Safrani
Dołączył/a: lipiec 2021
15 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@clyde no ja robię z zsiadlego mleka właśnie
@lithotripter
0
@sokot nowy rząd coś tam pozmieniał. Kosmetyka oczywiście. I stworzył jakąś tam mapę drogową w tej sprawie. Jakieś tam ustawy były. Ale generalnie pytaj się tu bardziej prawników w tej materii.
Drugą najważniejszą rzeczą jest to, że nowy rząd zaczął przestrzegać traktatów, które Polska podpisała. Wszystkich..
Przy czym zaznaczę tu słowo przestrzegać, które nie znaczy, że nie próbujemy ich zmieniać. Bo próbujemy i to często z dobrym skutkiem.
Jeszcze raz powtórzę. Pisowi i węgierskiemu Fideszowi nie chodzi o to, że KPO, cz Safe wymusza rządy Tuska, czy tam kogoś innego. W UE są inne kraje, którymi rządzi prawica, której to nie po drodze z KE. I te kraje wchodzą w KPO i SAFE. I te kraje nie mają problemów. Problem mają tylko dwie partie, które z państwa chcą lub chciały zrobić własny folwark.
2
@clyde a taką polewkę, to się i u mnie robi, tylko dodaje się jeszcze boczek wędzony zasmażony
1
@sokot nie zgodził się na zmiany w ustawach, które z komisją Europejską ustali Morawiecki i Szymański. Ziobro wtedy nazwał Morawieckiego miękiszonem. Tu jeszcze udział miał Duda, który też nie zgodził się oddać władzy, a raczej podzielić się władzą nad sędziami.
1
@clyde u mnie był grill. Morszczuk z grilla, pieczarki z grilla i karkówka z grilla.
Do tego surówka z kiszonych buraków
8
@sokot Włosi nic nie wzięli, czyli tyle co inni. Dopiero wezmą. Nie wiem jakie mają potrzeby i na ile aplikowali. Różnica między Włochami, a nami jest taka, że oni od Ruskich leżą daleko.
Słowacja przytoczona tu przez Ciebie wchodzi w to SAFE. Tak jak wiele innych państw. Tylko u nas i na Węgrzech prawica spazmów dostaje. I nie, nie dlatego, że warunkiem jest rząd Tuska. Dlatego, że warunkiem jest przestrzeganie umów.
Co do KPO, to Morawiecki się dogadał z KE. Problemem był poszukiwany listem gończym, który wszystko wtedy zablokował.
2
@mkord tak, ale @PawkoFCB napisał, że za milon kupili Poloneza i ja się do miliona odniosłem. Nie do samego banknotu.
16
@sokot Włosi mają władzę dokładnie taką jaką Ty byś chciał w Polsce i jakoś im to SAFE nie przeszkadza i z chęcią je biorą.
A @Kgorecki2500 to akurat za obecną władzą na bank nie jest.
3
@Rifek w latach 80-tych rzeczywiście mogłeś kupić samochód za milion złotych. Musiałeś mieć talon od państwa i do przodu.
Tylko w tamtych latach milion złotych miał dużo większą wartość, niż 100 zł.
W 1985 średnia krajowa to było 20 tys. złotych.
28
@sokot ludzie z Ordo Iuris już kiedyś tłumaczyli, jak ważna jest rodzina, jak ważne są wartości katolickie itd.
Ale jak już nikt nie patrzył, to co tam się działo....
Ja dziękuję za pana z Ordo.
0
@Seledynowy no ja mam Roombe jakąś tam, nie pamiętam modelu. I tak szczerze, to już jej od jakiegoś roku nie włączyłem. Kupiłem Dysona i na szybkie sprzątnięcie jest po prostu lepszy.
0
@lucca87 to są najnowsze dane, a nie z tego co było.
1
@kubix05 nie nie. Wadę doceniłem jeszcze za jego życia.
2
@kubix05 kiedyś Wajdy bardzo nie lubiłem, a raczej pewnie po prostu nie doceniałem. Teraz jest zupełnie odwrotnie.
0
@lucca87 no na przykład według bukmacherow. Faworytem jest Arsenal, potem Bayern, PSG, Barcelona i City, Liverpool, Real, Chelsea
Według Opta też
29
Tymczasem szach mat
https://zapodaj.net/plik-ds5bRyoBeM
5
@mmaciass nie wiem, nie znam się, nie orientuje się, zarobiony jestem..... Ale się wypowiem
Iran od wczoraj, czy przedwczoraj podobno zaczął używać jakiś nowych dronów. Takich, z którymi sobie póki co nikt nie jest w stanie poradzić.
1
@ifoa no ten film jest bardzo słaby. Ale mam coraz większe przekonanie, że proroczy.
1
@lucca87 gdzieś tam mi mignęło ostatnio, że Arsenal jest głównym faworytem do LM. Czy są lepsi? Może, nie będę się sprzeczał. W LM dyspozycja dnia może okazać się kluczowa.
Mistrza Angli mam nadzieję, że zdobędą.
2
Mają rozmach skurczybyki
4
@MesQueUnClub_87 ja tak jak @Giwera tylko Kuracji nie widziałem. Bo japońskie.
13
Szczęść Boże i Fur Deutschland
Dzisiaj na HBO ma miejsce premiera polskiego serialu "Piekło Kobiet". Jest to całkiem dobrze zapowiadający się kryminał, którego fabuła dzieje się w latach 30-tych ubiegłego wieku w Warszawie. Główne role zagrają Agata Turgot i Mateusz Damięcki.
Czekałem na ten serial.
@MesQueUnClub_87 @Arkon @Giwera @Gary @Walker @JimMorrisonFCB @shinthps @Stinger_ @kubix05 i inni
1
@michal26 ja też bym chciał, żeby większość tych pieniędzy została w Polsce i poszła na rozwój technologiczny. Wiem, że część ma iść na drony właśnie. Na rozwój i produkcję. A skąd inąd wiem, że już teraz możemy je robić na wysokim poziomie. Część sprzętu chciał nie chciał będziemy musieli kupić za granicą, bo nie mamy zdolności produkcyjnych, ale z drugiej strony zagranica będzie też kupować u nas. Problem też jest taki, że my mamy zajebistych inżynierów, ale w większości za granicą. I oni nie za bardzo chcą tu wrócić. Bo i po co? Od strony technicznej i kadrowej podejrzewam, że dziś nie jesteśmy w stanie sami pracować nad czymś takim jak żelazna kopuła. Szczególnie właśnie od strony kadrowej.
A teraz przykład z praktyki. Tusek ogłasza, że 20 miliardów złotych pójdzie na Hutę Stalowa Wola. I co robi pisowski prezydent tego miasta? Ano wychodzi i mówi, że oni nie chcą tych pieniędzy. Kurtyna.
3
@michal26 prawica i pseudo prawica mają problem z SAFE z kilku powodów.
Po pierwsze terminy, czyli polityczne złoto. KO będzie wydawać kasę na zbrojenia i będzie o tym głośno i będzie to widać, a wybory za chwilę.
Po drugie warunkowość. Im się nie podoba, że w przypadku, gdy dojadą do władzy nie będą mogli łamać traktatów europejskich, które Polska przecież podpisała i na które w dużej mierze zgodziliśmy się w dużej mierze w referendum ogólnokrajowym. Inaczej rzecz ujmując nie będą mogli tworzyć sobie własnego folwarku z państwa, jak to chciał robić i robił pis.
Co do legalności pomysłów jaszczembia i Batyra, to się nie wypowiem, ale podejrzewam, że jak to w polskim prawie bywa, są jakieś furtki. Przecież tu na wszystko są furtki.
Na koniec powiem tak. Są kraje, które mają o wiele większe rezerwy złota, jak Francja, Niemcy, Włochy i żaden z nich nie wpadł na genialny pomysł sprzedania tych rezerw. Niemcy wypuszczą własne obligacje, z których pokryją zbrojenia, a Włosi i Francuzi skorzystają z SAFE.
1
@michal26 ani Emiraty, ani Saudzi za Iranem nie pójdą. Co najwyżej za nikim nie pójdą.
Ale ja się obawiam, że to wszystko wymknie się spod kontroli i rozleje na cały świat.
2
@michal26 nie wiem, czy by Sanders wygrał. Tam taka sytuacja jak w Polsce trochę i innych krajach Europy. Ludzie mają dość pewnej polityki i zaczynają wierzyć nie tym, co trzeba.
2
@michal26 pewnie tak by było
0
@Gary właśnie tak
1
@kubix05 myślę, że jeszcze niejeden raz Cię zaskoczę
2
@kubix05 De Mono to jeden z zespołów polskich rockowych z tamtych czasów, którego nie lubię. Nawet jedyny bym powiedział