9

Jeśli przy rzucie monetą wypadła reszka, w kolejnym rzucie prawdopodobieństwo wypadnięcia reszki wynosi 50%. Po dwóch rzutach z reszką, w 3 rzucie szansa na reszkę wynosi znowu 50%. Po 100 rzutach z reszką, szansa na wylosowanie reszki lub orzełka nie zmieni się - wyniesie równo po 50%.
Jednak podświadomie człowiek sądzi, że skoro wypadło 7 reszek z rzędu, w kolejnych siedmiu rzutach musi wypaść orzeł. Otóż nie musi. Szanse, że wypadnie dalej wynoszą 50%.
Właśnie na tak zwodniczym myśleniu, kasę robią właściciele kasyn. Gracze wyobrażają sobie zamkniętą liczbę prób i szukają zależności, że skoro wystąpiło zdarzenie a to prawdopodobieństwo b wzrasta. Nieprawda.
Kostki, kulki, monety nie mają pamięci wstecznej i nie da się ich ustawić w kontekście zależności czasowej. Każde nowe zdarzenie, będzie zdarzeniem niepowtarzalnym, zupełnie niezależnym od poprzednich i następnych.

11

Sam fakt, że takie artykuły się pojawiają w przestrzeni publicznej jest porażką wszystkich w klubie i wokół.

1

@Shapiro Wczoraj poezja, dzisiaj *******. Masz chłopie rozmach, he he

4

"Zdecydowanie wierzę". Coś jest w tym, że w Koemana się "wierzy". Gdy trudno mieć racjonalne przekonanie w oparciu o fakty, wtedy pozostaje religia i odwołanie do wyznań wiary. A przecież piłka to gra zasad, a nie uniesień. Tu trzeba zaprogramować zespół.

Ktoś powie, że słowo "wierzę", że to przenośnia. Szkopuł w tym, że w przypadku Barcelony i jej trenera, to brzmi jak szukanie ratunku

5

@arasz1819 Tak, tak. My nic nie wiemy. Bo mamy inne zdanie niż Ty.

12

@arasz1819 Broń wujka broń. Co Ci pozostało? Przynajmniej idzie wyszukać jakiś jeden sezon, który nie miał miejsca 100 lat temu i wyglądał dobrze.
Tymczasem Nagelsmann z Monachijczykami rozłożyli sobie kocyki i zrobili piknik nad morzem Śródziemnym, z Barcą, która zaprezentowała smutny kondukt pogrzebowy.

2

@Encore Ale zdrowotne? No cóż, to żywy pomnik, który kruszeje z każdym dniem, niestety.

4

"Strasznie ten czas leci" jest zdaniem pełnym wykluczeń i nienawiści. Zgodnie z duchem tolerancji dla środowisk LGBT zapis tego zdania powinien wyglądać tak:
"Strasznie tęczas leci"

1

@Shapiro O proszę jak można poetycko o futbolu.

2

@igor69 Podzieliłeś 2 przez 3. Brawo

3

@bafi Melduje się pyra i pozdrawia zwrotnie

1

@SteuerFreiMoney A my się nabieramy na F1. Świetne 6,5 minuty, czasami lekko się trykali, ale jaki szacunek po wyścigu. Niewyobrażalne u Hamiltona i Raikkonena.
Publiczność z trudem siedziała na swoich krzesełkach.

10

Nareszcie jakieś lepsze chwile dla Poznaniaków. Trochę trza było poczekać, ale na pewno warto

1

Jak to dom oświetlać hielektryką? Józek, tylko świeckom się oświetla, ty tej hielektryki z Zachodu tu nie przynoś na chatę.

10

Pedri jako zawodnik klejący grę ofensywną, będzie tym gorszy im gorszą jakość zaprezentuje jego otoczenie. A Barca w tym meczu nie istniała ofensywnie. Zatem znaczenie Pedriego gwałtownie spadło.
Jest taki zawodnik w NBA, Draymond Green - fenomenalnie kleił grę Goleden State gdy obsada była gwiazdorska. Wykonywał mnóstwo pożytecznej roboty, jednak kiedy otocznie się zmieniło nie miał jak pokazać atutów.

Poza wszystkim, jeśli cały zespół gra fatalnie, to skutek braku pomysłu taktycznego, a za pomysły odpowiada pan, który za długo tu raczej nie zabawi. W tym sezonie żaden zespół nie zaprezentował się tak fatalnie w ofensywie przeciw Bayernowi jak Barca, z wyjątkiem tego 17-ligowca w pucharze Niemiec. Aż tak tragiczna gra jest niewybaczalna.

18

Nie wierzcie w te bzdury, że na niebie jest księżyc. Jest to obiekt namalowany przez Jana Matejkę. Bzdury o naturalnych satelitach rozpowszechniają Księżycanie.
Myślcie niezależnie, wolność zwycięży

5

@Zoker Niedziela - dzień święty, który mamy w genach. To jest perła, nic lepszego dziś nie usłyszę

1

@Oskar00 Nie używam zwrotu foliarz, ale z nieukami to prawda. Jednak jeśli ktoś nie używa w dyskusjach naukowych, argumentów naukowych, jest nieukiem. To proste

1

@Encore Tak, i wkrótce dam Ci znać w czym.

0

@arasz1819 Zdecydowanie Kucharski, prime Kucharski miał przy stoliku z Lewym. Tego nawet CR7 nie przebije.

2

@JohnA Kocham nienawiść

0

@JimMorrisonFCB Zwycięzcom, nie mieszaj chłopakowi w głowie

0

@FafitFCB Ja wiem wszystko o piłce. Dawaj pytanie.

18

@Oskar00 Autorytety dzieciaków i egoistów

0

@JohnA A ja uważam wręcz przeciwnie. @Chakalaka czasami tak fajnie włoży kij w mrowisko, że ośmiesza zaściankowość swoich rozmówców. A konkretnie ich reakcje same ich obnażają. Uwielbiam jak ich głowy płoną z emocji w zwykłych sprawach

7

Komentarz usunięty

3

@stone80 Ale w formacji trenerskiej brakuje choćby jednego dobrego zawodnika.

0

@Rewolucja123 Jedni za tę pajacerkę krytykują, inni każą dawać Złote PIłki.

9

Nie mogę ze śmiechu. @Chakalaka niedługo napisze, że akceptuje, że T-shirty w większości są ze 100% bawełny, a jego wielbiciele zaraz mu siądą na karku i zaczną wałkować, że liczy się tylko wełna i poliester.
Gwiazda, ma audytorium. @Chakalaka jesteś dzisiaj Wieniawą La Rambli. Jak Ty to robisz?

1

@BART97 Każdy coś tu wrzuca z innych stron i nikt nie robi z tego problemu. Są tu pewne nadpobudliwe grupy, które denerwują wiecznie tematy: nauka (tu covid i medycyna), czarni, tęczowi. Normalnie ukształtowany człowiek nie zwraca na takie tematy uwagi. Twoja uwaga jest dla mnie nie na miejscu

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?