DragonxNF
Dołączył/a: kwiecień 2018
Płock
11 obserwujących
16 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Muzyczna propozycja #424
NAYM - Signs
Gatunek: Pop
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16447552#comment-16447552
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak @Kessie
7
@MirusAmisz to akurat nie jest przeczucie tylko pewność
Jakby był kurs na to że @Kessie ukradnie rower to wynosiłby 0.99
10
@blakkudium a ja mam przeczucie że jutro w nocy będzie ciemno
3
@Who_you_mam @blakkudium sos amerykański?
To chyba podwójny tłuszcz z masłem
1
@blakkudium ja zawsze mówiłem że on to taka tańsza wersja Neymara
6
Jak mieć 0,11 xG i wygrać mecz 1-0?
Spytaj Cagliari
8
@blakkudium to wszystko przez to że nie wygrał złotej piłki na gali Larambli....albo że jej nie ukradł
2
@Bocheno1 że już nie masz roweru
1
@Kgorecki2500 a zapomniałem jeszcze wspomnieć o tym jak fajnie twórcy poprowadzili motyw przeszłości Ellie. Na początku w tym parku dinozaurów jest lato, czyli szczęście, spędzanie miło czasu i zacieśnianie więzi rodzinnej z Joelem, poczucie bezpieczeństwa.
Później jesień - Ellie ma pierwsze wątpliwości co do słów Joeala na końcu pierwszej części i poznaje prawdę, czyli powstają pierwsze rysy w ich idealnym świecie, a więzi są wystawione na próbę
I na koniec zima - poznanie prawdy i złość Ellie na Joela, czyli całkowicie stracone zaufanie do jedynej osoby, którą kocha jako rodzica i w ostateczności śmierć Joela
Mogę się oczywiście mylić, bo dawno w to grałem, ale chyba tak było :D
1
Tu masz jeszcze filmik z YT pokazujący nastawienie fanów do Abby. Nie jest to ten sam który kiedyś widziałem (nie udało mi się go znaleźć), ale ten też dobrze to pokazuje, zwłaszcza komentarze. Pamiętam jeden z tego starego filmiku, że dlaczego nie ma napisów końcowych po tym jak główny zły zginął (specjalnie dał się zabić jako Abby :D)
1
@Kgorecki2500 no to teraz mogę już tego mema wrzucić :D
https://zapodaj.net/images/b6523065bfff2.jpg
I to jest właśnie to o czym mówiłem - wielu fanów serii było tak złych w trakcie ogrywania 2 części właśnie przez takie momenty (śmierć Joela z ręki Abby, później zabicie tego Azjaty i przypuszczalne zabicie brata Joela żeby potem grać Abby przez pół gry; następnie chęć zabicia Diny przez Abby mimo że wiedziała że jest w ciąży co jest niewyobrażalnie dużym minusem i dodatkowym powodem do niechęci wobec tej postaci, a i tak już nikt w tamtym momencie jej chyba nie lubił, a na koniec jeszcze Ellie ją oszczędziła). Więc widzisz mój drogi dlaczego ta produkcja jest tak kontrowersyjna i zero-jedynkowa (albo się ją kocha albo nienawidzi).
Ja jestem wśród tych którzy tę produkcję kochają, bo fabuła jest mimo wszystko dużą dawką emotional damage, ALE to co twórcy zrobili z Abby i jak to poprowadzili sprawia że całkowicie rozumiem tych rozgoryczonych fanów. Moim zdaniem lepiej byłoby gdyby już na samym początku rozpoczęlibyśmy przygodę od ,,przeszłości". Czyli gramy jako młodą Ellie i poznajemy historię Abby, aż do sceny z Joelem gdzie dwie bohaterki się spotykają. Od razu byłby inny wydźwięk, bo raz - siłą rzeczy żylibyśmy się z Abby , a dwa - pokazałoby to że ta gra nie ma dobrych i złych bohaterów. Oczywiście motywacja Abby jak i Ellie są zrozumiałe i słuszne, ale przez to jak postać Abby zostaje już na samym początku przedstawiona (zabókczyni Joeala) sprawiła że fani w znacznej większości pałali do niej tylko nienawiścią, a wrzucenie jej origin story w połowie gry i w tak krytycznym momencie wygląda trochę jak próba ocieplenia jej wizerunku, która i tak się nie udała, a ponadto po tym, jak już wspomniałem, chciała z pełną świadomością zabić kobietę w ciąży (w przeciwieństwie do Ellie, która nie wiedziała że przyjaciółka Abby miała dziecko). Gdyby zestawić te przeszłość Ellie (park dinozaurów, czas spędzony z Joelem) z przeszłością Abby (to jakie prowadziła życie) w trakcie gry już na początku sprawiłoby że ludzie nie byliby tylko negatywnie nastawieni do Abby. Zamiast tego mieliby wewnętrzny konflikt, bo pokazałoby to że i jedna i druga bohaterka miały swój bezpieczny świat, rodzinę, który został im odebrany na różny sposób, ale z tym samym skutkiem. Ponadto sądzę że nawet zostawienie takiego zakończenia nie byłoby aż tak kontrowersyjne jak jest teraz, przez to co napisałem wyżej.
Więc podsumowując bo się trochę już rozpisałem - historia top, ale wykonanie najwyżej średnie przez złe dobranie momentów zmiany bohatera i złą kolejność historii
2
@DragonxNF
Warriyo autor hitu ,,Mortals" powrócił po 8 latach nieobecności. Jak słychać styl się nie zmienił :)
7
Muzyczna propozycja #423
Warriyo - Dunes
Gatunek: Trap
Link do poprzedniej propozycji:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16443625#comment-16443625
@Konradowskyy @esem91 @macio_944 @misterio @blakkudium @Batys @kuczyniak @Kessie
2
@GeneralXavi fakt
Mi się wydaje jakby wczoraj był czwartek...
0
@Batys mi też nie dali :(
A tak na serio to i tak się cieszę że 3 osoby mnie nominowały do cyklisty roku mimo że było wielu bardziej zasługujących na to użytkowników :)
6
@Luciano99 już świętuje z @Kessie i @Bocheno1
https://streamable.com/ntke2x
2
@Luciano99 za rok lecisz po hat-tricka
1
@Eoren a w sumie cenna uwaga :)
3
Ale że @jowita nie wygrała w kategorii ,,Najcięższy użytkownik" to trochę skandal
5
@Luciano99 to wystarczy ławeczka przed Żabką
4
Brawo @Luciano99
Stawiasz piwo całej Larambli
3
Gratulacje @July_6_BcN @FcPortoFan1999 @Danny Gaucho @Luciano99 @Kessie
3
@Eoren porobiła XDD
0
@Frimpong też się dziwię że mnie nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@Frimpong @Danny Gaucho(znaki)
0
@Torras w sumie to sama nie chciała tego wygrać więc...
3
No to @Kessie kradnie balona
1
@FcPortoFan1999 i 1 z 10 jeszcze spoko
2
@Konradowskyy najlepiej to jak się zmienia na lepsze. Cieszę się że się podoba
@Batys ja zacząłem od tego. Pierwszy jaki usłyszałem (a przynajmniej najstarszy jaki pamiętam, bo być może na YT się usłyszało jakiś utwór z NCS tylko się nie zdawało sprawy)
1
@Konradowskyy wiesz, sama muzyka się zmieniła, artyści też w wielu przypadkach zmienili swoje style, albo w ogóle gatunki w jakich tworzą muzykę, niektóre gatunki nie są już tak popularne jak kiedyś (drumstep) i również NCS zmienił swoją politykę (zwłaszcza w ubiegłym roku co chyba w moich propozycjach widać). To normalne
Mam jednak nadzieję że moje propozycje są jeszcze w miarę (tym bardziej że udostępniam tylko te które sam polubiłem i dodałem do swojej playlisty)