3

Come on you Irons!

1

@Dankho94isback większość klubów, które byłoby ewentualnie na to stać ma już LS, a przy aktualnych jego problemach zdrowotnych i sportowych wydaje się to tym bardziej wykluczone skoro nawet jeszcze przed nową umową wiele klubów się wycofywało choćby przez same wymagania Nico np. Chelsea i Arsenal, które go obserwowały. Będą też wchodzić już nowi zawodnicy na rynek jak Diomande czy nawet Abde więc moim zdaniem jego pociąg już odjechał i zostanie w tym Bilbao tak jak chciał z resztą sam skoro podpisał taką umowę. Ja osobiście bym go już nie chciał u nas za te cyrki i jak rok temu lubiłem kandydaturę Diaza bo profilowo miała bardzo wiele sensu co tylko się potwierdziło w bardzo podobnie grającym Bayernie tak teraz też przy tak drogim transferze wolałbym Diomande, który tak naprawdę byłby łatwiejszy pewnie do sprowadzenia(dużo niższe zarobki niż Nico, a Lipsk oczekuje +/- tyle samo ile klauzuli ma Nico czyli €100m z tą różnicą, że tutaj pewnie spokojnie można by to rozbić na transze czego nie da się zrobić w przypadku klauzuli).

6

Ironiczne jest, że Nico od swojego najlepszego sezonu w karierze czyli 2023/24 i tego peaku naszego zainteresowania nim po Euro każdy kolejny sezon aktualnie rozgrywa gorszy od poprzedniego. Sportowo aktualnie się cofa natomiast zależy jak kto na to spojrzy to ugrał co chciał czyli kontrakt na dekadę gwarantujący topowa wypłatę na tle nawet graczy Barcelony i Realu co sezon niezależnie od poziomu jaki będzie prezentować+ nie musi wychodzić ze strefy komfortu. Na jakąś refleksję też już raczej będzie zbyt późno bo przy aktualnej pensji i nowej wyższej klauzuli nikt go nie wykupi z Bilbao.

3

@ShawnC @RC28 tyle, że Diaz jest kluczowym zawodnikiem w bardzo podobnym systemie Bayernu do naszego i w bliźniaczej samej roli jaką by pełnił u nas. Do tego świetnie sobie radzi w LM pokazując charakter i umiejętności w ważnych meczach, jest liderem w kadrze czy był ważnym zawodnikiem Liverpoolu, a to pokazuje, że radzi sobie w bardzo różnych kontekstach. Zawsze istnieje jakieś ryzyko, ale dla mnie jeśli uważamy, że Nico by tu błyszczał to tym bardziej nie ma podstaw żeby nie sądzić, że również Diaz, który na aktualny etap ich karier jest zawodnikiem lepszym, a przede wszystkim bardziej kompletnym. Oczywiście już tego nie sprawdzimy bo żaden tutaj nie trafi.

2

@mekston nie mam kciuków

2

W Anglii sędziowie też udani jak w La Liga…chłop nadepnięty w polu karnym tak, że aż mu but spadł, a Taylor i na varze ślepi.

3

@MOLESTA z drugiej strony oglądając nasze okienka przez ostatnie lata też widać pewne schematy naszego działania, które się powielają i wypada podchodzić jednak z bardzo ograniczonym zaufaniem do naszych „planów” medialnych

2

Liczę dziś na maksimum koncentracji i determinacji naszych zawodników bo mamy wręcz idealne warunki żeby ich dziś po prostu zlać jeśli się nie rozluźnimy wobec ogromu ich problemów boiskowych i pozaboiskowych aktualnie.

3

@mesulete to ile Twoim zdaniem powinien zarabiać zawodnik numer 12-14 w Barcelonie oraz aktywny reprezentant Hiszpanii w wieku 25-30 lat? Czemu to również tak rażąca w oczy kwota względem innych zawodników na liście Twoim zdaniem?

0

@mesulete i z całej tej listy znając aktualny status zawodników w swoich klubach to Ferran najbardziej negatywnie Cię zaskoczył? xD

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

13

This is something else xD

9

Nawet nie wiem jak to skomentować co się u nich dzieje bo co news to lepszy xD

5

@Karol145 to i właśnie osoba Lucho, któremu życzę jak najlepiej trochę mnie koi

39

Ogólnie to trochę przykre, że mieliśmy taką genialną generację i nie potrafiliśmy obronić LM, a zaraz może to zrobić PSG i to z „naszym” trenerem. Z drugiej strony mega ironiczne jest to, że dwa lata po odejściu Mbappe do Realu żeby osiągnąć „wielkość” i zdominować futbol na lata, Real jest w swoim najgorszym momencie sportowo od lat, sam Mbappe chyba nigdy nie był w takim ogniu krytyki, a PSG jest na drodze do budowy drużyny, która się zapisze w historii i będzie wspominana jako najlepsza w aktualnym okresie. Football, bloody hell!

1

@HavertzKai w Fifie lub fm’ie na pewno

1

Nie mogłem niestety oglądać pierwszej. Czy to prawda co ptaszki ćwierkają, że Bayern został trochę przekręcony przez sędziów?

5

@Cule1234 @blakkudium ja nauczony pokory mówię, nie otwierać szampana dopóki nie będzie oficjalki bo jeszcze się musi z nimi dogadać gdzie zarabia u nas wyraźnie więcej niż najlepiej opłacani gracze Monaco. Nawet na wypożyczeniu dzieliliśmy się jego pensją mimo, że została odrobinę rozbita przedłużeniem o rok.

1

Jeszcze czekać na oficjalke, a tutaj trzeba być ostrożnym biorąc pod uwagę, że musi się z nimi dogadać co do pensji i oto jest dzień, który dał nam Pan

0

@Krzysztof1987 nie wyjeżdżają bo nie muszą. Mają topowe sportowo i finansowo kluby u siebie czyli wszystko czego potrzebują topowi gracze bez opuszczania ojczyzny.

4

@Gaucho jeden i drugi jest bardzo pracującym dla zespołu zawodnikiem i stricte pod kątem momentów i egzekucji pressingu są zjawiskowi(tak, można też głupio pressować i robić to bardzo nieudolnie choćby pod względem złych momentów czy nawet kątów nabiegu w pressingu). Dla mnie Alvarez na teraz już jest bardziej ukształtowanym zawodnikiem i bliższym swoich maksymalnych możliwości(choć wbrew pozorom Pedro w tej chwiejnej Chelsea był być może nawet najlepszym zawodnikiem w tym sezonie) o tyle właśnie poza grą kombinacyjna, wymiennością pozycji, pojedynkami na ziemi, praca bez piłki itd. typowymi dla bardziej mobilnych graczy ma więcej do zaoferowania wewnątrz samego pola karnego i w zadaniach właśnie 9 jak utrzymanie piłki tyłem do bramki czy pojedynki powietrzne(wygrywa 49% takich pojedynków w PL vs 21% Alavareza w La Liga) ze względu na lepsze warunki fizyczne. To taki profil Isaka/Eikitike(nawet warunkami fizycznymi podobny) czyli poniekąd mojego małego marzenia jeszcze zanim przeszli do Liverpoolu.



3

@Adran360 to prawda, ale druga strona medalu jest taka, że ligi jak holenderska czy portugalska też mają ogromną dziurę w poziomie pomiędzy tymi kilkoma najlepszymi zespołami, a reszta ligii co widać na wykresie. Z resztą wystarczy zobaczyć, że co roku te same kilka zespołów walczy o mistrzostwo i awansuje do europejskich pucharów praktycznie bez wyjątków( w lidze portugalskiej to chyba tylko dwa razy w historii wygrał innych zespół niż ktoś z trójki Sporting/Benfica/Porto).

3

Wracając do statystyk…Opta czyli jeden z największych dostawców danych sportowych co roku aktualizuje swoją ocenę klubów oraz lig na podstawie danych, które zbierają, a następnie przydzielają im wynik w punktacji do od 0 do 100, a właściwie bardziej 99.9. Nie jest to oczywiście bezbłędne, ale może pomóc w ocenie ligii dla tle innych oraz ocenić jak duże są różnice sportowe względem zespołów wewnątrz danej ligi. Tutaj mam właśnie taką ocenę top 5 lig sprzed tego sezonu i oczywiście nie powinno być zaskoczeniem, że zdecydowanie najwyżej jako całość została oceniona Premier League, następnie Serie A, La Liga oraz trochę dalej Bundesliga, a najniżej została oceniona Ligue 1. Natomiast nie to zwróciło moją uwagę, a różnica pomiędzy najmocniejszym zespołem w lidze, a drugim. W Ligue ta różnica wynosi aż 9pkt podczas gdy w żadnej innej lidze z top 5 nie przekracza właśnie 5pkt(ofc druga jest Bundesliga pod tym względem), a w przypadku La Liga czy Premier League wynosi nawet 0.5-1pkt. Czyli najprościej mówiąc nie istnieje druga liga w top 5 gdzie różnica poziomu sportowego(finansowego też) pomiędzy najlepszą drużyną w lidze, a drugim miejscem byłaby tak duża.

Jako ciekawostkę dodam, że taka różnica jak w Ligue 1 między PSG, a drugim miejscem jest w La Liga między pierwszym, a +/- 6 miejscem, a w Premier League między liderem, a zespołami z dolnej połowy tabeli wyłączając te ze strefy spadkowej.
@BORO_12
@blakkudium
@Beztroskii
@Adran360
https://zapodaj.net/plik-k5oVokhXJR

4

Co prawda w tym sezonie znowu miał trochę problemów z urazami, ale Raphinha, który sumarycznie więcej spotkań opuścił przez urazy ma w lidze prawie 400 minut więcej. To w sumie pokazuje jak szeroką kadrę ma PSG oraz też podkreśla ich nastawienie do ligi i różnicę sportową względem reszty zespołów gdzie są w stanie dominować mimo regularnej gry „drugim” garniturem bo przykładowo Kvara i Doue też mają ok 1.3k minut w lidze, a Barcola niecałe 1.6k podczas gdy u nas rotacyjny Marcus ma nawet 1.5k. Nic dziwnego, że potem mogą jak wściekłe psy zasuwać w LM, ale żaden inny topowy zespół może poza Bayernem ewentualnie choć też niekoniecznie sobie na to nie może pozwolić bo przegrałby ligę. Ani w Hiszpanii (Atleti tak rotuje bo przegrali ligę już na jesień), ani w Anglii czy Włoszech. Do tego we Francji przed LM regularnie na prośbę PSG przekładane są spotkania nawet jeśli ich rywalom to nie pasuje co jest nie do pomyślenia choćby w La Liga gdzie już wielokrotnie widzieliśmy na jaką pomoc możemy liczyć w takiej sytuacji.

Ps. Obrazek został ucięty, ale chodzi o 965min Dembele w Ligue 1 w tym sezonie

27

No i super, mamy długoterminowy projekt. Teraz tylko niech zarząd da mu odpowiednie narzędzia do pracy, a jestem pewien, że możemy dobić do poziomu rywalizacji Bayernu/PSG bo to bliźniacze wręcz pod wieloma względami spojrzenie na futbol.
@Beztroskii
@BORO_12
@blakkudium

4

@Lionel_Messi10 wyznaczyła według kogo? Rok temu według tych samych mediów wyznaczyliśmy budżet na Nico/Diaza, a wpadł ledwo Rashford. Czyny, a nie zamiary i wielkie słowa bo w przestrzeni medialnej sami sobie zaprzeczamy często.

7

Bardzo ciekawy zawodnik i dla mnie dużo lepszy niż się uważa sądząc po komentarzach, ale nie wierzę ani w niego, ani w Alvareza, bo to finansowy kosmos.

5

„TYM RAZEM na pewno go osiągniemy, to pewne” xD

4

Moim zdaniem kluczowy więc biorąc pod uwagę jego wiek tylko oferty wyraźnie powyżej €100m powinny być brane pod uwagę. Takie, które pozwolą nam znacząco wzmocnić potem zespół.

0

Więcej się z tego kiksu wycisnąć nie dało xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?