21

Pierwszy Polak w naszych barwach ... i to jaki Polak! :D

1

Barcelonie wystarczy remis vs Getafe by zapewnić sobie wicemistrzostwo (jeśli Atleti wygra oba pozostałe mecze do końca).

Kilku piłkarzy nie wystąpi ze względu na kartki, kontuzję itp. Jaki skład typuje La Rambla ?

MaTS - Mingueza/Araujo/Lenglet/Alves - Busi/Gavi/Puig - Depay/Auba/Dembele

Chodź nie przeczę, że chętnie zobaczyłbym Samuela czy młodzików z rezerw/La Masii: Jandro, Ilias'a, Jutgla'ę, Abde.

7

Najnowsze dane dot. użytkowników serwisów e-commerce w Polsce:

Shopee zaliczyło największy wzrost ich liczby w kwietniu 2022 r. względem miesiąca poprzedniego. To właśnie w tym miesiącu zaczęła się emisja "tej" dość irytującej reklamy (teraz ją słyszycie).

Reklama ma wywoływać w widzu emocje - nieważne czy dobre, czy złe. Ma zapadać w pamięci :P

3

Właśnie po raz pierwszy obejrzałem od początku do końca "W pogoni za szczęściem" (2006r.) ze świetnym Willem Smithem i jego synem Jadenem.

Film znakomity, otwierający oczy i potrafiący zmienić u widza podejście do życia, by doceniał jeszcze bardziej to, z czego na codzień może korzystać, a czego tak wiele osób nie docenia. Gorąco polecam każdemu, kto jeszcze nie widział lub widział dawno temu.

5

AC Milan już tylko 4pkt max. od mistrzostwa! U siebie Atalanta i Sassuolo na wyjeździe. Wystarczy wygrana + remis (jeśli Inter wygra pozostałe oba mecze vs Cagliari / Sampdoria).

Byłby to ładny powrót na salony :]

11

"Kupiłem znajomej cztery testy ciążowe, użyła wszystkich. Na każdym wynik był pozytywny. Potem godzinę płakała, że nigdy nie da rady utrzymać aż czwórki dzieci ...

Komentarz: Nie wiem, co w tym śmiesznego sama mam 4 i bywa ciężko...kłótnie krzyki itp."

Oh well ... :D

4

Prześledziłem występy Ansu po dłuższych przerwach w grze w pierwszym zespole:

* strzelił pierwszego gola mając 18 minut na koncie;
* sezon 20/21 rozpoczął od dwóch goli w ciągu pierwszych 19 minut;
* w tym sezonie po kontuzji potrzebował 10 minut vs Levante by trafić do siatki;
* kolejny powrót miał miejsce przeciwko Realowi w SuperCopa - gol po 17 minutach;
* wczoraj strzelił gola 17 minut po powrocie po długiej kontuzji.

Chłopak jest niesamowity i przeczy jakiejkolwiek logice o "wracaniu do formy, łapaniu rytmu".

7

Fati w La Liga i LM od początku kariery w pierwszej drużynie: 8,59 xG --> 16 goli !!!
Nie ważne, czy to jego pierwszy, drugi czy trzeci sezon; nie ważne czy wraca po długiej kontuzji - skuteczność wykorzystywanych szans cały czas na najwyższym możliwym poziomie, którą obecnie mają tacy piłkarze jak Mbappe, Lewy, Haaland, Benzema.

Ansu ma nieograniczony potencjał. Oby kontuzje w końcu zaczęły go omijać szerokim łukiem. Fati, Araujo, Gavi, Pedri mogą stać się filarami nowego projektu na lata, a nadciąga już kolejny rocznik 2004 w La Masii uznawany za jeden z najlepszych w Europie z Lamine Yamal'em na czele (wd mnie to piłkarz o potencjale Pedriego czy Ansu). Na przyszłość możemy patrzeć przez bordowo granatowe okulary.

1

Barca B za niecałe pół godziny gra bardzo ważny mecz (jeśli ktoś liczy na ich awans do zaplecza La Ligii). Rezerwy są na piątej pozycji (ostatniej dającej grę w Play-Off'ach) lecz tyle samo pkt mają także ekipy z miejsc 6,7,8. Dzisiejszym rywalem Blaugrany będzie #4 Sabadell. Na podium już raczej nie ma co liczyć. 4 kolejki do końca - 12 pkt. Mecz o przysłowiowe 6 pkt. Vamos!

0

@LambiPL @Bykunn Internet cały czas ewoluuje. Zobaczymy, w jakich jego zakątkach się znajdziemy za 'n' lat. Być może 2030r. już będzie wyglądał jak rodem z Player One :P

2

@Bykunn Domyślam się - zarabiać na swoim hobby/rozrywce, świetna sprawa.

0

@Bykunn Chyba tak xD

0

Dziś dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak letsplayer. Co więcej tą nazwę wykonywanego zawodu / wykonywanej czynności wpisuje się w opisie danej osoby w google'u :D

0

Amber Heard zostawiła niemiłą niespodziankę w łóżku Johnny'ego ... okej.

Może po prostu Amber wzięła za bardzo do siebie słowa matki w dzieciństwie: Ale burdel. Wystarczy nas*** na środku pokoju.

;)

0

@mindbender84 Znam tę postać doskonale, ale wciąż nie wiem skąd to nawiązanie do tego newsa ? o.O

0

@Faun wiem o tym. Tym bardziej to jest śmiech przez łzy, gdyż ludzie zapewne szybko ogarną, że te 400 zł więcej to nic innego jak puste cyferki na koncie. Błędne koło naszej wspaniałej, polskiej myśli finansowej. Jednocześnie dopingują inflację i z nią walczą.

0

Już niedługo płaca minimalna może wzrosnąć do ~3400. Granice klasy średniej co raz bardziej zamazywane.

Klasa średnia ? A po co ona komu ? A dlaczego ? :{)

1

@NaFazieHitman Ja właśnie zamierzam zmienić otoczenie i zamieszkać w środku miejskiej dżungli w tak urządzonym mieszkanku. Coś pięknego, zwłaszcza jeśli sam kierujesz się takimi samymi zasadami.

1

Ktoś z szanownych cules także uwielbia duet: ekologia & minimalizm ?

12 zdjęć znakomitego projektu.

https://www.sztuka-wnetrza.pl/3015/slajdy/wnetrza-domu-ndash-ekologia-i-minimalizm-strona-1#hot

0

@mindbender84 Chyba nie jestem w temacie. Do czego nawiązujesz ? :)

0

@Rewolucja123 Kibicuję Artecie od samego początku w Arsenalu. Coś czuję, że za 'n' lat może być wiele razy brany pod uwagę do roli trenera Barcy.

5

@Criss18Barca Cóż, komentarz który najlepiej podsumuje ten fakt składa się z jednego słowa, dwóch liter - xD

6

Cały Arsenal ... po dwutygodniowej przerwie przegrał trzy mecze z rzędu z Crystal Palace, Brighton i Southampton; potem wygrał trzy mecze z rzędu z Chelsea, Manchasterem Utd. i West Hamem (wyjazd) i jest tylko 3 pkt za The Blues.

Pozostaje im kibicować w najbliższym starciu vs Leeds (jeśli spadną kwota odstępnego spada do 25mln, a to już prawdziwa okazja rynkowa).

0

Ansu / Lewandowski (Lukaku?) / Dembele
Rotacje: Ferran / Auba / Luuk

Kombinacja czysto marzycielska - oglądałbym :D

0

Kolejny przykład, że warto oceniać rezultaty, a nie dopiero podejmowane decyzje.

Jakież było zdziwienie, gdy klub informował, że Barjuan (który przez kibiców był wywożony na taczkach) zostaje. Efekt ? 6 wygranych w ostatnich 7 meczach i na ten moment miejsce w Play-Off'ach :D

0

@KacperVEB Ja patrzę przez ten fakt trochę bardziej w przyszłość i jakie może to nieść za sobą skutki.

0

@Ferran Nie, nie sugeruję - stwierdzam jedynie, że teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by Portugalczyk jeszcze bardziej zmonopolizował ten rynek.

0

Mendes i Raiola ... starcie dwóch tytanów - chodź nie takich, na jakich pracę zwykle ludzie lubią patrzeć. Żyjemy w tak chciwym świecie, że wcale bym się nie zdziwił, gdyby ktoś z pod skrzydeł Portugalczyka właśnie otwierał szampana.

1

@Gall @JohnA Nigdzie nie pisałem, że ewentualna Pedridependencja to to samo , co Messindependencja. Fakt faktem jest jednak, że z nim na boisku nasza gra z miejsca wygląda znacznie lepiej. Bez niego ... można sobie przypomnieć pierwszą część sezonu, czy np. ostatnie 3 mecze.

1

Pewna korelacja, która może przerażać albo być tylko ciekawostką.

Pedri wrócił w lidze po kontuzji na starcie z Alaves (wtedy właśnie zaczęła się nasza piękna seria).

Kanaryjczyk wypadł przez kontuzję w starciu z Frankfurtem, od którego zaczęła się nasza zła passa trzech porażek w czterech meczach i jednego wymęczonego, szczęśliwego zwycięstwa.

Optymista stwierdzi, że to świetnie że w naszych szeregach występuje taki talent, który może naznaczyć epokę. Pesymista przyzna, że z Messidependencii wkroczyliśmy w Pedridependencię.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?