8

Jaki polski film ma według Was najlepszą ścieżkę muzyczną w historii? Wymieńcie trzy tutuły. Dobrze, jakbyście uzasasnili wybór.

Dla mnie to

"Krótki film o miłości". Muzykę skomponował tu Zbigniew Preisner. Nie jest jej dużo w tym filmie, jest wręcz oszczędna, ale kurczę potrafi zbudować napięcie i wywołać emocje.

"Ogniem i mieczem". Tu za muzykę odpowiadał Krzesimir Dębski. Muza jest monumentalna, dobrze historycznie dobrana. Ze świetnymi chórami z orkiestrą.

"Psy" i muzyka Michała Lorenca. Tu bardziej sentyment. Ale podoba mi się ta melancholia. Cały ten spokojny jazz jak cholera pasuje do głównej postaci.


Wyróżnienie dla "Akademia Pana Kleksa".

@michal26 @MesQueUnClub_87 @Gary @Giwera @JimMorrisonFCB @Colon @kamyk_23 @NeroTFP1 @Walker @shinthps

4

@gumaz one to już słyszą, że w ich wieku to się babcią zostaje

3

@MesQueUnClub_87 nie widziałem Widzę widzę.

Ale zauważyłem, że Filmweb.pl gubi oceny. Nie pierwszy raz wrzucasz jakiś film, który na bank widziałem, nawet kilka razy, na bank oceniłem, a oceny brak.
Notuje i od nowa ocenię 31 grudnia, bo teraz nie chcę sobie zepsuć podsumowania roku.

2

@Prorokk bzdura, choćby powtarzana milion razy i tak będzie bzdurą. Żadna firma nie sprzeda towaru po starej cenie, gdy nowy towar musi kupić po nowej wyższej cenie.
Wyobraź sobie, że sprzedajesz mi marchewkę po 100 zł, którą kupujesz od @FcPortoFan1999 za 80 zł.
I teraz, dzisiaj Oski mówi Ci, że od poniedziałku będzie Ci sprzedawał tę marchewkę po 120 zł. To co? Sprzedajesz mi ją w tym tygodniu po 100 zł, żeby w poniedziałek zapłacić 120 zł?
Inaczej mówiąc w cenach paliwa liczy się koszt uzupełnienia zapasów.

3

@maroon haha, może trochę tak wyszło, ale nie było to moją intencją. Miałem jeszcze napisać, dlaczego paliwo drożeje tak szybko po wzroście cen ropy na rynkach, ale sobie darowałem.

2

@Foton jest w podręcznikach. Gdybyś to wiedział, to też byś wiedział, że oprócz VAT i akcyzy są jeszcze opłata paliwowa, opłata emisyjna i opłata zapasowa.
Wiedziałbyś też, że procentowy udział podatków jest zmienny. Im ropa na świecie droższa, to udział podatków kwotowych w cenie litra procentowo maleje.

1

@Gary ja już będę rzygać podczas gotowania tego ryżu.

0

@Ilka doskonale Cię rozumiem, ale Widzew nie spadnie. W końcu jest trener, który wie co robi, a jakość piłkarska jest spora

2

@July_6_BcN pognębię, to pognębię, ale sknerą nie będę.

1

@Popitek12 nie wiem o czym Ty teraz Popsie piszesz, ale ja nie jestem sknera jak @July_6_BcN i dam Ci zielonego.

0

@Ojciec5tkidzieci tak może być.

1

@Ilka spokojnie

1

@FcPortoFan1999 tak, prosta, ale fajna gra

0

Z okazji wygranej Arki mam do Ciebie jedno pytanie Oski

1. Lubisz grać w karty?

@FcPortoFan1999

2

@michal26 no może. Dziwna liga

2

@michal26 hmmm... Trzeba zacząć myśleć, czy czasem Wisła nie spadnie @FcPortoFan1999 @Ilka

1

@Gary jarzynowa, u mnie zwana śmieciową jest bardzo dobra
@MesQueUnClub_87

3

@Czajka90 dobry plan. Ale niebezpieczny. Przecież @Kessie bedzie tylko o miejsce przechowywania rowerów pytał

1

@Ilka za blisko Płocka mieszkam. Wolę już ten Raków.

1

@Vegeta88 to na pewno

1

@FcPortoFan1999 może być

0

@Ilka no nie, byle nie Płock

1

@FcPortoFan1999 wychodzi na to, że jak Wisła wygra, to będę miał do Ciebie dwa pytania Oski.

1

@Gronek walczy o pokojową Nagrodę Nobla

1

@Criss18Barca to raczej ciężko korupcją nazwać

1

@FcPortoFan1999 Wisła rozwali Arkę 1-0

0

@FcPortoFan1999 no najgorzej tego trzeciego wylonić, ale wyszedł mi Piast.

1

@Vegeta88 Legia szybciej zajmie 5 miejsce, niż spadnie.

1

@FCBparasiempre to bardziej z angielskiego, nie z łaciny.

0

@MessiForeverTheBest tak stawiam.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?