3

Dokładnie , bez odpowiedniego wzmocnienia tej formacji nie możemy oczekiwać cudów. Turan w środku się nie sprawdził , Rafinha nigdy nie będzie swoim bratem , Gomes to z 3 lata będzie się uczył stylu gry a i tak pewności nie ma że załapie, a Rakitic nie jest typem który ciągnie grę do przodu i ma niekonwencjonalne zagrania.

Jeżeli chodzi o mecz / w przypadku przegranej będzie dół jak mówisz i wiecęj odpoczynku ale to nie daje gwarancji wyjścia z doła czy tego że jeżeli odejdzie nam kilka meczów to będziemy grali lepiej .

0

Sprzedac Rakiticia póki jego cena nie poszła w dół i kupić kogoś kto będzie potrafił pociąnąć zespół do przodu , rozegrać piłkę i dyrygować środkiem pola - Verratti , Thiago ....

0

NIE graliśmy źle ? Chyba na innym meczu był , jedyny okres kiedy naciskaliśmy ich naprawdę to ostatni kwadrans kiedy "nie" było nic do stracenia. Nie pomógł Iniesta , dobrze kryty był Messi , bezproduktywny Gomes , niewidoczny Suarez. Lepsze zawody miał Neymar ale większość jego rajdów i kiwek miała miejsce w środku pola a tych nie licznych gdy udało mu się przedrzeć brakowało kolejny raz wykończenia. Zdecydowanie bez formy jesteśmy. Narzekacie na Gomesa ( i słusznie) bo gra katastrofalnie, ale oprócz wiekowego już Iniesty który sam gry nie pociągnie nie ma nikogo - Denis jak wxhodzi nie daje jeszcze tego co powinien , Rakitic ma ostatnio zdecydowany spadek formy a jeżeli chodzi o rozegranie i ciągniecie gry zespołu to nie ten profil.

0

Brać i się nie zastanawiać ! Bo jeszcze ktoś wpadnie poważnie na pomysł z Valverde albo Paco i dopiero będzie kaszana.

0

Taki z S. Roberto prawy obrońca jak z Turana środkowy pomocnik. Nie wiem co tu się wyprawia. Nie mówię że Roberto nie miał dobrych meczów na tej pozycji ale nigdy nie będzie światowej klasy prawym obrońcą Barcelony tak samo jak nie będzie graczem pierwszego zespołu grając w środku pola . Oby skończyło się na kupnie Cancelo a Sergi wróci na swoją pozycję zmiennika Busiego

2

No tak , tylko on odszedł bo nie chciał być wiecznym zmiennikiem a tylko na to mógł liczyć . Nikt go na siłę z Barcy nie wyganiał. Poza tym patrząc na jego grę w Dortmundzie widać że pierwsza 11-stka Barcy jest poza jego zasięgiem

0

Pewnosci nigdy nie ma . Ale akurat tych 2 w/w mysle ze ma dlugofalowe projekty w swoich zespolach o czym nie raz wspominali w wywiadach oraz sugerowali przedluzenie kontraktow. Juz bardziej sklaniam sie ku Koemanowi czy Laudrupowi jak wspomnial kolega nizej.

0

Ciekawy to i ja jestem , ale nikt nie powierzy zespołu Simeone czy Mou których styl przez całą karierę był znacznie odmienny od tego Barcy i nie wiadomo jakby sobie z tym poradzili.

0

Mało jest topowych trenerów do wyciągnięcia - taki Klopp czy Pochettino nie do podebrania. Jakieś wynalazki typu Ancelotti czy Conte czy Simeone nie mają raci bytu ze względu na styl gry swoich drużyn który w Barcy jest narzucony z góry i nie każdy potrafi sobie z nim poradzić . Zostają próby jak z Tito bądź kontrowersyjni Jemez czy Bielsa

0

Interpretować można różnie - ale i z wypowiedzi i patrząc na niego na boisku jednoznacznie widać że lepiej gra na pozycji Busiego .

0

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Chciałbym zapytać o Andre Gomesa, który również jest bardzo wszechstronnym piłkarzem. Ostatnio gra na środku pomocy. Myślisz, że mógłby zostać na tej pozycji na dłużej?
Tak, ma odpowiednie umiejętności. Trzeba jednak ocenić, czy to najlepsza dla niego pozycja. Według mnie najlepiej radzi sobie jako defensywny środkowy pomocnik, to tam najbardziej przydaje się drużynie. Możliwość gry na kilku pozycjach jest zawsze zaletą, dzięki temu mam więcej opcji do wyboru. Proszę bardzo - wywiad przed meczem z Osasuną

1

Rola portugalczyka się zwiększyła ? Owszem ale tak jak mówił Enrique i co widać on może grać tylko na pozycji Busiego , grając wyżej zespół traci

0

Busi jest nie do ruszenia !!! Ma spadek formy ale w obecnej sytuacji kadrowej oprócz Iniesty to najbardziej kreatywny pomocnik. Często popełnia też błędy przez to że drużyna nie potrafi rozmontować zasieków przeciwnika , musi podejść wyżej i nadziewamy sie na kontry .

2

Wrócił Messi to i jest wynik oraz powiedzmy gra . Ale za to ciągle widać nasze mankamenty . Absencja Iniesty , brak w kadrze następcy Xavi-ego i cały ciężar rozgrywanie i próby rozmontowania spada na tridente + Busiego który musi podejść wyżej i nadziewamy się na kontry. Brak kreatywności w środku pola widać w meczach gdy bijemy głową w mur a przeciwnik stawia autobus . Rakitic , Gomes , Rafinha czy Turan na środku pomocy nigdy nie dadzą jakości takiej jak Iniesta a Denis jeszcze potrzebuje czasu. Nie możemy wyłącznie liczyć że tridente coś strzeli albo Messi znowu da popis . Potrzebny jest ruch na rynku transferowym

0

Dla mnie również Arda jest niewypałem. Tak samo jak Vidal , Gomes czy Paco. Od gracza który ma być alternatywą MSN ( Arda czy Paco ) oczekuje że wejdzie i będzie w stanie rozruszać grę , wypracować coś samemu a nie liczyć na dostawienie nogi bo to prawie każdy potrafi zrobić ale na nic się zdaje kiedy zespól wali głową w mur

3

Tez myslalem ze sie wkońcu przełamie a tak to tylko złapie większego doła , presja wzrasta razem z krytyką .

Ogólnie nasza "najlepsza" kadra - czyli letnie wzmocnienia dają tyle co nic! Oprócz Umtitiego to nikt nie gra porywająco tylko przeciętnie ( Digne , Gomes ) . A żadne przeciętnie grając piłkarz nie może być gwarancją jakości w takiej drużynie jak Barca . Skoro wystarczy że nie ma Messiego i Iniesty i nasza gra się załamuje nie wróży to niczego dobrego

0

Czyli podsumowując Messi który wygrał więcej pucharów , który we wszystkich rozgrywkach był kluczowym graczem Barcy oraz Reprezentacji i który statystykami miażdzy Griezmanna i całą resztę jest 6 ( bo tak )

A Griezmann który nie wygrał nic ! Nie pokazał nic w finale CL i ME ale za to zagrał dobry półfinał z Barcą był lepszy w tym roku . Brawo - faktycznie obiektywnie

Ronaldo - w półfinale CL i finale jak zwykle zniknął , strzelał takim tuzom jak Malmoe. W lidze oglądał plecy Suareza . na ME grał słabo a w finale przez 15 minut też jest wyżej .

Messi pierwszy , Griezmann 2,3 a Ronaldo poza 3

0

1. Twierdzisz tak bo znasz się na piłce jak Zidane na taktce :D i wciskasz swój kit licząc że ktoś to podłapie .

2. Sama nominacja również jest poparta przez Ciebie argumentami które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Gdyby nominować wszystkich którzy zagrali w tym roku 3 ( tyle co Modric ) ważnych meczów w których się wyróżniali to lista miała by 150 Nazwisk.

0

Po pierwsze w swoim komentarzu pierwszym nic takiego nie napisałeś odnośnie swoich zasad :)

o drugie Modrić takich meczów o których mówisz miał 3 w roku tylko w CL i w żadnym nie został wybrany MVP meczu

Pozdro

0

Griezmann ciągnął grę Atletico i strzełił dużo ładnych bramek - na końcu niestety nie wygrał nic !!! Na Euro strzełił kilka bramek dla faworyzowanej Francji - na końcu efekt jednak taki sam.

Messi - ma taki wpływ na grę Barcy i Argentyny jak żaden inny zawodnik na grę swojego zespołu. Wygrał La liga , Superpuchar , Copa del Rey. Na Copa America skończyło się jak ME dla Griezmanna. Co do rangi obu turniejów są to mistrzostwa swoich kontynentów i mają rangę taką samą ( współczynnik punktów FIFA)
Jeżeli chodzi o statystyki to Leo w każdych rozgrywkach w punktacji kanadyjskiej miał większą liczbę od Griezzmana i reszty świata.

0

Czyli można przeleżeć pół roku ale w "najważniejszych" meczach zagrać "całkiem dobrze" i już nominacja do złotej piłki :D

0

Zaryzykować i brać Auriera ! za 15 mln to promocja , a jak nie będą się go trzymały skandale to cena tylko wzrośnie bo gość jest b.dobry a jak wiemy prawych obrońców na rynku nie ma .

0

Widząc jak twardo i z jakim pressingiem wyszedł u nas na pierwsze 20 min Manchester ja bym postawił zdecydowanie na Turana i Rakiticia. Napewno City będzie bardziej zmotywowane bo to oni muszą , my powinniśmy przetrzymać pierwsze minuty a z biegiem czasu przejąc kontrolę nad meczem i grąć swoje

0

De Bruyne jest świetny zgadzam się ale on gra dużo ofensywniej niż wszyscy nasi środkowi pomocnicy razem wzięci a potrzebny jest ktoś taki jak Xavi który nie będzie musiał robić 12km w meczu a będzie potrafił scalić wszystkie formacje, utrzymać się przy piłce, nadawać tempo gry i wprowadzić spokój w linię pomocy którego brakuje. A co do Thiago to widać że się rozwinął w Bayernie i jest gotowy aby pójść krok dalej a wspomniałem o nim ponieważ jest typowym rozgrywającym których na rynku praktycznie nie ma. I moje zdanie jest takie iż to Thiago i Verratti zasapią Xaviego i Pirlo.

0

Wszyscy tylko nie Andre Gomes ! Nie mogę patrzeć na to jak on się porusza w lini pomocy . Można go spróbować jako zastępce Busiego co już miało miejsce , ale gośc nigdy nie będzie dawał ustawiony wyżej tego czego oczekuje się od gracza na tej pozycji.
Idąc dalej jeżeli nie kupimy Verrattiego albo nie sprowdzimy spowrotem Thiago nie załatamy dziury po Inieście i Xavim

2

Ogólnie to jest bardzo dobry gracz , tylko piłka mu przeszkadza .

10

Martwi nie jeden błąd przez który straciliśmy bramkę ale to że kolejny któryś mecz puścił 4 bramki. W Barcelonie bramkarz jest po to aby oprócz rozegrania piłki od tyłu , wyciągną jakiś strzał nie do obrony zwłaszcza że rywala mają "zazwyczaj" mniej sytuacji. Jego średnia puszczonych goli to chyba 3 na mecz. Wystarczy przypomnieć zeszłosezonowe mecze o superpuchary , gdzie Marc miał udowodnić że może bronić we wszystkich rozgrywkach a skończyło się ławą i powrotem Bravo. Do tego zamiast Alvesa ściągnęliśmy Cillesena dramat.

0

Jeżeli chodzi o mecz to zaskoczyło mnie jak dobrze weszliśmy w spotkanie , w pierwszych minutach Celta była stłamszona , nic nie wpadło to trzeba było odpuścić i poszukać utrzymania się przy piłce i tak dalej, padły bramki dla rywali po naszych błędach i było po meczu.

Co do Ter-Stegena to jego gra przypomina mi Valdesa na początku , też każdy kibic drżał na jego interwencję i zdarzały mu się takie klopsy. I chodź Bravo jest lepszym golkiperem to klub pewnie kierował się tylko tym żeby mieć bramkarza na lata i wierzył w jego talent. Na tym że klub postawił na Valdesa wyszliśmy nie najgorzej :) więc może warto spróbować

Szkoda że po meczu z Alaves ( naprawdę kiepskim ale i jego i całego zespołu ) Denis Suarez spadł w hierarchi Luisa za nawet Gomesa - ja tego gościa nie mogę oglądać, strasznie irytujące jest jego poruszanie się po boiku , nie może się odnaleźć w taktyce a i umiejętności jeszcze zdecydowanie nie te aby mógł grać na tej pozycji w BARCELONIE ! Zdecydowanie bym poszukał mu miejsca jako zmiennik Busiego .

0

Nigdy nie pieje z zachwytu gdy widzę jak nasi grają na pół gwizdka i gdy widzę tak kiepski pomysł na grę jak to miało miejsce w pierwszej połowie. I nie chodzi mi to o jedną stratę Busiego tylko o tym że nie mogliśmy nic poradzić na ich kontry których było mnóstwo , organizowali się dużo szybciej w obronie i mieli pomysł a my graliśmy w stylu " zaraz samo coś wpadnie ". I to że strzeliliśmy 2 bramki w drugiej połowie nie zmieni obrazu w przekroju całego meczu . Wygraliśmy trzeba się cieszyć ale to była "tylko" Borussia a taki stan rzeczy gdy eksperymentujemy z ustawieniem i wygląda to jak wygląda w meczach z lepszymi zespołami po prostu się zemści...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?