Dari0G
Dołączył/a: kwiecień 2019
Ełk
10 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kgorecki2500 Ale co kałachów sprzedali w tym okresie w Polsce, to historia.
0
@HighestInTheRoom O nie. Jeśli już, to Jaga. Niech Probierz widzi, że innym się udało coś, czego on nie mógł osiągnąć.
0
@Linghunter88 Bardziej chodziło mi o to, że - dla mnie - druga część była słaba fabularnie. Nie chodzi o potencjał, ale o realizację. Coś jak lata wcześniej Alien versus Predator, gdzie druga osłona to jakieś budżetowe popłuczyny, zaś jedynkę oglądałem z zainteresowaniem. Podobnie jedynka Venoma fajna, ale dwójka, jakby na szybko musieli zrobić film. Zaś Kraven na trailerach fajnie. Ten aktor dobrze - znowu, wg mnie - zagrał w "Bullet Train", więc wiele sobie obiecuję.
1
@Visca_barca Jak "Byku" Myrdal Norka :).
0
@Linghunter88 Drugi Venom był... taki sobie, coś jak druga część Ghost Ridera. To znaczy znacznie lepszy niż ten GR 2, chodzi mi jedynie o porównanie między częściami. A na Kravena też czekam i mam nadzieję, że nie zepsują.
0
@Szreko Świetnie. A widziałeś tam wyżej takie znaczki ""? To oznaka cytowania. To odnoszę się, czy nie? :)
" Jednak mam wrażenie że teraz krytyka nie opiera się o to że film/serial jest zły z powodu złego scenariusza czy kiepskiej reżyserii. Teraz główna krytyka spada na poprawność polityczną."
W takim razie masz złe wrażenie i chyba nie czytasz/oglądasz uważnie. Bo zdecydowana większość krytyków właśnie to podkreśla. Że jakoś spadła przez to, że głównym kryterium doboru kadr uczynili DEI, nie zaś kompetencje.
1
@Linghunter88 Niby tak, ale Madame Web to... :).
Edit: Piszą, że jest gorsza niż Morbius. Choć mnie się podobał :).
5
@Linghunter88 Dokładnie tak. To wina odbiorców, bo "nie rozumieją". Są rasistami, szowinistami, mizoginami. Takie usprawiedliwienia ciągle wysuwają reżyserowie (a zwłaszcza reżyserki) finansowych klap. Nigdy nie jest to z ich powodu, zawsze to czynniki zewnętrzne.
2
@Szreko Nie. Nadal Ty. Sam się zaorałeś tym "Tylko czy to wina różnorodności czy po prostu jakości tych osób? ", kiedy tłumaczyłem Ci, dlaczego nie masz racji. To, co uskuteczniasz obecnie, to nieudolna próba zachowania twarzy w dyskusji, w której poległeś. Co więcej, orzesz się dalej:
"Jednak to nie zmienia faktu że można znaleźć utalentowanych ludzi z mniejszości a nie brać byle odhaczyć listę."
Oczywiście, że tak. Ale ta lista to wymóg DEI, zaś większe szanse na znalezienie kogoś jakościowego są w większym zbiorze. To zaś jest skutecznie blokowane przez DEI. Nie chcesz lub nie umiesz tego pojąć. Chyba, że uważasz, iż celowo biorą "gorszych" z mniejszości, kosztem "lepszych". Ale ludzie w kinach mają wywalone na Twoje wizje i widać to po wynikach finansowych. "Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi zrobić ich sam" - to podsumowuje Twoje podejście.
0
@daniel32778 Nietrudno zgasić kogoś komuś, kto nic nie musi.
2
@Szreko " Tylko czy to wina różnorodności czy po prostu jakości tych osób? Jeśli scenarzysta nie potrafi pisać to nie dlatego że jest innej rasy czy orientacji czyż nie?"
A Czy Ty rozumiesz prosty język polski, czy jednak nie za bardzo? Bo napisałeś się głupot w kilku postach, a nadal nie dociera do Ciebie, że właśnie ze względu na DEI biorą osoby o takiej, a nie innej jakości, ponieważ muszą spełnić pewne wymagania, właśnie z DEI wynikające? Czy potrafisz przyswoić tę jakże skomplikowaną prawdę? Bo pewnie wydaje Ci się, że jesteś jakoś super przebiegły, ale takich elementarnych czynników nie dostrzegłeś? Czy nie pojmujesz, że po prostu z samej logiki wynika, że w mniejszym zbiorze jest mniejsza szansa na konkretny, pożądany wynik? Czuję się jakbym rzucał perły przed wieprze.
0
@Xaviball Oczywiście, że tak. Ale zmienia to cokolwiek w ocenie pieprzenia Auriera?
0
@Szreko "Nadal nie pojmujesz że filmy czy seriale nie są robione dla fanów. One są robione dla masowej publiki a nie fanów. Fani to jest garstka ludzi którzy się tym zajmą a nie masowy odbiorca danego dzieła."
A Ty nie pojmujesz, że Disney za 2023 rok ma prawie miliard dolarów strat. Że akcjonariusze chcą mu wytaczać sprawy sądowe za przedstawianie (ich zdaniem) nieprawdziwych danych finansowych. Że ludzie nie chcą oglądać tych filmów. Że CEO Disneya zapowiada znaczące zmiany. Więc może, MOŻE, jednak nie tylko fani są zniesmaczeni tym gównem? Jak napisałem, zżymaj się ile chcesz, ale fakty są, jakie są. I to one się liczą, a nie Twoje wyobrażenia, czy to, co byś chciał, by było prawdą. Nara.
3
@daniel32778 Jasne, ale gadka Auriera to tanie pieprzenie. Nic go nie kosztuje i niczym nie ryzykuje. Nie jest w takiej sytuacji, więc po cholerę rzuca takie teksty? Zapomniał już, co pierdzielił, nabuchany sziszą?
5
@barcanawieki Fajnie, ale z drugiej strony łatwo mówić komuś, kto nie musi zrobić czegoś sam. Aurier nie ma już nic do powiedzenia, nabuchany sziszą, o relacjach Blanca z Ibrahimovicem?
0
@BorzyKrzys Nie kłamał. Był zainteresowany programowo.
0
Z autopsji wie, co mówi.
1
@Szreko " Nie rozumiesz tego co ja piszę i na siłę forsujesz że to jest problem."
Wydaje mi się, że to Ty nie rozumiesz, że ludzie są przyzwyczajeni do pewnych kanonów i nie chcą, by były zmieniane bez dobrych powodów. Dowodem są wyniki finansowe Disneya. Możesz udawać, że tego nie ma i jest to z innych przyczyn, ale jednak ludzie się już wypowiedzieli, czym jest spowodowany ten ostracyzm.
"Czy Arwena ratująca Froda jest minusem tego filmu? Przecież w oryginale robi to Glorfindel który kobietą nie jest. "
No i? Przecież właśnie potwierdziłeś to, co piszę. Wtedy nie było DEI i ludzie potraktowali to jako twórcze rozwinięcie fabuły, że reżyser tak chciał. Dziś uznaliby, iż to realizacja wymogów, "bo tak trzeba". Ludzie nie lubią przymusu.
"W Śnieżce ona ma być nowoczesną kobietą która nie musi być ratowana. To jest całkowite przetworzenie materiału pierwotnego. To jest zmiana która uderza w całą historię jaka jest przedstawiona w oryginale. "
Kolejny raz, potwierdzasz to, o czym pisałem. Na siłę budowana historia silnej, nowoczesnej kobiety. Bo tego wymaga "woke agenda". Nie wiem, czemu uważasz, iż myślisz inaczej, niż ja? :) Odnosisz się do filmu sprzed 20-lat i twierdzisz, że coś tam, czego nie możemy sprawdzić, kiedy ja podaję Ci AKTUALNE przykłady na to, o czym piszę.
Amazon nakręcił "Pierścienie Władzy" i ich odbiór nie jest wcale taki super. Bo fani widzą, że odchodzą od kanonów. To są właśnie te niuanse. Możesz się zżymać ile chcesz, ale wyniki finansowe są, jakie są. Dla kogo kręcone są te filmy? Na superbohaterów chodzą głównie faceci, tak prostu jest. A filmy tworzone są jakby dla silnych, niezależnych kobiet. Które mają w dupie całe to kino superbohaterskie. Więc niech się Disney nie czuje zaskoczony, iż faceci nie skaczą z zachwytu, kiedy kobieta ma wszystkie moce z urzędu - bo tak. A facet musi przejść całą drogę ich pozyskiwania.
1
@tristan87 Dla mnie złowrogi cyrkowiec z "07 zgłoś się". Świetna rola.
0
@bartekvisca Ńo więc właśnie Ci je naświetliłem. Wszyscy w polityce kłamią i mają Cię gdzieś, po tym, jak zagłosujesz.
5
@bartekvisca To przez PiS. Nie kumasz rzeczy tak oczywistych?
3
@Szreko " Powiedzmy Drużyna Pierścienia który ja uważam za najlepszy film z serii. Jeśli Frodo byłby kobietą a Aragorn albo Gandalf czarnoskóry to film by na tym stracił? Nie bo to nie ma żadnego wpływu na jakość produkcji. "
Nie masz pojęcia. Bo i skąd miałbyś to wiedzieć? To da się sprawdzić jedynie empirycznie. Jeśli film nie został tak zmieniony, jak opisujesz, na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie byłoby różnicy w odbiorze? Bo ja uważam, że dla fanów Tolkiena byłaby.
Możesz się sam oszukiwać, ale fakt jest taki, że widzowie zagłosowali portfelami, a Disney wciska DEI siła do wszystkich swoich filmów, co zakończyło się katastrofą w 2023 roku. Proponuję zapoznać się z historią "Królewny Śnieżki" i zmian, jakie w niej Disney wprowadził względem pierwotnych planów, a także powodów takich decyzji firmy. Dlaczego o rok przesunięto premierę. Może wtedy zrozumiesz, że nie do końca pojmujesz, jaki jest problem i że to właśnie wciskanie na siłę takich zmian powoduje, że ludzie się odwracają. Bo właśnie chodzi o to, że zmiany są dla samych zmian, a nie są w żaden rozsądny sposób uzasadniane.
1
@Explode Prawie dwadzieścia lat robił ich w ch..., obiecywał stadion i zawsze coś stawało na przeszkodzie.
1
@Szreko No ale to przecież jedno wynika z drugiego. Powtarzam, zapoznaj się z DEI. Przecież to właśnie jest powód tej beznadziejności. Bo na siłę musi być ktoś spełniający wymogi, do "odptaszkowania", zamiast kogoś, kto da jakość, ale zaburzałby listę wymagań, nie pozwalał "odhaczyć" kolejnej pozycji DEI.
Edit: No i aktor z BP umarł, a Marvel uznał, iż KA może odejść na emeryturę, nie rozumiejąc, że ludzie przywiązali się do postaci, którą budowali przez 10 lat.
1
@Bobo25 "wśród polityków nie ma kompetentnych ludzi. Wszyscy to hipokryci i oszuści."
Dokładnie. Nawet, gdyby się taki zdarzył (a uważam, że trafiają się ideowcy wcale nie tak rzadko), to nikt nie pozwoli mu dojść wyżej. Albo go uwalą, albo zmuszą do plugastwa, żeby był jak oni i można było mieć do niego zaufanie, bo jest na tę osobę jakiś hak.
1
@Bobo25 Tu masz rację. Zapamiętam, by na przyszłość precyzować :).
0
@Mow_mi_Douglas MMS na pewno w głębi ducha jest wdzięczna. To ciepła kobieta, której zależy tylko na dobru mieszkańców i klubu. Zły Podolski, zły! :)
2
@pt9 Ja mam w piwnicy zamrażarkę, która ma z 30 lat (włoskie Ardo) i działa. A w domu lodówkę Samsunga musiałem wymienić po 8 latach, bo agregat się zepsuł i naprawa nie miała sensu finansowego.
W mojej ocenie nie da się czegoś zaplanować, że za ileś lat ma być tak i tak, bo wszystko musi być poparte odpowiednim rozwojem technologicznym. Jeśli robimy to na siłę, "bo tak" i na papierze wygląda to dobrze, kończy się tragedią. Przejście z pary na silnik spalinowy nastąpiło naturalnie. Podobnie powinno być z energią elektryczną. Poza tym co się stanie z cywilizacją, kiedy okaże się, że energii odnawialnej nie ma jak produkować? Np. słońce zostanie zasłonięte, jak w okresie, kiedy wyginęły dinozaury? Wiem, że to s-f, ale imo trzeba myśleć o dywersyfikacji, a nie odcinać się od czegoś, bo mamy taką fantazję.
1
@Comentateiro Popieram.
4
@Szreko Problemem jest to, iż robią to na siłę, bo "musi być". Poczytaj o DEI Disneya i jaki przyniosło ono efekt finansowy w samym 2023 roku. A ile produkcji zostało opóźnionych, bo okazało się, że widzowie zagłosowali portfelami i nie bardzo chcą być tak postępowi, jak sam Disney by chciał? Skupili się na DEI, zamiast na jakości scenariuszy i samych filmów, bo ważniejsza propaganda, niż rozrywka.