21

@kamyk_23 Ech ty manipulancie jeden, ty...

2

@HighestInTheRoom Połącz pasję w skoki przez siatkę, znowu odżyje stara miłość.

0

@masq Oczywiście, że pójdzie.

2

@mindbender84 Rozumiem, że to jest to słynne otoczenie Viniciusa?

0

@Sulimo Pewnie Feio znowu jakąś awanturę urządza. Dowiemy się z jutrzejszej prasy.

1

@qbuteq To prawda. Miał już praktycznie wszystko dograne z Romą, a zgodził się przyjść do Barcelony.

1

@martin43 To są już jakieś oficjalne informacje? Podaj źródło. Bo z tego, co widziałem, to pojawił się jedynie arabski tweet, klub potwierdził, że są zainteresowani, ale to jeden z kilku kandydatów (a w samym klubie trwa właśnie wyłanianie władz, więc nie ma nawet kto go zatrudnić), a PZPN nie może się z Santosem skontaktować, co niczego nie oznacza. A Ty już tworzysz narrację faktów dokonanych. Jesteś plotkarzem?

0

@Sulimo Bramkarz wydatnie się do tego wyniku przyczynił. Przy pierwszej bramce uznajmy, że zatrzymał wcale nie takie proste do obrony uderzenie, ale nie utrzymał piłki w rękach. Ale przy drugim golu to jego pajacowanie doprowadziło do bramki.

0

@Sulimo Dobra, dobra. Lech wygrał, to się cieszysz przyrodą. W trakcie pierwszej połowy nie byłeś taki radosny :).

0

@Xxxbarca4ever No tak, racja.

0

@FcPortoFan1999 Wypuścił piłkę z rąk, a strzał nie wyglądał na jakiś silny. Nie przesadzajmy, naprawił błąd.

1

@Xxxbarca4ever Nie o tego Bednarka chodzi.

0

@Encore Zaśmiane, dzięki :).

1

@Pawci023x W Canal+ TV.

0

@Sulimo W sumie masz rację, to już chyba 3 sezon i ma ile, jednego gola? Dziwne to, bo w paru meczach widziałem, że potrafi grać.

0

@Sulimo Co dziwi, bo w sparingach prezentował się dobrze, o ile pamiętam. Sam karny zresztą też taki sobie... ja bym chyba nie dyktował.

1

@Emerald "Równie dobrze mogę jako pilot samolotu twierdzić, ze nie wyląduję na lotnisku w Moskwie, bo mi sumienie nie pozwala. Nie wiele mnie obchodzi ze jesteśmy w samolocie do Moskwy, lecimy do Bangkoku… i co mi zrobisz? "
Mówisz o tym przed lotem i jeśli przepisy na to pozwalają, leci inny pilot. Tak jak i jest inna apteka. A jeśli przyjdzie pacjent i powie, że chce kupić sto opakowań jakiegoś leku, bo ma dość tego świata (a nie trzeba leków na receptę, żeby to zrobić, wystarczy przedawkować te normalnie dostępne), to słysząc to, co robisz? Chyba nie odmówisz sprzedaży legalnych leków, żeby nie represjonować? No i kolego, rozejrzyj się, przecież obecnie za odmowę lotu do Moskwy dostałbyś brawa. Taki mamy obecnie klimat, dopiero co odprawiono z kwitkiem rosyjską tenisistkę z granicy. Na jakiej podstawie? To są właśnie te detale.
Co do tego przypadku z interwencją, to nie bardzo chcę się wypowiadać, za mało wiem, każdy ciągnie w swoją stronę, a co planował i co się w głowie działo, nie wiadomo. Jedna strona pokazuje biedną, skrzywdzoną kobietę, a druga wprost przeciwnie. Zakrzywianie rzeczywistości w swoją stronę to zwykła praktyka w takich sprawach, bo tu nie chodzi o prawdę, ale o dołożenie przeciwnikom politycznym, że za ich rządów dzieje się tak i tak. Aha, jeszcze jedno, my naprawdę się mijamy, bo napisałeś tak: "Nie kupuje troski tej konkretnej lekarki o pacjentkę"
Jak napisałem, nie bardzo się interesowałem tą sprawą, bo uznałem, że to znowu próba zrobienia awantury, ale ja nie napisałem, że cokolwiek stało się z troski o tę pacjentkę. Mogło tak być - ale z doświadczenia z takimi sytuacjami wiem, że mogło chodzić po prostu o chronienie własnych 4 liter - bo ludzie są różni i mają różne pomysły, a potem wina spada na lekarza, policjanta itp. bo w nich łątwo uderzyć i cokolwiek się napisze, ogół uwierzy, bo nie szuka prawdy, a potwierdzenia własnych uprzedzeń. Podam Ci kolejny przykład - prawdziwą historię z miasta, gdzie kiedyś pracowałem. Był sobie gość, co nie lubił psów. Z jakich przyczyn nie wiem, ale nie lubił. No i ten gość szedł sobie rano na spacer i jak widział sąsiada z pieskiem (na smyczy, bez kagańca), to szedł prosto na niego i zaczynał awanturę, że agresywny pies bez kagańca (co nie było prawdą, jeśli chodzi o agresję). Do tego wzywał Policję. Rozumiesz? Widział sąsiada z psem i ZMIENIAŁ trasę swojego spaceru, żeby celowo znaleźć się na kursie tego psa i mieć podstawę do zgłoszenia. Wielu ludzi wyprowadzających psy się na niego skarżyło, że taki ma modus operandi. Kiedyś naskoczył na dziecko 12 czy 13-letnie, które wyprowadzało wilczura bez kagańca, aż się dziewczynka popłakała, bo dorosły człowiek podniesionym głosem zaczyna ją strofować. No i w teorii miał podstawy do zgłoszeń, bo mówił, że psy są agresywne, szczekają na niego i on się boi. Ale czy uważasz, że jego zachowanie było w porządku? Sam te sytuacje prowokował, szukając kolizyjnego kursu z właścicielami psów, z jakichś przyczyn, może miał dawny uraz do psów, nie wiem. Nie opisałem Ci wymyślonej historii, ale prawdziwą. Dlatego to co ludzie mówią i jak się zachowują, zwłaszcza w takich medialnych spektaklach, traktuję z pewną rezerwą, bo wiem, że często są obliczone na wywołanie określonej reakcji u odbiorców.

4

@zodiak_10 Zwykle część i tak z nimi gra, zwłaszcza kiedy przeciwnik przyciśnie.

1

@Sulimo Kolego, Lech nie zagrał jeszcze niczego oprócz sparingów (w których szału nie było, ale rozumiem, potężne rotacje), a część kibiców (zwłaszcza tych z kkslech) twierdzi, że będzie mistrzem, zajdzie daleko w pucharach, a taki Raków się rozpadnie i nie podoła. Ostatnio czytałem jednego "barta", który po informacji, że Szwarga konsultował się z Papszunem odnośnie meczu Florą, stwierdził, że nie wróży to dobrze i że nie będzie miał szacunku w szatni. Już zapomniał, że po odejściu Skorży część z nich chciała, żeby Janas został trenerem, bo zna szatnię, a w razie czego będzie mógł zasięgnąć rady Skorży. Mentalność Kalego.

1

@Emerald To nie jest żaden światopogląd, a w większości przypadków strach przed konsekwencjami narzuconymi przez ustawodawców. Lekarka wzywa, bo nie wie, co kobieta potem zrobi. Jeśli, będąc w złym stanie psychicznym, zrobiłaby coś sobie celowo, czy przypadkiem (rozkojarzona weszła pod samochód, spadła ze schodów, cokolwiek), to kogo byś winił? Policja tak samo, z własnej miłej chęci tam nie przyjeżdża. Naprawdę myślisz, że te prześladowania za brak maseczek prowadzili z radością i chęcią? Wykonujesz rozkazy wynikające z narzuconych ci przepisów, bo jesteś pionkiem, taka jest prawda niestety. Tylko w filmach bohater sam pokonuje przestępczą organizację i nie ponosi żadnych konsekwencji. W wielu dziedzinach życia wygląda to podobnie. Co do klauzuli sumienia, to jeśli naprawdę jest to szczere, nie podejmuję się oceniać, tym bardziej, że wypadałoby znać dokładnie wszelakie szczegóły konkretnego przypadku. To trochę tak, jakbym Ci dał broń i kazał zastrzelić Hitlera (czy innego seryjnego mordercę, sadystę itp.) Niby wiesz, że to w zasadzie dobry uczynek, eliminujesz zło itp. Ale to jednak odebranie komuś życia i czy mógłbym mieć Ci za złe, że nie chciałeś tego zrobić? Pamiętaj, że to tylko taki przykład dylematu moralnego, nie chodziło mi o jakąś analogię z np. aborcją ratującą życie matce. O, może taki będzie lepszy: Ktoś daje Ci broń, wskazuje Ci dwie osoby i mówi, że masz jedną zabić, a wtedy ocaleje druga, inaczej umrą obie. No i co zrobisz? Niby uratujesz komuś życie, ale za jaką cenę dla Ciebie. Moim zdaniem to nigdy nie są proste sprawy do oceny i łatwe decyzje do podjęcia. Osobiście nie chciałbym musieć ich podejmować. Aha, jeśli z tym przykładem z lekami chodziło Ci o jakieś środki antykoncepcyjne, to z tym nie mam problemu, imo nie powinno się odmawiać, ale akurat w tym przypadku można iść do innej apteki. Jeśli zaś o środki mogące wywołać poronienie, to zdecydowanie jestem na nie i sam, gdybym był aptekarzem, też bym odmówił, bo ktoś chce się pozbyć "problemu". To nie pryszcz na nosie.

1

@FcPortoFan1999 I to po dwóch kapitalnych bramkach wrócili.

0

Piękna bramka dla Craxy.

0

@Kamilos84 Dokładnie tak


1

@HighestInTheRoom "A sok z buraka lubisz ^-^?"
To byłoby coś w rodzaju kanibalizmu.

0

Hah, co tu się dzieje. A miała być schnąca farba :). Ale Cracovia miała też być faworytem.

1

Zamotała się trochę Craxa. Ale strzał elegancki i przegrywają.

1

Komentarz usunięty

2

@FcPortoFan1999 Obawiam się, że będzie to widowisko porównywalne do obserwowania schnącej farby. No ale bądźmy dobrej myśli. Osobiście czekam na Lecha z Piastem.

3

Komentarz usunięty

8

@Comentateiro "Propagowanie szacunku do kobiet nie jest tyranią i zamordyzmem. Jest normalnością. Skoro społeczeństwo funduje kobietom zamordyzm antyaborcyjny i stres w gabinetach lekarskich, niech doświadczy samo co to znaczy - bardzo symboliczna akcja."
Bzdura. Sprowadzanie na ludzi zagrożenia życia i zdrowia nie jest żadną symboliczną akcją. Jest terroryzmem. Tak samo usprawiedliwiasz zamieszki we Francji? Że to symboliczna akcja? Potrzebny dzwon?

"Twoje wpisy niestety zawsze omijają sedno problemu. To znaczy, że żona która zabija męża, który ją leje jest zła, a nie na odwrót mąż,który ją leje.
Kobieta odpowiada na pogardę i opresję, a nie jest inicjatorem."
Kolejna bzdura i jakaś Twoja chora projekcja. Wkładasz w moje palce twierdzenia, których nigdy nie napisałem i jesteś jeszcze z tego dumny. Żona nie jest zła, bo mąż ją leje. Ma prawo do obrony własnej. Ty twierdzisz, że będzie dobrze, jeśli ta żona po pobiciu pójdzie do sasiadów i sama zleje męża sąsiadki - niech wie, czego ona doświadcza - TAK DOSŁOWNIE WYGLĄDA TO, CO POPIERASZ, co wynika z cytatu "Skoro społeczeństwo funduje kobietom zamordyzm antyaborcyjny i stres w gabinetach lekarskich, niech doświadczy samo co to znaczy - bardzo symboliczna akcja". Więc pytam Cię, co to jest to społeczeństwo? Jakaś wielogłowa hydra? Bez mrugnięcia okiem chcesz wprowadzać jakaś odpowiedzialność zbiorową i karać nieznane Ci osoby za wyimaginowane winy. Zupełnie jak terroryści. A potem twierdzisz, że to ja omijam sedno problemu. Ciekawość, co byś powiedział, gdyby ktoś Tobie bliski ucierpiał w wyniku takiej akcji? Czy na pogrzebie stanąłbyś nad grobem i powiedział z dumą: "Temu społeczeństwu potrzebny był wielki dzwon, nawet takim kosztem".

"Ale Twoje horyzonty to typowy bezmyślny facet, bez głębszej refleksji.
I tak piszę po próżnicy"
Nie kolego, to Ty jesteś ślepy na własną hipokryzję i brak zasad moralnych.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?