- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1529 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
56 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
tomaczo
1
@Bykunn a mnie bawi jak dzieci sie wypowiadaja na powazne tematy xd
76 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1529 Culés
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy jak Guler, to menda Perez celowo go odkupuje za grosze i każe do poniedziałku odkupić go Como za 60 baniek. To nie jest żadne Masterclass, ani jego wielka strategia, tylko zwykłe szmaci*rstwo, mogę współczuć tylko Pazowi, bo chłopak będzie musiał się teraz męczyć, bo nie chce mi się wierzyć, że Como wyłoży 60 mln za niego.
1
@Marcelinho99 Ktos inny go kupi za 60mln
9
@Marcelinho99 No ta miał oddać Paza za grosze, jak może zarobić na tym 60mln. Piłka nożna to biznes, a nie klub wzajemnej adoracji.
2
@Marcelinho99 biedny będzie musiał kosić gruby hajs i grać w topowym klubie oraz mieszkać w słonecznym Madrycie w willi, jak on się pozbiera?
0
@Marcelinho99 No, to będzie siedział w Realu na ławce i to żaden masterclass nie będzie, bo raczej nikt nie zaryzykuję żeby go wykupić.
0
@Marcelinho99 Chyba pieniążki są potrzebne na jakąś transakcje.
1
@daniel32778 Do Włoch może i nie trafi, ale 60mln dla angielskich klubów, to żadne pieniądze, zaraz zgarnie go jakiś Liverpool czy inne United.
1
@Marcelinho132 Florentino Perez i osrywanie swoich wychowanków? Stare, znałem
@Hindus To nie jest taka sytuacja, o której mówisz. Perez oddał już Paza za grosze, właśnie do Como. Como nie ma zamiaru go sprzedawać, chce go zatrzymać a Paz nie chce nigdzie odchodzić. Perez zobaczył, że w excelu lepiej będzie jeśli odkupią Paza, bo mają prawo pierwokupu wbrew temu, czy zawodnik tego chce - co jest dla mnie idiotyczne, bo jeśli zawodnik nie chce odchodzić z Como to dlaczego Real go może ot tak wykupić. Rozumiem, gdyby to było w przypadku oferty innego klubu dla Como.
Jeśli Paz nie ma opcji odmówić bycia wykupionym przez Real to jest to dla mnie coś dziwnego. Rozumiem prawo pierwokupu w sytuacji, kiedy Paz ma ofertę na stole od innego klubu, ale jeśli zostaje w klubie i w nim ma grać następny sezon to taka możliwość bez zgody piłkarza jest dla mnie czymś niepojętym.
@directedbyfcb Jeśli myślisz, że Paz zostanie w Madrycie to się mylisz. :) Perez zrobi z niego pionka do korygowania Excela na jakieś 95%.
1
@directedbyfcb może ma ambicje i nie chce siedzieć na ławie
0
@heniusss No tak, dokładnie tak działa prawo pierwokupu, zaakceptowały to oba kluby i zawodnik przed transferem. Gdybyśmy my tak zrobili np z Virgiliim, to też byście narzekali? Bądźmy poważni, Real taką politykę transferową z wychowankami uprawia już od co najmniej 16 lat i raczej jak i Como tak i Paz wiedzieli, że prędzej czy później tak to się skończy.
2
@kryhaa jak będzie grał tak jak w Como to sporo pogra, Bellingham szybko się męczy, a Guler z Pazem w takiej formie nie wygra, do tego może zaczynać na prawym skrzydle, bo tam i tak wysoko będą biegać Dumfries/Trent
1
@Marcelinho99 to jest Materclass. Chłopie to jest biznes a nie klub wzajemnego wsparcia
1
@heniusss no to pójdzie pewnie do lepszego klubu niż Como
1
@Hindus Oczywiście, że bym narzekał bo jak dla mnie chorym jest to, że kluby mogą sobie decydować o tym gdzie będzie grał piłkarz bez jego zgody.
Całe życie myślałem, że prawo pierwokupu działa w ten sposób - klub A sprzedaje gościa do klubu B, klub C zgłasza się po gościa z klubu B i wtedy klub A może go odkupić. Tak rozumiem prawo pierwokupu, a nie że klub A może sobie odkupić gościa z klubu B kiedy on nawet nie chce wracać, ani nikt za niego nie złożył oferty do klubu B.
Edit.
"Zawodnik po transferze definitywnym staje się bezwarunkowo zawodnikiem klubu pozyskującego, jednak klub odstępujący może wpisać do umowy transferowej możliwość ponownego transferu zawodnika do tego klubu. Pierwokup to prawo pierwszeństwa nabycia praw do zawodnika przez dany klub odstępujący w sytuacji kiedy klub pozyskujący chciałby w przyszłości sprzedać zawodnika do innego klubu."
https://prawopilkarskie.pl/prawo-odkupu-i-pierwokupu-zawodnika-w-przepisach-pzpn/
W tej sytuacji nie widzę żadnej podstawy, żeby Como które nie sprzedaje zawodnika musiało oddać go do Madrytu.
1
@heniusss To akurat fakt, ciekawe jak to wygląda z kontraktem wtedy. Natomiast dla mnie głupotą jest istnienie tej zasady, a nie jej wykorzystywanie. Como i Paz mogą mieć pretensję tylko do siebie, bo obie strony to zaakceptowały. Gdyby Barcelona była w takiej sytuacji, to sam byłbym wściekły na zarząd, jakby przeszli obok okazji zarobienia 60mln za nic. Zresztą z tego co wiem, to Barcelona też planuje zrobić to samo z Virgillim jeśli Abde odejdzie z Betisu.
0
@heniusss Real już od lat stosuje klauzule odkupu, zresztą co raz więcej klubów zaczyna z tego korzystać, bo to nawet lepsza opcja niż wypożyczenie.
0
@Hindus Tylko, że w tych przykładach mówimy o dwóch innych terminach - Barcelona w kwestii Virigliego ma klauzulę odstępnego, a Real ma podobno prawo pierwokupu. To całkiem inne rzeczy, inaczej regulowane. Stąd mnie dziwi to, że mogą tak zrobić Como na miękko. Klauzula odstępnego jest ustalona wcześniej przez kluby i ma swoje warunki - stąd wiemy, że spadek Mallorci obniża jego cenę min.
@takisobiektos Tylko prawo pierwokupu, a klauzula odstępnego ( to co opisałem wyżej czyli sytuacja Virigliego i Barcelony) to dwie różne rzeczy. Prawo pierwokupu jest aktywowane, kiedy po zawodnika zgłosi się klub, a Ty masz do niego te prawo - wtedy klub sprzedający musi się do Ciebie zgłosić, że otrzymał ofertę za Twojego byłego zawodnika.
0
@Marcelinho99 dlatego dalej tyrasz u Janusza na etacie, bo nie potrafisz robić interesów. Nie wierze, że ktokolwiek tutaj jakby miał do wzięcia nawet 20k zł za podpisanie dwóch umów to nie skorzystałby z tego. Zresztą Como i Paz wiedzieli co podpisują z Realem, każdy się na to zgodził i nikt nie narzekał, ale Maciuś z internetu mówi, że to szczyt bezczelności xDDD
1
@heniusss Gdzie nie czytam to oni mają klauzule odkupu, nie pierwokupu.
0
@takisobiektos To zmienia postać rzeczy, klauzula odkupu jest zależna od tego jak jest zawarta - np cena może być rosnąca, rok po sprzedaży 10, dwa po sprzedaży 15 itd a pewnie te 60 milionów to klauzula odstępnego jaką ustalili w negocjacjach, w razie odkupienia piłkarza.
Dzięki za uświadomienie, bo sam nie byłem pewny na jakiej zasadzie ma się ten transfer odbywać.
0
@heniusss Nie no z tego co czytam, to obaj Virgili i Paz mają klauzulę odkupu.
0
@heniusss "Całe życie myślałem, że prawo pierwokupu działa w ten sposób - klub A sprzedaje gościa do klubu B, klub C zgłasza się po gościa z klubu B i wtedy klub A może go odkupić. Tak rozumiem prawo pierwokupu, a nie że klub A może sobie odkupić gościa z klubu B kiedy on nawet nie chce wracać, ani nikt za niego nie złożył oferty do klubu B."
Prawo pierwokupu działa tak, że jeśli jakiś inny klub chce kupić zawodnika do którego ty to sobie prawo zachowałeś to możesz wyrównać ofertę tego klubu i tego zawodnika zgarnąć. Jeśli chodzi o Paza to nie dochodzi tu do żadnego dysponowania nim bez jego zgody ani osrywania tak jak płaczesz, bo on sam podpisał kontrakt na mocy którego Real będzie mógł go odkupić kiedy chce - dlatego Real ma 50% jego karty i klauzulę odkupu.
0
@heniusss tak, Real zostawił sobie klauzulę odkupu. Na trzy lata. Pierwszy rok to był 8 mln, drugi 9 mln, za rok to byłby 10 mln. Ale miał oraz możliwość pierwokupu. Bo klauza jest ważna każdego lata do połowy sierpnia, a później Real jakby chciał go odkupić to musiałby kupić normalnie Paza
1
@Raphinha22 Nie miał możliwości pierwokupu tylko zwykłą klauzulę i 50% praw.
0
@DonCarletto Rozumiem, jak działa prawo pierwokupu i myślałem, że o nie chodzi. W tej sytuacji mówimy o prawie odkupu i to jest co innego, co zresztą mogłeś wywnioskować po mojej ostatniej odpowiedzi do @takisobiektos bez dosrywania mi o "płakaniu". ;)
0
@DonCarletto możliwe
0
@heniusss Dosrywam ci o płakaniu bo zwykłą operację transferową nazywasz osrywaniem wychowanka xD. Perez oddał Paza do Como i zostawił sobie 50% praw i klauzulę żeby:
1. Odkupić go i nim grać jeśli się rozwinie i będzie miejsce w składzie
2. Odkupić i sprzedać jeśli się rozwinie i będą chętni na kupno, w składzie nie będzie dla niego miejsca a hajs z operacji zainwestować w innego zawodnika
0
@DonCarletto Nie wiem, czy zauważyłeś ale nazwałem tak tą operacje przed tym zanim mi wyjaśnił @takisobiektos rodzaj tej transkacji. :) Co zresztą mu przyznałem.