Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Czyli schemat z United znamy: Ronaldo będzie zabierał karne Fernandesowi i pudłował
0
@FC1899Barca Aż tak specjalnie to ludzie się nie zbliżyli do Wszechświata w sensie fizycznym, nawet jeśli wylądujemy na Marsie, to tak jakbyś otworzył drzwi domu i wystawił za nie czubek palca, a pewnie i to nadinterpretacja.
Ja zazdroszczę tym, którzy są w stanie tworzyć wzory opisujące Wszechświat i zobaczyć w nich historię od wielkiego wybuchu. I jeszcze to zrozumieć.
1
@masterandservant "Jądro ciemności : ciemna materia, ciemna energia i niewidzialny Wszechświat" Jeremiah P. Ostriker, Simon Mitton,
0
@FCbarca750 Messi i Węgrzyn też mieli za sobą lata gry, ćwiczeń, praktyki, a tylko jeden jest geniuszem. Chodzi mi o ten nadprzyrodzony pierwiastek. O Carlsenie komentatorzy mówią, że to niewiarygodne jak w miliardach schematów potrafi zagrać coś oryginalnego, twórczego i nieschematycznego. Stąd ten ranking
Masz sporo racji z tą praktyką, jednak jeśli przeciętniak zabierze się za szachy, to sufit osiągnie już po niedługim czasie. Trudno to zaakceptować
7
@BartqRKO Kolega za hiszpański się chce brać, a z polskim ma problemy
0
@koksik2700 O to chodzi, że każdy na ziemi ma te same narzędzia do dyspozycji, a jednak niektórzy mają tak niewiarygodną spostrzegawczość i wyobraźnię. I to oni pchają całą ludzkość do przodu (choć może ku krawędzi, za którą jest przepaść)
1
Właśnie obejrzałem na żywo partię szachów Carlsen - Duda, zakończoną remisem i zawsze po takiej rozgrywce mam odczucie, że jestem półgłówkiem (tylko nie piszcie, że to nie odczucie, he he).
Podobnie miałem parę dni temu gdy kończyłem czytać książkę o czarnej materii w kosmosie i ekspansji wszechświata. Niektórym to jednak natura dała. Gdzieś coś w tych łepetynach mają geniusze inaczej poukładane
0
@Deviler To zmieniam na 2:0 dla Depaya
3
@amanter To nie te pseudoanalizy dziennikarskie. Ja mówię jak jest!
13
Porównałem 11 Barcelony i Bayernu.
Stegen -Neuer 1:1 (ten Niemiec i ten Niemiec, jedno licho)
Alba - Davies 1:1 (obaj dużo biegają, bez różnicy)
Araujo - Upamecano 1:0 (skała vs. pan błąd w ocenie sytuacji)
Garcia - Sule 1:0 (gracja, inteligencja, a Niemiec to chłop z tartaku)
Dest - Stanisić 1:0 (z Ameryki wszystko najlepsze jest vs. noname i debiutant)
Busi - Kimmich 1:0 (gdzie był na EURO Busi a gdzie Kimmich?)
Pedri - Goretzka 1:0 (Goretzka nigdy nie był takim talentem)
De Jong - Muller 1:1 (serce Holandii i Barcelony vs. serce Bayernu)
Depay - Coman 1:0 (Depay błyszczy, Coman tylko czasami)
Braithwaite - Lewandowski 0:1 (biorąc korektę na poziom lig, Lewy minimalnie lepszy)
Demir - Gnabry 0:1 (no oddajmy klasę Niemcowi)
Koeman - Nagelsmann 2:0 (wielokrotny mistrz kraju/mistrz konferencji prasowych/2 sezon w klubie vs. 1 lichy Superpuchar Niemiec/ 3 mecze na krzyż w klubie)
Wynik ostateczny, Barca - Bayern 11:5
Wniosek: jesteśmy faworytem dwumeczu z Bayernem.
1
Ale mi się ciężko oddycha ostatnio
1
@7black4 Grunt to pytać wszystkich czyli nikogo, jeszcze podać zakazaną odpowiedź, i dodatkowo zakładać, że wszyscy twierdzili dokładnie to samo.
A odpowiedź była już tyle razy wałkowana i tłumaczona, że zadając takie pytanie, wychodzisz na kompletnego nieuka.
2
@arasz1819 Bądźmy dobrej myśli
0
@lukas10 Mam mieszane uczucia. Faza grupowa to katorgi, czyli typowy Enrique z 3 sezonu w Barcy. Kupa klepania, mało konkretów. Potem lepsze mecze w drodze do półfinału, z meczem przeciw Włochom, który był majstersztykiem (ale mi się Hiszpania tam podobała). Ogólnie wrażenia po EURO zostawił dość pozytywne. A przecież trzeba pamiętać, jak okrutnie męczył się w meczach eliminacji do EURO, nawet z przeciętniakami.
Nie jest to trener jednoznacznie zły czy świetny. Ma różne twarze.
2
@lukas10 Przypomnij sobie jaki miał skład kilka lat temu i zastanów się czy tamta Barca poza 1 sezonem grała na miarę potencjału. Bo ja pamiętam, że po 1,5 sezonu Barca grała coraz gorzej.
0
@Chaoss Dlatego dostał po worach od Laporty
5
@Rust_Cohle Nie sądzę, że robił. Po prostu czasami, żeby zrobić to co konieczne, musisz nieogarniętym ludziom sprzedać kit. Gdyby było inaczej, nigdy nie zostałby prezesem i nie miałby szans naprawiać kolejnych aspektów funkcjonowania klubu.
Ludzie nie są realistami, w tym sensie sami są idiotami, i tak trzeba ich traktować.
Nie mam pretensji, wszystkie ruchy Laporty wydają mi się naturalne w obecnych okolicznościach.
19
@Rewolucja123 Nie jest najgorzej. Wychodzimy z bagna, musisz przekalibrować swoje spojrzenie.
CVC to była najbzdurniejsza historycznie oferta kredytu. Już to różni dziennikarze rozbijali na czynniki proste. Potencjalnie skrajnie nierentowna dla klubu oferta, z niemożliwymi do oszacowania zmianami wartości rynku piłkarskiego w dłuższej perspektywie czasowej w tle.
Moim zdaniem Laporta jest realistą, a że nie sprzedał graczy niesprzedawalnych? Zbiera baty za poprzednika.
Idealna okazja na wprowadzanie i ogrywanie młodzieży, oraz tworzenie fundamentów pod nową Barcę. Presji wyniku nie ma już dużej, ale wciąż jest w zespole duży potencjał.
2
Rzeczywiście jak się zastanowić, Laporta mówi co innego i robi co innego. Szepcze czułe słówka kibicom, którzy są jak kochanka chcąca usłyszeć same przyjemne wiadomości. Z drugiej strony, wie, że dom buduje się od fundamentów a nie od kupowania zdobnych żyrandoli. Na żyrandole nie ma pieniędzy i ich nie będzie.
Kochanka musi zdać sobie sprawę, że nawet dojście do dachu będzie mozolnym procesem.
Sprzedaż Griezmana to pewnie ze względów finansowych doskonała wiadomość. Nie dość, że Barca pozbywa się zawodnika nieprzekonującego, niezdolnego emulować samego siebie z Atletico, to zarabia konkretną sumę za gwiazdę z przepłaconym kontraktem, którego też nie musi płacić (o ile mi wiadomo). A to duże oszczędności dla klubu w naszym położeniu.
Teraz nawet rozumiem pozostawienie Koemana na stanowisku. Być może Laporta już kilka miesięcy temu wiedział, że Barca nie będzie walczyć o trofea, więc bez różnicy kto ten zespół poprowadzi. A skoro Koeman z silnym składem przegrywał ligę, to teraz, z takimi brakami, z kontuzjami Fatiego i Dembele, Laporta machnął ręką na sezon. Ponieważ ciuła każdy grosz, to zwolnienie trenera z odprawą, zastąpiła mityczna rozmowa (dla mnie kuriozum). Czyli mówiąc, że nie ma sezonów przejściowych - Laporta znowu szeptał czułe słówka.
0
O, już ciemno się zrobiło
0
@Bobo25 Ja mam kumpla, który ogląda nałogowo Ekstraklasę, a nie ma żadnego ulubionego klubu wśród europejskich tuzów. Ba, on nawet meczów wielkich zespołów topowych lig nie ogląda. Tylko Lech i polska liga. Widać koszula bliższa ciału i nic mu więcej nie potrzeba poza swojskim klimatem.
Zresztą potrafiłbym z łatwością zrozumieć, że ktoś ogląda klub np. ze względu na szkolenie diamentów. Jak Leverkusen. Pucharów nie ma, ale patrzenie jak 17-latek wyrasta w klubie i trafia na salony jest ciekawe. Mały rynek, gdzie stawiają pierwsze kroki przyszli wielcy trenerzy, też może fascynować. Tam rodzi się sporo wiedzy insiderskiej, jest sporo smaczków.
Kiedyś jeszcze w epoce kick'n'run za diabła nie mogłem zrozumieć dlaczego ludzie oglądają to prymitywne kopactwo klubów angielskich. Finezji zero, techników zero, napieprzanka, bieganina. A jednak fanatyków takiego grania było wielu.
Takie ówczesne Atletico, nie przymierzając. Więc jak widzisz o gustach się nie dyskutuje i chyba dużo prawdy kryje się w tym powiedzeniu
0
@Bobo25 Obawiałem się takiej odpowiedzi.
Są atrakcyjni faceci i dokonują niezrozumiałych dla innych decyzji. Wybierają kobiety, które nijak do nich nie "pasują", nie odpowiadają klasą, inteligencją, obyciem towarzyskim itp. itd. Chyba sam znasz takie przypadki?
A poza tym czy najwięcej kibiców nie mają kluby "najatrakcyjniejsze, najbogatsze, ładnie opakowane i odnoszące sukcesy"? Mimo tego braku ograniczeń?
4
@Yosemite Widziałem parę meczów Cavaniego w barwach United. W jego przypadku liczby to nie wszystko. Zdecydowanie wyróżniał się w klubie doświadczeniem, decyzyjnością, myśleniem, odnajdywaniem w sytuacjach podbramkowych. To był świetny ruch United. Klasowy piłkarz. Nie do przecenienia
0
@Bobo25 Na tej samej zasadzie mógłbyś rozważać dlaczego niektórzy faceci wybierają za partnerki kompletnie przeciętne lub wręcz nieatrakcyjne kobiety. Na pewno nie raz zadawałeś w myślach pytanie "co on w niej widzi?" Miłość/sympatia jest nieracjonalna. Gdy ja zaczynałem kibicować Barcy, nie miała żadnego triumfu w LM na koncie, a topowym klubem, który grał cudną piłkę był Milan. Podziwiałem Milan, lubiłem Hugo Sancheza z Realu, ale zwariowałem na punkcie stylu gry Barcy. Wszystko mi zagrało, zawodnicy, kolor koszulek, nazwa. Nie planując wiedziałem, że to jest to.
A przecież o wiele "logiczniej" byłoby kibicować Milanowi z 3 holenderskimi tulipanami.
Gdy spojrzysz w moje dane, zobaczysz, że obok Barcy trzymam kciuki za Bayern. W 1987 roku, w finale LM, gdy wszyscy kibicowali Porto Młynarczyka, ja jako jeden z nielicznych byłem za Bayernem. Zawsze lubiłem to połączenie fizyczności, kondycji i organizacji. Lubiłem i lubię tę pewność siebie, na granicy arogancji, a Muller to mój ulubieniec.
Zapytasz, Bayern i Barca? To się nie trzyma kupy. A ja odpowiem tak, serce mówi Barca, rozum Bayern. Człowiek racjonalny też ma emocje.
15
Jaka to jest ulga, że jeszcze tylko jutro i koniec tego transferowego pierd*olindo. Nie dość, że były marne 3 kolejki ligowe z ledwo przebudzonymi zawodnikami, to pełno tych bzdurowatych wrzutek kto i gdzie.
1
@SteuerFreiMoney Żeby ta szkoła była równa sumie naszych lat Ty musiałbyś mieć dokładnie -5 lat (słownie: minus 5 lat). Nigdy nie zakładaj, że rozmawiasz z człowiekiem młodym na tym forum.
0
@SteuerFreiMoney Taka sama jak w szkole podstawowej nr.29 w Poznaniu. Tam są klasy pływackie
1
Rozwiązałem nasz problem napastnika matematycznie i nie ma jak tego podważyć: zamiast 9 trzeba kupić 4+5. Takich zawodników na rynku jest więcej. Gdyby Laporta widział jakie talenty managerskie siedzą za klawiaturą w Polsce
7
Moim zdaniem trzeba ściągnąć Pelé dopóki żyje. Zbieżność z avatarem przypadkowa.
7
A Mario Gomez, który grał swego czasu w Bayernie? Bardzo utalentowany młodzian i jeszcze ma aż 4 lata do 40-tki