Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Cochise Ten błąd wiecznie żywy. Mi go też wypomniałeś : )
0
Sytuacja prowadzenia klubu od meczu do meczu jest absurdalna.
Tu trzeba się cofnąć do rozmowy Laporty z Koemanem, w poprzednim sezonie, kiedy to Laporta instruował trenera co do swoich oczekiwań, korekt ustawienia, stylu itd.
Dla mnie to był (kuriozalny) moment definiujący relacje obu panów, obecnie mamy żniwa i zbieramy ponure plony.
0
@arasz1819 Ja nawet w tym sezonie, wobec sytuacji kadrowej, założyłem, że Barca w lidze sięgnie po 4 miejsce. Wydaje mi się to dość realistycznym (a może optymistycznym?) podejściem do tematu. I zakładam, że w wielu meczach będziemy faktycznie bić się o punkty.
Tradycja wynalazków trenerskich Barcy jest długa, więc jak najbardziej istnieje prawdopodobieństwo, że ewentualny następca Komana będzie zamianą siekierki na kijek. Nie chcę wynalazków. Xavi to wynalazek, ten Belg z repry to wynalazek.
Chcę trenera ze znakiem jakości, żebym mógł z czystym sumieniem powiedzieć: ten skład ma taki a taki potencjał, a Koeman go marnował. Albo nie marnował - bo zmiennik nic nie wskóra, co rzuciłoby lepsze światło na pracę Ronalda. Ale wtedy miałbym pewność, że skład jest tak słaby. A nie jestem. Takie załamanie formy de Jonga? Tak słabujący Depay? Taki obraz meczu jak z Granadą i Cadizem? Czy naprawdę nie da się lepiej? Chciałbym to zweryfikować.
Wysoki pressing, zapieprz przez 90 minut, dynamika, kondycja, szybka wymiana piłki i gość w stylu Juliana za kierownicą. Ewentualnie Haga. Jeśli nie będzie na rynku trenera ze znakiem jakości, albo uznanego za talent, Koeman powinien zostać, chyba, że nastąpi jakieś absolutne załamanie w relacjach na linii zarząd - trener, zawodnicy - trener. Dobrze byłoby awansować do LM ze względów finansowych, więc jest o co walczyć
3
@arasz1819 Ten jeden aspekt kopania dołów pod Koemanem jest rzeczywiście niepojęty. Bo albo daje się kredyt zaufania, albo nie, a problemy wyjaśnia się za zamkniętymi drzwiami. Oczywiście, Koeman to człowiek z wieloma ograniczeniami, więc trzymanie go dla mnie nie ma sensu, ale czemu ma służyć tworzenie gruntu pod wojenki domowe? Tu Laporta zachowuje się jak amator.
2
@Ratamahatta Też mnie słowo filozofia rozśmiesza w stosunku do tego co widać od kilku sezonów. Ale często zdarza się, że kluby/reprezentacje, które kiedyś odnosiły sukcesy popadają w egzaltację.
Tymczasem mamy za sobą mecze z Granadą i Cadizem i tam doskonale było widać tę "filozofię
11
Barca nie zdobyła tytułu mistrzowskiego przez 2 sezony. Zdroworozsądkowo spokojnie można się nastawić, że te 2 lata wydłużą się o kolejne 5-10 sezonów.
- sytuacja finansowa klubu jest fatalna - uniemożliwi to spektakularne, a nawet jakiekolwiek topowe transfery
- fundusz emerytalny im. Busquetsa (dla zgranych kart ze szwankującą mentalnością) ma się doskonale i jest równoznaczny z zaniechaniem odcięcia się od przeszłości, oraz przejścia do nowego etapu.
- młody narybek potrzebuje min.3-4 sezonów by okrzepnąć, ale nie ma gwarancji, że jest to potencjał który ewoluuje w format mistrzowski. A nawet jeśli to punkt następny:
- popadanie w przeciętność może stopniowo zniechęcać zawodników do wybierania Barcy jako klubu nie dającego gwarancji sukcesu i wspomniane talenty to będzie grubo za mało
To wszystko napisawszy, pamiętajmy, że oś Stegen - Araujo - Pedri- de Jong - Depay (i być może Fati) to ciekawe zestawienie potencjału i umiejętności i z właściwym trenerem, który obuduje ich młodymi i zsynchronizuje, Barca może być dynamicznie grającym zespołem, dającym nam wiele radości.
Jednak perspektywy na sukcesy przegraliśmy w ostatnich kilku latach serią decyzji dewastujących klub finansowo. Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur (może z tym sznurem to jednak przesadziłem).
0
@l0Messini Nie zepsuł. Podobnie jak epizod prezesa PZPN nie zmienił faktu, że Lato jest wybitną legendą polskiej piłki. Oceniasz błędnie bo na gorąco
64
Barcelona po 5 kolejkach bez porażki, tego walca nie idzie napocząć!!!
3
Nie mam do czego wyć bo księżyc dzisiaj się nie pojawił.
21
Poszedłem spać, ale statystyki Benzemy mnie podnieciły i nie mogę zasnąć.
5
Messi ale spryciarz. Ronalda, Benzemy i inne Lewandowskie mogą się pocić i ledwo liderują w tabeli, a Leo 7 punktów przewagi i kto tu jest najbliżej mistrzostwa?
3
Idę spać. Jak ja żałuję, że nie mam okolicznościowej piżamy w Benzemy.
0
@Bobo25 Czekej no, jeszcze 32 kolejki zostały do końca rozgrywek
2
8 goli 7 asyst w 6 meczach? Nawet Messi chyba nigdy tak w lidze nie wystartował
0
@Hasszz Strona działa, to wyniki się zepsuły
10
To niech się do jutra opamięta, bo mecz gramy
0
@DaPidejpi Pełna zgoda, jedni kibice żyją tymi smaczkami, które są kwintesencją futbolu, inni liczą bramki i nie dostrzegają wiele więcej. Stąd ta żałosna dyskusja pod tym postem, a nasz zabawny kolega pyta co dają dryblingi. To po co on ogląda mecze?
6
@MesQueUnClub96 Twoje stwierdzenie trąci amatorszczyzną, januszem, oglądaczem piłki przy piwie za złotówkę.
Kurcze, człowiek wychodzi z podziwu dla cudownych podań Messiego, dla sposobu jak jednym dryblingiem otwiera sobie przestrzeń do podania, dla wizji w grze, a mędrek wywali bełkot o "wyciąganiu statystyk"
I to akurat tych, które stanowią o różnicy pomiędzy tym dlaczego jeden piłkarz jest świetnym piłkarzem, a drugi piłkarzem wszech czasów z największym jednoosobowym wpływem na zespół w historii.
7
Coraz ciekawszy robi się nasz trener. Czekamy na następną konferencję, na której Koeman zamiast odpowiadać na pytania odda się ćwiczeniom jogi.
Na kolejnych sugeruję:
- żonglerkę telefonem komórkowym
- odtańczenie falmenco po niderlandzku
- 5 minut wymownego milczenia
- odczytanie deklaracji niepodległości
- wyrzeźbienie Camp Nou z piachu przyniesionego z okolicznych plaż
0
@Uukasz_93 Nikt o to nie pyta, ale w jakim świetle stawia to "niezależnego" dziennikarza?
3
Trzymajcie za mnie kciuki. Wynająłem pokój na godziny w motelu, mam spotkanie z Krystyną Pawłowicz.
3
@Tibu Doceńmy kolegę, bo jednak zawsze rzuca bardzo ciekawe światło na sprawy około klubowe. Przecież nie musimy się we wszystkim zgadzać.
1
@JarekS Trafia do mnie to co napisałeś i przyjmuję to do wiadomości. Jednak Pedri z Destem są w teamie od roku i widząc ich regularnie dostrzegam (nie wiem czy słusznie), że kręcą się w miejscu.
Nie potrafię określić czy to co teraz pokazują (i czego nie pokazują) to pułap ich możliwości czy nie. Zakładam, że wobec systemów stosowanych przez Koemana ich rozwój nie następuje, a na drodze ich rozwoju stoją ograniczenia taktyczne Koemana.
Nie wykluczam, że Koeman jest ok jeśli chodzi o przeskoczenie pierwszego etapu wejścia do seniorów, może nawet drugiego, ale co z dalszym rozwojem?
Moja obawa dotyczy tego, że Ronald jest jak nauczycielka podstawówki, która jest świetna by poprowadzić talent do poziomu 8 klasy, ale potem brakuje umiejętności.
Pedri to wielki talent, a nie olśniewa w Barcy, choć powinien. Bardzo mnie ciekawi jak taki Dest wyglądałby u Nagelsmanna.
1
Tyle młodego utalentowanego narybku trenerskiego jest w Niemczech, idealnie pasującego do pracy z młodymi zawodnikami. Dodatkowo zorientowanego na pressing i szybką kombinacyjną grę. Trzeba by poszukać jakiegoś Einentutenhabena, Waserstarkenbrandta, Musichlindenschweina czy Kwarziegneukirchglossa.
Odkryjmy naszą przyszłość
2
@AmigoBlancos A kiedy będzie Mourinho w seryjnych mordercach? Seryjnie morduje szanse kolejnych zespołów na sukcesy.
93
Dzień dobry panie Dariuszu. Akurat z Messim, który przez lata obrywał za niedołężnych kolegów to święta prawda. Wielu kibiców zamiast doceniać z jakiego bagna nas wydobywał i utrzymywał na powierzchni, woleli zarzucać, że nie prowadzi do wygranej LM. A to było nierealistyczne wymaganie.
4
@JarekS Na razie nie przejmowałbym się armatami wymierzonymi w młodych, ponieważ poza Pedrim, Araujo i Destem są zaledwie epizodami. A pierwsza trójka radzi sobie solidnie, choć moje odczucie jest takie, że Koeman ich nie rozwija.
Przeraża minie to, że Demir, Balde, Nico, Gavi mają od lat wpajane granie klepką a ich przewodnikiem jest tak miałki trener, że nijak nie rozwija ich wytrenowanego sposobu gry w warunkach piłki seniorów. Z tymi wrzutkami przeciw Granadzie mieliśmy do czynienia z zaprzeczeniem wszystkiego w co kibic Barcy wierzy. Koszmar na jawie, upiór na murawie.
Boję się, że pod kątem szkoleniowym, wydobycia skila z naszych perełek będzie to 2 stracony sezon z rzędu.
0
@k1nGPu1G Jeśli chcesz uczciwie porównać ich statystyki, to nie według goli i asyst. Z tego nic nie wyczytasz.
2
@El dominatore Twój wpis będzie miał duże poparcie wśród nieuków i populistów.
Oczywiście z dzieckiem - absurd.
Ze szmatką - to nie kwestia stwierdzeń nieuków, tylko wykazania w sposób naukowy czy szmatka działa czy nie działa, a jeśli działa to w jakim stopniu.
Znam osobę, która nie uznawała dystansowania społecznego i skończyła z covidem i L4 na 4 miesiące. Skutki covidu ograniczają tego kolegę w życiu zawodowym i całkowicie zakończyły wszelkie aktywności sportowe.
Covidu nie zamkniesz jednym stwierdzeniem bazującym na emocjach.
1
@Survier No teraz gadasz do rzeczy, he he