3

0

Komu dziś kibicują cules ?

Z mojej strony: The Blues - ze względu na Azpiego + Christensena / Bayern (zainwestowałem w ich dotarcie do finału LM).

19

Gdyby tylko strzelił tego czwartego gola Liverpool'owi ... :)


4

Atleti prawie idealnie się wczoraj zaprezentowało względem taktyki Cholo.

xG = 0.91 : 0.00

Wiadomym było, że Atleti przy wykluczeniu zasad o przewadze goli strzelonych na wyjeździe pojedzie na Etihad głównie by nie stracić gola. To nie lada osiągnięcie by MCI na swoim stadionie było w stanie wykreować xG < 1.00. Cholo i ekipa zachowali szanse na awans. Reszta dla tego trenera nie ma znaczenia.

0

@tomcias10 Jak każda ma swoje + i -. Z drugiej strony nic nie daje takiej satysfakcji jak praca fizyczna ;)

2

@KarwanLaMasia Może to banał, ale najważniejsze jest by się nie poddawać. To najbardziej wartościowa zasada. Każdy problem rozbić na atomy i stawiać krok po kroku na drodze do jego rozwiązania. Pamiętaj, że im mocniej życie depta nam po piętach, tym silniejsi jesteśmy każdego następnego dnia.

0

@Tomason Tak :D

8

Praca zdalna, otwarte okno - świeże powietrze / śpiew ptaków, yerba, promienie słońca, cisza i spokój.

Kilka prostych rzeczy, które potrafią znakomicie poprawić nastrój :)

10

Ależ jest on dobrze poinformowany. Prawie jak stary kumpel brata faceta mojej matki z drugiego małżeństwa o.O

8

0

@Tollusiek Mało minut do pomiaru to 300-400. Ponad 1.5k minut to już dosyć solidna porcja danych, a w LM/PK też tych minut trochę zaliczył, gdzie skuteczność nie była gorsza, np. w LM ma 3 gole x zG równego 1.94 ;)

25

"To JA miałem być gwiazdą tego zespołu, nie TY!"


5

@AlexDark00 Powiem Ci coś w "sekrecie" :) ... Ferran to już jest potwór pod względem umiejętności dochodzenia do sytuacji, znajdywania się w odpowiednim miejscu i czasie, a to najważniejsze. W tym sezonie w ligach ma lekko ponad 1.00 xGA na 90min.! Kiedy zaliczy progres w skuteczności wykorzystywania tych okazji - każdy to dostrzeże.

18

Mam nadzieję, że kontuzje nie zniszczą tej potencjalnie pięknej kariery. W La Lidze dotąd uzbierał przez trzy sezony tylko 1686 minut, a zdążył strzelić 14 goli (0.75 na mecz) z xG równego 6.52! Niesamowicie skuteczny napastnik.

30

Zgadzam się z Laptopemkolegi. Pedri to epokowy talent, prawdziwy hiszpański diament linii pomocy.

0

Pedri w LM i La Lidze 20/21: 4 gole z xG 5.74
Pedri w LM, LE, La Lidze 21/22: 3 gole z xG 2.50

Jest progres :]

6

To także rzuciło mi się wczoraj w oczy, a zapomniałem wcześniej o tym wspomnieć.

85 minuta meczu, wygrywamy 1:0, a dystans pokonanych km prezentuje się ... następująco:


3

@Piorun Boi się sankcji od małżonki za ewentualne gorsze wyniki :D

2

FdJ i Busi znowu ze 100%-tową skutecznością podań :)

Ferran jak bardzo niewidoczny w meczu by nie był i tak znajdzie się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie w polu karnym. Wczoraj 5 strzałów i 3 celne - wszystkie z pola karnego :D

5

Nie wierzę, że Ousmane zagrał wczoraj tak mądrze taktycznie - pracował w defensywie, spowalniał tempo wtedy kiedy było trzeba, przyspieszał wtedy kiedy wymagał tego odpowiedni moment. Nie wdawał się w bezsensowne pojedynki.

We wczorajszym starciu zanotował:

* 3/4 udane dryblingi
* 81% skuteczności podań
* 6 celnych długich piłek
* 7 kluczowych podań
* 6 wygranych pojedynków
* 1.25 xA (po raz trzeci w ostatnich pięciu ligowych meczach zanotował xA > 1.10 w jednym meczu - coś niesamowitego)

Idealny skrzydłowy dla Barcy Xaviego. Miejmy nadzieję, że dojdzie do porozumienia i przedłuży umowę. W kilka tygodni potrafił zmienić narrację wśród kibiców - zwłaszcza tych na Camp Nou. Wczorajsze owacje na stojąco to coś pięknego.

4

Seria Barcelony w La Lidze rozpoczęła się od meczu z Alaves 23.01. Od tamtego momentu Blaugrana ma bilans 8W-1R-0P przy bilansie bramkowym 26:6 (2.89 : 0.67 na mecz).

Jedna bramka stracona w ostatnich 5 meczach ligowych. W ostatnich 5 starciach we wszystkich rozgrywkach Barca pozwoliła rywalom na średnie xG wynoszące 0.42 - to jest jakiś kosmos! Nie będzie to subiektywna opinia jeśli powiem, że forma Barcy jest obecnie jedną z najlepszych w Europie.

Oby tak dalej. Nie mogę się doczekać najbliższego meczu. Nie sądziłem, że tak szybko będzie mi dane wypowiedzieć te słowa.

0

@VegetaPolska Jeśli ma być jakakolwiek szansa na zobaczenie żółwika w naszych barwach to nie może teraz tam trafić tylko np. przedłużyć kontrakt z PSG o sezon czy najlepiej dwa.

0

Najlepszy sezon Mbappe w PSG to zdecydowanie ten pierwszy pełny w jego barwach:

* 1.38 xGA (na 90min.)
* 33G + 7A (1.54 udziału w bramce na 90min.)

Obecnie rozgrywa już 5 sezon w Paryżu - i chodź dalej wykręca znakomite statystyki - to widać, że to nie jest jego sufit; gdyby chciał zapewne jeszcze bardziej zjadał by tą ligę. Mam nadzieję, że nie zobaczymy go za szybko w Madrycie.

16

Ferran jest gość niemożliwy. Jak słabego spotkania by nie grał to "setkę" mieć będzie. W dzisiejszym meczu kolejne xG 0.52 dodane do statystyk.

Ousmane jeszcze nigdy w Barcelonie nie grał tak dobrze jak teraz. Kolejna asysta, w lidze ma już 0.75 xA na 90min.!!! To więcej niż Leo, kiedy u nas grał xD

Piękny był moment oklasków na stojąco, gdy Dembouz schodził z boiska.

0

@BoreekxD Jutro dodam post z bardziej wartościowymi statystykami.

12

Barca straciła tylko jednego gola w ostatnich pięciu spotkaniach i tylko dwa w ostatnich siedmiu i nie jest to statystyka, która dobrze świadczy głównie o naszym bramkarzu, gdyż ... Barca w tych 7 spotkaniach pozwalała rywalom na średnie xG < 0.5 na mecz!

Wielkie brawa dla drużyny. Od dawna tak dobrze się tego nie oglądało.

2

To jest niesamowite, co Xavi zrobił z tą drużyną. Jakby było mało siły ofensywnej - w ostatnich 5/6 spotkaniach bardzo solidnie w defensywie. Odżył styl, odżył każdy piłkarz z osobna, vamos!!!
https://mobile.twitter.com/HD00651943/status/1510717518972964865

8

0.94 : 0.02 w xG na naszą korzyść.

Sevilla nie stworzyła żadnego zagrożenia. Ciekaw jestem jak długo wytrzymają z grą pod takim ciśnieniem.

Moment pierwszej połowy: Alba wygrywający pojedynek o drugą piłkę z ... Joanem Jordanem xD

Szacuneczek Piękny Chorwacie :)
https://mobile.twitter.com/_BarcaInfo/status/1510691152923607052

14

0

@zaiks Nie sądzę. Styl może być nie ważny w klubie, który może pomarzyć o regularnych sukcesach na arenie krajowej czy międzynarodowej. Jeśli kibice REALU MADRYT mówią, że styl nie jest ważny ... zastanów się chwilę jak to świadczy o waszej obecnej sytuacji. Brak stylu może zapewnić chwilowo wyniki. Prędzej czy później matematyka weźmie odwet :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?