0

@Rastafarnianin W przeciwieństwie do sytuacji ze Stanowskim, tutaj całkowicie się nie zgadzam i uważam Twój wpis za idiotyczny. Naprawdę wierzysz, że w Rosji mieszkają sami źli ludzie? Nawet w czasach najmroczniejszej komuny, byli tam dobrzy ludzie i teraz też są. Kiedy nasze czołgi wjeżdżały w 68 do Czechosłowacji, by nieść "bratnią pomoc", to w Polsce też wszyscy powinni zostać wystrzelani? Dziś możesz napisać to, co napisałeś i żyć dalej spokojnie. Ale wcale nie tak dawno temu, poszedłbyś u nas siedzieć za takie słowa. A w Rosji tak jest i teraz. Nie jest winą ludzi, że boją się reżimu. Czeczenia walczyła z Rosją o wolność, a dziś większość mieszkańców tego regionu jest zastraszona i siedzi cicho, bo każdy chce żyć. Łatwo szafować szumnymi hasłami w ciepełku i bezpieczeństwie. Trudniej z pałką nad głową i karabinem wymierzonym w plecy. Jest taki film "Białoruś. Krótki sen o wolności." Polecam obejrzeć i przemyśleć swoje twarde sądy o kimś, kto żyje w innej rzeczywistości. Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi zrobić ich sam.

2

@Rastafarnianin Nie sposób się nie zgodzić.

1

@matirix20 Moim zdaniem bardzo dobry, choć niektóre odcinki nieco odleciały, jakby scenarzysta pisał je w narkotykowym transie. Ale jako całość top.
Aha, dodam jeszcze, że Szerlok jako taki ma szczęście do obsadzania w jego roli aktorów, którzy są świetnymi Holmesami. Zarówno Benedict, jak i Robert, a także Jonny byli wspaniałymi odtwórcami.

0

@Krzysztof1987 Oby. Chociaż nie, tfu, cofam. To już wolę to, co jest teraz, niż najgorsze, typu sytuacja Ukrainy.

2

@BordowyPtak Pomijając ten karabin, opisałeś właśnie Polskę :).

0

@Jarek92Barca "Człowieku, ty do mnie to chciałeś pisać?" Masz problem z akceptacją otaczającej Cię rzeczywistości? Ja nie chciałem, ja to do Ciebie napisałem.
"Ani nic kontrowersyjnego nie napisałem, ani nic kłamliwego. Przedstawiłem fakty a ty się od razu prujesz."
"Jesteś jednym z tych, co łykają propagandę takiej Konfederacji (...)"
To jest fakt, czy nic kłamliwego? Wtłoczyłeś mnie w ramy znanego Ci "wroga", czy czegoś, czego jak widać nie lubisz, bo w ten sposób łatwiej Ci było przylepić mi łatkę. A o tym, co da się z gotówką zrobić, a czego nie, przekonamy się z czasem.
"Skrócę ci swoją wiadomość- ilość gotówki maleje ale nigdy nie zniknie całkowicie." Skąd Ty możesz to wiedzieć? Równie dobrze, ja napiszę, że skoro coś maleje, to kiedyś zniknie. I jest to równie prawdziwe, co Twoja teza. Szwecja jest krajem, który jest w tej chwili chyba najbliżej odejścia od gotówki w ogóle. Na Twoim miejscu nie byłbym więc taki pewny.

0

@_M4rtin A Ty przestań wmawiać ludziom, że kogoś słuchają albo ktoś im tak powiedział. Nie umiesz inaczej, niż wciskać kogoś, kto ma inne zdanie (którego podobno tak bronisz) do znanej Ci szuflady? Jak ktoś nie lubi PiSu, to musi być za KO i odwrotnie? Nic innego nie potrafisz? Ja już napisałem o co mi chodzi i nigdzie nie stwierdziłem, że jestem przeciw transakcjom bezgotówkowym. Przylazłeś jednak Ty i wyciągnąłeś z tego jedynie tyle, ile Ci pasowało do (w Twoim mniemaniu celnej) kontry. W dodatku pieprzysz bzdury z pozycji wszystkowiedzącego: "gotówka od lat wszystkim przeszkadza". Nie, jak widać, nie wszystkim:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gotowka-wycofana-z-obiegu-Ten-sondaz-ne-pozostawia-zludzen-8484497.html
Sam robisz to, co zarzucasz mi. Kłamiesz i manipulujesz.
Jakie konkrety mam napisać? Pasujące Tobie? Takie z którymi się zgodzisz? Przecież nie ma takowych, bo Ty nie szukasz prawdy, tylko potwierdzenia własnych uprzedzeń. Widocznym jest, że zanegujesz wszystko, co nie mieści się w Twojej wizji świata. A rozwiązania chińskie bardzo kuszą część europejskich polityków. Być może przekonasz się kiedyś sam. Zapominasz, że nie tak dawno i my byliśmy rządzeni twardą ręką.
A najbliżej wycofania gotówki jest w tej chwili bodajże Szwecja. Ale to pewnie też żaden konkret dla takiego speca od pozycjonowania ludzi mających "inne zdanie", które tylko wtedy ma znaczenie, kiedy chodzi o Ciebie.
Edit: Tak mi się nasunęło teraz:
"Po drugie jak wspomniałem, jest ich ponad 1,4mld. Wytłumacz mi jak chciałbyś panować nad krajem, w którym miasta są liczniejsze niż niektóre kraje Europejskie?"
Super masz widzę podejście. Nie da się wg Ciebie inaczej niż rozjeżdżając ludzi czołgami, albo wprowadzając system, który pogłębia podziały społeczne i zabija w ludziach współczucie i chęć pomocy innym - bo przecież za zadawanie się z osobami z niską punktacją są kary. Super jesteś. W Hongkongu też się nie dało inaczej, niż siłą, bo ludzie chcieli żyć tak, jak wcześniej. No ale wg Ciebie nie da się inaczej, niż pałą i batem. Tylko pewnie sam wolisz je trzymać niż nimi obrywać.

0

@Comentateiro Przecież napisałem chyba, że nie wierzę? A co to za idiotyczny komentarz? Że aż zaczerpnę od nieodżałowanego Szakalaki: "Nie wiem, o co Ci chodzi?".

0

@Comentateiro Ciężko ocenić coś, czego nie ma z czym porównać. Jeśli czegoś nie doświadczyłeś, to jak masz ocenić, czy Ci tego brakuje? Gdybyś miał i stracił, sprawa jasna, wtedy to zależy jaki był ojciec. Te osoby, które znasz, może mają nie za ciekawego ojca. Ja mogę powiedzieć, że by mi brakowało, ale przecież nie miałem dwóch matek, więc jak mam porównać, czy ocenić te dwie sytuacje?

4

@Neymar0d @Comentateiro opublikował coś nieprawdziwego?! Nie wierzę, to być nie może! :).

0

@IronSanHybrid No nie wiem. Równie dobrze może być cylindrem.

0

@jeyx77x Doczytaj sobie chłopcze o Chinach i przestań pleść bajki o tym, że nie da się tego zrobić na skalę zdolną do kontrolowania ludzi. Bo w Chinach tak właśnie to działa. Żebyś nie musiał się męczyć:
https://pl.wikipedia.org/wiki/System_zaufania_spo%C5%82ecznego
I nie opowiadaj mi, że u nas to niemożliwe. Pandemia pokazała, że wiele rzeczy, które uważaliśmy za nie do wprowadzenia u nas, jednak zostały wprowadzone. Nawet wbrew obowiązującemu prawu. I nikt nie poniósł, ani nie poniesie, żadnych konsekwencji. Bredzisz po prostu, zaprzeczając temu, co się dzieje. W Polsce z takich najprostszych "niemożliwych": "Od 1 lipca 2022 r. urzędy skarbowe mogą domagać się od banków informacji o stanie kont bankowych wszystkich obywateli. To uprawnienie przysługuje nawet, gdy właściciel konta nie jest podejrzany o przestępstwo ani nie prowadzi działalności gospodarczej. Konieczne jest jednak wszczęcie postępowania przygotowawczego."
https://www.prawo.pl/podatki/kontrola-kont-bankowych-na-razie-na-mala-skale,517763.html
A Ty, cały na biało, pieprzysz głupoty o tym, że coś jest niemożliwe. To tylko kwestia czasu i przyzwyczajenia Cię do tego, że mogą to, a potem będą mogli tamto. I uznasz, że zawsze tak było i że to dobre i sprawiedliwe.

1

@Jarek92Barca Kolejne dziecko, które nie rozumie, o czym mowa, ale swoje trzy grosze musi wtrącić, bo inaczej światopogląd mu się zawali. Chłopcze nie chodzi o to, czy ktoś woli płacić kartą, czy nie, bo ja sam tak płacę. Ale o niedopuszczenie do wycofania gotówki w ogóle, bo to tworzy potężne narzędzie nacisku. I to Twoje dziecinne myślenie, że każda zmiana musi być na lepsze... O tej Konfederacji nie wypowiadałem się w ogóle, bo nie mnie ani grzeje, ani ziębi, ale oczywiście Ty musisz sklasyfikować potencjalnego wroga, umieścić go w znanej Ci szufladce, dokleić mu coś, co pozwoli Ci usprawiedliwić, dlaczego jesteś przeciw. Inaczej nie umiesz, ze znanym "przeciwnikiem" łatwiej "walczyć", po prostu klepie się standardowe formułki typu "łykasz propagandę Konfederacji". No i zanim coś napiszesz o Kanadzie, najpierw się doinformuj. Tyle, że przecież łatwiej palnąć coś z głowy, niż na podstawie faktów.

5

@jeyx77x Jesteś jakimś dzieckiem chyba. Kanada pokazała, że da się blokować konta ludziom, którzy protestują. Systemu, który wprowadziły władze Chin nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. A Ty naiwniaku piszesz, że się nie da. I nie chodzi o 40 milionów, ale o ludzi, których chce się z jakichś powodów usadzić. Bo są niewygodni, albo robią coś nie po myśli rządzących. Nie ma gotówki, blokują Ci dostęp do pieniędzy na koncie (z jakiegokolwiek powodu) i co zrobisz? Jedyne, czego się nie da, to opisać, jak dziecinne masz przekonania i myślenie.

0

@jedrek7000 "Dopiero teraz dotarłem do wywiadu Bednarka po meczu z Macedonią.."
No tak. A kiedy grali ten mecz? :)

1

@Bykunn Powiadom służby. W obecnych czasach nie wiadomo, dla kogo pracuje. Oraz czy to w ogóle gołąb. Może się obrazi za szufladkowanie go jako gołębia?

0

@batoon Poszukaj, co sam Kamiński mówił o swoim podaniu. Poszukaj też, co na ten temat do powiedzenia mają tzw. eksperci. Podał dobrze, Szymański się zapędził nie biorąc pod uwagę w jakiej pozycji znajdują się bramkarz i obrońca. To raz. A dwa, w momencie podania Szymański stał, czy był w ruchu? Chyba był w ruchu, zamiast zwolnić i poczekać na podanie, prawda? Dlatego dostał je za plecy, bo Kamiński nie sądził, że kolega będzie pędził jak jeździec bez głowy. Czy to zrozumiałe dla Ciebie? Czy pojmujesz, że wszystko działo się w ruchu? Że pozycja Szymańskiego w momencie podania była inna, niż w momencie, w którym piłka do niego dotarła? Czy to może dla Ciebie za trudne i uważasz, że w obu tych momentach Szymański był w tym samym miejscu?

0

@batoon Ale rozumiesz, że Kamiński nie siedział - jak Ty - na dupie przez TV i nie miał takiego widoku, jak Ty? Czy to za trudne do pojęcia dla kanapowego znawcy? Dlatego podał bardzo dobrze, nie ryzykując spalonego i odpowiednio daleko od bramkarza i obrońcy, by ci nie przecięli podania. Szymański leciał jak głupi i bez sensu, dlatego wyszło jak wyszło. Rozumiem jednak, że przed telewizorem wszystko jest łatwiejsze.

1

@Criss18Barca Bo już jest maksymalna, czyli 120 milionów euro (nasze Lotto zawyża i tak, bo po aktualnym kursie nijak nie wychodzi te 540 milionów złotych). Teraz będą rosły wygrane z kolejnych (niższych) stopni, co zresztą już widać po wygranych II stopnia.

0

@batoon Masz rację, ma obowiązek podać mu przed siebie (jak rozumiem, chodziło Ci o "przed niego" - Szymańskiego) i zaryzykować pozycję spaloną, do której naprawdę niewiele brakowało. Kamiński to widział i podał dobrze. Nie kolego. To wina Szymańskiego, który chciał chyba dostać piłkę prosto do bramki (i chyba przez bramkarza ta piłka by miała przeniknąć).

1

@kamyk_23 A przeczytałeś całą nitkę? Bo tam osoby, które wytykają tej pani, że sama manipuluje i pokazują jak, są przez nią banowane. Super jest ta pani i Ty też. Nic Was nie obchodzi, poza tezą, którą macie udowodnić. Jeśli fakty nie zgadzają się z tezą, tym gorzej dla faktów.

0

@MesQueUnClub96 To po co jest kapitanem? W trakcie meczu nie reaguje i nie motywuje (chyba, że machanie rękami to ten mental), po meczu też nie musi? To jakie obowiązki ma kapitan? Błyszczeć jak idzie? Chyba nie przemyślałeś swojego wpisu.

0

@Deviler Kolejny krok naprzód w karierze.

1

@AdiKingu96 Kto to jest ten Indonesia i jak się nim strzela?

2

@KrychaFCB Zakładając, że zwyciężą, będą mieli kraj w ruinie, zdesperowane społeczeństwo, a przy tym zaprawione w bojach, doświadczone wojsko, uzbrojone przez cały świat w nowoczesną broń. Tuż za naszą granicą.

1

@Qba2312 Waleczny żółw chyba.

0

@FcPortoFan1999 Ty coś masz z tymi przecinkami, prawda? Jakaś krucjata? Bo któryś już raz widzę u Ciebie przecinek wstawiony zupełnie bez sensu. :)

0

@Bykunn Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że takie federacje wywodzą się z okładania się po mordach w barach i podziemnych parkingach? Tylko ewolucja doprowadziła je tam, gdzie są teraz. Podobnie jest z tymi galami, które nazywasz patologią, nie zauważając (albo udając, że nie widzisz), jak obecne "gale" różnią się od tych sprzed jeszcze kilku lat. Nie masz widać za dużego pojęcia kto występuje w UFC czy KSW, jaką spora część ma przeszłość, jakie tam są powiązania i jak się wszystko rozwijało. Ot rozumowanie chłopka - roztropka. Co do kamerek, to nie życzę Ci tego, ale może tak się ułoży, że będziesz miał możliwość sprawdzenia własnego podejścia realnie. Zobaczymy, czy wtedy też będziesz taki stanowczy.

0

@Zoker Tu nie ma wątpliwości. Żadnych. To nie ona.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?