2

@blakkudium ja narazie oceniam względem tego co podają media(pod tym względem się zazwyczaj zgadza choć często przestrzelają media z naszymi możliwościami co sam klub pewnie podkręca oraz agenci), a tutaj narazie dominuje narracja, że pójdziemy jednak mocno po napastnika, a na LS chcemy zatrzymać Marcusa.

2

@takisobiektos nikt nie mówi, że ten ruch to pewniak, ale dalej moim zdaniem jeśli porównujemy możliwości obu transferów to ten wydaje się łatwiejszy do przeprowadzenia ze względu na okoliczności. Z tym zakazem z tego co kojarzę jeśli nic się nie zmieniło to też nie oznacza kompletnego zakazu transferów tylko rejestracji graczy. Dalej chyba mogą jak zwykle nakupić wonderkidów i powysyłać ich na wypożyczenia choćby do klubów należących do tej samej grupy jak Strasbourg.

Edit. Ich ban dla pierwszej drużyny jest w zawieszeniu na dwa lata czyli nie jest aktywny aktualnie


2

@LukaszFan jest dużo bardziej jeśli Chelsea nie zakwalifikuje się do europejskich pucharów bo wtedy FFP zmusi ich do jakiś sprzedaży. Już w ostatnich okienkach musieli dużo bardziej balansować wydatki i dużo też sprzedawać żeby móc kupować także szanse niewielkie, ale dalej dużo większe. Tylko tyle i aż tyle.

@LAMC_10 €100m to tak optymistycznie bo miedia donoszą bardziej o kwotach rzędu €120-150m. Pensje też by miał wyższą niż Pedro na ten moment.

0

@BezglutenowyPedri jest jeszcze wiele innych kwestii jak pozycja/rola na boisku, systemy/drużyny w jakich grali i jak mocne były na tle swoich rywali, udział w całej puli bramkowej swojego zespołu. Ciężki temat ogólnie.

3

Znam ludzi, którzy by jednak zaryzykowali przyszłością finansową klubu dla tego transferu xD
@BORO_12
@blakkudium
@Bolton
@Eklerek

24

Dwa najładniejsze pożegnania medialne jak narazie(poza tym klubu). Ciekawy jestem jak się stadion pożegna z Lewym :D



2

@Adran360 niech Chelsea uwali żeby przypadkiem nie grali nawet w LE w przyszłym sezonie. To bardzo ważne jeśli myślimy o Joao Pedro na poważnie, a nie tylko medialnie pod publiczkę.

0

@Pressinho oszczędności to jeszcze trochę inna kwestia choć z tego co się orientuję La Liga bierze pod uwagę w limitach też amortyzację księgowa transferu(nie mylić z przepływem gotówki czyli tym co i kiedy Barcelona musi/musiała Bayernowi zapłacić), prowizję itd. Taki był koszt utrzymania Roberta w kadrze w momencie kiedy się jeszcze jego transfer amortyzował, a to już się kończy teraz wraz z końcem umowy. Teraz kosztem byłby tylko nowy kontrakt natomiast nie jestem pewien jak to będzie liczyć też La Liga bo oni inaczej traktują oszczędność na zawodnikach z ważnym kontraktem, który odchodzi, a trochę inaczej kiedy umowa wygasa po sezonie z tego co pamiętam bo on już w limicie na nowy sezon uwzględniony nie był.

https://www.laliga.com/en-GB/transparency/economic-management/squad-cost-limit

4

Podobno łącznie z kosztami amortyzacji rozbitymi na czas trwania kontraktu(przy czym maksymalny okres amortyzacji to 5 lat wg obowiązujących przepisów UEFA) utrzymanie Roberta w kadrze wynosiło średnio ok €35-40m co by się zgadzało z podawanymi w mediach kwotami na umowie i wysokością odstępnego za jaką przyszedł. Dla skali porównawczej gdyby nowy napastnik przyszedł za €100m oraz zarabiał €20m brutto rocznie na 5-letniej umowie(mało prawdopodobne) to jego roczny koszt dla klubu wynosiłby właśnie €40m. Słodko gorzkie odejście bo ważny etap się kończy, ale dla kasy klubowej duży oddech.

2

@BORO_12 idealnie by było graczy, którzy już trochę przeżyli na boisku, ale mają dalej wiele przed sobą czyli takie 25-29 lat choć wiadomo, że tacy będą najdrożsi. Zobaczymy, ale na pewno do obrony bym chociaż jednego bardziej doświadczonego gracza najlepiej ze zdolnościami przywódczymi sprowadził.

0

@blaugrana16 generalnie to zazwyczaj inne topowe kluby mniej więcej wiedzą czego potrzebuje konkurencja na rynku więc bez przesady. U innych jak choćby Chelsea od której chcemy Joao Pedro też są problemy choćby z zbilansowaniem budżetu przez brak awansu do LM lub może nawet w ogóle do europejskich rozgrywek jeśli przegrają finał z City i to już dużo mocniej wpływa na plany transferowe wymuszając choćby sprzedaże czy zmuszając ich do nadpłacania topowych graczy, którzy chcą grać w LM.

2

@Jakchcesz jakieś tajskie korzenie ma chyba w takim razie koleżanka
( ͡° ͜ʖ ͡°)╭∩╮

3

@michal26 zdziwić raczej ciężko i dalej uważam, że ktoś przyjdzie. Co najwyżej może to być zawód, że przyjdzie np. jakiś weteran z La Ligi zamiast zawodnika z jakością lub chociaż potencjałem na titulara w przyszłości.

5

Skoro Lewy odchodzi to też staje się jasne, że jakiś napastnik na pewno przyjdzie i mam nadzieję, że klub mnie tutaj nie zawiedzie oraz mają plan. Tym bardziej po tym co powiedział Hansi na konferencji o odejściu Lewego, że jeśli chce odejść to zmiana może być dla niego dobra, a być może także dla klubu bo pozwoli przebudować zespół.
@BORO_12
@blakkudium

2

Po głębszym zastanowieniu to chyba faktycznie najlepszy moment dla obydwu stron żeby się rozstać. Szczególnie jeśli Robert chciałby dalej grać dla reprezentacji to jakaś mniej wymagająca liga i zespół mogą wydłużyć karierę+ nie musi tak drastycznie schodzić ze statusem w drużynie oraz co za tym idzie zarobkami, a sama Barcelona schodzi z największej pensji w zespole i może skupić się na szukaniu nowego i bardziej nowoczesnego na aktualne wymagania napastnika. Nikt tutaj nie przegrywa, a możemy się rozstać w świetnych relacjach i po obronionym mistrzostwie.

3

Czyli stało się. Dziękujemy Robert za wspólne świetne momenty, życzymy powodzenia i równocześnie idziemy dalej z podniesioną głową :)

4

@Luciano99 Lucho Diaz x Nico Williams 2.0. Pytanie kto w tej historii będzie Rashfordem? xD

1

@SeWo77 stało się coś z tego powodu, że pół rezerwowy skład świeżo po fecie mistrzowskiej przegrał? Przecież zawsze po wygraniu ligi zespoły się rozluźniają co jest naturalne. Szczególnie, że wielu graczy niedługo ma mundial to tym bardziej nie będą się wypruwać już.

2

@blakkudium jo w ciężkim szoku, że nie możemy zrobić transferu za €120-150m+ duża pensja xD

1

@Cobra303 cicha woda brzegi rwie xD

2

@Encore szkoda, że nie można zawodnika głównie na stałe fragmenty wpuszczać

3

@Ryoumen i dobrze. Im częściej będzie kompromitować siebie i Real tym lepiej. Niech cały świat zobaczy jacy z nich sekciarze i odklejeńcy.

1

@Kozinho. Ach te przysłowia xD

10

Teraz wreszcie ruszy ich maszyna do robienia kasy. Mogą sobie silent disco zrobić xD
@blakkudium @BORO_12

2

Trochę sobie nadrobiłem tą szopkę po wczoraj i mam dwa przemyślenia:
1. Przepraszam Szwagrów.
2. Życzę Realowi żeby Perez rządził jeszcze przez wiele lata bo to właściwy człowiek i podejście dla tego klubu na tym etapie. Niech nawet nie próbują nic zmieniać i rozbijać tej bańki w której są aktualnie.

1

@MesQueUnClub_87 na tym etapie ich karier i biorąc pod uwagę, że siłą rzeczy Robert już może być tylko gorszy wolę zostawić Ferrana, który ma swoje wady, ale ma też dużo zalet moim zdaniem. Do tego ma praktycznie dwa razy niższą pensję i nie słychać żeby Robert był gotowy na aż tak drastyczną obniżkę. Oczywiście zakładam, że jeden i drugi miałby pełnić rolę drugiego napastnika bo na pierwszego żaden się w tym momencie nie nadaje przez ograniczenia związane z wiekiem(Robert) i głowę(Ferran).

1

@MessiForeverTheBest napisałabym, że więcej zarobił, ale to nieprawda bo w Realu się płaci przecież „chwałą”, a piłkarze grają za pół-darmo ;)

2

Jakby tak Viniemu ktoś rzucił banana żeby zostawił autograf jak Pedri. Trzecia wojna światowa xD

2

@Adran360 w sumie już mają „perfekcyjny” atak i pytanie czy lepsze nie jest tutaj wrogiem dobrego? Z drugiej czasem dobrze wpuścić trochę świeżości nawet do mistrzowskiej drużyny jak mawiał śp. Johan Cruyff i Ramos oraz Barcola i tak chcą odejść żeby mieć większą rolę.

4

Jeśli by go zwolnili z kontraktu to będzie no-brainer w tym koszcie do wzmocnienia boków.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?