- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1563 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
Marcelinho99
2
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
ferdas_rawa
3
@Bykunn "Art. 240. [Karalne niezawiadomienie o przestępstwie]§ 1. Kto, mając wiarygodną... » Czytaj dalej
73 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1563 Culés
3
Ponad 80. lat temu, we wrześniu 1939 roku Sowieci "wyzwalali" nas wespół z Niemcami, dzieląc się Polską. W l. 1944-1945 Sowieci "wyzwalali" nas ponownie. Ach, co to było za wyzwolenie! Ustanowili swą agenturalną władzę, ale była zbyt słaba, aby samodzielnie się utrzymać. Długo stacjonowała u nas Armia Czerwona, a pacyfikacje i obławy robiły Wojska Wewnętrzne NKWD.
Sto kilkadziesiąt tys. ludzi wywieziono po 1944 r. na Sybir. Tysiące przeszły przez obozy koncentracyjne NKWD.
Dziesiątki tysięcy ludzi pozbawiono życia, dobijano resztki polskiej inteligencji.
Dziś tow. Włodzimierz Czarzasty, tow. Leszek Miller twierdzą, że to jednak było "wyzwolenie". Z czego/od czego? Z terytorium, ludności i dóbr materialnych? A ich "pożyteczni" pomocnicy (z tytułami profesorskimi!) wyzywają od idiotów tych, którzy mówią i piszą o tym okresie prawdę.
Tow. W. Gomułka (podczas plenum KC PPR V 1945): "Nie jesteśmy w stanie walki z reakcją przeprowadzać bez Armii Czerwonej. Niesłusznym byłoby żądanie wycofania wojsk.Nie mielibyśmy swoich sił, aby postawić na ich miejscu".
Tow. Franciszek Jóźwiak (komendant główny MO, maj 1945): "Nie jesteśmy u siebie gospodarzami. Pracują u nas bataliony sowieckie..."
Jak długo jeszcze będziemy musieli walczyć o sprawy oczywiste?
0
@Majkel34 Jak nadal widzę Czarzastego i Millera w polskiej/europejskiej polityce, to myślę sobie że ludzi pogięło do reszty i nic mnie już nie zdziwi.
Urbana z Kiszczakiem tylko w sejmie brakuje i wiwatujące tłumy w dużych miastach pozdrawiają niosących lepszą/nową kulturę tej polskiej ciemnocie.
Jak wiadomo, pałowanie obywateli, zrywanie paznokci w kazamatach to najlepsze wzorce, warto przemyśleć swoje zacofane poglądy.