1

@DonCarletto Oby Real dostał w papę od The Blues i Osasuny. Wtedy sezon będzie idealny.

4

@mekston Chłopiec w depresję wpadnie od goli potężnego Wikinga XD

0

@El Madridista. Z dobrych singli piłem Glenmorangie i Macallana :)

0

@El Madridista. A co myślisz o irlandzkim trunku Jameson? Mi bardzo smakuje ;)

0

@Transu96 Tak. Teraz Perez całej UEFA posmarował ;)

0

@partymaker Teoria Chaosu, Słaby punkt

0

https://fb.watch/jN6HvyxRz2/
Jet Pack brytyjskiej firmy Gravity Industries. Ma moc ponad 1000 KM i osiąga ok. 130 km/h. Fajna zabawka, ale kosztuje 440 tys. $.

1

@takisobiektos Szejku posmarował :)

3

@Pawlak1992
Ulubione: Daria Zawiałow, Aurora, Emily Haines (Metric), Lana del Rey, Celeste, Arlo Parks, Phoebe Bridgers.
Nielubiane: Miley Cyrus, Ava Max, Ariana Grande, Edyta Bartosiewicz

1

@Kitek1640 Fajna, ale jednak wolał bym klasyka w postaci Corvette Stingray z 1969

9

W starożytności szczególnie na Bliskim Wschodzie jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych były cegły suszone na słońcu (często z dodatkiem trzciny dla wzmocnienia). Największą budowlą zbudowaną w całości z tego budulca jest twierdza Arg-e Bam położona w południowowschodniej prowincji Kerman w Iranie. Pierwsze ślady osadnictwa są datowane na okres panowania dynastii Achemenidów (VI-IV w p.n.e.). Funkcję obronną Arg-e Bam przyjęła za sprawą władców Partii, którzy obawiali się m.in. rzymskich wypraw wojennych. Następnie Sasanidzi spadkobiercy państwa partyjskiego wnieśli budynki dla możnowładców i wzmocnili mury. Na ostateczny kształt twierdzy wpłynęli Arabowie, którzy w VII wieku n.e. podbili te tereny i wnieśli tam pierwszy meczet na ziemiach wspołczesnego Iranu. W czasach świetności twierdza posiadała długie na ponad 1800 m mury o wysokości 6-7 m, posiadające 67 wież. Obecnie już nie robi takiego wrażenia z powodu silnego trzęsienia ziemi z 2003 roku, ale Irańczycy odwalili kawał dobrej roboty pieczołowicie odtwarzając zniszczone elementy. Dzięki nim kolejne pokolenia mogą podziwiać to pustynne cudeńko :)
https://zapodaj.net/63927be11a0db.jpg.html

4

@tbas No ale nie dali rady wejść więc o co ci chodzi? ;)

0

@Messi1992 A czemu mecz skończył się 2:0?

1

@konrad1661 Takich powinni od razu banować :)

1

@GeneralXavi A ja mam 11 stopni i słoneczko :)

0

@AmigoBlancos Skład hańby i sromotnej klęski ;)

1

@MesQueUnClub_87 Congratulazioni! Pasta deliziosa ;)

5

Kurde mać tego już jest za wiele. Ciekawe do czego jeszcze dojdzie...

1

@Faro To akurat nie był ChatGPT od OpenAI tylko Chatbot Eliza, który wprawdzie wykorzystuje model językowy GPT a jednak jest trochę inny bo od początku miał symulować terapeutę więc jest to jeszcze bardziej tragiczne... No i Eliza to podobno jeden z pierwszych takich chatów.

3

Włochy jako pierwszy kraj zachodni zbanowały ChatGPT z uwagi na m.in. łamanie RODO poprzez trenowanie AI na forach i komentarzach w mediach społecznościowych, a także wyciek konwersacji z chatem i danych dot. płatności
https://www.euronews.com/next/2023/04/04/after-italy-blocked-access-to-openais-chatgpt-chatbot-will-the-rest-of-europe-follow

2

@Sulimo Planeta idealna dla Ciebie. Codziennie byś miał jakiś wybuch do obejrzenia :)

1

@kynio302 Czyli cuchnący kiszony śledź? W życiu bym tego nie spróbował :)

0

https://fb.watch/jGLNQkmDJc/
Jak byłem dzieckiem to zawsze marzyłem o takim warsztacie. Świetne są te wszystkie detale ;)

0


Wczoraj w stanie Montana wykoleił się pociąg przewożący piwo. Co za ogromna strata ;)

0

@FcPortoFan1999 Podobno Leicester City ma na niego chrapkę po tym jak wywalili Brendana Rodgersa

0

@MICHU2 To zawsze jest gra pozorów :)

2

To co Napoli się już skończyło? :)

0

@FcPortoFan1999 Jeeest mój kupon został przywrócony do życia! ;)

0

@Tridente2015 Diego Xavione :)

0

@JimMorrisonFCB Co za obrzydliwi rasiści! Trzeba zaorać tą ligę ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?