1

@KaroLOCO Coś tam zaczęli przykładać się do stałych fragmentów. Może to jest ta druga rzecz, którą ćwiczą oprócz klepania w dziadka. :P

1

To są te momenty, w których zastanawiasz się, czy beki z Xaviego „Byliśmy Lepsi” Hernándeza nie kręcą prywatnie lub między sobą nawet jego piłkarze.

Przecież to jest nie do wiary. Dostajesz w czterech meczach, w których „jesteś lepszy”, 13 bramek, przegrywasz dwumecz z Gironą 4:8 i w ogóle przychodzi ci do głowy takie pitolenie. No trzymajcie mnie.

Na kolejnej konferencji usłyszymy pewnie, że to tak wyszło znowu „w wyniku wielu różnych niekorzystnych okoliczności” albo „trzy indywidualne błędy ustawiły mecz”. Sporo goli strzelają też ponoć Barcelonie sędziowie, choć akurat tym razem tej karty Xavi zapomniał użyć. :P

0

@Capitano5 Gdzieś tam parę razy Espanyol był w lidze wyżej. Przed wojną...

1

@OldMc84 Tylko przecież to Font jeszcze bardziej chciał postawić na Xaviego. :P
Pytanie, czy byłby aż tak uparty w takiej sytuacji. Tego się jednak nie dowiemy.

0

@barcelonaLM Terminowe jak terminowe. Ileś razy Laporta i jego ludzie powtarzali z pełnym przekonaniem, że powrót na Camp Nou ma być dokładnie na jubileusz 125-lecia klubu, a niedawno bez mrugnięcia okiem Presi przyznał, że jednak trochę później. Byle w tym roku chociaż.

1

O, kuźwa, odloty nieziemskie, Generał przebija samego siebie z każdą konferencją.

Już myślałem, że fragment „drużyna próbowała do samego końca” będzie najbardziej zabawny, a to była ledwie skromna przystawka. :P

4

Aż mi się przypomniały życzenia starego dobrego Gasparta z przełomu roku: „Obecny sezon nie rozpoczął się tak, jakbyśmy tego chcieli. Jesteśmy na czwartym miejscu w LaLidze, ale nie siedem punktów za Realem Madryt i Gironą, ale cztery, ponieważ wygramy na Bernabéu i na Montilivi”. :P

1

Nie rozumiem do tej pory wyboru przez zarząd momentu rozwiązania dwóch spraw, obu akurat związanych z Xavim zresztą:
1) dlaczego już we wrześniu przedłużono z nim kontrakt (sam później twierdził, że już... wtedy miał zamiar odejść po sezonie), jakby był rozchwytywany przez pół piłkarskiej Europy,
2) dlaczego zdecydowano o pozostawieniu Xaviego jeszcze przed dzisiejszym meczem, a nie tydzień czy dwa później?

Wychodzi na to, że faktycznie nie szykowano żadnej alternatywy, bo po prostu w klubie jest bida z nędzą. Inaczej aż trudno to wytłumaczyć, nie wierzę, że Laporta aż tak ślepą miłością kocha Generała.

5

@Coutinho007 Jeszcze stadion robiony akurat za COVID-u, tu też mieli timing, którego zabrakło ekipie Bartomeu...

2

Konferencja pomeczowa i nowe medialne zagrania Xaviego szykują się znacznie ciekawiej niż widowisko Barçy w drugiej połowie!

1

Byłoby dobrze wiedzieć, kiedy ostatecznie startuje Primera División, trochę ułatwiłoby to planowanie czegokolwiek. Ale takich „detaii” i to „tak szybko” po Tebasie się nie spodziewam. „Połowa sierpnia” to nie jest szczyt konkretu.

0

@Alan_fcbfan Ale i liga prawdopodobnie wystartuje tydzień później niż ostatnio.

1

@Comentateiro No, no, ale to tylko „w wyniku wielu różnych niekorzystnych okoliczności”, jak zwykle. A przecież i z PSG Barça wypadła taktycznie lepiej, sam Xavi to mówił!

0

„W Przypadku Sergiego Roberto mówiłeś, że chcesz, aby został; w przypadku Frenkiego de Jonga mówiłeś, że chcesz, aby został..., ale w przypadku Polaka nie jesteś tak stanowczy...

Ale on ma kontrakt. A Sergiemu Roberto kończy się kontrakt... nie?”

A Frenkiemu się niby kończy? :P

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@KluivertFCB Ale liczy się punkty za konkretne mecze, a nie za to, kogo ile było i gdzie. Po prostu.

7

A jak tam szalona batalia Laporty o powtórzenie Klasyku? Coś cicho w gazetkach na ten jakże doniosły i poważny temat...

3

W sumie byłoby to dość dziwne i nielogiczne ze strony Xaviego, gdyby z sam z siebie dokonywał jakichś zmian w sztabie, skoro niemal każde niepowodzenie uważa co najwyżej za pecha, niesprawiedliwość lub spisek.

1

Siedziba społeczna, czyli co? Jakieś pomieszczenia dla klubowych urzędasów od „spraw społecznych”? Świetlica? Salon gier? Klub bilardowy? Miejsce wystaw?

0

To nie jest bylejaki chłopak, to jest dziesiątka Barcelony!

3

„Zwłaszcza że za rok Barça będzie miała kilka dostępnych opcji wśród trenerów bez kontraktów”.

Jakichś z pewnością trenerów bez kontraktu za rok klub znajdzie. Pytanie tylko, czy akurat tych, o których myśli teraz. Wielu pismaków katalońskich może być zdziwionych, ale świat naprawdę nie kręci się wokół Barcelony i jej planów.

1

„Wybory” w stylu RFEF i LaLigi to apogeum demokracji, Rocha i Tebas mogą sobie podać ręce.

0

Nie mam przekonania, czy Xavi zdaje sobie z tego sprawę, że to bynajmniej nie wcześniej, ale dopiero teraz media nie dadzą mu żyć. Skompromitował się i wyszedł na niezbyt wiarygodnego, łagodnie mówiąc.

Zamęczą go, bo sam chciał odejść, Laporta chciał się go pozbyć, obaj w zasadzie nie przedstawili argumentów za tym, co się nagle zmieniło.

Ktoś powie, że Xavi nie musi się z tego tłumaczyć. Być może, ale nie musiał też doprowadzać do takiego cyrku. Był traktowany przez media znacznie lżej niż wielu poprzedników, a biadolił na media jak mało który. No to obawiam się, że teraz będzie miał powody.

Jak beznadziejna musi być sytuacja klubu, że zdecydowano się na taki wariant, aż trudno ogarnąć.

0

@RumbleDelivery Drugi rok?! Trzeci co najmniej, właściwie nawet czwarty.

21

Czasem to atakujący zachowa się mądrzej, czasem broniący. Tym razem Araujo nie był tym mądrzejszym.

Miejmy nadzieję, że jednak zrozumiał. Nawet jeśli sprawiał dotąd inne wrażenie.

0

„Laporta chciał przemówić przed wszystkimi zawodnikami, którzy chcieli usłyszeć, jakie czynniki zmieniły się od czasu, gdy Xavi ogłosił swoje odejście w styczniu”.

I usłyszeli?

5

@senri Sztab szkoleniowy, oddzielił go od reszty sztabu.

0

@norbi77 Laporta miał swoją partię i nawet zasiadał w parlamencie katalońskim, więc wszystko gra. :)

0

@SirChuck Jemu chyba chodziło to, że mają „jedność myśli”, ale nad tym nie głosowali, dlatego to nie było „jednogłośne”. :P

0

Jeśli ktoś coś z tego wszystko rozumie, to gratuluję. :)

Naprodukowali się, a po prawdzie ja nie mam nadal pojęcia, co skłoniło Xaviego do zmiany zdania.

Przynajmniej wiemy, że serial „Niekochani” trwa i nie ma zamiaru się skończyć:
„Wywołaliśmy wiele entuzjazmu i szkoda, że w ostatnich dniach nie zostało to zauważone”.

Tak, doprawdy mecze z PSG i Realem przyniosły falę entuzjazmu całemu barcelonismo. Aż się wzruszyłem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?