5

TAK xD

2

@MessiForeverTheBest @Popitek12 taki hojny, że nawet im przychylność sędziów kupił na cały sezon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@ViscaelBarca2007 jeszcze dodam, że już więcej niż najszybszy obrońca świata da Ci zwyczajnie czasem dojrzalsze zarządzanie meczami i okresowe obniżenie formacji jeśli sytuacja tego wymaga w danym momencie. Wtedy już nie będziesz musiał ciągle martwić się o plecy choć niesie to za sobą inne konsekwencje dlatego bardziej korzystałbym z tego jako narzędzie do zarządzania meczem, a nie stały element naszego modelu gry.

2

@Borneo Tylko że cała Twoja argumentacja sprowadza się do założenia, że obrońca i tak finalnie będzie musiał regularnie ratować akcje sprintem. To trochę tak, jakbyś oceniał jakość stopera głównie po tym, jak dobrze wychodzi z pożaru, zamiast po tym, jak często do niego dopuszcza. Sam podałeś przykład Araujo czyli elitarna szybkość, a mimo to dalej zdarzają mu się powtarzalne błędy w ustawieniu, kryciu czy ocenie sytuacji pod pressingiem(i dlatego jest u nas ostatnim stoperem do gry, a nie bo ktoś miał taki kaprys czy się uwziął). Czyli jednak sama motoryka nie rozwiązuje problemu. Szybki stoper ma większy margines błędu, ale to dalej jest margines błędu, a nie fundament bronienia. Inaczej najlepsi obrońcy świata byliby wybierani głównie przez trenerów od przygotowania motorycznego, a nie działy techniczne, analizy czy trenerów PIŁKARSKICH.

Inna kwestia to nasz system, który świadomie podejmuje ryzyko i dopuszcza trochę chaosu z którego też korzysta w ofensywie, a co za tym idzie nigdy nie będziesz 100% kontrolował rywali w obronie. Z resztą zobacz mecz w Paryżu pomiędzy Bayernem i PSG bo to zbliżone podejścia, a potem wypowiedzi trenerów po meczu w tym o bronieniu.


27

@clyde Classic La Bamba xD

72

@QQL5 mówisz, że przełamałeś jej niską obronę i wyszedłeś na czystą pozycję do strzału?

2

@Borneo to mamy bardzo szybkiego Araujo. Niech go w takim razie uczą grać w piłkę skoro to takie łatwe do zrobienia. Moim zdaniem potwornie nie doceniasz innych aspektów rzemiosła piłkarskiego. Obrońca, który lepiej się ustawia i orientuje w akcji czy odpowiednio manipuluje ustawieniem rywali może mieć realnie już na starcie ogromną przewagę nad „szybkim” stoperem i dużo mniejszy dystans do pokonania za rywalem. Zgodzę się, że możliwości fizyczne też są ważne, ale moim zdaniem sprowadzasz wybór zawodnika wręcz do oceny go jako lekkoatlety, a nie piłkarza.

4

@lukasoon15 dla mnie na tym poziomie zawsze boiskowe iq>możliwości fizyczne. Szczególnie przy tym co gramy gdzie jeśli pressing zostanie ominięty i wyjdą nam za plecy to szanse na nadrobienie są iluzoryczne. Z resztą to też straszne uproszczenie z tą maksymalną prędkością bo na ostateczny sukces interwencji wpłynie przecież ogólna orientacja zawodnika względem tego co się dzieje w akcji(jak chłop zgubi zawodnika z pola widzenia to nic mu po szybkości jak np. Araujo gdzie urwał mu się rok temu w polu karnym 100-letni Acerbi), ustawienie ciała względem akcji, czas reakcji, przyśpieszenie i dopiero gdzieś na końcu maksymalna prędkość. Inna sprawa, że też nowy obrońca musi być co najmniej dobry z piłką przy nodze żeby samemu nie prowokować groźnych sytuacji i tutaj znowu przykład Araujo tylko z PSG gdzie popełnił błąd pod naciskiem, a potem jeszcze tylko pogorszył sytuację przy próbie ratowania.

3

@Borneo przerzuć się na oglądanie lekkoatletyki i biegów na krótkich dystansów skora ciagle Twoim jedynym wyznacznikiem jakości i przydatności zawodników na tym poziomie jest TOP SPEED…zgaduje, że Araujo musi być w takim razie najlepszym stoperem w naszej kadrze tylko trener tego nie dostrzega.

6

@Eklerek ja się dziwię, że Barcelona po niego nie idzie jak tak bardzo chcą przyoszczędzić na wzmocnieniach obrony chociaż pewnie dalej czekamy na poznanie nowego limitu ffp

1

@Eklerek wrzuć jeszcze bramki Arsenalu z różnych przeciwko United i Chelsea, które dały cenne 6pkt. Ja się zgadzam, że na Rayi był zdecydowanie faul, ale jednocześnie też mam poczucie braku konsekwencji w sędziowaniu i interpretacji przepisów na przestrzeni sezonu.

1

Przeżyjmy jeszcze raz najpiękniejsze bramki tego sezonu nowego mistrza Anglii. Futbol zwyciężył.

1

@FcPortoFan1999 jeśli futbol polega na zapasach przy SFG to ja się zgadzam

0

Gratulacje dla Arsenalu z okazji Mistrzostwa Anglii w sezonie 2025/26. Dopięli swego.

Ps. Ale już nie róbcie sobie jaj z tym „futbol wygrywa” xD

2

@mekston trzeba będzie chyba obić @Kessie za Orlenem żeby to uczcić

@FcPortoFan1999 niestety już nie 19-letnich od dawna :(

7

Są we mnie dwa wilki. Jeden zawsze najbardziej lubił Arsenal w PL(dzięki papciu Wengerze i Thierry Henry) i cieszy się, że wracają na top, a drugi pała szczerą wrogością do futbolu Artety i nie chce żeby takie podejście było wynagradzane tytułami(sorry, ale taki pragmatyczno-fizyczny futbol oparty na bojaźliwej chęci kontroli w połączeniu z zapasami w polu karnym i faulami na bramkarzu przy SFG, które były puszczane przez cały sezon dopóki Arsenal na nich zyskiwał do mnie nie przemawia).

0

@RoberDzik *najfajniejszy klub z tej dziadowskiej PL zanim zaczęli prezentować to co od ostatnich dwóch sezonów

0

@tbas ok. To akurat najmniej istotne w moim wpisie. Głównie chodzi mi o samą chęć pozostawienia Ansu bo zagrał w końcu trochę lepszy sezon gdzie jeszcze niedawno byśmy wręcz dopłacili żeby tylko odszedł wreszcie na stałe.

0

@tbas chodzi Ci o autora tweeta(nie jest dziennikarzem), autora drugiego tweeta(też nie jest dziennikarzem tylko kimś w rodzaju BarcaInfo aka newsmanem) czy źródło z drugiego tweeta(gość z Mundo o średniej wiarygodności choć nie całkowity ściek)?

6

Wolę rozstać się raz na zawsze nawet jeśli miałby odpalić w tym Monaco na dobre i zwiększyć wartość kilkukrotnie niż znowu się nabrać i zostać z ręką w nocniku. Tym bardziej, że oglądając go dalej nie widzę żeby to był do końca profil dla nas po tylu latach jak kontuzje zmieniły jego możliwości fizyczne i co za tym idzie profil piłkarski. Bierzmy co los nam daje(zakładając, że Ansu nie będzie się nas kurczowo trzymać) bo rok temu wizja jego odejścia na stałe wydawała się mrzonką.

3

Tylko pamiętajcie misie, że choć bycie w 1:1 bardzo ułatwia funkcjonowanie na rynku to dalej nie znaczy, że można wydawać ile się chce i limity obowiązują oraz da się znowu wpaść pod limit xD

1

@lukaszmatusiewicz moim zdaniem zamysł dobry, ale wykonanie bardzo toporne przez władze ligi i za mało elastyczne

0

@Faro myślę, że w pierwszej setce zawodników z najwyższym współczynnikiem oczekiwanych asyst na 90min też by się ktoś znalazł kto nie ma ani jednej(Fati jest 101 zawodnikiem w Ligue 1 pod tym względem).

0

@ousmanedembele10 pozbyć się Flicka i przywrócić Fatiego. This is the way xD

4

Soso podrzuca dwa tematy:
1. Marta Ramon, która podobno zazwyczaj dosyć wiarygodnie oceniała sytuację Barcy względem relacji z ligą oraz FFP i zazwyczaj była pesymistyczna nawet jeśli wszystkie inne media informowały inaczej twierdzi, że Barcelona będzie tego lata w 1:1(choć zapas dalej nie jest znany).
2. Sugeruje jakby Barcelona mogła znowu ruszyć po Nico(bardziej jako podkrętka) z prostych względów finansowych. Podobno z przecieków wynika, że 10 klubów w La Liga i Segunda ma płace powyżej limitu w tym spadkowicze czy kluby, które grały w LM, a już nie będą, a tutaj pasuje tylko jeden klub czyli Athletic, który na dodatek najwyższym w historii klubu kontraktem dla Nico znacząco podbił sobie płace przy czym przez brak ponownego awansu do LM i ogólnie europejskich rozgrywek znacząco obniży im budżet w kolejnym sezonie co może ich zmusić do bolesnej sprzedaży. Oczywiście to traktowałbym bardzoooo mocnooo z przymrużeniem oka.
@BORO_12
@blakkudium



2

@Dankho94isback szansa mała, ale nigdy zerowa. Gdzieś w tej czołówce dalej są i wbrew pozorom aż tylu mocniejszych repek nie ma, a pokazali w LN, że rywalizować potrafią :D

1

W sumie to ciekawie by było oglądać Ramble jakby tak Portugalia wygrała jednak ten Mundial xD

1

@MaziFCB Boże…a teraz Mourinho wraca. Dobrze, że już trochę starszy jest i spokojniejszy, ale obrzydliwa była jego drużyna pod względem klasy i zachowań boiskowych. Czyli cały Real.

0

@BORO_12 ten trzeci rok amortyzacji Lewego został chyba rozbity na dwa lata przy przedłużeniu rok temu bo Soso pisał, że w księgach był obciążeniem rzędu €35-40m dla klubu aktualnie(wiem, że już był prawie zaamortyzowany, ale przedłużyli go jeszcze przed zamknięciem roku obrachunkowego). W sumie stricte liczbowo by mi się to prawie zgadzało gdzie wiadomo, że wszystkich kosztów nie znamy, a te co znamy to na pewno bardziej w przybliżeniu niż ze 100% dokładnością.

2

@Faro dla mnie to zamknięty rozdział. Fajnie, że znalazł swoje miejsce i niech mu się wiedzie, ale po kontuzjach to też już zupełnie inna fizyczność, a co za tym profil piłkarski i na dziś nie jest to właśnie profil jakiego potrzebujemy w kadrze. Charakterystyka ani na skrzydło do nas ani na 9. Szczególnie do tak intensywnej drużyny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?