5

Szczęść Boże i Fur Deutschland

W Madrycie minus cztery, a oni nam mówią, że planeta płonie

1

@Kgorecki2500 jak język akedemicki, to ciężka będzie do czytania. Ale podejdę

0

@Colon Ever So Lonely

0

@michal26 no wtedy Konfa zareaguje i Berkowicza puszczą przed mikrofon. Albo na zakupy.

2

@AssisMoreira miał taki zamiar. Ale chyba nie wyszło.

0

@clyde możliwe, że za mało, ale i tak jest postęp. Facet pójdzie siedzieć, jeśli wyrok się utrzyma w wyższej instancji. Jeszcze niedawno wyroki były w zawieszeniu.

4

@lajcior ech... Wy tam w tym Realu to macie dziwne porównania.

1

@Kgorecki2500 tak było.

10

Oprawca skazany maksymalnie

Dzisiaj zapadł wyrok! 4 lata więzienia bez zawieszenia za zakatowanie strusia Zenka. Łącznie za wszystkie 21 zarzutów (w tym handel narkotykami z małoletnimi) sąd wymierzył karę 7 lat więzienia. Do tego dochodzą dotkliwe kary finansowe i przepadek korzyści, a także zakaz posiadania zwierząt przez 15 lat – to najwyższy wymiar tego środka karnego w polskim prawie.

Za znęcanie się mogło być do 5 lat, a dłuższego zakazu posiadania zwierząt sąd nie może orzec. Kara 7 lat jest o rok wyższa niż żądała prokuratura. Obrona wnosiła o 3,5 roku.
Reprezentująca opiekuna strusia i Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! mec. Katarzyna Topczewska w zakresie znęcania się nad strusiem wnioskowała o najwyższy wymiar kary czyli 5 lat.
Wyrok nie jest prawomocny, obrona pewnie się odwoła.

Łukasz Sz. przyszedł 11 stycznia do Osady Traperskiej w Bolechówku pod Poznaniem z dwoma kolegami. Nożyczkami do metalu przeciął ogrodzenie. Szedł do zagrody strusia z zamiarem zgwałcenia ptaka. Uderzał zwierzę wielokrotnie i z taką siłą, że doszło do wewnętrznych krwotoków. Kopał, ciągnął za skrzydła i szyję, rozerwał mu przełyk. W tym stanie uciekł oprawcy. Konał przez dwa dni, przed śmiercią wrócił do zagrody.
Sprawca w sądzie śmiał się z zarzutów, dopiero na końcu wyraził skruchę. Po ataku na Zenka pisał: "Jestem pierwszym typem w Polsce, który powalił strusia. Mówią i piszą o mnie do tej pory na całej Polsce, a filmik z telefonu przebije wszystko."

0

@Huck nie mam instagrama.
Dzięki

4

@Tasde Orban Orbanem, walić go, ale ponoć Zbysiu Ziobro cały się pąsowy zrobił, jak zobaczył najnowsze sondaże na Węgrzech m

0

@Huck budżet aż tak istotny nie jest. Jeśli mają być dobre, to ja zapłacę

0

@mmaciass muszą być skórzane

0

@clyde Ty mnie chcesz ubierać w damskie ciuszki?

0

@Huck no to poleć coś innego

1

@Gary takie, a raczej podobne to ja mam. Chcę teraz sneakersy

0

@clyde one? Czy inne?

1

@Who_you_mam wow. Do tego reklamówka z Biedry i do przodu

0

@capoN u mnie białe na tej wsi to się kiepsko sprawdzą. Ale czarne mi się podobają

1

@capoN @BulaKG nawet fajne i oldschool

0

@ShawnC fajne ale ja potrzebuję butów ze skóry.

0

@FcPortoFan1999 ale jakie Najki Oski?

3

@lucca87 najpierw wejdźmy do zasady 1:1.

0

Dobra, szukam butów. Jakieś sneakersy na wiosnę lato. Muszą być skórzane, ale nie jakiś zamsz, czy nubuk. Muszą też być niskie. Polećcie coś, bo ja do tej pory w takich butach to nie bardzo chodziłem.

4

@Roobo no jeśli te "kamienie milowe" mają być po prostu wydatkami pieniędzy na to, na co są przeznaczone, to ja się nie dziwię. Już nasz jeden rząd nasze pieniądze z ets zamiast zgodnie z przeznaczeniem wydał na bombelki i naste emerytury.

Kredyt jest celowy i musi mieć mechanizm pilnowania tej celowości. Tak jak kredyt hipoteczny dla zwykłego obywatela

8

Rząd powinien natychmiast wysłać czartery. Ale jakieś tam tanie. Pełen komfort i full serwis. Śmietanka kraju utknęła


4

@michal26 milczenie w takiej sprawie nie oznacza celowości. Zdają sobie sprawę, że opinia publiczna zachwycona nie będzie. Szczególnie w USA. Do tego Persowie też szczęśliwi nie będą, a gdy namawiasz naród do powstania przeciw wladzy, to takie rzeczy nie pomagają. Wręcz przeciwnie, zaraz mogą powstać przeciwko Tobie.

Dla mnie osobiście liczy się tylko fakt, że zbombardowali szpital. A to robią zbrodniarze.

56

@michal26 tak, Trump jest zbrodniarzem wojennym. Netaniahuj jest zbrodniarzem wojennym, Putin jest zbrodniarzem wojennym.

Trójka Drombo.

11

@lajcior no jak to co? Wiertarkę

2

@MesQueUnClub_87 nie oglądałem Bezlitosny, bo to koreańska produkcja.

Jeniec chyba najlepszy z wymienionych, choć dziś wybór trudny

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?