Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nikt nic do mnie nie napisał od rana? Ale samotność w sieci. To Wasza niema mowa nienawiści. Przemoc bez słowa.
2
@Rastafarnianin Dzięki za bardzo udany cykl.
8
Ja ze starszego pokolenia, czy tusz w klawiaturze się wymienia, czy te literki zawsze będą wyraźne na ekranie?
2
@macio_944 Koszmar się zmaterializował. Aż mam ochotę przypier**lić temu wyjcowi byle się zamknął
41
Obejrzałem na żywo skrót meczu Argentyny i widzę, że Leo zadowolił się zupełnie rolą rozgrywającego. Tu klepanko z defensorami, tu pykanko ze skrzydłowymi.
2 akcja mnie rozłożyła na łopatki. Patrzę na Leo, a ten nieustannie odcinany od podań przez defensorów i tak klepią koledzy przez minutę, de facto drepcząc w miejscu, aż w końcu udało się dostarczyć podanie do Leo, jedno podanie do Martineza, wysunięcie piłki do Correi i bramka. Dużo wycisnął Leo z jednego posiadania piłki. I to właśnie doceniam nawet bardziej u Leo niż bezpośrednie asysty czy gole, te subtelne zagrania, które są arcyważne acz niedoceniane. Nawet przy 3 bramce, skromne progresywne podanie zaczęło krótką sekwencję błyskawicznych podań i akcja skończyła się golem
Ciekawe czy taka będzie też rola Leo w PSG, być może nie ma się co nastawiać na duże statystyki, tym bardziej, że jest tam komu wykańczać akcje.
0
@Ojciec5tkidzieci Może gdybym nie miał historii pogawędek z panem Odcinkowym, przyjąłbym to wyjaśnienie jako możliwe, bo rzeczywiście dlaczego nie? Ale znam rozmówcę, wiem jaki jest "nieprzemakalny" w swoich osądach, więc rozumiejąc Twoje intencję, moja skłonność do przyznania Ci racji jest taka jak finezja Krychowiaka, czyli ..... sam rozumiesz : )
Nawet nie wiesz ile musiałem tłumaczyć koledze, że nie jestem skrajnym lewicowcem, ba nawet nie lewicowcem. Ze szczegółowym odniesieniem do różnych aspektów życia i wszystko na nic.
1
Poszłem prawą stroną, minłem kilku pachołków, kopłem i nawet Krychowiak nie mógł tego spieprzyć.
4
Dla mnie do 2015 roku panuje stan wyjątkowy: wyjątkowe połączenie kompetentnego rządu i najbardziej niezależnego prezydenta w dziejach prowadzi nas ku nieuniknionej wielkości.
25
Zadziwiają mnie Ci od "bardzo źle". Co takie osoby mogą mieć w głowie, bo o sytuacji klubu to pojęcia zbyt wielkiego na pewno nie mają.
2
@Baron77No i o tym właśnie mówię, niektórzy patrzą na sprawę wieloaspektowo i nie wyciągają wniosków po 5 minutach, a inni (jak Ty) bawią się w słowne naparzanki, wiedzą wszystko i cieszą się swoją dziecinną/naiwną wszech wiedzą.
Ty prawdopodobnie, jak tresowana małpa, masz już niewymijające poglądy wyrobione przed faktem.
6
@Odcinkowy Bardzo dziecinne jest Twoje podejście. Analiza - zero, wrzutki - nieustannie, uzasadnienie -zero.
5
@Baron77 Nie mam w zwyczaju oceniać prezydentury po kilku miesiącach kadencji. A przed oceną, musiałbym wysłuchać ocen kilku amerykanistów.
Tutaj dominuje dziecinada: o popatrzcie co w Afganistanie zrobili, to dramat, świat się skończył, a Ameryka umarła.
Na razie Biden kontynuuje linię Trumpa, czyli wycofywania się z roli światowego żandarma. Zobaczymy do jakiego stopnia. Moja ocena, jako Polaka, będzie dotyczyć głównie naszego bezpieczeństwa w kontekście działań USA.
8
@Odcinkowy Nie wypieraj się. Zasugerowałeś jasno jak należy interpretować lewicowca. Strzelasz określeniami z pozycji fanatyzmu prawicowego. Już kiedyś wyjaśniałem Ci w długiej dyskusji, że na lewo od fanatyzmu prawicowego jest wiele kolorów i odcieni - centralne, lewicowe, skrajnie lewicowe itp. Wtedy zabetonowałeś się na nieskruszalnym stanowisku i widzę, że tego betonu skuć nie idzie.
Dobieraj ostrożnie słowa, bo potem zabraknie Ci skali.
PS, Udawaj chociaż umiarkowanego konserwatystę
11
@Baron77 Czyli oprócz lewicowych awanturników, mamy jeszcze nienormalnych.
Poziom dyskusji z rynsztoka a później się dziwicie, że po takich wyzwiskach ktoś kojarzy prawicę głównie z oszołomstwem.
1
@Barca1992 "Zamordyzm" to zaledwie Twoja stronnicza interpretacja. Sądy nie kierują się obalaniem domniemanego zamordyzmu, tylko kierują się literą prawa. Tak czy siak, Twój wpis to 90% propaganda i emocje, 10% fakty
21
@Odcinkowy "lewicowych awanturników" - to jest zupełnie bezstronny opis prawicowego niefanatyka. Całkowicie odmienny od obiektywnego języka z Wiadomości TVP.
0
@DanielVeB Na ławce pod moim blokiem, na komórce i co kupisz w Żabce to zjesz.
1
@JarekS Szanowny imienniku. Właśnie wyznaczenie realistycznego celu jest tutaj języczkiem uwagi. Ponieważ jeśli mówimy o mistrzostwie, nie ma mowy o akceptacji dla wpadek, co oznacza, że młodzież zostaje zmarginalizowana.
Dawanie szans młodzieży to automatyczne obniżenie wymagań, ale to też nie powinno oznaczać zapaści ze względu na spory potencjał naszych talentów.
Ja to widzę tak, że walka o mistrza jest nierealna. Mając lepszy skład do dyspozycji Koeman się wysypał, był niewolnikiem swoich upartych idei, a poza wszystkim jest to trener rzetelny i nic ponad to.
Jeśli w składzie ma biegać Braithwaite czy nowy Jong, to ja wolę Demira i Fatiego (jeśli wyzdrowieje). Jak mam do wyboru podtrzymywanie trupa z Busquetsem czy Roberto, to wolę szanse dla Nico czy Gaviego. Od 2 sezonów model a'la Sergi Roberto się wypalił. Dziękuję za ten ciężkostrawny fast food. Pora na nowe otwarcie i jeśli da radę z zapewnieniem miejsca w Champions League. A już widzę, że Koeman jest zachowawczy. On wystawia młodych gdy a) są lepsi niż seniorzy b) jest pod ścianą i nie ma wyboru
Zatem tak, jestem zwolennikiem zrobienia tego na grubo, jak zasugerowałeś. Przecież grubo nie znaczy plajty. Araujo to młoda skała, Dest to gość z potencjałem, a Pedri to skurczybyk z papierami na wielkie granie, już jest wspaniały. Dorzucenie Nico, Gaviego i Demira nie musiałoby wielce zaburzyć struktury zespołu. Wpadki, jak u młodych byłyby oczywiste, ale rozwój jest bezcenny.
Mi marzy się jeszcze trener-odkrycie. Ktoś w stylu tych młodych niemieckich bezkompromisowych gości, którzy powołują do składów 17, 18-latków i wyciskają z nich 110%, często bazując na wybieganiu i wysokim pressingu. Jak ja o tym marzę, nawet nie wiesz jak.
0
@Barca1992 Zawsze zadziwia mnie emocjonalne podejście do faktów naukowych. Naukowcy wyodrębniają nowy wariant danego wirusa. Jest to zjawisko tak obiektywne jak istnienie bloku nr 10 na osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu.
Przecież nikt nie mówi: proszę państwa, nie pogorszyło mi się, na osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu stoi blok numer 10.
Nie rozumiem tej uwagi na początku zdania
3
Każdy z nas ma na siatkówce oka plamkę ślepą, która pozbawiona jest fotoreceptorów. Stąd w każdym oku mamy martwe pole. Zapyta ktoś, jak to? Przecież nie mamy żadnych dziur w widzeniu. Dzieje się tak ponieważ mamy parę oczu, następuje kompensacja tego zjawiska a mózg wypełnia nam brakujące elementy obrazu. Jednak ubytek w polu widzenia istnieje.
Każdy z Was może sprawdzić to eksperymentalnie (najlepiej na ekranie komputera nie telefonu):
https://michalpasterski.pl/2009/04/co-potrafi-twoja-plamka-slepa/
Po lewej stronie macie krzyżyk, po prawej kropkę. Przysuńcie twarz w odległości 15-25 cm od ekranu. Zasłońcie lewe oko i skupcie swój wzrok na krzyżyku. Zacznij przybliżać i oddalać głowę aż czarna kropka po prawej stronie zniknie.
To na początek, w linku jest kilka dodatkowych obrazków pokazujących jak mózg "domalowuje" obrazek. Na rysunku z 34 czerwonymi kropkami i żółtą w środku, gdy zadziała plamka ślepa, a żółta kropka zniknie z pola widzenia, mózg domalowuje nam domyślnie czerwoną kropkę. Fenomenalny mechanizm - ale domalowana czerwona kropka to oszustwo.
3
Przedłużenie umowy Koemana pod warunkami to uczciwy deal. Nie będzie już grania bez rozliczania, co jest przecież bezsensowne. Trzeba wyznaczyć realistyczne cele i po sezonie wezwać na dywanik (być może czerwony?).
Z Laportą jakoś jetem spokojny, że śpiewanie fałszem nie przejdzie.
Dla mnie sytuacja sprawiedliwa dla Koemana i podejście prezesa odpowiednie w danej sytuacji.
4
Złota Piłka przypieczętowana. Cristiano przekonał wątpiących
12
Przy okazji statystyki Puskasa z reprezentacji 84 gole w 85 meczach. Toż to szok!
0
No i wrzucili koledzy celnie i Ronaldo strzelił gola. W pojedynkę remisuje z Irlandią.
4
Teraz Ronaldo ma ogólne pretensje, od Irlandczyków, że bronią, do kolegów, że źle wrzucają, do sędziego, że nie dyktuje karnych
17
Ronaldo piękny strzał, w sektor za bramką. Bilans ofiar na razie nie znany
0
Ale serducho do gry mają Irlandczycy, brawo panowie!
1
Tym razem Ronaldo gnoi Colemana z Irlandii, w ostatnich 15 minutach dominuje oburzenie Cristiano. Mocno krzyczy na człowieka
1
@Encore Cii, ja dzisiaj troluję gwiazdę wszech czasów
11
Ta technika Cristiano, barkiem zgasił piłkę na linii bocznej pola karnego, tak, że wylądowała pod linią boczną boiska. Niezła kontrola piłki