0

@Barca1992 A za peło wtargnęli do Wprost !!!

2



Kolejny pokaz w wykonaniu Pis-u. Zatrzymanie Bosaka, który chciał złożyć projekt zaostrzający kary za ukrywanie pedofilii przez straż marszałkowską. Toż to autorytaryzm pełną gębą.

1

@AmigoBlancos Zakrywaj twarz zakrywaj :D

5

Kazimierz Leski ukończył przed wojną Wydział Mechaniczny Państwowej Wyższej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki w Warszawie, a następnie wyjechał do Holandii, gdzie pracował na kontraktach w tamtejszych stoczniach jako inżynier – był m.in. współprojektantem okrętów podwodnych zamówionych przez polską Marynarkę Wojenną - ORP "Orzeł" i ORP "Sęp". Perfekcyjnie opanował język niemiecki i kilka innych języków, co przydało mu się w późniejszej działalności.



W konspiracji zaczynał od uczestnictwa w organizacji wywiadowczej "Muszkieterzy", a następnie znalazł się w AK, w Oddziale II Informacyjno-Wywiadowczym. Rozpracowywał niemiecki aparat bezpieczeństwa i szlaki komunikacyjne.

W mundurze niemieckiego generała podróżował po okupowanej przez Niemcy Europie, nadzorując tworzenie szlaków kurierskich. Podróże pozwoliły mu zdobyć część tajnych niemieckich planów budowy umocnień Wału Atlantyckiego.

Walczył w Powstaniu Warszawskim, będąc twórcą batalionu "Miłosz", walczącego w Śródmieściu Południowym.

Po wojnie brał udział konspiracji antysowieckiej.

Został aresztowany przez bezpiekę i w komunistycznych więzieniach spędził 10 lat.

Został odznaczony m.in. Orderem Virtuti Militari i trzykrotnie Krzyżem Walecznych.

1

@don'T.R.I.P.e To nie jest tak, że jest to głosowanie przeciw komuś. Nie w tej sytuacji. Gdy wygra Duda to mamy dyktaturę a tej nikt nie chce. To czy z lewa czy prawa w tym wypadku nie ma znaczenia. Ważne czy chcesz kaczorlandu czy Polski.

2

@justfootball Niestety tak.

1

Ciekaw jestem co będzie jeśli Duda przegra wybory i SN je unieważni. Ludzie wyjdą na ulicę?

0

@Rudi35 Ja jestem z tego zwolniony :D

6

Straszna jest ta mentalność w naszym kraju. Miej alergię i zakasłaj lub kichnij w miejscu publicznym to patrzą jak na zarazę. To jest aż przykre. Idę ulicą i kichnąłem w rękaw normalnie a babka co przechodziła w przeciwną stronę to się prawie uderzyła o ścianę budynku.
Da się czuć wtedy przykrość wręcz.

10

"Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić…"



25 maja 1948 r. w więzieniu mokotowskim na Rakowieckiej strzałem w tył głowy stracono Witolda Pileckiego ps. "Witold", "Druh", rotmistrza kawalerii WP, współzałożyciela Tajnej Armii Polskiej, żołnierza AK, organizatora ruchu oporu w KL Auschwitz, powstańca warszawskiego (w czasie powstania walczył m.in. jako strzelec w kompanii NSZ "Warszawianka").



Cześć i Chwała Bohaterowi!

0

Hipotetyczny pojedynek Tyson vs Frazier. Kto wygrywa?

2

@sidzej Ja jestem wyborcą Konfederacji ale wybiorę Trzaskowskiego w drugiej turze. Nie chcę totalitarnego państwa. Narodowy demokrata to największe przeciwieństwo pseudosanacji w wykonaniu Pis. Martwię się tym co pisze wielu wyborców Konfederacji. Albo Polska albo Kaczorland. To jest ostatni moment by ich powstrzymać.

2

Brazylia przebije USA wg mnie. Populacja w favelach będzie miała najgorzej, zero opieki, bieda. Cienko to tam widzę.

0

@tobiasson92 Mistrz hahahaahah

17

Szykujmy się na powtórkę
MO - Mogą obić
ORMO - Oni również mogą obić
ZOMO - Zwłaszcza oni mogą obić.

5

A za PO ... No właśnie co? Rozmawiajmy o tym co jest dzisiaj. A dzieje się fatalnie. Jak przejmą Sąd Najwyższy to każdy niekorzystny wynik wyborów anuluja. Nikt nie chce chyba kaczorlandu?

1

@Kamilos84 To nam grozi. Jak obecny "prezydent" wygra to będzie dyktatura pełną gębą.

1

@Encore Wątpię, że ktoś się wgl zbliży.

2

16 maja pożegnaliśmy śp. Józefa Piwowara (1932 -2020), brata legendarnego Henryka Flame „Bartka”. ????????



Już jako 12-latek został zatrzymany na dwa tygodnie, przesłuchiwany i torturowany w PUBP w Cieszynie.

Od 1945 roku represjonowany był przez funkcjonariuszy UBP z Czechowic za antykomunistyczną działalność starszego brata. Do końca pozostał depozytariuszem pamięci brata oraz podziemia niepodległościowego.

0


Bardzo dokładnie zdemaskowany oszust podczas spotkania Leszka Żebrowskiego. Który chłop popierał komunę?

3

@justfootball Zawsze rzucają się Grażyny i trolle pisowskie.

0


Już misiaczki spisują. Protest pod radiową trójką. Prl bis

1

@Barca1992 A za PO kradli
A za PO kradli więcej !
A za PO też kradli. Taka ich logika.

5

Pięknie pan Żebrowski zaorał Kowalskiego i Chojeckiego.

0

Te lalki w restauracjach też wymiatają. "Przysięgam, że wyglądała jak moja żona".

0

Pontonostoły w tvn zamiotły. To jest żałosne i rozrosło się do żałosnych rozmiarów. Co jak złapie mnie w takowym potrzeba? Przez drzwi nie przejdę...

0

@Bykunn To moje obserwacje. Znam wielu ludzi z różnych środowisk i swoje widziałem. Stąd mój wywód.

3

@Piotr89Sand Wielu homoseksualistów czy biseksualistów to młodzi ludzie idący za modą, którzy nigdy nie byli w EMOCJONALNYM związku z drugą osobą.

0

@Piorun Właśnie, że tak. Tolerancja to akceptacja. Nic więcej. Tolerujesz dane zjawisko, rozumiesz dlaczego istnieje i tyle. Nic więcej.

0

@Ratamahatta Dzieci wychowywane przez pary jednej płci nigdy nie będą dorastać normalnie - to fakt, tylko niestety głównie przez ludzi, którzy wpoją swoim dzieciom nienawiść do takich osób. - co?

Jak ja wpoję swojemu dziecku dajmy na to nienawiść to ich dziecko z np. in vitro też będzie to czuło? Czy może bardziej prawdopodobna wersja, że dzieci będą takim dzieciom dokuczać? Nie jest to miła ale naturalna rzecz. Gdy krokodyl przypłynie za blisko hipopotamów te mu dadzą do zrozumienia, że nie powinien tam być. Przemyśl to. Natura jest najpotężniejsza i wszelka ingerencja w nią kończy się źle.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?