PatrykBarca
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To chyba inny mecz oglądaliśmy z PSG . Bo w tym meczu Rafa nie pokazał nic poza zwodami w kierunki swojej bramki , nie decydował się na żadne dryblingi - a jak już to kończyły się stratą . Gdyby w tym meczu na jego pozycji wystąpił by taki Draxler czy Di Maria w naszej ekipie to by nie było czego zbierać. A tak to przeciwnicy zostawiali tam miejsca i dawali mu nawet przyjąć piłkę bo i tak nie było zagrożenia . Co do jego gry w pomocy to fakt że od Gomesa jest lepszy ale taki Rakitic zjada go inteligencja i spokojem. Na ławkę spoko ale zabić naszej pomocy nie zbawi bo nie ma umiejętności potrzebnych do gry na tej pozycji
1
za 30 to bym się nie zastanawiał , tyle to Gomes kosztował
8
Rafa nigdy nie zagrzeje miejsca w pierwszym składzie Barcy bo jest zwyczajnie za słaby
0
Albo on Albo Verratti bo Isco nie do wyciągnięcia. Nie ma innych opcji , bo wszyscy inni to "półśrodki" . Po jakiego kupować za grube pieniądze jakichś Gomesów albo inne wynalazki. Oprócz Umtitiego wszystkie pieniądze wyrzucone w błoto. Kupiliśmy Paco żeby strzelił w sezonie 5 bramek ( jeżeli strzeli ) na 5-1 z jakimś Betisem itp. Digne nie jest i nie będzie zawodnikiem na miarę Barcy bo brakuje mu techniki - on jest dobry tylko piłka mu przeszkadza ,bo w destrukcji jest ok no ale w Barcy nie ma miejsca na coś takiego.
4
Nie brakuje Neymara , tylko brakuję setny mecz w tym sezonie środka pola . Busi musi rozgrywać do boków bo Denis i Gomes nie radzą sobie w tłoku i nie potrafią wziąć ciężaru na siebie . Messi cofa się do środka i szuka Suareza którego pilnuje 2 obrońców
0
Zmiana wyszła na dobre , ale jak zaczniemy grac 3-4-3 caly czas , to zaraz jakis dobry trener to wykorzysta i znowu bylo by biadolenie. To rywal dostosowuje taktykę do nas a nie odwrotnie więc nie mozemy byc tak przewidywalni
0
To jest futbol !!! Przyznam że po pierwszym meczu zwątpiłem , po bramce na 1:3 również i jeszcze dochodzę do siebie. Moja reakcja niczym się nie różniła od tej po bramce Iniesty na Stamford i od razu wróciły wspomnienia.
Na chłodno po analizie : Rafinha najsłabszy z naszego zespołu co bardzo było widać jakie przestrzenie mu zostawiali a jak on je wykorzystywał, Wszyscy zachwycają się Neymarem ( i słusznie ) ale Messi nie był taki widoczny przez to że był odpowiedzialny za rozegranie i miał plaster w postaci Matuidiego który patrzył tylko na to aby go nie minął itp itd.
0
Szczerze to ani Denis ani Gomes na ten mecz się nie przydadzą . Pierwszy zamiast pomagać przeszkadza , a Denis jest zbyt "elektryczny" i nie gra nic w trudnych meczach - często zalicza straty a w tym przypadku był by to gwóźdź do trumny. Potrzebny jest Arda oraz jego waleczność i to że nie czuje on presji CL.
0
/wierzyć trzeba bo nadzieje umiera ostatnia . Ale boje się że ten mecz przegramy w środku pola -czyt. mimo zmiany ustawienia i chęci do dominacji w tej strefie to nie mamy wykonawców do tego. Rakitic zbyt elektryczny , Iniesta bez formy , Busi również mimo dobrego ostatnio meczu. To nie te czasy gdzie nasz środek tak swobodnie czuł się z piłką przy nodze. Boje się że będziemy walić głową w mur jak z Atletico w półfinale LM . Rywale poczekają na okazję do pressingu i bramka sama się strzeli
0
Taki Matuidi by nam się przydał , gość wykonuje kawał czarnej roboty w środkowej strefie i daje spokój . Poza tym umie rozegrać piłkę i ma ciąg na bramkę czego brakuje zwykłym "przecinakom" typu Casemiro. Jak już szukać zmiennika dla Busiego , to kogoś kto może zagrać za niego czy obok niego dając kilka wariantów - albo swoją drogą Yaya Toure jest do wzięcie za darmo bo kończy mu się kontrakt
2
Szczerze , to Bayern grał słabo bo Ancelotti chciał zburzyć układankę jaką stworzył Pepi odcisnąć swoje piętno. A teraz wróciła wymienność pozycji , klepanie piłką w środkowej strefie po czym otwarcie skrzydeł itp itd. Jedyną zmianą jest to że Bayern więcej razy próbuje kontr czy grać szybciej. Szczerze to jakby tam teraz trenował Franek Smuda to by nikt nie zauważył
5
Rafinha ma lepsze umiejętności od Thiago ? Chyba sam w to nie wierzysz . On będąc na boisku nie daje zespołowi tego czego oczekuje się od środkowego w Barcelonie - czyli bycie ciągle pod grą , umiejętności utrzymania się przy piłce i uspokojenia gry oraz kluczowych podań , natomiast Thiago to wszystko ma!
0
A do tego wszystkiego Real ma dużo kreatywniejszy środek pola od naszego - trzeba zareagować na rynku zanim znowu nas uprzedzą i sprzątną Verratiego albo Pjanica i będzie sytuacja jak z Isco .
0
Samo posiadanie piłki niczego nie daje ale fakt jest taki że to iż mieliśmy je na takim poziomie to zasługa całego zespołu a głownie środkowych pomocników. Jak osiągnąć posiadanie piłki bez środka pola , do tego z słabym pressingiem i zatraceniem wychodzenia spod niego , kiedyś jak nikt umieliśmy operować piłką i radzić sobie z pressingiem rywala a teraz każdy potrafi nas " zamknąć" pod naszą bramką
2
Tak naprawdę na rynku nie ma obrońcy który z miejsca stałby się następcą Alvesa - z wymienianych Semedo , Cancelo , Soares-a czy innych wynalazków nikt nie zostanie nowym Alvesem. Nam potrzebny jest ktoś kto będzie potrafił się podłączyć i grać na wysokości Messie-go aby dać mu kilka wariantów rozegrania a nie być ciągle spóźnionym w ofensywie a słabym w defensywie ( Roberto ) , lepszy Bellerin który ma żelazne płuca i daje dużo w ofensywie niż ktoś kto gra aby grać . Alves też miał braki w obronie jednak nadrabiał je zadziornością i nie przez przypadek był wymieniany przez większość najlepszym obrońcą na świecie. Mimo iż powrót Bellerina oznacza wydanie sporej sumy i trochę nas ośmiesza to TRZEBA spróbować bo na półśrodki czas się skończył. Bez reanimacji prawej obrony i środka pola nie wróżę nam kolorowej przyszłości ( choć wróżbitą nie jestem )
0
Dokładnie tak jak mówi wygląda nasz taktyka ( wszystko zależy od napastników ) nawet sami sobie muszą asystować - przykre ale prawdziwe
0
Arda przychodząc do Barcy miał wzmocnić docelowo środek pola + ewentualnie być alternatywą na skrzydle. Na środek pola się nie nadaje i to się nie zmieni , więc sprzedać - wyciągnąć ile się do i kupić kogoś kto pociągnie naszą pomoc
0
Jego brak wiedzy taktycznej musiał w końcu ktoś wykorzystać ! To już nie pierwszy raz kiedy rywal nas przyciska tak że nie potrafimy wymienić 5 podań . Taktyka polegająca na podaniu do kogoś z MSN a oni zrobią resztę . Nasz środek pola jest najsłabszy od lat . Wyeksplatowany Iniesta który gra w stylu Xavie-go i jest bardziej statyczny niż kiedyś dlatego potrzebuje kogoś typu Isco obok siebie . Gomes który się nie nadaje do gry w takiej drużynie , mimo iż jest młody i ma jeszcze czas to trzeba było kupić gotowego grajka typu Thiago lub Veratti i trochę dołożyć .
1
Przykro się patrzy na naszą pomoc - pomijając już nawet pokrakę Gomesa między naszymi liniami jest taka dziura że dobry trener potrafi to wykorzystać a Enrique liczy że poda się piłkę do kogoś z MSN i reszta się zrobi sama
0
Jak oglądacie mecz to właśnie o to mi chodziło. Ich pomoc nas niszczy , a co dopiero jakby Pique miał toczyć pojedynki 1 na 1 na Draxlerem czy Di Marią
0
Skład bez żadnego sensu . Roberto jako wahadłowy bez nominalnego środkowego pomocnika! Przy akcjach defensywnych naszą prawą strona sklepali by nas jak dzieci , nie mówiąc co by się działo w środku pola przy ich dobrych pomocnikach
0
Potrzebny jest nam ktoś do pierwszej 11-stki - trzeba kupić pewnego prawego obrońce bo Roberto po początkowych zachwytach wygląda blado( chciałoby się powiedzieć a nie mówiłem) Jest za statyczny ,źle się ustawia i nie ma automatyzmów potrzebnych do gry na tej pozycji. Czyli kupujemy prawego obrońce Vidal zostaje jako zmienik ( nie zapominajmy że zanim dojdzie do formy sprzed kontuzji to trochę potrwa) a Roberto wraca na ławkę .
0
Jak mógł to być dobry mecz skoro jeden Ceballos starczył na naszych wszystkich środkowych pomocników. Z Xavim i Iniesta to by nie bylo mozliwe . Denis po 2 dobrych meczach juz wychwalany w niebiosa zagrał padlnę , to samo Rakitic , Turan chodź się starał i wyglądał najlepiej to częściej było go widać pod naszym polem karnym niż przeciwnika. I został do kreowania akcji sam Messi który od razu był podwajany i ścisle kryty oraz Neymar cholownik
1
Samuel gra naprawdę świetnie patrząc że jest to jego pierwszy sezon w Barcy. Ale oceniając jego występ jako b.dobry w meczu z Eibarem to patrzył chyba przez pryzmat wyniku bo Samuel grał w tym meczu "przeciętnie" , pomijając fakt że był pół prawym środkowym widać było jak źle się ustawia , ratuje się w kilku sytuacjach wybiciami do nikogo korygując swoje błędy wynikające z braku umiejętności gry prawą nogą. Także trochę przystopujmy....
0
A jeżeli chodzi o środek pola to nam potrzeba gościa który już gra na wysokim poziomie w dobrej lidze i z marszu stanowił by wzmocnienie przy formie i błyskotliwej kreatywności naszych środkowych ( nie licząc Andresa) a nie kolejnego Halilovicia który nie dostanie szansy.
0
Taki Sidibe to jest gość jakiego nam potrzeba , Roberto na prawej obronie długo nie pogra , zresztą po początkowej euforii widać jakie ma braki grając na tej pozycji
1
Ufff , udało się - i to po walce "dosłownie" . Ale ta nasza pomoc to tragedia ! Gomes jak wszedł to jak zwykle nic produktywnego tylko straty i gra na alibi , A Denis to może z 2 razy dotknął piłkę , i tu nie ma wytłumaczenia że cały zespół się cofnął , że graliśmy długą piłką itp itd . Oni są po to aby tą piłkę przytrzymać i rozegrać i nią pograć a nie tworzyć taką dziurę w środku jak w Polskiej A-klasie
0
W drugiej połowie Digne złapie zółtą , wejdzie za niego Alba i strzeli po wejściu z drugiej lini
0
Oby nie zagrał Gomes bo gość się gubi przy słabo grającym przeciwniku a co dopiero przy takim pressingu Real-u , Rakitic jest zdecydowanie pewniejszy nawet bez formy. Do tego słabo jeżeli nie zagra Alba , bo to jest jedyny zawodnik oprócz lini ataku który stara się wchodzić w pole karne i rozbić szyki przeciwnika, jak on nie gra to jesteśmy strasznie przewidywalni ! A na pewno na Neymarze skupi się duża uwaga co można by wykorzystać.
0
Dokładnie - niech jeszcze następcę Iniesty z niego zrobią . Bez wzmocnienia tej pozycji nie pociągniemy długo nawet z MSN