Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Wiele mówimy o fanach Barcelony. Ile jest tu fanek? Piękną sprawą jest mieć partnerkę, która jest fanatyczką Barcy !
0
@Azi Stoch ma 3 złota. Ale Adam 4 razy puchar świata - Stoch 2
Stoch 2 turnieje 4 skoczni a Adam 1
Małysz 6 medali na Mś - Stoch 2
Osiągnięcia drużynowe - bezdyskusyjnie Stoch
Olimpiada - Stoch 3 złota - Adam 4 medale
Adam więcej zwycięstw i więcej miejsc na podium od Stocha.
Stoch zdobył medal na Mś w lotach wobec braku medalu u Adama.
Adam jako jedyny 3 razy Puchar Świata z rzędu.
Myślę,że są sobie równi.
1
Adam Małysz vs Kamil Stoch. Czyje osiągnięcia cenicie wyżej?
1
@msmsms Staram się podjechać do niego równolegle by zobaczyć jak wygląda!! Znacie to uczucie? :D
4
@msmsms Zawsze rzeź.
0
https://jbzd.com.pl/obr/1197621/imprezka Oj bywało różnie :D
2
@kaktus Nic dodać nic ująć
1
@Chwytliwy Bardzo się to dla mnie podoba :D
0
@Odesseiron Mój dziadek mieszkał na kresach był zwykłym facetem posiadającym kawałek ziemii. Ruscy zabrali mu wszystko i miał 22 czerwca jechać na Syberię.Wtedy wkroczyli Niemcy i mimo,że go zgnębili na robotach u jakiegoś gospodarza do tego stopnia,że jak słyszał lub widział niemca to było blisko by rzucił się na niego - co ja mam w genach najwyraźniej to paradoksalnie ja przykładowo istnieję dzięki nazistom. Taka anegdotka.
0
@Odesseiron
1.Dla szarego człowieka ? Chłopie z całym szacunkiem.Przeciętny Kowalski jeżeli był nauczycielem czy kimkolwiek reprezentującym Polskę czyli urzędnikiem,kimś kto coś miał, był "kułakiem" mógł zostać w każdej chwili wywieziony również po ponownym wkroczeniu wojsk sowieckich.
Aż trudno skomentować Twój wywód o otwieraniu uczelni i szkół. W latach 1939-41 we Lwowie też istniały teatry przykładowo.Warto jednak spojrzeć na repertuar tychże. Po wojnie szkoły i uczelnie zakłamywały historię i tworzyły nową zakłamaną rzeczywistość.
2.Jakie miasta odbudowali sowieci?
1
@NGTRX Miałem na myśli to,że od początku byli nam wrodzy,w końcu ich najazd na kresy był uzgodniony z Hitlerem.W czerwcu 1941 roku i w 1944 roku toczyły się walki między dwoma okupantami właśnie i to miałem na myśli. Dla mnie dużym problemem w tym wszystkim jest to,że w świadomości naszego narodu II wojna światowa to swastyka, obozy koncentracyjne i powstanie. Wprawdzie wiadomo,że 17 września sowieci wbili nam nóż w plecy ale to co się dzieje na tych ziemiach dalej jest w dalszym ciągu w dużym stopniu pomijane,przemilczane. Nie mówię już oczywiście o tym co się dzieje po ponownym wkroczeniu okupanta sowieckiego.
Pozdrawiam.
4
@Chwytliwy Przyznaję racje dla Ciebie.
0
@NGTRX Okupantem byli od początku kolego. 17 września? To co dzieje się na tych ziemiach dalej?
0
@Odesseiron W takim razie Niemcy wyzwolili w czerwcu kresy? Trzeba zaznaczyć,że to byli okupanci walczący potem o dominację nad nami.Nie ma mowy o żadnym wyzwoleniu.
Trzeba dodać,że komunizm i nazizm to ideologicznie bliźniacze systemy totalitarne. Oparte na socjaliźmie i walce. Tu walka ras, tu walka klas. Minister spraw zagranicznych Niemiec był witany hajlowaniem przez sowietów.
Moja matka uczyła się jeszcze,że napad Hitlerowców był "zdradziecki".
Moim zdaniem temat jest jasny, w wielu miastach takich jak np Kobryń czerwona "flaga" i czerwono-biała "flaga" wisiały obok siebie.
11
@Bykunn Tak, uczyłeś się historii,którą pisali w dużej mierze sowieci. Jakiś Ty świadomy. Merytoryka nie dzieli się na lewice i prawicę kolego ale widzę,że nie jesteś w stanie tego objąć rozumem.Dodam,że na tych filmikach na YT jest podpieranie się dokumentami, relacjami świadków.
Wykłady prowadził może towarzysz Baumann?
1
@ksobi Jezu ufam dla Ciebie :D
0
@Odesseiron Rozumiem, rozumiem. :)
0
@Avada Kedavra Polecam obejrzeć wykład naprawdę. Rozbiera na czynniki pierwsze wszystko. Ba! Wiele jest tam rzeczy, o których my dzisiaj nie mamy pojęcia bo komuna swoje zrobiła. Swoje zrobiła z NSZ, o którym dziś mało kto wie albo twierdzi, że była to organizacja kolaborująca z III Rzeszą, mordująca Żydów. Całe szczęście, że wszystko to zostaje "zebunkowane" krok po kroku. Wykłady pt "Nsz a Ak" "Brygada Świętokrzyska" "Nsz a kwestia nacjonalizmu ukraińskiego" również polecam.
4
@kerouac We Lwowie 70-latki chowały się w piwnicach by nie zostać "wyzwolonymi".
3
@Bykunn To świadczy o Twoim tylko poziomie, by oceniać merytoryczny wykład "popłuczynami" tylko ze względu na inne poglądy.
0
W ostatnich dniach/tygodniach pojawił się temat "wyzwolenia" przez armię czerwoną. Poniżej zamieszczam linka do wykładu Leszka Żebrowskiego na ten temat,kto wytrwa do końca i coś do niego dociera to nigdy nie powie już "wyzwolenie".
7
@Odesseiron HistorykOM.
5
@Bykunn
1
@mrboom Nie ma sprawy stary :D
0
@pax @BarcaInfo @Don-Corleone
0
@mrboom Nie lubię bezsensownych docinek. Tak to odebrałem.
0
@deyna2018 Są różne techniki, o których można poczytać w internecie. Mi sen świadomy wychodzi sam z siebie co jakiś czas.
1
@eckov Można spełniać marzenia erotyczne latać czy chodzić sobie po prostu. Podobno da się przejść do oobe poprzez świadomy sen. Trzeba wyobrazić sobię pustą ulicę w śnie świadomym, zamknąć oczy i zacząć iść do tyłu licząc kroki. Podobno wybudzasz się wtedy na kilka sekund czując wibracje na całym ciele i gdy zamkniesz oczy możesz wyjść z ciała.
Fascynują mnie takie koncepty.
32
@jedrek7000 Cóż, powinna się spakować XD
0
@mrboom Gdzie to powiedziałem? Opisałem tylko sen, w którym przeżyłem coś najwspanialszego do tej pory. Sny erotyczne miałem a i owszem - każdy miał. Po prostu czasami mam inny plan gdy świadomie śnię.