Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Rust_Cohle W sumie "Y" na początku YouTube ma rogi. To musi symbolizować szatana
0
@Rust_Cohle Nie wiem, tak ktoś kiedyś pytał więc mi się wydaje, że takie pytanie tu pasuje.
3
Język polski:
Jedno alibi - dwa alibia
3
Kropla optymizmu od rana: przed nami nowy dzień, wykorzystajcie go optymalnie, bo on już potem nigdy nie wróci. Wasze życie po godzinie 24 niechybnie skróci się o 1 dzień, który bezpowrotnie minie.
Nasze życie jest jak gałązka akcji, na której jest ograniczona liczba listków. Z wyrwaniem każdego gałązka wygląda gorzej, a starych lisków nie da się przykleić.
2
Ten cały YouTube? Czy to się instaluje? I ile to ma giga?
7
Błąd myślenia kontekstami. Na czym on polega? Na zaufaniu do własnego doświadczenia, które wypiera obiektywne fakty dotyczące danego zjawiska.
Co to oznacza praktycznie? Że własne przeżycia i obserwacje, które są zawsze wycinkiem rzeczywistości będziemy nadmiernie racjonalizować i nadawać mu wielkie znaczenie oraz używać jako oręża do walki z bezdusznymi liczbami, które obejmują całokształt danego zjawiska.
Bardzo ciekawe jest to w odniesieniu do szczepień. Prawdą nie jest to, że szczepienia są straszne bo ktoś jednostkowo po nich umarł. Prawdą nie jest też, że szczepienia są wspaniałe bo ktoś po nich jednostkowo uniknął skutków danej choroby.
Liczy się tylko i wyłącznie skuteczność szczepień w populacji, bezduszny bilans zysków i strat. Można obliczyć zgony, powikłania, niepożądane odczyny poszczepienne, skutki uboczne szczepienia i jego braku. Zdanie osobiste jest bez znaczenia.
Może się zdarzyć (hipotetycznie), że umrą po szczepieniach wszyscy członkowie danej rodziny. To dalej nie ma znaczenia - oni są tylko kontekstem. Jeśli będą zaledwie promilem nieszczęścia w morzu pozytywów.
Podobnie jeśli jakiś lek cudownie będzie działał w przypadku raka i wyleczy pewną grupę osób, ich jednostkowe doświadczenie będzie bez znaczenia, jeśli globalnie lek okaże się szkodliwy. Kontekst decyduje, że odczucie wybranej grupy co do działania leku jest niewiarygodne i nie może być punktem odniesienia.
A skąd to zaufanie do złudnego kontekstu własnych doświadczeń? Nasz mózg ewoluował w środowisku, w którym przebywaliśmy w niewielkich grupach. Naturalnym było wyciąganie wniosków na podstawie tego co widzimy i czego dowiadujemy się od innych. Tak zdobyta wiedza, była podstawą podejmowania decyzji. Nie obejmowała ona historycznie wielkich danych statystycznych i całego obrazu. I ta pozostałość w wielu z nas intuicyjnie zwycięża.
3
@Khardan Jesteś zatem mądrym prawicowcem. Konserwatysta nie musi być antynaukowy. Właśnie takiej rozważnej prawicy życzyłbym sobie.
9
Jeśli przy rzucie monetą wypadła reszka, w kolejnym rzucie prawdopodobieństwo wypadnięcia reszki wynosi 50%. Po dwóch rzutach z reszką, w 3 rzucie szansa na reszkę wynosi znowu 50%. Po 100 rzutach z reszką, szansa na wylosowanie reszki lub orzełka nie zmieni się - wyniesie równo po 50%.
Jednak podświadomie człowiek sądzi, że skoro wypadło 7 reszek z rzędu, w kolejnych siedmiu rzutach musi wypaść orzeł. Otóż nie musi. Szanse, że wypadnie dalej wynoszą 50%.
Właśnie na tak zwodniczym myśleniu, kasę robią właściciele kasyn. Gracze wyobrażają sobie zamkniętą liczbę prób i szukają zależności, że skoro wystąpiło zdarzenie a to prawdopodobieństwo b wzrasta. Nieprawda.
Kostki, kulki, monety nie mają pamięci wstecznej i nie da się ich ustawić w kontekście zależności czasowej. Każde nowe zdarzenie, będzie zdarzeniem niepowtarzalnym, zupełnie niezależnym od poprzednich i następnych.
11
Sam fakt, że takie artykuły się pojawiają w przestrzeni publicznej jest porażką wszystkich w klubie i wokół.
1
@Shapiro Wczoraj poezja, dzisiaj *******. Masz chłopie rozmach, he he
4
"Zdecydowanie wierzę". Coś jest w tym, że w Koemana się "wierzy". Gdy trudno mieć racjonalne przekonanie w oparciu o fakty, wtedy pozostaje religia i odwołanie do wyznań wiary. A przecież piłka to gra zasad, a nie uniesień. Tu trzeba zaprogramować zespół.
Ktoś powie, że słowo "wierzę", że to przenośnia. Szkopuł w tym, że w przypadku Barcelony i jej trenera, to brzmi jak szukanie ratunku
5
@arasz1819 Tak, tak. My nic nie wiemy. Bo mamy inne zdanie niż Ty.
12
@arasz1819 Broń wujka broń. Co Ci pozostało? Przynajmniej idzie wyszukać jakiś jeden sezon, który nie miał miejsca 100 lat temu i wyglądał dobrze.
Tymczasem Nagelsmann z Monachijczykami rozłożyli sobie kocyki i zrobili piknik nad morzem Śródziemnym, z Barcą, która zaprezentowała smutny kondukt pogrzebowy.
2
@Encore Ale zdrowotne? No cóż, to żywy pomnik, który kruszeje z każdym dniem, niestety.
4
"Strasznie ten czas leci" jest zdaniem pełnym wykluczeń i nienawiści. Zgodnie z duchem tolerancji dla środowisk LGBT zapis tego zdania powinien wyglądać tak:
"Strasznie tęczas leci"
1
@Shapiro O proszę jak można poetycko o futbolu.
2
@igor69 Podzieliłeś 2 przez 3. Brawo
3
@bafi Melduje się pyra i pozdrawia zwrotnie
1
@SteuerFreiMoney A my się nabieramy na F1. Świetne 6,5 minuty, czasami lekko się trykali, ale jaki szacunek po wyścigu. Niewyobrażalne u Hamiltona i Raikkonena.
Publiczność z trudem siedziała na swoich krzesełkach.
10
Nareszcie jakieś lepsze chwile dla Poznaniaków. Trochę trza było poczekać, ale na pewno warto
1
Jak to dom oświetlać hielektryką? Józek, tylko świeckom się oświetla, ty tej hielektryki z Zachodu tu nie przynoś na chatę.
10
Pedri jako zawodnik klejący grę ofensywną, będzie tym gorszy im gorszą jakość zaprezentuje jego otoczenie. A Barca w tym meczu nie istniała ofensywnie. Zatem znaczenie Pedriego gwałtownie spadło.
Jest taki zawodnik w NBA, Draymond Green - fenomenalnie kleił grę Goleden State gdy obsada była gwiazdorska. Wykonywał mnóstwo pożytecznej roboty, jednak kiedy otocznie się zmieniło nie miał jak pokazać atutów.
Poza wszystkim, jeśli cały zespół gra fatalnie, to skutek braku pomysłu taktycznego, a za pomysły odpowiada pan, który za długo tu raczej nie zabawi. W tym sezonie żaden zespół nie zaprezentował się tak fatalnie w ofensywie przeciw Bayernowi jak Barca, z wyjątkiem tego 17-ligowca w pucharze Niemiec. Aż tak tragiczna gra jest niewybaczalna.
18
Nie wierzcie w te bzdury, że na niebie jest księżyc. Jest to obiekt namalowany przez Jana Matejkę. Bzdury o naturalnych satelitach rozpowszechniają Księżycanie.
Myślcie niezależnie, wolność zwycięży
5
@Zoker Niedziela - dzień święty, który mamy w genach. To jest perła, nic lepszego dziś nie usłyszę
1
@Oskar00 Nie używam zwrotu foliarz, ale z nieukami to prawda. Jednak jeśli ktoś nie używa w dyskusjach naukowych, argumentów naukowych, jest nieukiem. To proste
1
@Encore Tak, i wkrótce dam Ci znać w czym.
0
@arasz1819 Zdecydowanie Kucharski, prime Kucharski miał przy stoliku z Lewym. Tego nawet CR7 nie przebije.
2
@JohnA Kocham nienawiść
0
@JimMorrisonFCB Zwycięzcom, nie mieszaj chłopakowi w głowie
0
@FafitFCB Ja wiem wszystko o piłce. Dawaj pytanie.