5

Męczy mnie już mówienie że jeżeli ktoś nie miał 20 strat i parę razy udało mu się przyjąć piłkę to rozegrał dobry mecz. Wczoraj nasza lewa strona była najsłabszym ogniwem, Gomes niczym się nie wyróżnił w ataku oraz długimi fragmentami znikał. Brakowało go też w obronie gdzie Alba sobie nie radził i to ich stroną szły Ataki Athleticu mimo katatrofalnej gry Williamsa

1

Muszę przyznać że występ świetny , w końcu też obok parad zaliczył kilka wyjść do piłki na przedpole przy rzutach rożnych czego prawie nie robi i często po stałych fragmentach tracimy bramki. A tak występ świetny ponieważ jego interwencję dały 3 pkt a o to chodzi !

1

Jak widzę Gomesa w pierwszej 11-stce to mnie krew zalewa. Zastanawiam się czym on zyskał takie zaufanie skoro w co najwyżej 2 meczach zagrał "przyzwoicie" , no chyba że nasze wymagania jeżeli chodzi o pomoc to bieganie i mącenie powietrza a atak dalej będzie wygrywał mecze

0

Jak Deulofeu zszedł przy bramce na lewą nogę i dośrodkował to w szoku był Valverde ich lewy obrońca , trener i gościu od analizy. A Denis to chce graćjak Iniesta tylko zapomina że jak się przekłada piłkę z nogi na nogę albo drybluje to potrzebny jest też balans

2

Ja nie wiem po czym ludzie wnioskują że CR jest lepszy od Messiego jako "9" skoro Messi zagrał na tej pozycji jeden sezon u Pepa i zmiażdżył wszystkie rekordy roku kalendarzowego jeżeli chodzi o statystyki. Do tego jeżeli wybieramy najlepszego piłkarza to nie po tym kto najwięcej strzelił/wygrał , tylko kto ma największe umiejętności , wpływ na grę zespołu i właśnie za to Messi powinien ja otrzymywać, ponieważ gdy go nie ma Argentyna czy Barca nie są tymi samymi drużynami bo on oprócz strzelania i asystowania odpowiada za kreację i nadanie tempa danej ekipie.

3

Musi grać więcej Gomes bo inaczej nikt go zimą nie kupi bo będzie bez formy meczowej...

0

Zdecydowanie to nie czas na eksperymenty. Nam potrzebny jest ktoś taki jak Inigo Martinez czyli na już ,który ma za sobą kilka sezonów gry na najwyższym poziomie i może powalczyć o pierwszą 11-stkę z marszu. Zna go Erneste i nie będzie potrzebował aklimatyzacji. Naprawdę myślicie że przyjdzie nieznany sztabowi 18-letni Holender, nieznający języka który gra pierwszy seniorski sezon i wygryzie z miejsce Pique ?

1

Jak na niego doby mecz. Ale nie ma się co od razu zachwycać ponieważ występ chaotyczny , jak zwykle dobre zagrania przeplata z tymi słabymi. Prawie wszystkie dryblingi to straty , a to że był aktywny to nie ma co się dziwić skoro przez 45 minut zamknęliśmy Olympiakos na ich przedpolu i rozciągaliśmy grę w szerz. A grając na tej pozycji to i ja miałbym kilka dośrodkowań z których może 2 był by celne, a może nie.

0

Oraz pewnych wyjść do piłki na przedpolu przy dośrodkowaniach czy rożnych bo za często zostaje na lini

0

Takie ciągłe rotacje na pewno nie służą zgraniu obrony. Nie da się tak wypracować automatyzmów miedzy obrońcą a pomocnikiem. A Semedo akurat w ostatnim meczu był jednym z słabszych na boisku

0

Owszem masz rację

Ale było wystarczająco czasu aby wzmocnić zespół , Coutinho był by najlepszym rozwiązaniem ze względu na właśnie jego kreatywność i to że może grać na pozycji Neymara i Iniesty co dało by nm dużo możliwości przy obieraniu taktyki.
Skoro się nie udało to powinien być jakiś plan B i C

1

Bardzo słaby mecz naszej pomocy , zero kreacji i granie na stojąco. Zapomnieliśmy że Atletico ma lepsze boki jeżeli chodzi o defensywe i nie dało się rozciągnąć gry( przez to Alba i Semedo niewidoczni) Wybór Gomesa i cały plan poszedł w pizdu bo w pierwszej połowie gość wyglądał jakby murawy rok nie widział. Zdecydowanie mamy za statyczną pomoc i nic w tym sezonie nie ugramy jeżeli to się nie zmieni. Atletico szybciej ustawiało się w obronie i zmuszało nas do bezproduktywnego klepania po szerokości , w środku szybko doskakiwali do Messiego aby ten nie uczestniczył za dużo w rozegraniu i zostało nam wrzucanie piłki w 16 , fakt padł po jednym takim gol ale nie ma co się łudzić że wrzutki w 16 przy osamotnionym Suarezie dadzą nam wygrane z klasowymi zespołami. Albo wzmocnimy pomoc pozbywając się szrotu albo klepmy z ogórkami do momentu aż ktoś nas sprowadzi na ziemię i tak w kółko

14

4:4:2 w takim meczu to żaden eksperyment, takie ustawienie daję nam jednego zawodnika więcej w środku i zabezpieczenie środka przed kontrami Atleti oraz mozliwość kontroli nad meczem przez przesuwanie i zawężanie gry.

0

Wtedy tak .
Zapłacili za niego 60mln i pewnie z tej ceny nie zejdą przy obecnym rynku

Pytanie czy nam nie łatwiej wziąć gotowy "produkt" czyli Griezmanna za 100mn bez negocjacji bo te nam nie idą :)

0

Ktoś taki jak Martial byłby świetnym wzmocnieniem oraz dał by kilka wariantów więcej Valverde

Ale jest takie czy Man Utd puści kogoś tak uzdolnionego który daję im głębie składu i zawsze może coś wnieść z ławki. A plany United są takie aby mogli konkurować z wszystkimi grając na 3 frontach.

Drugie czy Martial przenosząc się do innego zespołu z topu nie chciałby mieć gwarancji gry bo w zasadzie tego mu brakuje

1

Oj biedny jest ten Deulofeu.. w obronie to i może on się poprawił ale w ofensywie na ten jego zwód to jeszcze od początku sezonu nikt się nie nabrał. Potrzebował by takiego meczu na przełamanie ale właśnie w lidze , bo to że zagra w PK z jakimiś ogórkami dobre spotkanie nic nikomu nie da

5

Jak dla mnie idealny moment aby zagrać 4-4-2 z 4 środkowymi ( Busi, Paulinho , Iniesta , Rakieta ) wchodzącymi z głębi pola i zawężającymi pole gry aby zabezpieczyć boki. Tu nie ma miejsca na rotację ani oszczędzanie , Atletico również ma pełno graczy po reprezentacji oraz kilku wracających po kontuzji

0

Sampaoli jest świetnym trenerem co pokazał z reprezentacją Chile nie raz i nie dwa. Gdzie ona teraz jest ?. W Sevilli również zaliczył świetny sezon mimo tego że przejął klub u ich szczytu czym jest wygrana LE. Argentynie brakuje pomocników , Messi często gra cofnięty jako playmaker aby zatuszować małą kreatywność tej lini ( co zresztą ma miejsce też w Barcy ) Jorge pracuje z kadrą tak naprawdę chwilę i przejął ją z marszu a to co ugrają to nie będzie jego wina / czy zasługa. Dopiero jak przepracują miesiąc w spokoju czyli ewentualnie bd się przygotowywali do mundialu będzie można oceniać.

0

Neymar w jego wieku już błyszczał w słabszej lidze ale jednak, do tego miał bogatą karierę w juniorskiej reprezentacji Brazyli . Mikel z kolei łącznie rozegrał licząc wszystkie kategorie wiekowe 13 spotkań! Po drugie nie każdy dobrze zapowidający się 20 latek zostaje gwiazdą, a wyłożenie 50mln na gościa który jest wielką nie wiadomą jest bez sensu

0

I tak skończy się na jakimś Oyarzabalu który zgnije na ławce i odkupi go za 10mln Athletic

0

Dobrze że to nie Boliwia na wyjeździe :) . Mają szczęście że Ekwador nie gra o nic i mają czarną serię porażek z rzędu, bo początek mieli świetny. Oczywiście mecz sam się nie wygra i nikt przed Argentyńczykami nie klęknie

0

Z jego warsztatem i podejściem do zawodników to może pobić rekord Carlo...

0

Właśnie w takich zawodników powinniśmy zainwestować ! Utalentowani i dostępni za rozsądne pieniądze ( obecnie na rynku to śmieszne ) wypożyczyć do macierzystych albo słabszych lig aby się ogrywali ( najlepiej za darmo z klauzulą minut do rozegrania) a gdy nie uda im się przeskoczyć poziomu juniorskiego to i tak się znajdzie ktoś kto wyłoży tak śmieszna kwotę.

0

Owszem waleczności i chęci mu odmówić nie można... Ale umiejętności to już zabrakło

0

Ten artykuł po meczu z Las Palmas to chyba żart. Denis w tym meczu oprócz asysty ( naprawdę genialna) wyglądał strasznie słabo, większość podań niecelnych , brak umiejetności utrzymania się przy futbolówce , zero kreacji akcji a momentami znikał na kilkanaście minut. Iniesta przez 15 minut zrobił więcej

0

Przyjście Coutinho by nas wzmocniło nie tylko kadrowo ale też taktycznie. Mielibyśmy dużo wariantów ustawienia ponieważ może on grac na pozycji i Iniesty i Neymara gdzie teraz jest dziura i powrót Dembele tego nie zmieni. Potrzebny jest ktoś o takim usposobieniu

0

Zdecydowanie ma rację !! Pójdzie za darmo do Bayernu i zniknie na ławce. Nam nie potrzeba średniaków tylko kogoś kto wniesie świeżość i kreatywność w pomocy do tego jest mega ruchliwy i zawsze pod grą . Aż boję się pomyśleć co to by było gdyby nasza pomoc wyglądała : Gomes , Goretzka , Rakitic

2

Jeżeli chodzi o stronę taktyczną , zagraliśmy super . Valverde dobrze zneutralizował ich skrzydła wystawiając 4 środkowych którzy pojawiali się w bocznych sektorach i je zneutralizowali. Martwi natomiast gra ofensywna , Messi często podwajany a Suarez bogiem kreatywności nie jest przez co byliśmy strasznie przewidywalni. Do tego gdzieś już w 60min powinien wejść Paulinho bo było widać brak sił i niepokój w naszej lini pomocy

0

Przy braku Neya jest to rozwiązanie które "przycina" nam skrzydła . Z lepszym przeciwnikiem przy braku kreatywnej pomocy może się to źle skończyć. Messi nie ma wtedy takiego wpływu na grę jak zwykle , do tego musi się cofać po piłkę na własna połowę. Wiadomo też że gdy nie ma on częstych kontaktów z piłką gra słabiej.

0

Oby Bayern wygrał tą walkę . Jeden Gomes w zupełności wystarczy . A wtedy może uda się podkupić im Thiago , bo to kogoś o takim profilu potrzebujemy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?