0

@FCB_dimiC Jak widac moderacja spojrzała chyba łaskawszym wzrokiem

4

@Kluivert_P Palone włosy

0

No to teraz Barca tez powinna opuscic SL. Raz ze ten projekt zdech a dwa moze Tebas lekko sie ugnie ;)

1

@barcelonaLM Ah shit here we go again xD

1

@Nazio87 A co ma zrobic? Piłkarzy na siłe nie wypchnie.

Problem Barcy jest taki ze to cudowne miejsce do zycia i piłkarze nie pala sie do odejscia

6

https://volcanodiscovery.de/uploads/tx_volcanoes/nz_i31442.jpg

Ten o to wulkan to najmłodszy ze stozków kompleksu wulkanicznego Tongariro w Nowej Zelandii. Nosi nazwe Ngauruhoe i ma wysokosc 2291 m n.p.m

Co ciekawe ten stratowulkan odgrywał role Orodruiny we Władcy Pierscieni Petera Jacksona.

@barcelonaLM @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Comentateiro

0

https://gol24.pl/komiczny-sektor-gosci-na-polskim-stadionie-znicza-pruszkow-klub-w-przyszlym-sezonie-bedzie-gral-w-1-lidze/ar/c2-17607931

Co jest xD?!

Nie no kur powinny byc jakies standardy i znicz nie powiniem w ogole licencji dostac

0

@macio_944 To ile on ma matek i ojców?

Chyba wole nie wiedziec

4

@Bartula To sie zrzygaj

1

@Comentateiro I w konsekwencji dla ludzi bo głód szybko dałby w kosc no i potem juz blisko do wojen

0

Ee pany dostane bana za oznaczenie zbanowanego? Bo kurde pszypau i nie moge edytowac a dopiero co zauwazyłem ze ktos ma urlop od LaBamby ;)

1

@FCB_dimiC Zgadzam sie. Ja bym tam duzo czasu spędził bo mozna czasem fragmenty lawy znalezc a to mozna sprzedac ;]

2

@esem91 Czyms musza ale to nie za naszegl zycia raczej o ile w ogóle wybuchnie bo mlze byc tak ze wygasa powoli

7

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Ostrzyca_01.jpg/480px-Ostrzyca_01.jpg

Ostrzyca wzgórze na pogórzu kaczawskim pochodzenia wulkanicznego. Tak w Polsce były kiedys wulkany ;)
Wzgórze jest nekiem czyli fragmentem komina wulkanicznego

@barcelonaLM @AssisMoreira @Comentateiro @NeKenI @Kidd @Kessie

14

@KrychaFCB Juz widze walenie wódy na tiktongu.

0

@Gaz Przeciez mozna chyba mu to zorganizowac?

7

@Messibestplayerintheworld Nic dziwnego. Francja to dzicz.

Mieszkali tyle czasu w Barcelonie gdzie wszyscy ich kochali,gdzie mieli przyjaciół w szkołach. Powrót bedzie dobry dla kazdej ze stron

4

https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qimg-09b126e4cc88dd89c53f9a60c4bed517-lq

Kill zone Yellowstone.

Zaznaczam ze to tylko odnosi sie do poczatkowej fazy potencjalnego VEI-8
Długofalowo swiat dostanie po dupie mocniej niz Sasha Grey.

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie

1

@Kessie Od czego sa majty?

12

Co powoduje ze jedne wulkany sa bardziej niebezpieczne od innych?

To wszystko zależy od rodzaju magmy.
Magma która wydostaje sie na powierzchnie nazywana jest lawa ale lawa lawie nie równa.

Wulkany takie jak wezuwiusz maja lawe zawierajaca duzo krzemionki im jest jej wiecej tym lawa jest bardziej lepka a to ni mniej ni wiecej oznacza ze jest duzo bardziej wybuchowa. Lawa lepka porusza sie wolno i szybko krzepnie co w przypadku np stratowulkanów oznacza zatykanie komina i tworzenie kopuły lawowej. W konsekwencji tego rosnie cisnienie które rozsadza kopułe i dochodzi do poteznej erupcji wybuchowej.

Lawy majace krzemionki mało sa bardziej płynne i tutaj za przykład niech posłuża wulkany z Hawajów.

Temperatura lawy wynosi od 600 do 1400 stopni. Krzepniecie sie zaczyna w temperaturze ok 600-800 stopni.

Trzeba jednak dodac ze lawa zimna tzn majaca temperature 600 stopni jest bardzo rzadka i obecnie produkuje ja tylko wulkan karbonatytowy Ol Doynio Lengai.

Lawe mozna podzieli ze wzgledu na zawartosc krzemionki(SiO2):

Lawa kwaśne: zawierające dużo SiO2, są lepkie, płyną wolno i stosunkowo szybko krzepną; często powodują zaczopowanie krateru, co doprowadza do gwałtownych erupcji

Lawy zasadowe – zawierające mało SiO2, mają mniejszą lepkość, dlatego szybciej płyną, a ich wylewy mają spokojny przebieg

Lawy pośrednie: Wartosc krzemionki miedzy lawa kwasna a zasadowa

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie

0

@Ktos11111 Po sprzedaniu 3 piłkarzy i na Gundo i na Leo beda fundusze

0

@Encore Ayoze zostanie w Betisie

2

Wraca Messi i wracamy do 433 czy 442 z De jongiem Gundoganem Pedrim i Gavim(Jakims pivotem)?

0

@ToshyFCB Oo panie to trzeba dupe ruszyc

8

@TheNekro94 Introwertycy? Top

Ekstrawertycy? Flop

0

@gumaz Nope na kawie lece xD

0

Jako ze wrzuciłem to koło 5 rano to wrzucam jeszcze raz dla zainteresowanych.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13188449#comment-13188449

Post o superwulkanicznej kalderze Tandano

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?