2

Do jakiego stopnia musieli się zamotać, że muszą się teraz tłumaczyć i wyjaśniać dlaczego Xavi... wypełni swój kontrakt.

Nie wiadomo, który „lepszy” w tym cyrku – Xavi czy Laporta. To jest coś niesamowitego, że to klub musiał przebłagać Generała, żeby raczył pozostać po przegraniu wszystkiego w tym sezonie. Historyczny wręcz przypadek.

2

„W tym sezonie pozostaje mi entuzjazm, który wzbudziliśmy w culés”.
Przepraszam, kurde bele, kiedy? Raz na kwartał?

5

@PietrasCoelho Sam się przecież chciał wywalić. Nie znamy zupełnie cienia powodu, dlaczego miałby zmienić zdanie, skoro tak biadolił, że nigdy nie będzie doceniony.

3

Tu się prawie nic nie trzyma kupy:
• Xavi ogłasza, że odchodzi i nic nie zmieni jego decyzji, co powtarza do znudzenia przy powtarzanych równie mocno do znudzenia pytaniach pismaków,
• raz mówi, że podjął decyzję w styczniu, innym razem, że w sumie na początku sezonu, przed przedłużeniem kontraktu (!), bo nie widzi sensu, gdy jego praca nigdy nie zostanie „odpowiednio doceniona”,
• Laporta deklaruje, że gdyby nie to nie był Xavi, to już by go nie było i łaskawie daje Xaviemu dokończyć sezon,
• Xavi opowiada, jak to jego deklaracja odrodziła zespół, który po tym i tak zostaje z „zero tituli”, a sam Generał rozsypuje się psychicznie po raz kolejny (te kartki dla niego nie biorą się znikąd), do tego nie wytrzymując ciśnienia w rewanżu z PSG, w którym nie miał też chyba żadnego planu B,
• ogólnie wszystko jest cacy, tylko źli sędziowie jak zwykle strzelają Barcelonie 14 goli w ostatnich pięciu oficjalnych Klasykach i w ogóle nie było po co zaczynać sezonu ligowego, bo wszystko ustawione.
• Xavi przegrywa wszystko z kretesem i cały czas uważa, że ma właściwie pecha, samokrytyka na poziomie gruntu,
• zarząd i tak wybłagał go jakimś cudem, żeby pozostał.

Tu chodzi chyba wyłącznie o pieniądze, bo naprawdę trudno to pojąć.

0

Przecież żaden z tych mniej lub bardziej poważnych powodów nijak się ma do tego, co Xavi podał jako podstawową (i niemal jedyną) przyczynę decyzji o odejściu. Czyli tego, że „nigdy nie poczuje się odpowiednio doceniony w Barcelonie”.

Kupa śmiechu, dzisiejsza kołomyja to jakieś apogeum cyrku.

0

Świetnie, a jaka padła odpowiedź?

0

Każdego dnia zastanawiasz się, czy to tylko wiadome media katalońskie tworzą nam wizję zarządu klubu jako cyrku na kółkach, czy to faktycznie tak jest...

Jak oni mieliby gadać o czymkolwiek z Xavim, skoro sami nie potrafią niby wypracować własnego stanowiska?

0

@lambard W jaki sposób jeszcze bardziej ma je uciąć? Na każdej praktycznie konferencji powtarza, że nic się nie zmieniło. Ma wyjść na kolejny mecz z transparentem „Odchodzę”? Wysłać list otwarty do „Mundo Deportivo”?

0

Jeśli obie gazety barcelońskie nagle „przypominają” sobie o Bernardo S., to pewnie poszedł cynk z klubu, żeby polepszyć nastroje.

0

Trochę się losowo urywają wiersze w tekście. ;)

3

Będą w klubie przeglądać cały mecz, żeby coś znaleźć? Matko najmilsza, czy to pismak już zupełnie zdurniał, czy to jednak zarząd odlatuje?

0

Zawsze myślałem, że „gol-widmo” to bramka niesłusznie uznana, a nie taka, której nie uznano.

0

Najlepsze jest to, że przyjście Mekambe do Realu ogłosił tylko... Javier Tebas. :P

1

„Hiszpańscy sędziowie najwyraźniej nie mają najlepszych notowań w Europie, ponieważ jest to jedyny kraj z pięciu najsilniejszych lig europejskich, który ma tylko jednego przedstawiciela w gronie sędziów głównych”.

Ja bardziej widzę to tak, że dzięki temu, że kopią nieźle w piłkę, w ogóle mają jakiegokolwiek sędziego na EURO. :)

0

@Serducho A co ma Tebas do przekładania meczów PSG? :P

1

Zasadniczo jeśli już – skrajnie rzadko – powtarza się jakiś mecz, to z powodu uznania nieprawidłowo strzelonej bramki, a nie z powodu nieuznanja prawidłowo strzelonej. To już byłaby akcja raz na milion, gdyby ktokolwiek zajął się tą sytuacją.

Ogólnie cała akcja jest mocno desperacka, raczej „ku pokrzepieniu serc”.

0

@Tasde A to wiadomo, że Tebas jest niekonsekwentny, ale to już taka cecha jego rządów, nic nowego. :)

No i mimo wszystko został Hiszpanii tylko jeden klub w LM. Nie wiem, czy Tebas nie zaczął panikować na myśl o tym, że Hiszpania może spaść zaraz za Włochy w rankingu UEFA...

0

@Mroziu To już jest jednak naprawdę poważna ranga meczu, półfinał LM.

W Ekstraklasie przekłada się mecze w czasie... rund kwalifikacyjnych europejskich pucharów, każdy mierzy po swojemu poważną rangę. :P

0

Powtórka meczu odbędzie się w Dallas, Miami albo Los Angeles.

Nawet Tebas byłby z tego zadowolony, bo nie dość, że miałby trzecie ligowe El Clásico w sezonie, to jeszcze sam chciał wywieźć niektóre mecze do Stanów.

0

Ale czego my się spodziewamy? Przecież to ten sam Xavi, według którego Barça zdominowała PSG do czasu gry w osłabieniu.

Czasem jest niepodrabialny. Wiadomo, że pieprzył głupoty już jako piłkarz, ale teraz można wydać wręcz tomik jego osobliwych nieraz wizji futbolu i poszczególnych spotkań.

0

No cóż, tak to czasem jest, gdy trzeba ratować drużynę przed niepohamowaną miłością swoich kibiców. :P

0

@Bajson Xavi nie czuł się doceniony także już po poprzednim sezonie, a i dodał, że w zasadzie i tak nigdy będzie doceniony, bo tak jest w Barcelonie. No to nijak mu nie dogodzisz.

0

Niech się te gazetki zdecydują, bo taki „Sport” to jednego dnia rusza z akcją „Xavi, zostań!” i że w ogóle poza nim i Márquezem nie ma już nikogo, a teraz znowu, że to pewnie jego ostatni Klasyk. Przezabawni są ci pismacy.

0

@GrzegorzCabaj Razem wzięte ubywają z roku na rok, Katalończyków i jednocześnie wychowanków prawie już nie ma. A i z Hiszpanami różnie, bo nie wyobrażam sobie, żeby kapitanem miał być np. Pedri.

0

@MichalRBB Nie jest Katalończykiem, nie jest też wychowankiem, nie ma też najdłuższego stażu w drużynie.

Póki nie przestaną się upierać przy którymś z tych trzech punktów, nie ma szans. Tyle że niedługo dwie pierwsze opcje się wyczerpią, jak tak dalej pójdzie.

3

Coś pięknego, pismacy zamykają sprawę, którą – prawdopodobnie – sami otwarli. :)

0

„Nie ma potrzeby zwoływać żadnego zebrania”.

Nie ma pogody na grilla. :P

1

A jak tam arabskie wojaże Laporty? Na razie jedyne owoce, jakie znamy, to parę fotek z takich czy innych lokali. :)

1

@Michau98 Lóż VIP, nie miejsc VIP.

0

@kigani W pierwszym meczu grali 11 na 11, a i tak dwie wpadły. Choć akurat ter Stegen faktycznie nie mógł przy nich wiele zrobić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?