Zoker
Dołączył/a: luty 2020
16 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@barcanawieki Wygląda na to, że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
1
@FafitFCB maka facia pucia pucio
1
@LuisSalvano Nikt tutaj nie prowokuje, więc zluzuj poślady ;)
0
@kaamil1910 Ja nigdy nie stawiam na Barcelonę, bo jak przegrają to podwójny smutek, a jednak strata punktów Atletico trochę rekompensuje przegraną kasę.
1
Komu jeszcze wczoraj Atleti popsuło kupon?
0
@Kamiloza91 Jest to zależne od wielu czynników, ale jeśli miałbym być szczery to Pique + Araujo, a w obwodzie Garcia, Lenglet i Umtiti w takiej kolejności.
0
@ArterkHD Loteria. Jak Celta pierwsza strzeli gola to raczej będą myśleli o obronie, a nie atakowaniu.
0
Chłopaki chodzicie do fryzjerów/barberów czy sami/partnerki Wam główki opierdzielają maszynką? Jeśli tak, to macie jakiś ciekawy model do polecenia?
12
Sukces rządu: II najuboższy kraj świata ma 2x wyższą od nas kwotę wolną od PIT
Malawi to drugi najbiedniejszy kraj Afryki i zarazem świata, po Burundi. W rankingu PKB per capita zajmuje przedostatnie 188. miejsce (BŚ '19). Kwota wolna od podatku w Republice Malawi wynosi 1,2 mln kwacha (5800 zł). W Polsce wynosi 3091 zł.
1
@Survier Zima ma mały wpływ na ilość owadów latem. Jeśli wiosną spadnie kilka razy deszcz to i tak się namnożą, bo one tylko potrzebują wody żeby jaja składać.
1
@FCB24 No Pedro bardzo dobrym zmiennikiem był i ogólnie karierę miał udaną, więc gdyby Trinaco osiągnął podobny poziom co Pan Uśmieszek to jak najbardziej jestem za.
0
@JustBarca To poczytaj moje wcześniejsze wpisy
2
Po raz kolejny powiem, że Barcelona to za wysokie progi dla Pucia, a nawet dodam, że ten zawodnik nie zrobi "dużej" kariery dzięki swoim wspaniałym uwarunkowaniom fizycznym. O wiele większe nadzieję pokładałbym już w Trincao.
2
@tmQbassive plastikowa miska przecież
0
@Sulimo Ogólnie nie podoba mi się wizja wioski na wzniesieniu z drewnianym płotem, gdzie Roahńczycy to była głównie konnica. No jak kawaleria ma efektywnie walczyć na takim terenie?
1
@Sulimo Jak wygląda Edoras w książce, bo nie pamiętam? W filmie jest przedstawione jako wioska z drewnianym płotem, który orkowie sforsowaliby w minutę.
8
@paweldunajecfcb Tak, ale nikomu nie mów, bo to tajemnica.
2
Dobrze, że lasów nie zamknęli.
24
Najlepszy wybór, bo Sergi ma najpiękniejszą cerę ze wszystkich zawodników pierwszego zespołu.
3
@SteuerFreiMoney "Gdy będziesz miał samobójcze myśli proszę zadzwoń do mnie
Choć to nie Błękitna Linia przyjadę by dać ci w mordę
Wjadę frontalnie z kopem ciosy ostudzą zamiary
Zostawię p***ę pod okiem żebyś miał drugą do pary"
Może też czas żeby porozmawiać o tym z żoną i zmienić tego psychologa, bo jednak specjalista nie powinien mówić takich rzeczy.
0
@KrzysiekM Możesz polecić jakieś kanały na YT, z których korzystasz/korzystałeś i pomogły Ci?
0
Chciałbym podreperować swój angielski żeby móc się płynnie porozumiewać w tym języku? Jakie metody nauki polecacie? Pójść do szkoły językowej czy jednak samemu można coś ogarnąć?
0
@DonMatteo901 Chodzi mi właśnie o to, że wspieranie i pozwolenie na takie rzeczy, gdzie nie mają one "aż takiego wpływu" ma wpływ na to, że do sportu podobne rzeczy są wprowadzane.
10
Spotkał Messiego. Potem życie małego chłopca zmieniło się w koszmar.
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/UL1k9kpTURBXy85Y2VkZDllYWQzZTU3ZmRhMGRkYWY5YWIxODc2Njc2ZS5qcGeSlQMAzIXNC-TNBrCVAs0DnQDDw4KhMAWhMQE
Wszystko zaczęło się od zdjęcia, jakie Hamayoun Ahmadi zrobił swojemu młodszemu bratu, Murtaziemu i które udostępnił na Facebooku. Mały chłopiec z Afganistanu miał na sobie plastikową siatkę, podpisaną nazwiskiem i numerem Messiego. - Nie wiem, kto znalazł tę torbę. Napisałem na niej "Messi" i oznaczyłem ją numerem 10 - opowiada Hamayoun. - Byłem szczęśliwy, bo stałem się piłkarzem! - mówił zadowolony Murtazi.
Zupełnie inaczej odebrali to inni mieszkańcy Jaghori, ich rodzinnej wioski. Chłopiec był wyśmiewany za noszenie plastikowej siatki. - Niektórzy ludzie myśleli, że jestem tak biedny, że nie mam za co kupić synowi koszulki - wspomina Arif Ahmadi, ojciec chłopców.
Zdjęcie chłopca szybko zyskiwało na popularności w Internecie. Rozpoczęła się akcja odnalezienia małego bohatera. Wkrótce do jego rodzinnego domu dotarły dwa duże pudła. - Kiedy je pierwszy raz zobaczyłem, nawet ich nie otworzyłem - mówi ojciec. Jak sam przyznał, myślał, że w jednym są zabawki dla Murtazy, a w drugim dolary. W środku była piłka i koszulka z autografem Leo Messiego.
Ale po wiosce plotki niosły się szybko. Już wkrótce wszyscy myśleli, że rodzina została obdarowana ogromnymi pieniędzmi. - Ludzie kręcili się nocą wokół naszego domu. Byłem bardzo zaniepokojony - ciągnie opowieść ojciec.
Głowa rodziny podjęła decyzję, że musi chronić rodzinę. Sprzedał dom i samochód, po czym wszyscy ruszyli do Pakistanu, gdzie wnieśli o azyl. Do wniosku dołączone były groźby od Talibów, którzy pisali, że "pożałują za akcję z Messim". W Pakistanie uznano jednak, że "Talibowie mają na głowie większe sprawy, niż zajmowanie się rodziną Ahmadich". Wniosek został odrzucony.
Byli zmuszeni, by wrócić do Jaghori. Siedem miesięcy później o Murtazie Ahmadim znów było głośno. Został zaproszony przez Katarczyków do Doha, gdzie mecz towarzyski rozgrywała FC Barcelona. Młody chłopiec spełnił swoje marzenie, spotkał Messiego i nawet wyszedł z nim za rękę na boisko. Internet obiegły filmiki z tego wydarzenia. Chłopiec za wszelką cenę nie chciał opuszczać zawodnika. - Mówiłem Messiemu, że chcę z nim zostać, że chcę grać z nim - opowiada Murtaza. Przyznał potem w reportażu, że kocha Messiego bardziej niż własną matkę.
Rodzice chłopca liczyli, że gdy Murtaza spotka się z Argentyńczykiem, ten odpowiednio mu pomoże. Wszystko dlatego, że słyszeli o historii syryjskiego chłopca, któremu Ronaldo miał przekazać znaczną sumę pieniędzy. - Byliśmy w Katarze, więc Messi mógł zrobić coś, nie dla mnie, ale dla Murtazy, bo on jest jego wielkim fanem. Ale, niestety, Messi nie zrobił niczego - opowiada ojciec. - Ludzie mówili, że spotkaliśmy Messiego, więc na pewno dał im pieniądze. Messi nie poratował nas nawet jednym ruplem - dodała matka.
Plotki o bogactwie chłopca znów się rozsiały. Obcy ludzie dawali do zrozumienia, że porwą Murtazę dla okupu. Doszło do tego, że chłopiec był pytany na ulicy, czy to on. W odpowiedzi słyszeli: "nie, Murtaza to mój brat".
Chłopiec przestał chodzić do szkoły, nie mógł bawić się ze znajomymi. Został wysłany do wujka do Kabulu. Tam jednak po pewnym czasie nasiliły się ataki terrorystyczne. - Tu jest mnóstwo eksplozji. Wszędzie - opowiadał Murtaza, który spędzał czas na samotnym kopaniu piłki w garażu czy na dachu. - Nie mam przyjaciół - mówił, wyraźnie zasmucony. Wujek chłopca dodał - Zanim pojechał do Doha, był taki radosny. Ciągle rozmawiał, był psotnikiem. Teraz nie mówi za wiele. W innym kraju takie wydarzenia byłyby szansą. Dla nas są zagrożeniem.
Murtaza, pytany, czy - znając późniejsze wydarzenia - znów założyłby koszulkę z nazwiskiem Messiego, odpowiedział, że tak. - Zrobiłbym to, bo go kocham - dodał.
Murtaza w zeszłe wakacje wrócił do domu. Obecnie ma dziewięć lat. Matka chłopca liczy na to, że przez obecność w mediach jej syn będzie miał szansę, by wyjechać za granicę.
Źródło: Onet
1
@macio_944 Granada prawie doleciała i może nawet troszkę deskę pobrudzili, a Barcelona to jeszcze przed drzwiami odpaliła kreta.
1
@macio_944 No nie porównałbym wpadek w ćwierćfinale i półfinale LM gdzie pierwszy mecz wygrało się kolejno 4:1 i 3:0, a potem mając tyle czasu na przygotowanie się do rewanżu dało się dupy do przegranej jednego meczu w Pucharze Króla.
0
@Yoshi94 Przyjacielu skoro oglądasz powtórkę 20 razy i nie widzisz kontaktu to co tutaj da screen? Puść sobie jeszcze raz i na pewno zobaczysz kontakt.
20
@DonMatteo901 A to wszystko, bo małymi kroczkami społeczeństwo na to pozwala. Przykładowo gdy Ellen Page nagle się odwidziało bycie les i kobietą to stwierdziła sobie, że od teraz nazywa się Elliot i jest mężczyzną (jest kobietą z biologicznego punktu widzenia i nawet żadnej operacji zmiany płci sobie nie zrobiła xD). Społeczeństwo przyklaskiwało i mówiło, że trzeba to tolerować, bo to jest jej wybór, ale według mnie takie właśnie wspieranie doprowadza do tego, że świat staje się absurdalny, tak jak w sytuacji, którą opisałeś wyżej.
0
@Yoshi94 Okey, masz rację nie było karnego, a sędziowie zawsze się mylą na niekorzyść Barcelony, koniec tematu. Zadowolony?
0
@AlexDark00 Robben potrafił przyjąć piłkę prawą nogą