Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bykunn No to inaczej. Wyjdzie ileś tam tysięcy osób to TVPIS zrobi z nich awanturników jak za Gomułki. Tu potrzebna jest już INTERWENCJA. Tych ludzi trzeba odsunąć od władzy.
0
@IronSanHybrid Mistrz ! :D
2
Naród na ulicę nie wyjdzie. Trudno mi się to mówi ale musi tu ktoś zainterweniować bo niedługo obudzimy się nie w Wielkiej Polsce tylko w Kaczorlandzie a'la III rzesza.
1
6 maja 1946 r.
Zmobilizowani żołnierze I Batalionu Komendy Powiatu "Orawa" Ostrołęka NZW dowodzeni przez kpr. Bolesława Chrzanowskiego "Orła", wzmocnieni oddziałem PAS NZW dowodzonym przez sierż. Józefa Kozłowskiego "Lasa" (całością sił dowodził chor. Hieronim Rogiński "Róg"), zajęli miasto Kolno w powiecie łomżyńskim.
Rozbrojono posterunek MO raniąc jednego z milicjantów, zniszczono akta urzędu gminy i dokonano rekwizycji w instytucjach, uprowadzono konfidenta i wykonano na nim wyrok śmierci.
Według przekazu sierż. Stefana Kownackiego "Gołębia" znanego mu z relacji Sierż. Bronisława Chrzanowskiego "Orła" z 1948 roku, milicjanci zabarykadowani w budynku posterunku stawili opór i nie zamierzali się poddać.
Chcąc uniknąć strat w czasie zdobywania budynku Sierż. Józef Kozłowski "Las" przemówił milicjantom do rozumu oświadczając im w dosadnych słowach, że nie ma zamiaru tracić ludzi i za chwilę posterunek zostanie ostrzelany z pancerfaustów i doszczętnie rozbity a oni i tak zginą jeżeli się nie poddadzą.
Poskutkowało, po chwili posterunek się poddał..
2
6 maja 1945 roku oddział Narodowego Zjednoczenia Wojskowego mjr. Franciszka Przysiężniaka ps. „Ojciec Jan” w liczbie około 350 żołnierzy stoczył zwycięska bitwę z oddziałami NKWD pod Kuryłówką. Była to największa bitwa polskiego podziemia niepodległościowego z oddziałami NKWD. Żołnierze NZW trzykrotnie odparli ataki sowietów i wycofali się z wioski przed spodziewanym kolejnym atakiem. Znaczna część ludności cywilnej opuściła Kuryłówkę wraz z wycofującym się oddziałem „Ojca Jana”. W bitwie zginęło 57 enkawudzistów i 7 Polaków. Następnego dnia NKWD spacyfikowało wieś.
0
@Kusco15 Fury ma też niesamowity klincz.
1
@Kusco15 AJ jest po prostu dużo lepszym pięściarzem niż Wilder. Nie tak dobrym jak Fury wiadomo, ale uważam, że jego szanse to coś więcej niż szansa punchera.
0
@bodzio10 Chodziło mi o to,że Fury nie będzie miał tak łatwo przekładać go z ręki do ręki.
1
@bodzio10 W przeciwieństwie do Wildera AJ ma walkę w półdystansie i 10 kg mięśni więcej.
1
@HeinzDundersztyc Wg mnie ma. Podbródki,walka w półdystansie, prawa ręka a'la Joe Louis - patrz walka z Povetkinem.
0
Anthony Joshua vs Tyson Fury? Jak myślicie? Wg mnie Aj będzie stylowo cięższy dla Furego od Kliczki i Wildera.
0
"Zamanifestujemy naszą wolę służenia Ojczyźnie w dniu Święta Królowej Polski" – wezwał swoich żołnierzy kpt. Henryk Flame ps. „Bartek”! ????????????????????
3 maja 1946 roku na Baraniej Górze po uroczystej mszy świętej oraz apelu wojskowym oddziały żołnierzy Zgrupowania Partyzanckiego VII Okręgu Śląskiego NSZ wymaszerowały w kierunku Wisły.
W miejscowości tej około 120 partyzantów przeprowadziło wojskową defiladę, którą prowadził zastępca dowódcy Jan Przewoźnik ps. "Ryś". Akcję zabezpieczało 60-70 żołnierzy pod dowództwem Antoniego Bieguna ps. „Sztubak”. Po około dwóch godzinach oddziały wycofały się z miasteczka. Wydarzenie to było bezprecedensowe w okupowanej przez komunistów Polsce!
3
Ponad 80. lat temu, we wrześniu 1939 roku Sowieci "wyzwalali" nas wespół z Niemcami, dzieląc się Polską. W l. 1944-1945 Sowieci "wyzwalali" nas ponownie. Ach, co to było za wyzwolenie! Ustanowili swą agenturalną władzę, ale była zbyt słaba, aby samodzielnie się utrzymać. Długo stacjonowała u nas Armia Czerwona, a pacyfikacje i obławy robiły Wojska Wewnętrzne NKWD.
Sto kilkadziesiąt tys. ludzi wywieziono po 1944 r. na Sybir. Tysiące przeszły przez obozy koncentracyjne NKWD.
Dziesiątki tysięcy ludzi pozbawiono życia, dobijano resztki polskiej inteligencji.
Dziś tow. Włodzimierz Czarzasty, tow. Leszek Miller twierdzą, że to jednak było "wyzwolenie". Z czego/od czego? Z terytorium, ludności i dóbr materialnych? A ich "pożyteczni" pomocnicy (z tytułami profesorskimi!) wyzywają od idiotów tych, którzy mówią i piszą o tym okresie prawdę.
Tow. W. Gomułka (podczas plenum KC PPR V 1945): "Nie jesteśmy w stanie walki z reakcją przeprowadzać bez Armii Czerwonej. Niesłusznym byłoby żądanie wycofania wojsk.Nie mielibyśmy swoich sił, aby postawić na ich miejscu".
Tow. Franciszek Jóźwiak (komendant główny MO, maj 1945): "Nie jesteśmy u siebie gospodarzami. Pracują u nas bataliony sowieckie..."
Jak długo jeszcze będziemy musieli walczyć o sprawy oczywiste?
1
Na pytanie: co robić, co dalej z gospodarką - mamy podsuwaną odpowiedź. Dawać więcej tow. Leszka Balcerowicza a wraz z nim wyprzedać wszystko to, co jeszcze pozostało, natychmiast wprowadzić euro i przyjąć całkowite zwierzchnictwo sił ponadnarodowych, wyzbywając się resztek suwerenności i majątku. Czyli dmuchanie dr. Balcerowicza trwa w najlepsze.
Dla przypomnienia, jakie miał osiągnięcia "naukowe" i dlaczego nie zasłużył na tytuł "belwederskiego" profesora (nawet od swoich; tow. Józef Oleksy uznał, że Balcerowicz nie powinien być idolem ekonomicznym, bo... kopiował). Jest on jakoby zięciem mjr. Gerszona vel Eugeniusza Szyra, jednego z najwyższych rangą "właścicieli Polski Ludowej", który - nie posiadając wykształcenia, przez dekady był m.in. ministrem i wicepremierem PRL. Dla przypomnienia: jak Balcerowicz z m.in. Bronisławem Mincem (bratem Hilarego) gospodarkę PRL reformowali (aż skutecznie upadła).
5
W nocy z 1 na 2 maja 1945 r. oddział Narodowych Sił Zbrojnych dowodzonych przez por. Romana Dziemieszkiewicza ps. „Pogoda”, odbił z aresztu Urzędu Bezpieczeństwa w Krasnosielcu 42 żołnierzy Armii Krajowej i NSZ. Więźniowie mieli być wywiezieni do łagrów.
Rozbito mieszczący się w Krasnosielcu areszt powiatowego UB Maków Mazowiecki, z którego w owym czasie tych którzy przeżyli tę katownię wywożono na Syberię.
W nocy z 1 na 2 maja 1945 roku do Krasnosielca wkroczyły oddziały NSZ pod dowództwem Por. Romana Dziemieszkiewicza "Pogody" w sile 60 żołnierzy struktury pozostałej po Okręgu II NSZ Mazowsze Północ, akcja była podjęta z rozkazu Kpt. Stanisława Borodzicza "Wary" szefa sztabu okręgu.
Wejście do miasteczka nastąpiło z trzech stron, a na wypadek gdyby nadeszła jakakolwiek pomoc dla strażników z UB, zaryglowano drogi wylotowe z Krasnosielca w kierunku na Maków Mazowiecki, na Przasnysz i na Ostrołękę.
Po krótkiej wymianie ognia i unieszkodliwieniu w niej strażników z UB którzy schronili się na piętrze, żołnierze NSZ rozpoczęli uwalnianie uwięzionych z piwnic budynku.
W wyniku brawurowej akcji uwolniono 42 więźniów żołnierzy AK i NSZ, zginęło 9 zbirów z UB, w czasie akcji śmierć poniósł jeden z żołnierzy NSZ, P.Por. Julian Pszczółkowski "Myśliwiec", zginął niosąc wolność maltretowanym przez oprawców z UB i NKWD ludziom -
a napisano: nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich" (J 15, 13)
0
https://chamsko.pl/100917/Znaki_zodiaku Tak.
0
@Khajio Co do Grindewalda o jego potędze wiadomo tyle,że Dumbledore określał siebie tylko jako o mały margines silniejszy.
0
@Khajio Fejkowy. Mówił, że Voldemort pchnął magię poza granice wyobraźni, dalej niż ktokolwiek inny i gdyby wrócił do pełnej mocy nawet jego najsilniejsze zaklęcia mogłyby nie wystarczyć. Jak dobrze pamiętam było to w "Komnacie Tajemnic".
0
@Khajio Gellert Grindelwald (c. 1883 – March 1998) was a wizard who is considered to be among the most powerful and dangerous Dark Wizards of all time, second only to Lord Voldemort. A student at Durmstrang Institute, Grindelwald was expelled for twisted, dark experiments and near-fatal attacks on students.
0
@Barcelismo Ja po prostu twierdzę, że mogłoby być różnie. Już w książce ich pojedynek był wyrównany. Kto uważa,że Dumbledore tam tak dominował niech przeczyta jeszcze raz dokładnie.
0
@Barcelismo No jezu. Dajmy na to,żeby to zrobił. Tzn. Rozbroił tego do kogo należała.
0
@Barcelismo Przeczytaj mój post jeszcze raz.
2
@Khajio Tom Marvolo Riddle (31 December 1926[13] – 2 May 1998), later known as Lord Voldemort or, alternatively as You-Know-Who, He-Who-Must-Not-Be-Named, or the Dark Lord, was an English half-blood[2] wizard considered to have been the most powerful and dangerous Dark Wizard of all time
Dumbledore: Did I know I've just met the most powerfull dark wizard of all time? No. - Książe Półkrwi.
2
@Golaselo Nie był. Jk Rowling wyraźnie określa Voldemorta jako najpotężniejszego czarnoksiężnika w historii.
0
Jestem ciekaw czy Voldemort ze SŁUCHAJĄCĄ go czarną różdżką zabiłby Dumbledore'a. Grindevald,który był drugim najpotężniejszym czarnoksiężnikiem po Voldemorcie walczył 3 godziny. Jak obstawiacie?
4
@tobiasson92 Najbardziej obrzydliwe jest to,że poza takimi oskarżeniami nie toczy się przeciwko marszałkowi żadna sprawa nic. Tacy w Tvp kłamcy,obłudnicy pracują. Nie wiem jak umieją sobie spojrzeć w lustro.
2
@DLFCB "Nowe fakty w sprawie łapówek Marszałka Grodzkiego" XD
0
@Persyfl Zwracam szczególną uwagę na punkt 11.
1
@guru43 Stomatologia - życie ludzkie. Same thing.
0
@Persyfl
1. Równouprawnienie jest wtedy gdy w Polsce kobiety żyją na emeryturze średnio o 13! lat dłużej od mężczyzn.
2. Równouprawnienie jest wtedy, gdy kobiety przejmują wyższe emerytury po swoich zmarłych mężach bo ci wypracowali je pracując w ciężki i niebezpiecznych zawodach, pracują w nadgodzinach, pracując więcej lat.
3. Równouprawnienie jest wtedy gdy w Polsce udział składek mężczyzn w funduszu emerytalnym wynosi 70% a udział obciążeń związanych wypłatami emerytur dla kobiet wynosi także 70%.
4. Równouprawnienie jest wtedy gdy w duńskiej prasie w internecie pojawia się informacja, że bilans wkładu do PKB i czerpania z PKB Danii w liczbach relatywnych wynosi +2 dla mężczyzn i -1 dla kobiet i za parę dni, gdy próbuję tę wiadomość odnaleźć by ją udokumentować to nie ma po niej śladu.
5. Równouprawnienie jest wtedy gdy wydaje się miliardy na profilaktykę raka piersi a na profilaktykę raka prostaty nic, choć śmiertelność jest porównywalna.
6. Równouprawnienie jest wtedy kiedy są parytety i akcje afirmatywne na wygodnych, intratnych posadkach a nie ma w kopalniach, na przesyłowych liniach energetycznych i w innych niebezpiecznych i ciężkich zawodach, gdzie ofiarami wypadków padają w 98 procentach mężczyźni.
7. Równouprawnienie jest wtedy, gdy nikt liczba zgłaszanych przez kobiety WYNALAZKÓW wynosi zaledwie: 0.5% w Norwegii 1 % w Kanadzie, Finlandii i Szwecji 1.2 % we Francji 1.7 % w USA pomimo akcji afirmatywnych, stypendiów, i funduszy dostępnych tylko kobietom na uczelniach i pomimo tego, że studia wyższe kończy więcej kobiet niż mężczyzn.
8. Równouprawnienie jest wtedy gdy mężczyźni są ośmieszani, lekceważeni i poniżani w reklamach serialach i publicznych wypowiedziach - spróbujcie odwrócić płcie np. w ostatniej reklamie Mediaexpert z niejaką Dodą.
9. Równouprawnienie jest wtedy kiedy publikatory do mdłości odmieniają rzeczownik kobieta przez wszystkie przypadki a słowo mężczyzna czy ojciec usłyszysz raz na kilka dni a w bałwochwalczym amoku wielbienia jedyniesłusznej płci o głośnej morderczyni własnego dziecka mówi się „mama Madzi”.
10. Równouprawnienie jest wtedy gdy samo wyartykułowanie słowa mężczyzna jest zgrzytem towarzyskim a wyrażenie jakiejkolwiek pochwały męskości to już poważne faux pas, obraźliwe dla jedyniesłusznej płci i jej chłopiczków.
11. Równouprawnienie jest wtedy gdy mężczyzna nie ma żadnych praw decydowania o rozrodzie i potomstwie a jedynie obowiązek alimentacyjny. Kobieta może oszukać go co do płodności, zajść w ciążę wbrew jego woli i uzgodnionym zasadom i potem wmanewrować go w kilka dziesięcioleci płacenia alimentów, może dowolnie rozporządzać jego chcianym dzieckiem wedle swojej wygody – wyskrobać bez pytania o zdanie, podrzucić w oknie życia, oddać do adopcji, urodzić i nie poinformować ojca o posiadanym potomstwie bez żadnych prawnych konsekwencji.
12. Równouprawnienie jest wtedy gdy na Światowym Kongresie Populacyjnym w Bukareszcie w 1974r. Dr. Elsimar Coutinho, wynalazca pigułki antykoncepcyjnej dla mężczyzn musiał uciekać tylnymi drzwiami przed furią feministek, które nie chciały dać mężczyznom prawa decydowania o swoim ojcostwie. Te badania są blokowane do dzisiaj.
13. Równouprawnienie jest wtedy gdy prawodawstwa różnych krajów blokują wątpiącym mężczyznom możliwość przeprowadzenia badań genetycznych w celu stwierdzenia ojcostwa.
14. Równouprawnienie jest wtedy kiedy chłopcy nie znajdują właściwej edukacji w sfeminizowanym szkolnictwie, osiągają w nim gorsze wyniki a wdraża się programy afirmatywne wyłącznie dla kobiet studentek.
15. Równouprawnienie jest wtedy gdy ratowniczka medyczna pracuje za taką samą płacę co ratownik ale to on ma nosić torbę medyczną bo dla niej za ciężka.
16. Równouprawnienie jest wtedy, gdy na bliskiej mi stacji benzynowej po raz pierwszy na nocnej zmianie ujrzałem kobietę, bo ona też potrzebuje nocnych dodatków, tyle że, za zapewne tę samą płacę, był tam również i znany mi chłopak sprzedawca dla jej ochrony - od lat nigdy przedtem nie było tam dwóch osób w nocy.
17. Równouprawnienie jest wtedy gdy wezwana do przemocy domowej policja musi aresztować i wyrwać z domu tę większą i silniejszą stronę zatargu i jest to zawsze mężczyzna nawet jeśli to on ich wezwał i ma na twarzy wypalony kształt żelazka.
18. Równouprawnienie jest wtedy, gdy proponuje się by definicję gwałtu rozszerzyć o sytuacje gdy oskarżająca kobieta była pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i nie była w stanie wyrazić świadomej zgody nawet jeśli oboje razem pili lub ćpali... i dalej, nawet wtedy gdy trzeźwa kobieta dojdzie następnego dnia do wniosku... no... że raczej nie powinno do tego dojść. Wszystko w zakresie jej kaprysu.
19. Równouprawnienie jest wtedy, kiedy fałszywie oskarżony o gwałt mężczyzna ma zniszczone życie i karierę zawodową nawet jeśli udowodni się kłamstwo fałszywej oskarżycielce a sama ona przeważnie nie ponosi żadnych konsekwencji.
20. Równouprawnienie jest wtedy gdy Rada Europy uchwala „Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”, choć wiadomo, że bez porównania głównymi ofiarami wszelkiej przemocy na świecie i od początku historii są mężczyźni. Tytuł konwencji ich pomija. Przemoc wobec mężczyzn od zawsze opłaca się społeczeństwom, są oni w 40 procentach ofiarami przemocy domowej różnej formy a dzieci padają ofiarami przemocy głównie kobiet.
21. Równouprawnienie jest wtedy, gdy niejaka Hilaria Klintonowa ogłasza całemu światu, że głównymi ofiarami konfliktów zbrojnych są kobiety bo w tych konfliktach giną ich ojcowie, synowie i bracia. 22. Równouprawnienie jest wtedy, gdy kanadyjska feministka i profesor prawa Elizabeth Sheehy uczy swoich studentów, że kobiety powinny mieć prawo bezkarnego zabijania swoich męskich partnerów w sytuacjach przemocy domowej. Profesora radzi także, żeby kobiety nie opuszczały swoich partnerów z którymi mają gwałtowne relacje bo to zbytnio skomplikowałoby ich życie i by wybierały łatwiejszą metodę – morderstwo. Obiecuje, że będzie walczyć o zmianę prawa w tym zakresie tak by im to ułatwić. Spróbujcie odwrócić płcie. Ta kobieta nie została ani aresztowana ani przebadana przez psychiatrę.
23. Równouprawnienie jest wtedy, gdy skazana na dożywocie mężobójczyni Kiranjit Ahluwalia otrzymuje nadzwyczajne złagodzenie wyroku i odznaczenie od żony Tonny’ego Blaira, Cherie Blair. Ta pomysłowa kobitka pilnie uczyła się jak zrobić napalm, wyprodukowała go, oblała nim śpiącego męża i podpaliła. Dzisiaj pisze książki i zarabia na prelekcjach.
24. Równouprawnienie jest wtedy, gdy gwiazdki porno obnażają się pracując za godziwe lub wielkie pieniądze i to jest oburzające bo przecież ciało kobiety nie jest na sprzedaż, a jednocześnie oglądanie brutalnych sportów walki gdzie, również za pieniądze, walczą mężczyźni a krew bryzga po pierwszych rzędach widzów a panienki piszczą z podniecenia jest całkiem OK – bo ciało i zdrowie mężczyzny JEST na sprzedaż.
25. Równouprawnienie jest wtedy, gdy mój przyjaciel, pracujący w UK jako nauczyciel i dorabiający jako ochroniarz jest atakowany, lżony, publicznie łapany za genitalia przez pijane kobiety i napominany przez szefostwo za zbyt zdecydowane działania wobec wulgarnych i agresywnych napastniczek i gdy jego partnerka, z którą ma dziecko, a która w życiu nie przepracowała jednego dnia i całe dnie spędza na facebook’u, żąda od niego wykonania zaniedbanych przez nią prac domowych gdy ten wraca do domu po pracy na dwóch etatach.
26. Równouprawnienie jest wtedy, gdy sześcioletni chłopiec oskarżany jest o molestowanie seksualne.
27. Równouprawnienie jest wtedy, gdy femiszystowska ideologia podobno walczy z każdą dyskryminacją dopuszczając jedynie dyskryminację wobec mężczyzn. Nazywa się to tam dyskryminacją pozytywną. Patrz Szwecja.
28. Równouprawnienie jest wtedy, gdy na uniwersytetach, na siłowniach i basenach pływackich praktykuje się godziny tylko dla kobiet, najczęściej w najlepszych dla tych zajęć porach dnia, gdy są restauracje tylko dla kobiet, sex shopy tylko dla kobiet, w Indiach pociągi tylko dla kobiet a w Rosji taksówki tylko dla kobiet, natomiast tradycyjnie męskie kluby i stowarzyszenia zmuszane są do otwarcia się dla kobiet.
29. Równouprawnienie jest wtedy, gdy w ramach zwalczania prostytucji karze się klientów prostytutek a one same mogą nadal uprawiać swój proceder bez żadnych konsekwencji. Dlaczego podobna filozofia nie nie jest stosowana wobec dealerów narkotykowych i ich klientów? To jest równouprawnienia a la femiszyzm. Niektóre z faktów które tu przytaczam są zupełnie nieznane Polakom bo pochodzą z krajów zachodnich i wydają się nieco egzotyczne i nieprawdopodobne. Ale to nadchodzi... Wszystko jest do wygooglowania i zbadania.