2

Mecze od drugiej połowy lutego:

* Atleti vs Osasuna 3:0 (xG = 0.78 : 0.80)
* Atleti vs Celta Vigo 2:0 (xG = 0.78 : 1.20)
* Atleti vs Cadiz 2:1 (xG = 0.89 : 1.24)
* Atleti vs Man. Utd. 1:0 (xG = 0.60 : 1.13)
* Atleti vs Rayo 1:0 (xG = 1.37 : 2.00)

To się nazywa skuteczność po obu stronach boiska. Cholo chyba podpisał pakt z diabłem w ostatnich tygodniach xD

4

Albo odzwyczaiłem się od gry Pedriego przez tą dłuższą kontuzję/pod skrzydłami Holendra albo (co bardziej prawdopodobne) wrócił po tej przerwie niezwykle naładowany i na jeszcze wyższym poziomie.

Już w zeszłym sezonie i w pierwszej części obecnego grał bardzo dobrze, ale teraz ... chłopaka nie warto pressować XD

0

@clyde Sam bym sprostał temu 'wyzwaniu', a potem spalał te kilokalorie przez dwa tygodnie :D

2

Już wkrótce oferta LEGO wzbogaci się o nową wersję kultowego samochodu DeLorean DMC-12, znanego z filmów z serii "Powrót do przyszłości".

Jak twierdzą przedstawiciele producenta, nowa wersja jest znacznie bardziej realistyczna i kompleksowa od zestawu, który trafił na półki sklepowe w 2013 r. To zestaw złożony z aż 1872 elementów, który pozwala na stworzenie trzech odsłon tego pojazdu - z pierwszej, drugiej i trzeciej części filmu.

Nowy zestaw LEGO dla fanów "Powrotu do przyszłości" trafi do sprzedaży 1 kwietnia. Jego cena to 169,99 dolarów, czyli ok. 720 złotych bez podatku.


8

25 minuta: Trincao wchodzi na boisko.
Przerwa: Trincao z golem i asystą.
https://mobile.twitter.com/fTrincao17/status/1486443205361082371
Marsch (trener Leeds): No i w ... i wylądował. I cały misterny plan też w ...

0

Piękna historia, gdyby w tym sezonie Raków zdobyło mistrza. W ostatnich 8 meczach (liga + puchar) 7W-1R-0P przy bilansie bramkowym 16:2 (2.00 : 0.25 na mecz).

Piękna ? Tak, ale nie dla Kolejorza. Fani kolejny raz mogą czuć się "dotknięci" przez ten klub.

55

Nie da się tych chłopaków nie lubić :D


7

Szef :D

0

Gavi transportujący Desta. Na wszystkim ten Lapcio oszczędza xD

https://streamable.com/6232wx

9

Kibic wbiegł na boisko podczas meczu Everton vs Newcastle i przypiął się do słupka xD

A tu miny faceta, który próbował go odpiąć XDD

https://streamable.com/7n7nyk

1

@MrPGG Czytaj ze zrozumieniem ...

0

@ShawnC ... Ile jest meczy z topowymi rywalami w sezonie ? Może masz krótką pamięć, ale od czasu odpadnięcia z LM (początków pracy Xaviego) nie ponieśliśmy żadnej porażki w regulaminowych 90min., a zagraliśmy w 20 meczach, m.in.: z Sevillą (wyjazd), Real + Athletic (neutralny teren), Atletico (dom), Napoli (dom + wyjazd), a drużynę mamy bardzo młodą po za kilkoma wyjątkami (doświadczenie jak i zawodnicy 30-letni+ są potrzebni w każdej ekipie). Co do defensywy: z tygodnia na tydzień jest co raz solidniejsza. Dziś podawałem statystykę, że w ostatnich 4 meczach rywale byli w stanie wykreować już tylko średnio 0.5 xG na mecz (a to bardzo mało). Tak na marginesie - za większość straconych goli nie jest odpowiedzialna linia defensywy z pola (taktyka czy schematy), a słaba forma MaTS'a.

1

@Zoker Dlatego piszę "chodź częściowo" - na cuda nie ma co liczyć :P

0

Mam nadzieję, że dotychczasowy okres pracy Xaviego chodź częściowo wpłynie na logiczne myślenie u tych kibiców Barcy, którzy po stokroć wyrzucali z niej takich zawodników jak Pique, Busi, Alba. Zapewne ktoś zapłaciłby za nich po kilka mln., a "fani" by się jeszcze cieszyli, że cokolwiek dostaliśmy :)

7

Barca ostatni raz przegrała w regulaminowym czasie z Bayernem 08.12. 20 spotkań temu. W ostatnich 7 meczach ma bilans 6W-1R-0P (20:5 w bramkach / 2.86 : 0.71 na mecz).

W ostatnich 4 meczach ma bilans xG = 12.95 : 2.16 [3.24 : 0.54 na mecz] - znakomicie jeśli chodzi o wykreowane zagrożenie przez nas czy przez rywali. Gorzej już kiedy spojrzymy na skuteczność = 8:2 [2.00 : 0.50 na mecz] w bramkach w tychże spotkaniach.

Często jest tak, że kiedy pewna drużyna jest przez kilka spotkań bardzo nieskuteczna w następnym spotkaniu strzela "trzy gole z jednej akcji". Mam nadzieję, że dla Barcy będzie to najbliższe starcie :D

4

0.53 : 1.29 w xG na korzyść Barcy.

4 lub 5 setka zepsuta przez FdJ w ostatnich meczach przy wyniku 0:0. Cóż... najważniejsze, że do tych okazji dochodzi.

Adama do zmiany już w przerwie. Gramy jak w osłabieniu. Dest za to na duży +. To głównie dzięki niemu prawe skrzydło jako tako oddycha.

1

@gaucho104 MBAPPE! XD

0

@mat32 Dobrze o tym wiem, że trzeba odprowadzać podatek od uzyskanego przychodu z obrotu walutami, luzik ;)

0

@mat32 Dlatego większości oszczędności nie powinno się trzymać w zł. Ja preferuję w takich sytuacjach dokupowanie partiami - podzielić sobie cały wolumen, jaki chce się posiadać na zakup przez kilka-kilkanaście dni. Minimalizuje ryzyko.

1

@mat32 Żartujesz ? Większość Euro już sprzedałem z niezłym profitem. Teraz wyczekuję kolejnego momentu na zakup, który raczej nie nadejdzie w ciągu najbliższych dni - tym bardziej, że złoty obecnie jest niedowartościowany (co z drugiej strony nie może dziwić).

4

Przeglądając na szybko turecką prasę, media klubowe, a także biorąc pod uwagę zachowanie ultrasów pod hotelem, gdzie przebywa cała ekipa Barcy mam nadzieję, że w tym ich "diabelskim kotle" dostaną szybką bramkę na orzeźwienie, a następnie kolejne dwie na ostudzenie :D

Vamos Barca!!!

6

Co ja widzę ... reklama: im więcej obligacji posiadasz tym większe szanse na wygranie 100 000 zł!!!

Macie kolejny dowód, czego w obecnej sytuacji NIE robić - nie ma za co ;)

22

0 błędów prowadzących do utraty gola, bardzo rzadko przedryblowywany, wygrywający dużo pojedynków na dobrym procencie, świetnie wyprowadzający piłkę i posyłający wiele celnych, długich piłek.

Presi, nie widzę kadry na następny sezon bez Ciebie. Pod wodzą Xaviego prezentujesz znakomity poziom.

1

Byłem fanem kinowego Marvela od pierwszego Iron Mana z 2008 r. (który oczywiście był moją ulubioną postacią) i początku tego uniwersum. Skończyłem z MCU na Endgame.

Dziś obejrzałem najnowszego Spidermana (głównie za namową młodszych braci, którzy teraz "żyją" nowymi etapami MCU) i szczerze mówiąc ... nie żałuję, że przestałem śledzić losy tego uniwersum. Może z tego wyrosłem, ale co bardziej prawdopodobne Marvel drastycznie obniżył poziom. Ten film miał wręcz nieograniczony potencjał z tyloma aktorami z poprzednich filmów o pająku, do których większość ma sentyment, a mimo to był w stanie mnie rozczarować (fabuła, rozpisanie postaci, dialogi - wszystko poniżej pewnego poziomu, do którego nas przyzwyczajono).

PS. Czy tylko ja miałem wrażenie, że zakończenie tej produkcji może wskazywać na koniec współpracy Disneya z Marvelem ? Koniec pajączka w MCU (przynajmniej tymczasowy)?

18

Club Brugge zatrudniło Shreuder'a w roli trenera pierwszej drużyny wraz z początkiem tego roku. Club Brugge notowało wyniki zdecydowanie poniżej potencjału w tym sezonie w lidze belgijskiej.

Wydaje się, że pod wodzą Holendra wracają na właściwe tory. Ostatnie 5 meczy to 5 zwycięstw przy bilansie bramkowym 17:3. Powodzenia Alfred!

0

Ależ seria Genoi w Serie A: 7 remisów z rzędu, podczas których padły tylko 4 bramki.

Rzadko się coś takiego zdarza :D

5

Garść statystycznych ciekawostek nt. Barcy w LaLiga przed El Clasico:

* 4 wygrane z rzędu

* 1 bramka stracona w ostatnich 3 meczach

* 6W-1R-0P w ostatnich 7 kolejkach przy bilansie bramkowym 21:6
(3.00 : 0.86 na mecz)

7

Z jednej strony Marc zachował trzy czyste konta w ostatnich czterech meczach. Z drugiej - w tych trzech meczach rywale łącznie wykreowali szanse warte tylko 0.67 xG.

To bardzo dobrze świadczy raczej o linii naszej defensywy z pola, która nie dopuszcza rywali do dobrych okazji aniżeli o skutecznych paradach Marca.

Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie szansę dostanie jakiś młodszy, dobrze rokujący bramkarz - chociaż na kilka ligowych spotkań z rzędu. MaTS'owi potrzebna jest konkurencja.

3

Barcelona strzeliła przynajmniej 2 gole w 7 z ostatnich 9 meczy, a przynajmniej 4 w 5 z ostatnich 9 meczy. W dodatku w ostatnich czterech meczach straciła tylko jednego gola.

Oczywiście tak pół żartem pół serio - Halland WHO? :D

Oby tak dalej, vamos!!!

5

Nasze Panie całkowicie zjadły i wypluły La Ligę. Mają szansę dziś na 6 kolejek przed końcem zgarnąć mistrza.

23 kolejki: 23 wygrane, 131:6 w bramkach (5.70 : 0.26 na mecz).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?