1

@Bocheno1 Tyle, że przy zmianie zawsze jest pewien procent szans, że ktoś wreszcie zacznie rozwijać nasz młody narybek. Z Koemanem mamy gwarancję kontynuacji "dzieła", które trwa już od ponad roku.
Problemy wokół klubu problemami, ale nie oznacza to, że można marnować potencjał rozwojowy młodych zawodników, zasłaniając się wiecznie zdaniem, że ich wystawia w składzie.
Koeman jest jak komunizm, nawet wizualnie budzi już sprzeciw.

Co do kandydatur, które krążą na giełdzie nazwisk, budzą one u mnie mieszane uczucia. I tak już w klubie jest od lat z wyborami trenerskimi. Szkoda, że decyduje DNA, a nie kwalifikacje.

4

@Odcinkowy Tam zboczyła jedna posłanka, a Ty wsadzasz wszystkich do jednego wora. Po raz kolejny potwierdzasz swój fanatyzm w myśleniu.

A przecież to nie lewica dewastuje wielopoziomowo państwo polskie od 2015 roku. To Cię nie rusza, bo antylewicowa obsesja przesłania Ci trzeźwy osąd.

0

@Bocheno1 Twój komentarz jest bezcenny i dla mnie symbolicznie trafny. Sugeruje on jak miernych trenerów należy przywoływać by Koeman nie wydawał się tak tragiczny jak jest. Brawo!

3

@Ojciec5tkidzieci

Ojciec! Prać?

2

@mekston Messi to hegemon całej atakowanej połowy. Lewandowski dla kontrastu, mimo niewątpliwie gigantycznego rozwoju, jest egzekutorem z rozszerzoną paletą zagrań. Ale gdzie mu do kreowania Leo, do rządzenia zespołem (w reprezentacji tak, w Bayernie nie) do pociągania za sznurki. Nie mówiąc o tym, że akcje w stylu tej Leo z City to u Lewego zdarzają się wyjątkowo ( i znowu w reprze taka była z Albanią chyba).
U Leo wraz ze zmniejszeniem się w karierze liczby goli, zwiększał się jego ogólny wpływ na zespół. Leo się rozwijał, a tymczasem np. CR7 się zwijał jako wszechstronny piłkarz, choć formalnie patrząc na liczby ktoś mógłby się błędnie nie zgodzić. Ale to właśnie CR7 z United i pierwszych sezonów w Realu był tym graczem zdolnym załatwiać sprawy w pojedynkę

2

@Encore Tak, razem z moim świetnym kolegą, który kibicuje United, parę lat temu lamentowaliśmy potężnie nad zapaścią de Gei. Była nawet mowa o tym czy nie powinno się z niego zrezygnować w United. Wydawał się być skończony.

W tym sezonie wydaje się być w wielkiej formie i ciągnie United za uszy. Ratuje punkty, wybrania 100-tki, utrzymuje w grze o 3 punkty w każdym meczu.

2

@mekston Dla mnie ocenianie zawodników bez odniesienia całokształtu wkładu w grę zespołu to zabawa dla gówniarzy. Jak ktoś chce oceniać jakość zawodnika na liczydle z golami, a nie obserwując faktyczne wydarzenia boiskowe, kontekst itd., to mnie taka dyskusja nie interesuje.
Np. po ostatnim meczu United wrzeszczą nagłówki: Cristiano to i owo.
A przecież był pierwszy gol dla United, który dał im życie, oraz gracz meczu - de Gea, który był o 3 długości przed Cristiano jeśli chodzi o wkład w wygraną.
Ale wiadomo, PR decyduje.

2

@jeykey1543 To są właśnie te analizy, które nie wnoszą treści. A zdanie:
"Tak się akurat składa, że Messi w decydujących meczach Barcy w LM, czyli tych które decydowały, że Barca odpadała z pucharu strzelał bardzo mało goli, nie
pamiętam czy 1 czy dwa" to dla mnie od lat rodzynek bezmyślnych stwierdzeń.
Nawet pewnie nie jesteś w stanie przybliżyć się do domysłu, dlaczego.

6

@Woland10 Ale fajną dyskusję wywołałeś. Tzn. pięknie podważyłeś ogólnie przyjętą interpretację o bezwzględnej wyższości CR7 nad wszystkimi graczami w LM.
Liczb nie oszukasz, Messi ma lepsze średnie goli i asyst i z tym się nie da dyskutować. A przecież to nie odda wyższości Leo w poziomie ogólnym prezentowanym na murawie i bezdyskusyjnie większym wpływie na grę swojego zespołu z czasów Barcy.

A zerknijmy gole z ostatniej kolejki LM. Cały United haruje na sytuacje dla CR7 i w końcu strzela gola w końcówce. Messi zupełnie zmarginalizowany przez kolegów, pyka w środku pola i przeprowadza akcję, o której CR7 mógłby tylko pomarzyć - jest na takie granie najzwyczajniej za słaby piłkarsko.

CR7 najczęściej, szczególnie od ok28-29 roku życia, świeci światłem odbitym swoich kolegów. Im lepszy ma zespół, im więcej kreują mu sytuacji, tym więcej strzela bramek. Messi gra znacznie niżej i świeci światłem własnym - nawet wobec indolencji kolegów, potrafi robić różnicę. CR7 tego nie ma - na niego trzeba harować.

I na deser w głupich wywodach kolegów nie widzą jednej, oczywistej rzeczy: porównują gole napastnika, na którego statystyki pracuje cały zespół z ofensywnym pomocnikiem, który kreował całą ofensywną grę dla kolegów. Tym samym, zestawiając pozycję, przewaga robi się ogromna.
CR7 cofnięty do rozegrania, zostałby zdeklasowany i wyszłaby jego jednowymiarowość. Statystyki goli by podupadły, a rozegranie by szwankowało.

By sztucznie zrównać CR7 z Messim, trzeba porównywać jego gole jako napastnika z graczem obdarzonym innymi obowiązkami niż wykończenie. Podobnie fałszywe jest zestawianie statystyk Lewego z Messim.
To, że Messi ma staty jakie ma przy jego roli jest wybrykiem natury - są one niedorzeczne i nie do osiągnięcia dla nikogo na jego pozycji na boisku. A gdzie tu jeszcze podania progresywne, preasysty, kreowanie przewag dryblingiem i itd.

Ale ignoranci tego nie zrozumieją.

6

W zeszłym sezonie zespół bez zawodników, pogrążony w kryzysie, pozbawiony przyszłości, wczoraj wygrywający ze zwycięzcą LM Chelsea 1:0. Juventus bez zwiewającego z "Titanica" Cristiano, z takim tuzem ofensywy jak Bernardeschi, typowym snajperem Chiesą, rozchwytywanym Rabiotem, młodzieniaszkiem Cuadrado i ostoją w bramce Szczęsnym ogrywa najlepszy zespół w Europie.
A przecież tego Juve z bagna niby nie dało się wyciągnąć, a zespół miał być upadły. Allegri pokazuje, że dobry trener rzeczywiście szybko odciska piętno na zespole. Bo ma pomysły, po ma plan. Jest to fachura od defensywy i tym wygrał wczoraj.

Dużo można przyjąć na klatę jako kibic, ale niech będzie poczucie, że w klubie trenerem jest fachowiec, a nie kolejny ważny mecz i rywal ładuje nam plombę, po czym przy niekorzystnym dla siebie wyniku Barca wygląda ładnie dla oka przez 45 minut i powtarzalny schemat klęski się materializuje. Szkoda, że Koeman nie ma honoru, bo coraz bardziej wygląda na faceta, którego przy stołku trzyma kasa.
Ostatni błąd Bartomeu.

17

Napisałem to rok temu, więc zepnę klamrą powtarzając tę samą myśl: mamy Dyzmę za trenera. Jasne, okoliczności każą wiele wybaczyć, ale tu jest równia pochyła. Każdy zdyscyplinowany taktycznie zespół, który przejawia ambicję i chęci do biegania, jest dla Barcy ogromnym wyzwaniem. Nie wiem czy w chłopakach nie ugruntowuje się niebezpiecznie mentalność przegranych.

1

@Katalonbar We mnie budzi się raz na kilka miesięcy gigantyczna ochota na kaszankę. Nie wiem jak, nie wiem dlaczego, ale wtedy nie mogę się opamiętać i lecę do mięsnego po kaszankę.

1

@masq Jak to miło się z Tobą zgodzić, szkoda braku Gaviego. Jednocześnie mamy w składzie 20, 20, 22 i 18-latka, więc skład jest całkiem młody. Choć oczywiście rozumiem, że odczuwasz zmęczenie pewnymi nazwiskami. Mam podobnie. Miłego oglądania i dużo emocji!

0

@Colon Hmm, mocno ogólnikowe są te zdania. Jakby się wgłębić, nie tak łatwo byłoby je wybronić.

0

Ciekawe jak dzisiaj Juventus sprawi się w meczu z Chelsea. Allegri o ile pamiętam kilka lat temu powoli wchodził w sezon, a gdy już wszedł na zwycięską ścieżkę, nie było w lidze odwrotu. Podobnie teraz, po niefortunnym starcie, przyszły 2 wygrane. Wymęczone, ale przyszły.
Zastanawia mnie to czy Allegri sprawi problemy taktyczne Tuchelowi. Jest to jednak specjalista od gry defensywnej, mimo, że po wynikach tego nie widać specjalnie w tym sezonie

4

@Momals11 Tak to jest jak coś udowadniasz na siłę. @masq na pewno nie zostanie Messim tej strony. Za dużo propagandy, za mało treści

0

Komentarz usunięty

3

@Pawel13sz Koeman to jest wujek kolegi @arasz1819. Ot cała tajemnica.

3

@Pawel13sz Jest to historia wiecznie nie wykorzystanego potencjału i powtarzających się rozczarowań.

0

Komentarz usunięty

3

@A_Gomesinho_21 Xd to powinien być Twój nick. W Polsce przechodzi lekceważące zachowanie w górach i płacą za to podatnicy. Przechodzi brak szczepień i płacą podatnicy. Palenie papierosów a za leczenie płacą inni.

Wszystkim tym niezależnym samolubom należy się leczenie, ale płacą za nie inni. Jak jesteście tacy niezależni, to za własną głupotę płaćcie z własnej kieszeni.
Jak kozaczyć to niezależni, jak się leczyć to socjaliści.

HIPOKRYCI!!!

3

@Azi Co do grzybów, nikt się z rozmysłem nie truje, ale co do palaczy, zawsze uważałem, że oni powinni ponosić w dużym stopniu koszty leczenia. Jak chcą palić to ich sprawa, ale rozmyślne pakowanie się w chorobę (jest ona pewna w sporego procenta palaczy - to oni dominują w sód chorych na raka płuc) nie powinno obciążać innych płatników.
A jeśli się nie szczepisz, powinni obciążać Cię kosztami leczenia. Tylko szkoda, że tej żenującej władzy wybranej przez żenujących ludzi, brakuje odwagi by być sprawiedliwymi i docenić odpowiedzialnych.

33

Co do Leo, właśnie takimi meczami jak wczoraj przyklepuje się Złote Piłki. Głosujących z całego świata nie będą obchodziły pojedynki z Mezt, Montpellier czy innymi Nantesami.
Ale z całą pewnością wszyscy oni zasiedli by oglądać starcie kluczowe dla losów grupy i nie dość, że Messi zdobył bramkę, to zrobił to w stylu dostępnym tylko dla nielicznych.
To była akcja widokówka i ona na pewno zapadnie w głowach głosujących bardziej niż jakakolwiek inna tej jesieni.
Zasadniczo, chyba nie przesadzę zanadto pisząc, że była to najbardziej widowiskowa akcja tej jesieni w kategorii meczów superciężkich. Wiadomo, że LM jest na świeczniku, a z kandydatów do Złotej Gały nikt nie zagra w meczu o podobnym prestiżu.

4

Komentarz usunięty

19

@AlicjaFCB Właśnie w tym zdaniu "To niezaszczepieni może chcą przechodzić ciężej wirusa, każdego indywidualna sprawa" szanowna Alicjo kryje się cała Twoja bezrozumość (staram się być delikatny).
Jeśli kupisz sobie respirator, sama będziesz się leczyć i nie będziesz obciążać służby zdrowia, wtedy byłaby to Twoja sprawa. A skoro Twoja nieodpowiedzialność i to z premedytacją przyczynia się do obciążenia służby zdrowia, sprawa robi się publiczna. Dodatkowo narażasz system zdrowia swoim lekceważącym podejściem na większe koszty i blokujesz miejsce innym potrzebującym.
Ależ Wy jesteście ograniczeni przez własny egoizm.

2

@ZielonySzparag Ale w tym sezonie coś między nimi się zmieniło. Już w lidze Mbappe narzekał na egoizm Neya, a to co robił dziś Brazylijczyk to koszmar. Samolub do sześcianu. Pamiętaj, że Mbappe w tym sezonie fika klubowi z kontraktem i też chce być wyeksponowany.
No oby się ułożyli i dotarli, ale jak to będzie? Nie wiadomo

21

Co do meczu PSG. Nieprawdopodobne wręcz pomijany w akcjach ofensywnych Messi zrobił filmową akcję zakończoną cudnym strzałem. Żeby tę akcję przeprowadzić musiał najpierw dopominać się o piłkę (sygnalizacja ręką, że PSG ma takiego piłkarza), potem pognał jak szalony na bramkę i przy pomocy pachołka do odgrywania piłek (w tej roli Mbappe) oddał piękny mierzony strzał.
Poza tym kilka posiadań, dobre piłki progresywne, niemiłosiernie partaczone przez kolegów. Mało kontaktów, wielka jakość.
Mbappe w 2 połowie nieco podupadł (choć asysta była), a Neymar zagrał koszmarnie samolubnie. Potem to skutkowało tym, że Mbappe zaczął się chamić i z Brazylijczykiem nie współpracowali.
Mam podskórne wrażenie, że Ney absolutnie nie może zaakceptować, że ktokolwiek może być nad nim w zespole, Mbappe przejawia ambicje liderowania, więc panowie są na kursie kolizyjnym.
Najbardziej z nich dojrzały piłkarsko i efektywny Leoś obrywa rykoszetem i zostaje, póki co, marginalizowany. Zatem mamy sytuację odwrotną niż w Barcy, gdzie musiał dźwigać większą część ofensywy na swych barkach.
Może się to zmieni, ale Francuz z Brazolem (on szczególnie) powinni coś zrozumieć dla dobra zespołu. Ich wojenki blokują potencjał zespołu, choć brzmi to kuriozalnie po 2:0 z City.
Ech to PSG, klepią te ogórki i klepią

10

PSG momentami broni się zbyt desperacko jak na zawodników o tak wielkich umiejętnościach. Zadziwiające problemy mają momentami z wyprowadzeniem piłki z pola karnego.
Z trójki sław najbardziej podoba mi się Mbappe, Neymar jest niezwykle egoistyczny i mało efektywny, a Messi nie został jeszcze chyba wchłonięty przez organizm PSG.
Bardzo mało przy piłce, ale gdy już jest potrafi zagrać dobrego pasa, jak choćby to świetne wyprowadzenie na lewe skrzydło.
City ciśnie, PSG jest jednak w stanie w każdej chwili wystartować z kontrą na 2:0.

1

@NaFazieHitman Z drugiej strony Polacy traktowali Wielką Brytanie jak pub, do którego można wpaść po socjal i jakąś robotę i zwinąć się kiedy ci wygodne.
To działa w obie strony.

0

@ferdas_rawa Myślałem, że ten żart jest szyty tak grubymi nićmi, że nikt nie weźmie go na poważnie. A jednak. Naprawdę uwierzyłeś w moją moc, he he. Z IQ 76 pewnie nie odróżniłbym garnka od laptopa

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?