6

Po stokroć tak i każdy kto uważa, że Barcelona dosłownie nie „zauważa” problemu z obroną powinien go sobie przeczytać zanim stwierdzi, że w sztabie pracują idioci. Nasz model gry to świadoma decyzja biorące pod uwagę idące za tym wady…oraz zalety, których jest po stokroć więcej i opiera się również na mocnych i słabych stronach naszej kadry.
@BORO_12 @Beztroskii
@blakkudium

0

@Malcom tyle, że jak Lewy odejdzie to konieczny będzie chociaż ten zmiennik Ferrana.

1

Nie jestem przekonany. Ma swoje zalety, ale również oczywiste ograniczenia. Z drugiej strony przy pozostaniu Ferrana dalej mamy wtedy dwa odmienne profile napastników choć osobiście chyba poszedłbym w jakimś tańszym kierunku skoro ma to być głównie opcja taktyczna z ławki.

0

@JimMorrisonFCB nie zgodzę się. Sam Vitinha ma +300 spotkań na najwyższym poziomie i w połączeniu z wiekiem oraz jakością postrzegam go jako doświadczonego zawodnika oraz lidera, a w zeszłym roku jeszcze był Ruiz zdrowy. Atak akurat dla mnie jest tutaj najmniej zależny od doświadczenia z wszystkich formacji, ale w Arsenalu mają też graczy jak Havertz czy czasem Merino.

3

@Faro rok temu mieli lidera obrony w postaci Inigo i mniej urazów kluczowych zawodników. Znajdź mi zespoły, które są teraz w półfinale LM bez doświadczonych liderów w każdej formacji, a szczególnie w obronie/pomocy.

0

Rzygać mi się chce jak to widzę co roku. Żeby ich wyeliminować to trzeba na tyle ich zdeklasować żeby nawet sędziowie nie byli w stanie Cię powstrzymać.

2

Czy Flick może jest momentami zbyt ortodoksyjny w swoim podejściu i czasem przydałaby się większa elastyczność? Być może. Natomiast jeśli ktoś nas porównuje choćby do PSG i mówi, że oni są „dojrzalsi” piłkarsko czy jakiś inny topowy zespół to warto mieć świadomość różnic nie od przeskoczenia na ten moment…sama młodzież jak utalentowana by nie była to potrzebuje czasu żeby dojrzeć piłkarsko+ też jednak pula tych topowych talentów też jest ograniczona.

Bilanse transferowe poszczególnych klubów za okres ostatnich trzech lat(od sezonu 2023/24). Bilanse obejmują tylko bazowe kwoty odstępnego czyli bez bonusów czy wysokości kontraktów. Czemu akurat trzech? Ponieważ to odzwierciedla w miarę aktualne działania na rynku i wielu trenerów nie pracuje nawet dłużej w tych klubach. Alternatywnie można jeszcze sprawdzić za 5 lat.

1. Arsenal -470m
2. City -€422m
3. PSG -€402m
4. Liverpool -€370m
5. Real -€353m
6. Chelsea -€216m(choć tutaj jako ciekawostkę dodam, że sezon wcześniej mieli bilans -€556m za tylko jeden sezon co mocno się odbiło na kolejnych latach)
7. Atletico -€111m
8. Bayern -€64m
9. Inter -€53m
10. Barcelona +€108m

No, ale mógłby Flick poukładać tą obronę wreszcie. W końcu ma do dyspozycji całą La Masie to na pewno jest tam już jakiś nowy Puyol czy Pique gotowy z marszu miażdżyć konkurencję na najwyższym poziomie. Takie same szanse ma jak reszta topowych trenerów…

1

Z jednej strony on zawsze w końcówkach już opada sił, ale szkoda, że ściągnął Ferrana widząc jak piłka go szukała dziś.

0

Boli podwójnie bo akurat z tak nierównym zespołem oraz drugi raz sędziowie mocno nas hamowali. Druga kwestia do błędy indywidualne i tutaj mam dużo większy żal do Erica niż miałem do Cubarsiego biorąc pod uwagę doświadczenie obydwu. Niedopuszczalny błąd jeszcze wiedząc co było raptem tydzień temu.

1

Teraz słuszna, ale wkurwia mnie ten brak konsekwencji Turpina. Fatalny jest.

1

@macio_944 doceń, że faul w ogóle zauważył

0

@Encore ciągle te łapy kładą materace. Irytuje jak cholera.

20

To jest do zrobienia, ale dziś mnie Turpin chyba jeszcze bardziej irytuje niż Kovács tydzień temu. Robi co może żebyśmy tego nie rozstrzygnęli i pozwala zawodnikom Atleti na co tylko im się podoba.

0

@Matheu12 no teraz przyjął słabo, ale jednocześnie wcześniej dwa razy świetnie wszedł z przyjęciem w pole karne(przy bramce i później jak Musso obronił). Dziś ogólnie bym go i tak bardzo pozytywnie ocenił za pierwszą połowę.

6

Żaden sędzia mnie tak nie wkurwiał co najmniej od zeszłego tygodnia

5

Niedobrze. Fermin jest nam potrzebny, a nie Marcus bezmyślny.

0

Dziś to musiał być on haha. Brawo.

0

@RoberDzik Julian Alvarez wyjdzie na Arsenal

1

@Popitek12 wolisz awans Barcy czy bramkę i awans Alvareza bo ja mam dylemat.

1

Jeszcze się mecz nie zaczął, a Flick już tyle błędów w składzie ma wytkniętych w artykule na głównej. Czyli dziś remontada i awans xD

0

Łysy już nakłada na Arsenal presję xD

0

Jedna bramka Villarealu dzieli mnie od wygranego kuponu. Znając życie to się nie wydarzy xD

2

@Lionel_Messi10 The Bottlers dostana puchar mistrzów jesieni za ligę i lm. Musi im starczyć. Może jak wydadzą kolejne setki milionów to uda się wygrać jakiś puchar ligi.

1

Ciekawostka na temat City. Nawet w bardzo słabym poprzednim sezonie byli najlepiej punktującym zespołem w rundzie wiosennej PL. Oni potrafią w końcówki sezonu i trzymają ciśnienie kiedy mięczaki odpadają.

1

Sukces wymaga poświęceń

0

@Krzysztof1987 ja klub całościowo dalej lubię i był moim ulubionym w PL właśnie od czasów Wengera mimo, że stricte fanem jestem tylko Barcelony, ale tak mnie obrzydza to co aktualnie prezentują, że nie chcę żeby taka filozofia futbolu i budowy drużyny triumfowała. Druga sprawa, że uważam ich za jeden z najsłabszych mentalnie zespołów z topu.

2

@tbas jedno to widowiskowość, ale zwyczajnie mamy z jego gry i tego ryzyka 100 razy więcej korzyści niż szkód. Raz czy dwa straci piłkę w groźnej strefie za to 10 razy pomoże nam przełamać obronę czy stworzy bezpośrednio sytuację bramkową.

3

Plan jest prosty. Dziś City ogrywa Chelsea, za tydzień kolejna lekcja dla Artety, a potem już tylko obserwujemy jak piłkarscy terroryści butelkują mistrzostwo.

0

@Geble widocznie Burnley miało zbyt słabych zawodników jak na to co chce grać Kompany i dopiero lepszy zespół uwolnił jego potencjał trenerski w pełni

6

Kibice: rotacje!
Tymaczasem topowi trenerzy:
-Guardiola w sezonie 2022/23(tryplet) grał w końcówce sezonu dosłownie 15 zawodnikami i tylko tylu przekroczyło 2k minut w sezonie
-Flick w sezonie 2019/20(tryplet) grał w końcówce 13-14 zawodnikami i tylko tylu dobiło również do 2k minut
-Ancelotti w sezonie 2023/24(dublet) w końcówce grał głównie 15 zawodnikami

W końcówkach sezonu jak rozstrzygają się tytuły topowi trenerzy już prawie nie rotują…chyba, że ktoś da dupy w pierwszej połowie sezonu i wypisze się z jakiś rozgrywek jak Atleti w lidze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?