Dari0G
Dołączył/a: kwiecień 2019
Ełk
10 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@TaughtMule Myślę, że to może być @Sulimo. Chwalił się w którymś poście, że sporo wagi zrzucił i może chciał to pokazać innym mieszkańcom? Choć z drugiej strony, mimo, iż jest kibicem Lecha, to chyba widziałem też gdzieś, że pisał o rodzinnym Lublinie, czy jakoś tak, więc sam już nie wiem. Może to jednak nie on?
5
@DaPidejpi Nie wierzę, że to jest napisane na poważnie.
9
@Comentateiro Ale rozumiesz, że chodziło mu o kadrę? A w kadrze:
"Pep był trenerem Bayernu od 1lipca 2013 do 31czerwca 2016. Czyli w trakcie jego kadencji Niemcy wygrały mundial 2014 i weszły do półfinału euro 2016."
Faktycznie, "Zgadzam się w 100%".
P.S.: Pomijając już jak kretyńskie jest zwalanie odpowiedzialności na gościa, który trenerem kadry nawet nie był. Ciekawe przez jakiego trenera klubowego nasza reprezentacja jest tak kiepska?
5
@Rivaldinho11 A potem jeszcze się wywiązać pewnie? Skandal!
0
@karolszymek "Stefan, to jebnie."
0
@Janas11224 Udowodnij, że to Twój wózek.
0
@stone80 To mózg wielkości orzeszka zaczął odbijać się wewnątrz czaszki.
Edit:
https://www.mixedmartialarts.com/taekwondo/man-tries-taekwondo-jewelry-store-robber
0
@maroon "Przede wszystkim nie doszło do tego ,że nowe pokolenia tych zniewolonych białych urodziły się i wychowały już w niewoli. Ani do tego, że nowe pokolenia Niemców dorastałyby z poczuciem tego, że to coś normalnego, że grupy podludzi mają im usługiwać."
Nie doszłoby do tego, bo celem Niemców była eksterminacja tych ludzi. Właściciel niewolników w USA, jeśli miał odrobinę rozumu w głowie, to musiał o swoich ludzi dbać, bo kosztowali niemało, a ich strata oznaczałaby tylko stratę rąk do pracy i straty finansowe. A Niemcy palili nami w piecach i mieli gdzieś, czy "robotnik przymusowy" umrze dziś, czy jutro, bo zawsze za darmo był nowy. A tego zmarłego można było przerobić na mydło. Albo od razu abażur do lampy z jego skóry zrobić. Przeprowadzać na żywych eksperymenty medyczne, wiwisekcje itp. "Odzyskać" z ciała cenny kruszec, jeśli był. Oba rodzaje niewolnictwa były straszne, ale to niemieckie było najgorszego rodzaju. Dla ofiar nie ma znaczenia, ile trwało tam, a ile tu. Znaczenie ma, że tam nazywa się to niewolnictwem, a w naszym kręgu "robotami przymusowymi". W USA jednak jacyś potomkowie tych niewolników są, prawda? Całkiem ich sporo, mimo setek lat. A w przypadku Niemców? Jeśli ktoś nie miał szczęścia, to umierał razem z całą rodziną. I koniec. Poza tym niewolnictwo jako takie skończyło się w USA dawno (pomijając segregację rasową i KKK), a niemieckie było kilkadziesiąt lat temu i powstało na tych trupach wiele fortun, których właściciele dziś zadzierają nosy i mówią innym, jak mają żyć. I udają, że nie mają nic wspólnego z krwawymi pieniędzmi.
Ale ogólnie to zmierzałem do tego, że semantyką zmiękcza się nam mózgi i łagodzi wydźwięk tych zbrodni. Niemcy nie brali niewolników, tylko "robotników przymusowych", Niemcy nie rabowali wszystkiego, tylko dokonywali "konfiskaty mienia" itp. Murzyni to też byli "robotnicy przymusowi", prawda? A jednak nikt ich tak nie nazywa.
0
@maroon Czyli, rozumiem, Murzyni przez to mieli gorzej?
0
@Borneo Po cholerę nie odnosisz się do mojej wypowiedzi, tylko do cytatu? Chiny pełna zgoda, ale nie opowiadaj głupot, że we Francji to zaraz zniknie, bo nie zniknie, dopóki nie uporają się z rozwydrzeniem tych, których sami wyhodowali swoją polityką. Jakoś od lat nie znika, a się nasila. Będzie tylko gorzej, co pokazują ostatnie lata - i to nie tylko we Francji. To są współcześni barbarzyńcy i robią to samo, co barbarzyńcy starożytni.
1
@Piorun Jeszcze parę lat temu mógłbyś mieć to w d... Ale dziś.... Nie wiem, czy nie potrzebujesz do tego kogoś z uprawnieniami na dźwig budowlany. No i zezwolenie od ochrony środowiska i kilku organizacji chroniących przyrodę na tak oczywisty gwałt na czereśni.
4
@Kgorecki2500 Najsmutniejsze jest to, że ciągle podnosi się temat niewolnictwa i każe pokutować za przewiny sprzed wielu lat, tyle, że w USA i części krajów europejskich. Zapomina się przy tym o niewolnikach zamykanych w obozach w czasie II wojny światowej. Wystarczyło nazwać ich "robotnikami przymusowymi" i nie ma tematu niewolnictwa w ich kontekście. A czym oni różnili się od Murzynów na plantacjach? Tym, że nie musiano za nich płacić, byli za darmo i nie trzeba było się liczyć z ich życiem, bo docelowo mieli i tak umrzeć, a na ich miejsce w każdej chwili można było pozyskać nowych.
0
@Borneo Człowieku, czy Ty umiesz w ogóle czytać ze zrozumieniem? TO JEST CYTAT. CYTAT, czyli wypowiedź kogoś innego. Dlatego wzięta jest w takie magiczne, najwidoczniej nieznane Tobie, znaczki """".Moja to ta bez cudzysłowu. Czy jest tam coś o Chinach? Jakiekolwiek odniesienie? Nie wierzę, że gość, który ma problem z rozróżnianiem tak podstawowych kwestii, był w stanie skończyć jakiekolwiek studia bez łapówek i "pchnięcia" od kogoś wysoko postawionego w strukturach uczelni. To jest nieprawdopodobne wręcz.
Pomijam już fakt, że teraz dla Ciebie Chiny są "be", a przecież pamiętam posty, w których chwaliłeś rozwój tego państwa. Co jest? Ono nie jest już "potężne"? Nie ma własnych marek samochodów? Zabytków, obrazów, armii z terakoty? Przerażające, jak wybiórczo potrafisz interpretować rzeczywistość, byle pasowała do Twoich bieżących potrzeb.
0
@Odcinkowy "a czemu mieliby nie mówić? Przecież sytuacja jest tak kosmicznie tragiczna dla rdzennych Francuzów, że brak słów.
W 1994 roku podróżowałem nad lazurowe wybrzeże, to był szok jaka przepaść dzieliła Polskę od Francji. Były to czasy gdy bez problemu można było wieczorami spacerować po (wtedy) pięknej Marsylii, dziś kto był lub poczytał trochę wie, że to niemożliwe. Nic dziwnego że Chiny pokazują upadek cywilizowanego zachodu, dla Pekinu to też jest szok jak lata rządów lewicowych liberałów doprowadziły do tragedii."
I po co tak piszesz? Przyjdzie zaraz @Borneo i napisze, że się nie znasz i Francja to potężny kraj, mają kilka marek samochodów (jest więc co palić), elektrownie, zabytki i muzea, nic złego się nie dzieje i wszystko jest OK. "It's fine."
0
"Warto też dodać, że tęczowe profilówki pojawiły się na twitterowych kontach Barcelony prowadzonych w językach hiszpańskim, katalońskim czy francuskim, ale np. już nie w tureckim czy arabskim."
To pokazuje prawdziwe oblicze tej i podobnych akcji. "Nietolerancji i homofobii mówimy twarde i zdecydowane raczej nie." Parodia po prostu.
0
@mrboom Phi, całe dwie godziny. Jest się czym chwalić.
2
@macio_944 "w zwodzie"
Cóż to za potworek? Uniki robisz?
0
@Borneo "spytaj sie swojego kaczki"
To już Cię dyskredytuje gościu. Nie umiesz nawet dyskutować bez szufladkowania rozmówcy. Ktoś, kto nie myśli tak jak Ty, od razu "od kaczki". Żenujący jesteś. Dużo gadasz o tolerancji i zachodnich wzorcach, ale wystarczy trochę ciśnienia i wyłazi z Ciebie prawdziwa "gęba".
"Ale jesli wyznacznikiem dla ciebie sa imigranci to ci współczuje.Usa ma samych imigrantow z calego swiata i sa mocarstwem.Nie ma to akurat zadnego wpływu."
Zadziwiające. Kto tam ostatnio robi takie zamieszki, jak we Francji? Ale Tobie pewnie nic to nie mówi, całkowity przypadek. Ty jesteś ślepy na widoczne gołym okiem tendencje, które postępują. Dopóki nie odczujesz tego na własnej dupie, będziesz pisał peany pochwalne. Zupełnie jak w Rzymie. Zrozumieli dopiero, kiedy barbarzyńcy stanęli przed bramami. I nie chodzi wcale o kolor skóry, ale o mentalność i nastawienie. Ludzie tacy jak Ty myślą, że wszyscy są podobni do Ciebie, że wszystkim innym zależy na rozwoju i współpracy, a to wcale nie jest prawda. Jest cała rzesza, która szanuje tylko siłę i ceni sobie jedynie własny interes.
Wyobrażasz sobie takie coś w Polsce? A przecież jesteśmy słabym państwem wg Ciebie. Nic nie widzisz i nic nie słyszysz. "Dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy." To o Tobie.
0
@Borneo Daruj sobie, bo wypisujesz bzdury. Jesteś tak wytresowany, że każda wada to dla Ciebie zaleta, racjonalizujesz sobie wszystko. Rzym był mocarstwem i upadł po najeździe hord barbarzyńców. To, że po setkach lat się podniósł, nic nie znaczy dla tych, którzy w trakcie stracili życie. Jeśli Cię dziś zabiją, to pociesz się, że za sto lat ktoś inny nie straci życia. Raz lepiej, raz gorzej to możesz się spisywać w sypialni. Jesteś tak zaślepiony, że nawet jak dostaniesz kiedyś w łeb, to powiesz, że przecież każdy czasem dostaje. Jak ta kobieta opiekująca się imigrantami w obozie, która nie chciała zgłaszać gwałtu, bo bała się w jakim to świetle postawi przybyszów. Widzisz marki samochodów, zabytki, obrazy, muzea itp. A nie widzisz (lub udajesz, że nie widzisz) jak Włochy podzielone są na część północną i południową, jaka jest między nimi niechęć, żeby nie powiedzieć nienawiść. Jak dobrze ma się korupcja i mafia. Jak we Francji ludzie w wielu miejscach boją się wychodzić z domów (dwa lata stanu wyjątkowego w tak niby potężnym państwie - dziwne, co?), jak władza pałuje protestujących, jak wystarczy byle iskra, by czarni Francuzi demolowali i palili całe dzielnice. Mieszkałeś tam? U ciotki w laboratorium? Co Ty pleciesz w ogóle? Co chwilę jakieś rozruchy, zamieszki, wojsko uzbrojone po zęby, a Ty smęcisz bajeczki o kwiatkach i ogólnej szczęśliwości. To jest ta potęga państwa? Które nie umie sobie poradzić z jedną kategorią obywateli, a drugą pałuje? Ty na pewno jesteś antyPiS?
0
@Borneo Tak jak napisałem. Brak umiejętności logicznego myślenia, jak się teraz okazało, połączony w dodatku z brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem.
1
@Borneo Rzym też był cudowny i potężny. A jednak upadł. W podobnych okolicznościach. Jeśli tego nie widzisz, to znaczy, że mimo tak ekskluzywnej edukacji, nadal obca jest Ci zdolność logicznego myślenia i kojarzenia faktów.
3
@FcPortoFan1999 Zła nawierzchnia. Jakbym słyszał Xaviego :).
0
@kamiVeB To na pewno Tebas.
0
@takisobiektos Już się wypowiedział:
0
@Borneo Ty to byś chyba nawet dał Hitlerowi autostradę eksterytorialną do Gdańska.
0
@Chucky Żeby szrot sprzedać, trzeba najpierw go kupić. Co też czynimy.
2
@shahman Tak się łapie krowy morskie.
1
@HighestInTheRoom Ale jesteś bezwzględny i stanowczy dla kobiet i dzieci. Jeszcze trochę, a facetom też zaczniesz pyskować.
6
@Foton Typowy wieczór u @Luciano99 na warsztacie.
1
@Sulimo Jeśli kupujesz tylko dla siebie, to przemyśl jeszcze te 2l. To sporo. Jeśli wypijesz w sensownym terminie, spoko, ale jeśli nie, to woda po pewnym czasie nie będzie zbyt smaczna. Ja kupiłem 3l i okazało się, że to o wiele za dużo i lepiej sprawdziłby się 1l i dolewanie świeżej.