0

@pax O tym mowa. Armia niemiecka nie kontrolowala tylow i miała jedinie na celu odwrót.Tak jak starowierzy i wiele innych grup społeczno-etnicznych uciekających przed sowietami.Kontekst hisotryczny jest ważny.W Twoim poście oprócz klamst historycznych da się wyczuć zaszczepiona przez Sowietów mentalność.Do niemca tylko strzelać,do prozdu a kto się cofnie tego Nkwd rozstrzela - włącznie z cywilami. Kolaboracja z wrogiem to wystąpienie razem na froncie.
Nie bylo takiego przypadku jak wynika z raportu płk Bohuna. Tak jak i z wyroków zachodnich trybunalow. Oskarżenia Sowietów były absurdalne i dotyczyły czynów,które miały miejsce przed jej powstanuem.Samo to świadczyć może o zakłamaniach,ktore nieświadomie powtarzasz.

0

@pax Co do mordowania żydów w każdym momencie wojny z takuego czy inneho powodu ktokolwiek mógł to zrobić.Nam,żydom czy niewinnym niemcom.
Stanisław Piasecki czy Lech Karol Neyman - autor artykułu o walce z Niemcami do ostatniej krwi byli żydami.Co ciekawe po wojnie byli skazani za współpracę z niemcami.
Tak to wygląda.Ludzie powtarzają wikipedie a nie dokumenty i to jest straszne.Podawałem Ci linki do kogoś merytorycznego a Ty uciekłes.

0

@pax W jaki sposób Brygada Świętokrzyska współpracowała? Przyjecie posłów i wysłuchanie ich propozycji to nie kolaboracja. Polecam zapoznać sie z definicją tego słowa.Brygada przeszła na zachód bo tak jak wszyscy uciekała przed sowietami. Niemcy znali już wtedy wynik wojny więc nie kontrolowali już wszystkiego.Nie było takiej potrzeby.
Dziwnym trafem cała brygada i plk Bohun byli uniewinniani przez zachód od współpracy z niemcami.Ba! Dostawali odznaczenia od armii amerykańskiej. Wskaz mi jednostkę kolaboracyjna, która by takowe dostała.

1

Oto fragment raportu Gestapo z przełomu 1944/1945, poświęcony NSZ: „Powstanie i istota nielegalnej polskiej organizacji Narodowe Siły Zbrojne” (fragment) o swych rzekomych „kolaborantach”:

"Wielkim celem politycznym Obozu Narodowego a w tym i NSZ jest walka o niepodległość Polski, przy czym następujące kwestie wysuwają się na czoło:

1. zdobycie Prus Wschodnich dla Polski.

2. zdobycie ziem aż po Odrę i Nysę.

3. obrona kraju przed komunistami i Ukraińcami i zniweczenie ich

starań o oderwanie polskich ziem wschodnich.

NSZ rozwinęły swą wojskową organizację prawie na całe terytorium byłego państwa polskiego, szczególnie jednak skoncentrowane były na lewym brzegu Wisły. Ich bataliony i samodzielne kompanie stanowiły najistotniejsze siły powstańcze obok AK. Szeregi NSZ składają się z żołnierzy wyszkolonych w oparciu o jasne, idealistyczne podstawy, którzy albo przed wojną działali w jednej z grup narodowych, albo politycznie i bojowo sprawdzili się w czasie tragedii grudnia [sic! powinno być września – L.Ż.] 1939 r. lub w podziemnej walce z Niemcami".

I jeszcze całościowa ocena tej formacji z tzw. Raportu gen. Reinharda Gehlena (początek 1945 r.):

"Był to najsprawniej zorganizowany i najbardziej sprężyście dowodzony nielegalny polski związek zbrojny. Brak dokumentów na temat jego dowództwa, struktury, stanu liczebnego, uzbrojenia itd."

Czyli do końca okupacji Niemcom nie udało się na tyle rozszyfrować NSZ, aby dysponować o nich pełną wiedzą. To od czego mieli rzekomych kolaborantów w ich szeregach?

1

@lukaszbarca15 To pisowski troll. Od 5 dni na stronie.

0

@FranzMaurer Nie odpowiada jeśli nie kontynuuje ich "dzieła".

0

@SuperVegeta Nie wydaje Ci się :D

0

@Janiama Podejrzewam,że mieliśmy tak naprawdę ujemne pkb zanim zaczął się wirus. Teraz Pis cynicznie go wykorzystuje do usprawiedliwienia bankructwa państwa. Nie ma większej zarazy niż oni pod względem propagandy, kłamstwa i manipulacji.

0

@ShinobiQWE Z granicami w 100 procentach racja. Od razu powinno zostać wprowadzone "nikt nie wjeżdża ani nie wyjeżdża".

2

Polskie podziemie narodowe oprócz pism, gazetek centralnych i lokalnych, których łącznie ukazało się około 100 tytułów, wydawało wiele książek i podręczników o różnej treści, od tematyki politycznej, poprzez prawną, ustrojową, aż po gospodarczą. Jednakże szczególnie interesujący nas w tym materiale jest stosunek obozu narodowego wobec obu totalitaryzmów- niemieckiego, oraz sowieckiego. Narodowe Siły Zbrojne były niezależne ideologicznie i wolne od jakichkolwiek obcych i zewnętrznych wpływów. W polskim podziemiu niepodległościowym NSZ wytworzyły własną koncepcję państwa, program polityczny, gospodarczy i oświatowy. To właśnie obóz narodowy stworzył najbardziej radykalny antyniemiecki program, który zakładał oparcie naszej zachodniej granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej, oraz całkowite podporządkowanie niemieckiego przemysłu wojennego, powojennej gospodarce Polski. Najlepiej radykalizm tego programu oddaje sformułowany w 1942 roku cel jaki stawiały sobie Narodowe Siły Zbrojne, które uważały iż "…naród niemiecki (...) winien być pozbawiony wszystkich zaborów, dokonanych przez tysiąclecie i być w pełni rozbrojony (...). Bezwzględnym obowiązkiem Narodu Polskiego jest prowadzenie wojny z Niemcami aż do pełnego zwycięstwa, aż armia nasza stanie na szańcu Bolesławów, aż polski sztandar zawiśnie w Berlinie, a maszyny niemieckie zaczną w Polsce pracować dla naszej potęgi." Koncepcja ta została zawarta przez Lecha Karola Neymana w broszurze pt. Szaniec Bolesławów. Neyman był także autorem kilku innych prac takich jak: Likwidacja niemczyzny, Problem wyznaniowy na Ziemiach Odzyskanych, Szlakiem Chrobrego, a wiosną 1944 ukończył studium pt. Polityczne podstawy polskiego programu morskiego. Głównym punktem programu obozu narodowego była koncepcja dwóch wrogów- hitlerowskich Niemcy, oraz komunistyczny Związek Sowiecki, z których żaden nie jest gorszy, lub lepszy. Dla narodowców oboje byli numerami jeden. Właśnie ta bezkompromisowość w walce stała się podstawą późniejszych (niestety trwających do dziś) fałszywych oskarżeń, oraz czarnej mitologizacji podziemia niepodległościowego. Podstawą do badań nad historią szeroko pojętego ruchu narodowego, w tym Narodowych Sił Zbrojnych jest sięgnięcie do samych źródeł, czyli ich prasy, która najlepiej obrazuje bezkompromisową walkę o wolną i niepodległą Polskę, z każdym wrogiem, który jej zagrażał.

1

@michaleu I dlatego męczą mnie argumenty " a co to na Kidawe idziesz głosować?" Zdajcie sobie sprawę z powagi sytuacji ludzie. Nie można dopuścić do tego by Duda znowu został prezydentem.

0

@NaFazieHitman Ja czekałem z utęsknieniem :D

0

@Kamilos84 Masz dzieci? Chcesz by się w 3 rzeszy obudziły? Idź na wybory, nie ma wyjścia.

3

@piotrek1315 W drugiej turze już nie. Wtedy trzeba będzie się opowiedzieć za normalnością lub zniewoleniem a'la Rosja,Białoruś,Syria.

0

@piotrek1315 Ktokolwiek.

2

@Kompletny Prawie w Prl-u. Nie skończyła się jeszcze kadencja Gersdorf więc SN orzeka w składzie legalnym. Po wyborze Dudy na prezydenta nie będzie już nic. Będziemy w autorytarnym państwie w najlepszym przypadku.

1

Ja jestem w stanie iść na wybory. Jak nie przełożą i ludzie się nie zbiorą to się obudzimy w PRL-u następnego dnia.

0

@barcafan9512 Brunetki o ciemnych oczach.

0

@tobiasson92 DZIĘKI !

0

@derlysy1979 To to wiem i dobrze,że istnieje coś takiego ale gdybym miał z nimi styczność np jadąc na siłownie i mając klucze do niej to chcę znać konkretne artykuły coby im "POWIEDZIEĆ" :D a tak poważnie to żeby móc się dobrze bronić w sądzie. Oni też lubią panów policjantów i ich słowo w prawie każdym sądzie jest święte niestety.

0

@tobiasson92 ,które dokładnie przepisy mówią o nielegalności mandatów nakładanych przez policję? Chodzi mi o konstytucję i kodeks wykroczeń. Jakbyś mógł to wyjaśnij dokładnie jeszcze raz :)

2

@barcafan9512 To to ja lubię to to rozumiem.

0

@tobiasson92 I sąd uchyla mandat? :D

0

@tobiasson92 Można po prostu odmówić takowego mandatu rozumiem?

0

@zmiter912576 Jak będziesz miał możliwość dorwać się do płaskiej to zrób "żelazny maraton" od Ct Fletchera. To dopiero szokuje organizm :D

0

@l0Messini Gruźlica w gruncie rzeczy też "żarła" płuca.Do lat 40 XX wieku był to wyrok śmierci.

0

@l0Messini Brzmi to trochę jak gruźlica? Przynajmniej początek.

0

T-Rex nie mógł umyć rąk i już go z nami nie ma :(

2

Wszystkiego Najlepszego legendo ! Spoczywaj w pokoju Chester.

0

@usztafik Napisane.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?