28

Pamiętacie strzał w słupek bramki Szczęsnego? Gdyby nie interwencja Wojtka niewykluczone, że byłby gol. Dotknął rękawicą i delikatnie sparował na słupek.

Edit: Dokładnie widać to gdy na zegarze w meczu było dokładnie "68:10" (to jest dokładny moment interwencji, więc najlepiej oglądać od 68:00)

9

@Karol145 Ale żeś teraz wkroczył do dyskusji pisząc totalnie denne komentarze, które nijak nie odnoszą się do tematu.

0

@ShawnC Ja nie podałem argumentów z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że mam słabą pamięć do takich rzeczy i nie jestem w stanie przytoczyć jakichś konkretnych zagrań żadnego pilkarza nawet z dzisiejszego meczu. A drugi powód jest taki, że nie analizuję gry poszczególnych zawodników, co dokładnie robią na boisku, tylko po prostu oglądam mecz.

Jednak mimo to gdzieś tam jednym okiem dostrzegam w miarę kto gra lepiej, a kto gorzej i do De Jonga bardzo rzadko mam jakieś zastrzeżenia. Za to dość często podoba mi się jak radzi sobie z piłką przy nodze i buduje akcje.

3

@ShawnC Nie podam konkretnych argumentów, ale z moich ogólnych obserwacji oceniam, że Frenkie to w ostatnich tygodniach jeden z najjaśniejszych punktów tej drużyny.

1

@Roobo Yyyy... Doprecyzuj którego. W grze w sensie, tak? :D

0

@Katalończyk 99 To żaden wymysł, to statystyka

0

@Tasde Rykoszet był, dlatego poleciało w środek. Ale fakt powinien to zrobić ogólnie lepiej.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Czemu nie podawał? Samolub

0

@MessiForeverTheBest Bardziej chodziło mi o dwie skrajności, a nie dwie grupy do których byłbym w stanie na stałe przypisać konkretnych ludzi.

@misterio No i super, jeśli używają tam konkretnych argumentów co nieprawidłowego powiedziała. Nadal pozostaje kwestia przyjęcia lub odrzucenia tych argumentów jako trafnych lub nieprawdziwych, ale to już jest jakaś dyskusja, która może prowadzić do jakichś wniosków.

5

Zauważam, że żyjemy w takim ciekawym okresie naszej historii, gdzie ścierają się ze sobą dwie skrajności. Jedna to tzw. szury, płaskoziemcy - ludzie którzy negują praktycznie wszystko co zostało przyjęte w powszechnej opinii i tworzą sobie własny obraz rzeczywistości. Wszystko na zasadzie "ONI (nie wiadomo jacy oni) chcą nas zniszczyć". No i jest też druga strona, czyli ludzie mający wyłączność na prawdę, którzy każdego kto mówi coś nowego lub coś innego, niż zostało przyjęte w powszechnej opinii, przypisują do tej pierwszej grupy i nazywają bezrefleksyjnie szurami.

O ile pierwszą grupę dość łatwo dostrzec i omijać szerokim łukiem, tak "oświeceni wszechwiedzący" kryją się pod płaszczem - "my to ci mądrzy, nas słuchajcie". Mam wrażenie, że dla tej grupy ludzkość osiągnęła już w nauce maksimum ile się dało i nie ma miejsca na rozwój i nowe badania.

Ja staram się gdzieś balansować po środku tych skrajności i nie wierzyć od razu jednym lub drugim. Są oczywiście takie tematy, że pewne rzeczy wiemy ponad wszelką wątpliwość, jak np. to, że Ziemia na kształt zbliżony do kuli, a nie jest płaska. Ale są też takie tematy w których po prostu wypada powiedzieć: a) Nie wiem b) Nie jestem pewny c) Skłaniam się ku opcji X, ale ręki nie dam sobie uciąć. I tutaj jako przykład podałbym od razu grzany jakiś czas temu temat szybko wprowadzonych szczepień na Covid. Uważam, że jeśli w tym przypadku ktoś nie miał nawet najmniejszych wątpliwości i twierdził, że szczepionki są cudowne, nie mają wad, to objawiał zachowanie spójne z grupą "oświeconych wszechwiedzących".

Nie wiem jaka ogólnie panuje opinia na temat Braci Rodzeń - którzy niedawno też byli u Rymanowskiego, ale wiem, że bywają nazywani szurami, bo są "antysystemowi". Tymczasem na przykładzie swoim, ale szczególnie osób mi bliskich wiem, że ich sposoby działają. Dieta keto, którą proponują, to jedyna dieta którą znalazłem i której jest się łatwo trzymać. W BARDZO dużym uproszczeniu polega na ograniczeniu węglowodanów, wprowadzeniu okna 8/16h... I faktycznie. Ograniczenie węglowodanów sprawia, że nie jest się głodnym co chwilę, można z łatwością jeść znacznie rzadziej i w mniejszych ilościach. Tyle wiem na swoim przykładzie, ale ja ją stosuje od niedawna. A czy to działa? Tutaj już bym sięgnął do przykładów osób z mojej rodziny. Pierwsza (ok. 45 lat) stosuje dietę od około 2 lat, schudła wyraźnie w oczach. Udaje jej się też to utrzymać i czuje się świetnie. Druga (ok. 65 lat) około 12 kg w dół w okresie kilkunastu miesięcy, gdzie wcześniej inne diety zawodziły. Także tutaj mam praktyczny przykład, że i ludzie nazywani przez część "szurami" coś jednak wnoszą pozytywnego i metody które proponują działają.

Streszczając powyższe: warto czasami powiedzieć "nie jestem pewny" i dać odrobinę przestrzeni na polemikę, a nie jak ostatnio w przypadku prof. Cichosz zamykać od razu dyskusję negatywnymi określeniami jej osoby bez konkretnych argumentów co dokładnie źle powiedziała i dlaczego. A jeśli nie ma się czasu i chęci na zgłębianie tematu, by mieć jakieś argumenty, to zalecałbym pozostawienie miejsca do dyskusji ludziom mądrzejszym w temacie, którzy argumenty mają.

5

@Kgorecki2500 No i prawidłowo, oby się nie zmienił pod naciskami ludzi mających wyłączność na prawdę.

2

@Rastafarnianin Nie kłamiesz? Można Ci ufać?

5

@FCB24 Jeden mecz nigdy nie może być wyznacznikiem czy kogoś sprzedać czy nie.

1

@barteq Ale co to ma wspólnego z Rymanowskim? Zaprasza różnych ludzi, daje się im wypowiedzieć, czasami przyciśnie pytaniami, a wyrobienie sobie opinii o swoich gościach zostawia widzom. Właśnie dlatego jest top dziennikarzem.

1

@Herato Co nie znaczy, że gdyby został w Leverkusen to też by tak grał.

3

@gumaz A to ciekawe biorąc pod uwagę, że panuje często taka opinia, że ksiądz ma lekkie i łatwe życie i do tego zarabia kupę hajsu. To nawet ateiści powinni iść do seminarium choćby z tego powodu. Czemu ludzie nie korzystają z tej niepowtarzalnej okazji na szybki i łatwy hajs?

5

@Filipem Kiedyś pamiętam zawsze coś ciekawego wymyślali na Prima Aprillis. Szkoda, że z tego zrezygnowali.

12

Wojtek jest mega naturalny. O ile w przypadku Lewandowskiego ma się wrażenie, że zawsze publicznie przybiera pewną rolę i zakłada maskę, tak Szczęsny chyba cały czas jest po prostu sobą.

1

Nie wiem dlaczego, ale dotąd za Canal+ z Eleven płaciłem 79 zł miesięcznie. Teraz mi pokazuje, że następna płatność będzie 50 zł. Aż taka zniżka po zniknięciu Eleven?

W każdym razie na Playerze jest ciekawy pakiet:
https://promocja.player.pl/zobacz-wiecej-canal-plus-super-sport-eleven-sports

1

@Messibestplayerintheworld Nie umywa się nawet do eFootball pod względem gameplayu.

0

@slayer Oczywiście, że widzę. I to nie tylko światełko w tunelu, ale nawet uważam, że nasza sytuacja nie jest zła.

0

@slayer Zgadza się, wszystko przegraliśmy w październiku. Koniec sezonu. Lepiej już nie grać tylko zacząć przygotowania do 2026/27.

3

@Kessie Rowery na pewno będzie dało się kraść. Co więcej Ci potrzeba?

6

Jak był Xavi to była jego wina, że pościągał amatorów z Kataru do sztabu medycznego. A teraz czyja wina? Oprócz Tuska oczywiście.

1

@clyde Na pewno taki tytuł? Bo wyskakuje mi tylko jakiś horror z 2022 roku na Filmwebie i nie pasuje do Twojego opisu.

Edit: Ok, chyba jest po prostu nieprzetłumaczony tytuł. Pewnie o to chodzi.
https://www.filmweb.pl/film/Good+Boy-2025-10075491

0

@Gaz Zgadzam się, że Xavi jest mocno niedoceniony, ale Flick w poprzednim sezonie wzniósł nas na taki poziom jakiego za Xaviego byśmy nie osiągnęli. Nie powiedziałbym, że Flick jest przeceniany. Na razie ten kryzys w tym sezonie to jest ledwie kryzysik, nie ma tragedii. Nic jeszcze nie przegraliśmy, a 5 pkt. w tabeli do Realu na tym etapie to tyle co nic.

2

@Jakchcesz Tylko Burger King!

3

Wartość merytoryczna newsa = 0. Ja też tak mogę: Nie dajcie sobie ręki uciąć, że Yamal wypełni kontrakt. Prawdopodobnie wypełni, ale nie wiadomo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?