0

@Derean i pensja podobno bardzo przystępna

0

@partymaker za mało „ekskluzywny”. Lepiej droga Realu kupić głośne nazwisko co będzie wołało karmić własne ego niż pomagać zespołowi bo przecież w sporcie drużynowym to zespoły indywidualistów są najlepsze.

0

@Encore jemu też będzie się grać dużo łatwiej z takimi zawodnikami. Dla mnie to tworzymy świetny balans. Może bym jeszcze jakiegoś dryblera dołożył żeby wszystkie pojedynki nie wisiały na Yamalu i dlatego żałuje Diaza, który łączy dwa światy, ale i tak widzę dużo pomyślunku w tym to robimy teraz.

1

Szczerze w to wątpię, ale jakby w jednej drużynie znaleźli się tacy gracze jak Gordon, Alvarez i Rapha, a zaraz za nimi choćby Fermin czy Gavi i Pedri to rywal zostałby zabiegany na śmierć i nie wyszedłby nawet z własnej połowy w inny sposób niż jakaś długa piłka ewentualnie. Bayern Flicka nie miał aż takiego potencjału jeśli chodzi intensywność co to zestawienie jeśli by to dopięli,

3

@BORO_12 Angielski Rapha. Jest szybszy niż którykolwiek z naszych zawodników, w LM tylko Rapha wykonał taką samą ilość sprintów na 90min w naszym składzie, świetny atak wolnych przestrzeni oraz absolutny potwór w pressingu. Gracz z bajki Flicka zdecydowanie.

8

La Bamba płonie, a ja spokojny widząc, że Szwagry jednak potrafią diagnozować problemy zespołu i szukać zgodnych profilowo rozwiązań :)


0

@Faro co znaczy jak ktoś inny wstrzeli forma? Maja politykę transferową opierać na formie zawodnika w kilku spotkaniach? Albo ktoś pasuje profilem do naszej koncepcji albo nie.

3

@tbas absolutnie topowy profil do gry opartej na tej nieustannej presji i ciągłych ataków wolnej przestrzeni. Trochę tak angielski Rapha.

5

Tak na zakończenie podrzucam jeszcze CAŁĄ nitkę o podejściu do Gordona od gościa, który na co dzień pracuje i szkoli się na trenera. Narzekaliśmy, że w tym sezonie pressing to nie to samo i obrona dziurawa, a jak dyrekcja podrzuca bardzo kompatybilny profil pod te problemy(Bayern też to widzi i Liverpool) to be bo nie ma „gwiazdorskiego” nazwiska.

@blakkudium @BORO_12



Jeszcze bonusowo filmik od uznanego hiszpańskiego twórcy i analityka(w skrócie bardzo approved). Film posiada tłumaczenie na angielski.

0

@Lordzi Gordon w swoim najlepszym sezonie w Anglii zrobił lepsze liczby bezwzględnie i takie same w przeliczeniu na minuty co Diaz. Teraz sobie odpowiedz, w którym zespole to było trudniejsze.

5

@Lordzi chcesz przekładać liczby z Newcastle na topowy zespół grający ultra ofensywny futbol? Diaz też liczb nie robił topowych? Grał w lepszym zespole niż Gordon. Patrz na profil, co my gramy i tutaj jaka jest kompatybilność bo inaczej wiele świetnych transferów nie powinno się nigdy sprawdzić i w drugą stronę wiele gwiazd, które nie wypaliły, a powinny.

3

@Lordzi to nie jest „highlight” player, a mimo to dalej moim zdaniem to świetny profil pod futbol, który tak mocno intensywnością i tymi ruchami na wolne pole stoi. Do tego niezłe wykończenie. Nie jest moim faworytem, ale nie powiem, że to pomysł z czapy.

@LukaszFan to gracz świetnie pasujący do „nowoczesnego” grania. Odnajdzie się też u innych topowych trenerów przy tej charakterystyce.

6

Profil i dopasowanie do systemu to klucz. Nazwiska nie grają, a im dłużej się zastanawiam tym większy widzę sens tego ruchu gdzie przy pensji o której się mówi i amortyzacji jego koszt księgowy też wcale nie musi być tak astronomiczny żeby nas sparaliżować na rynku na resztę okienka. Nie ma też w tym przypadku, ze systemowo bardzo podobny Bayern interesuje się nim od miesięcy. Myślę, że to naturalne zastępstwo Raphy profilowo, który nie będzie musiał być aż tak przeciążany i daje nowe opcje w ataku.
@blakkudium @BORO_12 @Beztroskii

1

@PatrykBarca inny profil trochę. Nie mówię, że jestem wielkim fanem, ale zdecydowanie jestem w stanie zrozumieć. Z resztą Diaz też dla wielu był „średniakiem” zanim zaczął grać w Bayernie gdzie uwypukliły się jego zalety.

11

Generalnie nawet bez wchodzenia w szczegóły jeśli Bayern, który operuje w bardzo podobnym systemie i podejściu do naszego od wielu miesięcy interesuje się Gordonem to coś powinno mówić względem jego dopasowania do nas. Z resztą podobnie było z Diazem mimo raczej negatywnych opinii kibiców w mainstreamie, a czas pokazał jak było naprawdę. Nie pcham tego transferu, ale poniekąd rozumiem akurat ten profil.

25

Uwielbiam Lucho, uważam, że to genialny trener i ktoś kto wreszcie potrafił przekuć potencjał finansowy PSG w potencjał sportowy, ale jeśli ktoś porównuje dla mnie pracę Flicka w Barcelonie to pracy Lucho, Pepa czy Artety w innych zespołach to jest dla mnie bardzo niesprawiedliwy i oderwany od rzeczywistości bo pracują oni w skrajnie różnych realiach funkcjonowania klubu i budowy drużyny.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@Douglas jakość ma, ale mówienie, że to profil młodego Suareza to nie jest prawda. Suarez był dużo mocniejszym fizycznie(samego wzrostu ma z 10cm więcej) i dominującym w polu karnym zawodnikiem(jak sprawdzałem statystyki chyba jeszcze z lat 2016-18 do Luis nawet w kadrze notował średnio chyba z 1/3 kontaktów w polu karnym więcej na mecz). Aż tak głęboko się też nie cofał do rozegrania. Czyli w skrócie był ruchliwa, ale dalej 9, a nie f9/10. Z resztą jak mówimy o braku liczb Juliana przez betonowe Atleti to wystarczy zobaczyć co Suarez robił w jeszcze słabszym Liverpoolu i jak im liczby drastycznie spadły z przodu po jego odejściu.

1

Ważne, że sobie Cholo „książkowo” rotował składem na PK i LM. Nie to co Flick, który „tylko” ligę wygrał ;)

1

Opinia o którą nikt nie pytał i nikt nie potrzebował. Mimo mojej krucjaty i wątpliwości co do profilu(do profilu Suareza czy Eto, których się wymienia jako tych „Barca Coded” mu daleko i mamy już piłkarzy o dość zbliżonej charakterystyce w kadrze jak Fermin czy Rapha) to jeśli by tu trafił to dalej byłby sporym wzmocnieniem. Ofc pomijam też kwestie finansowe bo koszt byłby absurdalny.

23

Zobaczymy czy dalej będą zgrywać takich twardzieli jak Laporta i Deco zaproponują im darmowe Spotify Premium na 3, 6 lub nawet 12 miesięcy jeśli sprawy się skomplikują.

4

How life’s been going lately XD
@Eklerek @Czajka90 @Kessie

1

Nie wiem ile tam marginesu do rozwoju jeszcze zostało mimo chęci i podejścia Gerarda, ale świetna historia i w tym momencie zwyczajnie sportowo zasłużył na miejsce w tej kadrze(w jakiej roli długofalowo to czas pokaże), a dla Flicka brawa za pomysł na zmianę jego pozycji i „stworzenie” sobie LŚO w momencie kiedy była taka potrzeba kadrowa.

1

@maroon czemu? Wygląda legitnie xD

5

Zachęcam do lektury bo tekst nie jakoś bardzo długi, ale w sumie to co wiadomo o Alvarezie od dawna. W kwestii profilu nie do końca może być tym czego szukamy co dodatkowo podważa samą zasadność tak gigantycznej dla klubu inwestycji(pod tezę załóżmy, że jesteśmy w stanie to spiąć na trytytki), ale jednocześnie jakości mu odmówić nie można i na pewno potrafiłby wnieść dużo pozytywów tylko tu znowu wracamy do pytania czy robisz tak gigantyczną inwestycja w gracza nie do końca sprofilowanego pod to czego można by aktualnie oczekiwać od 9 w tym systemie mimo, że bardzo jakościowego. Jak sam Janek zaproponował w komentarzach idealny byłby młodszy Suarez lub Kane, ale takich opcji nie mamy.

0

@FcPortoFan1999 W PL i La Liga przede wszystkim nie ma takiej przepaści między najmocniejszym zespołem w lidze, a reszta żeby mogli sobie grać dwiema jedenastkami w tygodniu. Opta jeśli dobrze pamiętam oceniła, że różnica między PSG, a drugim miejscem w Ligue 1 jakościowo jest taka jak między najlepszym zespołem w La Liga, a +/- 6 miejscem, a w PL to już w ogóle taki sam dystans był między najlepszym zespołem, a drużynami prawie ocierającymi się o strefę spadkową. Także to nie kwestia myślenia bo takich warunków nie da się zwyczajnie odwzorować w tych ligach i całe szczęście bo by straciły całkiem na wartości.

0

@FcPortoFan1999 dla mnie powinni pójść drogą Francuzów i zrezygnować z Pucharu Ligi co nie zmienia faktu, że może jeszcze poza PSG tylko Anglicy są w stanie finansowo złożyć tak szerokie i równe jakościowo kadry do gry na wszystkich frontach i mówię tu o faktycznie mocnych kadrach, a nie szerokich, ale zbudowanych na wielu przeciętnej jakości zawodnikach jak Atleti.

0

@FcPortoFan1999 myślę, że mając możliwości żeby złożyć praktycznie dwie konkurencyjne jedenastki jakoś dadzą radę grać na tylu frontach

8

@Popitek12 kolega prosi o link

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?