Kengo
Dołączył/a: listopad 2019
ZasiedmioGóroGród
32 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
11
Sytuacja z meczu Medyk Konin - Śląsk Wrocław. Bramkarka Śląska złapała piłkę po strzale rywalki i po chwile położyła ją na ziemi, żeby wykopać. Koleżanka z drużyny trochę się pogubiła i myślała, że wykonywana będzie "piątka" i dotknęła piłkę ręką ... :D
Odgwizdany został rzut karny dla rywalek! [Footroll]
https://streamable.com/d6h966
64
I bardzo dobrze. To może być epokowy talent. Chłopak ma 18 lat i już 30G + 24A (0.69 udziału w bramce na 90min.) w pucharze, Bundeslidze, Lidze Europy. Warto nadmienić w ramach ciekawostki, że prywatnie kibicuje Barcelonie.
5
Marek Sawicki z PSL zaapelował o nałożenie kolejnych sankcji i embargo na rosyjskie surowce. – Jeśli przyjdzie płacić 20 zł za litr paliwa, to będę płacić.
Niby nie powinno, a bawi ...
9
Krzysiek Piątek podjął mądrą decyzję przechodząc do Fiorentiny.
582 min. rozegrane w Serie A i pucharze: 6 goli, strzela średnio 0.93 gola na mecz.
Hertha tymczasem (która miała być BIG CITY CLUB) przedostatnia w tabeli z bilansem 0-2-8 w ostatnich 10 spotkaniach.
0
@szczehu Muszą mieć jakiś "pomysł na siebie", bo źródełko ropy kiedyś wyschnie.
4
Dubaj - nowe 'safe heaven' dla rosyjskich oligarchów.
A dlaczego Dubaj? Centrum finansowe i biznesowe Zatoki Perskiej od kilku lat przyciąga giełdy kryptowalut i ich bajecznie bogatych klientów. ZEA odmówiły potępienia Rosji za agresję na Ukrainie i przyłączenia się do zachodnich sankcji, co dla Rosjan stanowiło czytelny dowód, że ich pieniądze są tam bezpieczne. Ponadto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązują stosunkowo łagodne przepisy dotyczące prania brudnych pieniędzy.
Wkrótce rosyjscy oligarchowie będą się przypadkiem mijali w restauracjach w Dubaju – tak wielu wybrało ten kierunek jako miejsce dla siebie i swoich majątków. Tylko w ostatnim czasie do Dubaju dopłynął jacht należący do Andrieja Skocha, magnata branży stalowej oraz deputowanego do rosyjskiej Dumy, zaś na płycie dubajskiego lotniska wylądował prywatny odrzutowiec Arkadego Rotenberga, bliskiego znajomego Putina jeszcze z czasów dzieciństwa. Na tym jednak nie koniec, bo jak podaje za „The Times” Business Insider Polska, w drodze do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich już są jachty i samoloty należące do znajdujących się na „czarnej liście” oligarchów.
Kolejny dowód, że niezależnie od czasów i typu konfliktu - najbardziej na tym traci przeciętny człowiek, który nie wiele miał z tym wspólnego.
3
W styczniu Fed przesłał do Kongresu USA pytanie, czy USA powinny dążyć do emisji cyfrowego dolara. Dekret podpisany przez prezydenta ma zachęcać do kontynuowania prac nad cyfrową wersją dolara amerykańskiego w wersji CBDC (Central Bank Digital Currency).
Jak dotąd najbardziej zaawansowanym projektem CBDC na świecie jest cyfrowy juan, którego pilotaż ruszył w zeszłym roku. Szczególną uwagę opinii publicznej na całym świecie przykuł fakt, że w chińskim projekcie pojawił się pomysł programowania cyfrowego juana w taki sposób, by wyznaczyć mu “termin ważności”, po minięciu którego cyfrowy pieniądz przestanie istnieć.
"Władza absolutna" [...]
28
https://mobile.twitter.com/_BarcaInfo/status/1502260955903844362
Wprowadzili by to dekadę wcześniej i Leo by miał kilka baloników więcej.
0
@KrystianR Z całym szacunkiem, ale zobacz jeszcze raz te trzy ostatnie okazje Frenkiego - to trochę inny wymiar nieskuteczności xD
2
Wczoraj w drużynie gościu najbardziej aktywny w ofensywie był 23-letni Akturkoglu, którym podobno interesuje się Atleti. To on odpowiadał za tą akcję z pierwszej połowy, gdy wymanewrował Desta i prawie wpakował piłkę do bramki.
Z perspektywy kibica Barcy uważałem, że prezentował się na prawdę dobrze względem oczekiwań. Dziś zaglądam w cyferki: 12 celnych podań, 1 udany drybling (33%), 2 wygrane pojedynki (13%), 16 strat, 8 razy przedryblowany i jeden spalony.
Tak wyglądał najjaśniejszy punkt ofensywy gości. To wiele o nich mówi ... i o nas niestety też. Cóż, takie mecze zawsze będą się zdarzać.
0
@BART97 Ochłoń!
2
Frenkie ma jakiś gorszy okres pod względem skuteczności - w ostatnich dwóch meczach zepsuł trzy 'setki', które prawdopodobnie całkowicie zmieniłyby przebieg i intensywność tych meczy.
1
@GeneralXavi Lekko drgnęły kąciki ust :D Ja już od kilku miesięcy wspominałem, że przy naszej obecnej sytuacji warto trzymać większość (jeśli nie wszystkie) oszczędności np. w złocie, euro, dolarze. Sam dokupowałem euro czy dolara kiedy były po 4,60 / 4,00 zł.
2
@BART97 @takisobiektos Takie są realia Premier League, że za 3/4 transfery perspektywicznych bądź ogranych zawodników tyle trzeba zapłacić. Tym bardziej, że każdy wie że siedzą na 'żyle złota'.
0
Ogromny progres zaliczyło Newcastle i to bez wydawałoby się "topowych" transferów. Widać, że jest tam pewien plan - budować ten klub powoli, inteligentnie.
Ostatnie 7 meczy to 6W-1R-0P (bilans bramkowy 12:4 - 1.71 : 0.57 na mecz). Howe znakomicie ich poukładał i zbalansował. Niech za dowód - prócz wyników - poświadczy ich wyjazdowy mecz z WHU, gdzie prezentowali się lepiej od gospodarzy.
Jestem bardzo ciekaw, jak dalej potoczy się ten projekt.
2
Jedyny plus dzisiejszego wieczoru - Pena zdecydowanie MVP.
1
0.19 : 0.10 w xG po pierwszej połowie.
Galata dziś skutecznie w defensywie, a nam bardzo brakuje dokładności i obecności w polu karnym. W drugiej połowie Luuk/Auba przymusowo na boisko (ewentualnie obu, gdy wynik przed ostatnim kwadransem nie będzie satysfakcjonujący).
12
@Colin94 Nie ma tego złego. Dziś na pewno będzie Ci się chciała bardzooo odwdzięczyć :D
7
Uaktywnił się adres BTC z czasów Satoshiego Nakamoto, na którym znajduje się 489 monet. Według Whale Alert, adres ten nie wykazał żadnej aktywności przez ostatnie 11 lat, a ostatni raz transakcja na tym portfelu miała miejsce w 2010 roku, kiedy BTC był wart 50 dolarów. Po dzisiejszym kursie bitcoina, monety te mają wartość 20 milionów dolarów. Wartość jego bitcoinów wzrosła o 42 mln %.
Najtwardszy HODL'er :D
3
A tuż po meczu:
4
Według hiszpańskich mediów Nasser Al-Kehalifi miał wraz z Leonardo zejść do szatni, by siłą dostać się do pokoju sędziów. To im się nie udawało, pomimo wymierzanych kopnięć w drzwi.
Całą sytuację próbowali uspokoić pracownicy klubu, ale nie za bardzo byli w stanie dotrzeć do wściekłych działaczy. Jeden z nich nagrywał całą sytuację i miał usłyszeć, że zostanie zabity, jeśli nie przestanie kamerować zajścia.
Agresywne zachowanie włodarzy paryskiego klubu zostało podobno skrupulatnie opisane w meczowym protokole przez sędziów. Można się więc spodziewać, że UEFA wyciągnie z tego jakieś konsekwencje. [Footroll]
Ten romantyzm i walka do końca nawet po ostatnim gwizdku. Za to kochamy football! Dziękujemy wam za bronienie wartości tej pięknej dyscypliny.
0
@pyra92 0,76, co nie zmienia faktu, że wszystkie trzy gole psg "podarowało" Realowi, chodź trzeba przyznać, że gdyby Los Blancos nie naciskali i nie walczyli do końca to Francuzi by takich błędów nie popełnili.
1
@bartekvisca Jastrząb, który przez wiele miesięcy miał gołębie serce i zwodził ludzi ...
10
Co za dwumecz Realu z psg xD
Przez 3/4 dwumeczu psg miało wszystko pod kontrolą, 2:0 i nietrafiony karny + 2 nieuznane gole.
W ostatniej połowie tracą bramkę po błędzie Donnarummy i podaniu do rywala na drugim metrze, po rykoszecie od swojego obrońcy i po podaniu swojego obrońcy do Benzemy.
xG dwumeczu = 2.22 : 3.37 na korzyść psg, wynik = 3:2
Nie sposób się nie uśmiechnąć xDD
1
Tak z ciekawości: gdzie sprzedajecie złoto inwestycyjne? Może korzystacie z papierków?
9
Obecna sytuacja z Araujo w głowie mi się nie mieści. Piłkarz już prezentuje zadowalający poziom, a potencjał ma wręcz nieograniczony. Może być naszym "VvD" jak to się już przyjęło. Jemu skąpimy kilku mln rocznie, ale na Norwega, który rozsadzi na nowo drabinkę płacową mamy rozbijać bank ? Lapcio - proszę Cię, oby to była tylko gierka w celu podbijania ceny Hallanda potencjalnym rywalom.
43
Jeden z najlepszych transferów Barcy w historii. Czysto technicznie odegrał znaczącą rolę w zdobyciu wielu trofeów, a także w stworzeniu prawdopodobnie najlepszego tria ofensywnego w historii. Koniec końców dał jeszcze zarobić ponad 200 mln euro.
16
Nadmienić też należy, że Nico & FdJ pod wodzą Xaviego nie klepią już tylko do tyłu i do najbliższego, więc tym bardziej chwali im się taka statystyka :)
0
@KrystianR Wyjmij kij z wiadomej części ciała :D
1
Rok 2020: Ale ze mnie kawał drania.
Rok 2021: Widać, że jeszcze nie poznałeś mnie.
Rok 2022: I tu was obu zaskoczę.