0

Riquard Puig w bardzo defensywnie grającym Wolves w Premier League ? Nie widzę tego.

1

@Bocheno1 Dzięki za pamięć :D

6

O Ferranie zostało napisane już chyba wszystko w ciągu ostatnich kilku dni, więc dodam tylko w ramach ciekawostki:

* w barwach Barcy w La Lidze i LE rozegrał 687 min.
* zdążył zanotować 6.43 xGA (0.84 na 90min. - wyższy współczynnik ma tylko Depay, lecz ten wykonywał kilka karnych w tym sezonie), z których zdobył 2G + 3A (spokojnie mógł mieć nawet 3 gole więcej)
* świetnie wejście do drużyny (po za skutecznością, która mam nadzieję nadejdzie z czasem)

4

9 miesięcy później - rekordowy przyrost noworodków! :D

0

Chojrak: Adama!
Adama: Qué ?
Chojrak: Siła! Masa! Brak ... :D

1

PIO PIO PIO !!! Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu się to nie skojarzyło z bramką wiadomego Pana w barwach Barcy.

https://streamable.com/zhunpq

9

To w Ekstraklasie tak wolno ?

3

Pożyczka na 50 lat z takim oprocentowaniem dla jednej z TOP #5 lig w Europie, gdzie lista drużyn zmienia się co sezon. Im więcej samobójców tym mniej samobójców ...

14

Nieźle ostatnio Xavi trafia ze zmianami :D

* Pedri vs Valencia (3 min. po wejściu gol po plecach Auby)
* Dembele vs Ath. Bilbao (1G + 2A przez ~25 min.)
* Luuk vs Ath. Bilbao (gol ~3 min. po wejściu)
* Ferran vs Elche (gol kwadrans po wejściu)
* Depay vs Ath. Bilbao i Elche (~25 min. na boiskach i strzelone dwa gole)

26

@BART97 Przesadziłeś. Wtedy w takim klubie nie postawił by stopy na boisku. Bardzo duży progres zrobił już w rezerwach.

9

W końcu możemy zacząć podziwiać Twój potencjał w pełnym zakresie.

74

Nie da się tego nie zauważyć. Facet zaczął na prawdę posyłać dobre, długie piłki, a także znacznie odważniej wyprowadzać piłkę na połowę rywala.

0

@tomek8756 Świrów nie brakuje :)

7

0.99 : 4.58 w xG na korzyść Barcy w dzisiejszym meczu. Wygrana w pełni nam się należała.

Memphis rozegrał tylko ~20 min. po powrocie po kontuzji i w tym czasie zdążył zanotować 1.57 xG + 0.30 xA (!!!) + idealnie wykonany rzut karny, którego sam wywalczył. Ręce składają się do oklasków. Oby tak dalej - w końcu masz z kim grać Latający Holendrze.

Ferran Torres - chłopcze, jaki Ty masz talent do znajdywania się we właściwym miejscu. Odkąd do nas dołączył zaliczył w La Lidze średnio 0.89 xGA na 90min. (!). Jak tylko piłka zacznie mu wpadać do bramki facet stanie się maszyną. Dziś 45 min. i 6 strzałów ...

1

Kilka rzeczy po całym meczu i kilkuminutowym spacerze na chłodnym powietrzu:

* zwycięstwo się Barcelonie w pełni należało, w przekroju całego meczu stworzyła zdecydowanie większej wartości zagrożenie
* Ferran ma niesamowity talent do właściwego odnajdywania się w lub okolicach pola karnego, dziś 45 min. i 6 strzałów + gol (szkoda, że i tym razem skuteczność nieco zawiodła)
* Depay 20-kilka minut od powrotu po kontuzji i 2 gole (karnego sam wywalczył i po profesorsku wykończył w górną część bocznej siatki)
* wiadomo, że nie zawsze Barca będzie tak dominować jak w poprzednich meczach. Ważne, by wciąż pokazywała tego ducha walki i chłodną głowę do końca.

3

Kilka rzeczy po pierwszej połowie:

* xG = 0.26 : 1.62, Frenkie dziś zepsuł już dwie 'setki'
* 3 z 4 strzałów Elche było na prawą stronę bramki MaTS'a - przypadek? Może tak, a może nie ...
* Luuk musi wejść w drugiej połowie i najlepiej nie na ostatni kwadrans.

1

Bardzo dobra wiadomość.

1

@Zielu2001 Nice podobno ma stać się czymś na miarę Salzburga (też mają dobrego sponsora i projekt sportowy) - sam osobiście im kibicuję. Nawet zainwestowałem w rynek bukmacherski dotyczący Nicei w TOP 4 po pierwszych 7/8 kolejkach Ligue 1.

57

Piłkarz Nicei robi sztuczkę w ostatnich sekundach meczu, a Neymar [...] [Footlool]

https://streamable.com/l049rb

Piękne to było :D

23



No i się wyjaśniło.

1

@Janiama To ma chyba związek z tym jak się pisze ręcznie np. w zeszycie :P

1

@Criss18Barca Nie sądzę. Depay jest przez wielu "ekspertów" oceniany za okres kiedy nie miał z kim grać. Teraz wrócił do bardzo dobrze zbudowanej linii pomocy i ataku (bez wielu poważnych braków) i od razu w kilka minut zaliczył 0.82 xG + gola.

1

@Mixtape Wszystko jest kwestią tego, kiedy padnie pierwsza bramka i dla kogo ;)

0

MaTS - Alba/Araujo/Garcia/Dest - Busquets/Pedri/FdJ - Dembele/Depay/Traore.

Taki skład dziś przewiduję, chodź tak na prawdę nie zdziwiłby mnie ktokolwiek z tej 11-nastki rozpoczynający mecz na ławce (po za MaTS'em i Albą).

0

@Sau_Ron Czyli nie rozumiesz. Gdyby nie miał sensu ani wartości nie byłby stosowany przed ekspertów, w studiach meczowych czy podczas meczów przez komentatorów.

0

@Sau_Ron Trzeba po prostu go w pełni zrozumieć, by znaleźć w nim wartość ;) Większość nie ma pojęcia jak jest liczony, jak go odbierać i dlatego go deprecjonuje.

7

xG = 0.45 : 0.78

Sociedad nic nie stworzyło po za tym karnym. Z drugiej strony Realowi też udały się tylko te dwa strzały z dystansu - ale piękne były, trzeba przyznać :)


https://x.com/Mispaaajo/status/1500211911387979788

16

Żadnego uczestniczenia w licytowaniu się o Norwega, żadnego CVC. Oba fakty są ze sobą połączone i mogą zepsuć obecny "zespół" nie tylko poprzez drabinkę płacową.

10

Po co mają go nam ogrywać, skoro już wiadomo że odchodzi za kilka miesięcy?

5

@4Fabregas4 Ile razy można to powtarzać ? De Jong nie jest i nie będzie DM Barcelony.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?