Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kuczek Narożnik przerwał.
0
https://www.facebook.com/LeszekZebrowskiNSZ/photos/a.446534132064510/2943649929019572/?type=3&theater
Mała ciekawostka o barbarzyństwie naszych komunistów.
1
@Gargamel01 I wmawiania nam, że ta "muzyka" jest najpopularniejsza i nasza i wgl...
13
Czy tylko ja mam dość wciskania nam do gardeł tego Zenka i całego tego szajsu pt. Disco Polo?
1
Jestem jedynym tutaj, który woli fabułę Max Payne 2 od jedynki? W 2 była to zagadka kryminalna w pewnym momencie myślało się " o kiego tu chodzi". Jedynka trochę cliche.
0
Al Pacino vs Anthony Hopkins?
0
@Bobo25 Al Pacino vs Robert De Niro? :D
0
Anthony Hopkins vs Jack Nicholson kto lepszy?
0
Nam trzeba zmiany zarządu i trenera z marką. Mam dość tych masochistów cieszących się chyba z porażek "bo odejdą sezonowcy". Każdy normalny kibic chce by klub wygrywał i nie był niszczony czyż nie? To co się robi z naszym do niedawna wielkim klubem to kryminał.Setieny Valverdy co to ma być?
Potrzeba zmian.
0
@macio_944 Zawsze "Że życie ma sens".
1
@barcelonaLM Zawsze z jedną pisałem.
0
@4drian0 Istnieje spór między fanami Linkin Park,która wersja jest lepsza. Ja lubiłem ich muzykę w każdym wydaniu.
1
Dla fanów Linkin Park - jaki jest wasz ulubiony album? Mój to Minutes to Midnight.
0
@bartoszekkk Czas w Borussi?
0
@Hrzan Nigdy nie grałem w fm-a i sam zarabiam. Naucz się kultury i nie obrażaj ludzi.
1
@MesQueUnClub_87 Shot Caller i Felon z więziennych bym dodał.
0
Oddać dembele nawet za darmo i nie kupować więcej szklanek...po kiego komuś płacić jeśli jest dostępny przez 1/2 czy nawet 1/3 czasu?
4
Rakitić dno gra.
0
@pax Zauważyłem, ze jak ktoś pisze w Żołniezrach Wyklętych tylko rewizjonistycznie, glortyfikując ich działalność to jakos dziwnie potem mierze udział w rożnych spotkaniach zroganizowanych przez ruch narowodwy czy innego podbne organizacje i głównie swoje "ewelacje" publikuje w gazetach i czasopismach o mocno prawicowycm zabarwieniu
Podobnie jest w drugą stronę. Gdy ktoś robi z nich bandytów zazwyczaj publikuje to w wyborczych itp itd.
0
https://jbzd.com.pl/obr/1256748/tvpis ...
0
@DonMatteo901 Najstraszniejsze jest to,że my płacimy na to podatki.
0
@pax Gdy powie cokolwiek ktoś mocno prawicowy zawsze znajdzie się yntelektualista,który powie,że nie można że wybiela, że faszyzm, że olaboga. Nie wiem nie zauważyłeś takiej prawidłowości? Dodam,że na bank Ci ludzie mówiąc Faszyzm mają na myśli Nazizm,kompletnie myląc te ideologie lub jeśli są starszymi przedstawicielami starego systemu robią to w pełni świadomie.. Komuniści używają do dziś słowa faszyzm by zatrzeć swoją współpracę z hitlerowcami. Obie ideologie są z tego samego pnia - bliźniacze.
0
@pax Nigdzie nie napisałem,że ten który zabije 10 osób to nie morderca bo ktoś zabił 100. Skala zbrodni ma znaczenie - to napisałem.
Co do pana Żebrowskiego sprawdź sam.
0
0
@pax Dodam jeszcze dlaczego piszę o "bandach pozorowanych" Czy w relacjach świadków, jest mowa o tym,że ktoś widział Burego wydającego takie rozkazy ? Bandy pozorowane były przebierane w mundury UPA czy nawet Wermachtu więc wielu rzeczy można się spodziewać według mnie. To taka dodatkowa myśl.
0
@pax
Napisałem wątpię,ponieważ dużo od ojca,dziadka,babci dowiedziałem się na temat działalności wyklętych i działalności komunistów w tamtych czasach. Z ich relacji wynika,że wielu ludzi podszywało się pod żołnierzy podziemia niepodległościowego i tyle. Do tego człowiek poczyta, posłucha i wyrabia sobię opinie.
Na temat piszę cały czas. Nie wiem skąd u Ciebie z całym szacunkiem - jesteś jednym z najbardziej merytorycznych i inteligentnych użytkowników na forum - te przytyki, gdy ktoś przykładowo chce przedstawić temat szerzej, pokrążyć wokół niego, by rzucić na niego większą perspektywę czepianie się pt. "pisz na temat, odbiegasz uciekasz". Pewnie odbierzesz to jako atak personalny od razu mówię to też jakaś Twoja dziwna cecha,która przy całym jak podkreślam moim szacunku do Twojej osoby irytuje moją.
Doczytałem bardzo szybko ogólne informacje o Burym i faktem jest to, że szeroko mówi się o jego zbrodniach na ludności cywilnej. Moim zdaniem można wziąć tu pod uwagę powszechną działalność "band pozorowanych". We wcześniejszych postach pokrążyłem wokół tematu tłumacząc wprowadzanie relatywizmu moralnego wobec ewentualnych zbrodni czy haniebnych czynów podziemia niepodległościowego punktem widzenia.Moim zdaniem płacz środowisk lewicowych dotyczących rzekomo 5-6 tysięcy ofiar podziemia antykomunistycznego (sic) jest śmieszny. Fakt zbrodnia to zbrodnia ale dla mnie liczy się skala. Samo Kbw zostawia wyklętych daleko w tyle.
Bardzo bym chciał przeczytać Twą opinię na temat wykładów Leszka Żebrowskiego. Ciekawymi są również AK i NSZ wobec Armii Ludowej. Jestem po prostu ciekaw jak się do tego odniesiesz.
0
@pax Historia nie jest czarno-biała, wiele rzeczy można próbować usprawiedliwiać i właśnie wysłuchać warto obu stron. Wtedy można mówić o byciu obiektywnym. Ty nie nazywasz kogoś historykiem bo próbuje coś usprawiedliwić, ma inną opinię? Doczytam kwestie Burego to może się wypowiem.
Ważną kwestią jest to, że w tamtych czasach trwała wojna domowa w Polsce ( tak można to nazwać) a jak wiadomo w czasie wojny nikt krystaliczny nie jest. Cóż piszesz o wprowadzaniu relatywizmu. Wszystko zależy od punktu siedzenia, poglądów. Dobro i zło to w dużym stopniu punkt widzenia tak zbudowany jest słusznie czy niesłusznie świat.
Co do nieusprawiedliwionego dla mnie tłumaczenia czyichś ewentualnych zbrodni w postaci spalenia kilku wiosek,zabiciu 10 żydów za poparcie dla komunizmu - uważam że ważna jest w tych kwestiach skala. Gdyby pomnożyć wszystkie prawdziwe czy nieprawdziwe relacje o zbrodniach wyklętych razy 1000 to nie dorównają one zbrodniom komunistycznym. Przykładem jest chociażby los oddziału Henryka Flame "Bartka. Takich sytuacji po wojnie było dziesiątki jak nie setki razy więcej niż jakiekolwiek "wątpliwe" zachowania wyklętych. O bandach pozorowanych też pisałem.
Wykłady, które zapodałem są na wysokim poziomie polecam raz tysięczny dzisiaj.Choćby dla wiedzy. Nazwij gościa badaczem,historykiem czy kimkolwiek. Miło się go słucha i posługuje się dokumentami. Obala wiele mitów dotyczących Wyklętych w sposób jednoznaczny.
0
@pax Temu że w lasach znajdowali się zbrodniarze złodzieje i gwalciciele to prawda. We wrzesniu 39 byla amnestia dla więźniów i 90 procent z nich poszło w bandyterke.To odrębne zagadnienie. Gdy będziesz mógł obejrzyj wykłady mi się nie śpieszy także bez spiny.
0
@pax Wątpię. Tak jak pisałem cala tematyka wykletych jest przez Zebrowskiego odklamana dlatego polecam obejrzenie w wolnych kilku godzinach.
Skąd IPN ma takie dokumenty? Kiedy były sporządzone? Tak z ciekawości.
Pozdrawiam.
0
@pax Ciężko to streścić.Warto poświęcić czas szczególnie na wykład o ponownym wkroczenii armii czerwonej na ziemie polskie.Pozdrawiam :)