dziewiątkę i wiadomo to nie od dzisiaj, ale trzeba w niego inwestować na tej pozycji, a nie rzucać po skrzydłach.
Ale żeby nie było tak miło, to jak mógł być bliski 4-5 bramek, jak oddał 3 strzały przez cały mecz?
2
Po 21 meczach obecnego sezonu:
Ferran Torres - 13 goli + asysta
Robert Lewandowski - 8 goli + asysta
Razem: 21 goli + 2 asysty
Po 21 meczach poprzedniego sezonu:
Robert Lewandowski - 22 gole + 2 asysty
14
Oczywiście, że nie. To jest jeden z najgłupszych karnych od długiego czasu, jaki widziałem w naszych meczach.
2
Ale Rashford dzisiaj stinkera zapodał, sensacyjne. Gorzej niż Lewy ostatnio.
1
Barcelona wygrywa mecz dzięki Negreirze? Znowu?