Kengo
Dołączył/a: listopad 2019
ZasiedmioGóroGród
32 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Polecam obejrzeć z dźwiękiem na najlepszej rozdzielczości. Nie mogę się doczekać następnego meczu.
3
@Janiama Obecnie trzymam w zł tylko środki do życia na najbliższe 2 miesiące. Reszta w złocie, srebrze, BTC, euro, dolarze.
0
@Ls0811 Wiem o tym, ale masz do polecenia jakieś inne miejsce?
0
Sprzedawał ktoś biżuterię ze złota/srebra w mennicy ?
0
@Elvisek Nie bawię się w to :D
1
@Cholewiński3 Nie mógłbym Ci podesłać linków, z których ja korzystałem bo szczerze mówiąc czytałem tego bardzo dużo, regularnie od ponad roku i nadal to robię. Obecnie np. zacząłem stosować 24-godzinną głodówkę raz na 2 tygodnie.
0
@Vincitore O to chodzi. Każdy, kto przechodzi taką "metamorfozę" staje się nie tylko zdrowszym, ale i znacznie silniejszym człowiekiem - zarówno fizycznie jak i psychicznie.
0
@JimMorrisonFCB FPL musiałem odpuścić jakieś 2/3 kolejki temu przez brak czasu (albo robić coś dobrze albo wcale) ;)
0
@Gavinho Kranówka przefiltrowana. 11 szklanek dziennie - około 2.5/2.6l.
0
@pt9 Za szybko. Trzeba się powoli przyzwyczajać (zaczynać od letniej, następnie trochę chłodnej wody przez minutę). Ja ogółem nie jestem typem 'cieplucha', który lubi przebywać w bardzo ciepłych pomieszczeniach, więc sądzę że to też mogło mieć pewną wartość w szybszym przystosowaniu się do zimnych prysznicy.
3
@Cholewiński3 Ja zacząłem wszystko stosować tego samego dnia (lecz wcześniej już przez kilka tygodni bardzo dużo o tym wszystkim czytałem). Po tygodniu już stanowiło to moją codzienną rutynę. Na początku popraw to, co nie wymaga wiele czasu i nie wpłynie drastycznie na Twoje dotychczasowe życie, czyli staraj się powoli albo od razu całkowicie wyeliminować śmieciowe jedzenie z diety i zacznij pić głównie wodę (przyn. 2 litry dziennie) oraz dbaj o codzienny ruch - spacer 30-40min./bieganie/~10 min. skakanki. Resztę wprowadzaj stopniowo.
Sam dostrzeżesz plusy takiego stylu życia i nie będziesz już chciał wracać do tego, co było. Pamiętaj, że dyscyplina i logiczne myślenie są bardzo ważne. Jeśli wybierasz łatwe decyzje Twoje życie będzie ciężkie. Jeśli wybierasz ciężkie decyzje Twoje życie będzie łatwe.
1
@Zielu2001 Jak mówi kolega wyżej - nic się nie dzieje z dnia na dzień. Od jednego piwa też nie staniesz się alcoholikiem :)
0
@skakun95 @miladi Po tygodniu, czy dwóch to już nie jest rygor ani 'osiągnięcie'. Zaczynasz to robić, bo widzisz jak dobrze to na Ciebie wpływa ;)
3
@D10SLEO @Deraxium @Zoker Podałem BMI jako ciekawostkę. Też nie specjalnie przykładam do tego wagę.
1
@shahman Tak. Miałem silną motywację i ... powód (ale to pomińmy).
115
Mija rok więc mogę już zdradzić moje indywidualne spostrzeżenia na temat 'zdrowego trybu życia'. 12 miesięcy temu zrezygnowałem ze słodyczy, fast foodów, słonych przekąsek, gazowanych napojów, soków - ogółem z tak zwanego junk food w codziennej diecie oraz oczywiście ze szkodliwych używek jak alc. (były wyjątki podczas imprez okolicznościowych, lecz nie zdarzały się one częściej niż raz w miesiącu). Zacząłem pić 2.5l wody i dbać o aktywność fizyczną każdego dnia (czasem były to treningi siłowe, czasem bieganie, czasem zwykłe cardio ze skakanką), zacząłem spędzać w pozycji siedzącej max. 4h dziennie (głównie dzięki biurku regulowanemu 8h siedzenia przed PC nie było już niezdrowym obowiązkiem). Mocno ograniczyłem rozrywkę 'sieciową'. Przestałem korzystać z technologii na godzinę przed snem. Biorę zimną kąpiel pod prysznicem. Zacząłem regularnie sypiać po 7.5-8h dziennie.
Od marca zeszłego roku nie chorowałem (jedynym, co można pod to podciągnąć jest 2-dniowy katar). Żadnych bólów głowy ani brzucha, żadnego gorszego samopoczucia. Schudłem 5.5 kg i mam idealne BMI. Widoczny progres zanotowała zarówno skóra, włosy, cera jak i sylwetka. Są też rzeczy, których nie potrafię fizycznie udowodnić, ale widzę że znacząco się poprawiły jak koncentracja, logiczne myślenie, dyscyplina i chłodna głowa. Zdrowy styl życia już nie jest dla mnie swego rodzaju wyzwaniem. Stał się hobby, które wciąż chcę doskonalić. Gorąco każdemu polecam.
1
@don'T.R.I.P.e @Vaknaa @Azi Ja właśnie zacząłem 2 tyg. temu. Dziś mam drugą. Czytałem dużo o tym. Podobno ma wiele zalet, np.: co najważniejsze oczyszczanie organizmu ze szkodliwych elementów/pozostałości po pokarmie. Dodatkowym plusem jest, że pomaga spalić zbędne kalorie.
0
Stosuje/stosował ktoś głodówkę 24-godzinną (od śniadania do śniadania) raz na ~2 tygodnie?
0
@Bykunn @maroon Ta wiadomość ma jedynie cel czysto informacyjny. To logiczne, że bardzo ciężko jest idealnie trafić w dołek lub górkę.
0
Złoto zdrożało od dołka 02.02 do teraz o 17,72%.
BTC zdrożało od dołka 22.01 do teraz o 35,67%.
0
@blazeq Dokładnie. Główną różnicą jest to, że Real może specjalnie skuteczny w ofensywie nie jest chodź sporo wykreował na przestrzeni całego sezonu, ale w defensywie to monolit.
2
Barcelona w ostatnich 6 meczach na 90 min.:
* 2.00 : 0.99 w xG
* 3.17 : 1.33 w bramkach
Skuteczność zabójcza! Defensywa teoretycznie nie jest taka słaba - 0.99 to nie jest wysoki wyznacznik (przykładowo rywale w meczach vs Real w La Lidze na 90 min. kreują średnio 1.16). Problem jest z MaTS'em. Do końca sezonu może mieć immunitet, lecz jeśli nie wróci do względnie równej formy klub zapewne ściągnie kogoś perspektywicznego do rywalizacji.
29
Nie mogę się doczekać następnych minut dla Depay'a. Dopiero teraz ma szansę pokazać w pełni swój potencjał.
2
#Anonymous
7
@Messibestplayerintheworld Wielki Riquard chyba już stracił nadzieję i w końcu nas opuści po zakończeniu sezonu.
4
Niezły progres zaliczyło Newcastle po zimowym okienku transferowym, mimo że nie ściągali teoretycznie zawodników z najwyższej półki.
Mieli serię 22 meczy, podczas których odnieśli zwycięstwo tylko raz. Obecnie cztery wygrane i jeden remis w ostatnich pięciu starciach przy bilansie bramkowym 8:2. Co więcej ... oni na prawdę na ten bilans zasłużyli. Zaczęli grać efektywnie i bardzo stabilnie w defensywie. Howe ładnie ich poukładał. Mają ~4 pkt przewagi nad strefą spadkową. W lecie zapewne "wjadą" już droższe transfery do ofensywy.
52
Alemany TOP. Ściągnąć za ~60 mln 21-latka, który ma przed sobą przyn. 50 lat kariery :D
1
@Peciak
https://understat.com/
https://www.infogol.net/en/leagues
20
https://x.com/Nycto_videos/status/1498052649006075907
#XaviBall
17
Chłopaku, jesteś pięknym Panem Piłkarzem:
* 107 kontaktów z piłką
* 86 celnych podań (93%)
* 1 kluczowe podanie
* 8 celnych długich piłek (100%)
* 3 udane dryblingi (100%)
* 8 wygranych pojedynków (80%)
* 2x faulowany