Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dzisiaj Ancelotti walczy o posadę
0
@arasz1819 Mam ulubione, ale kompletnie nie znam tytułów. Ze mną tak jest, że np. czytam dużo książek, wiem o czym były ale o tytuł czy autora mnie ie pytaj.
Z Chopinem podobnie, nasz wirtuoz umie człowieka pociągnąć za emocje, ale nazwy utworów kompozytorów klasycznych to ciemna magia.
14
@cescblaugrana95 Zwolnić Haga
0
@arasz1819 To który utwór polecasz?
6
Oceny wielkiej trójki z Paryża wg whoscored:
Messi - 7,19
Neymar - 6,86
Mbappe - 6,24
Messi jedyny zawodnik z notą powyżej 7, a Ney notę zrobił głównie dryblingami, choć jest bardzo słaba i uwaga, druga w zespole. Mbappe osiągnął chyba dno.
Oceniając kontekstowo, Messi znowu był najlepszy w zespole. W sumie to sprawa Paryżan, ale ten zespół pod wodzą Pochettino w tym sezonie gra paskudnie wizualnie. Nie widać zespołu, decydują indywidualności. Moim zdaniem trener marnuje potencjał zawodników póki co, a jest w zespole już dość długo.
0
@Ojciec5tkidzieci To brzmi jak wywód niewolnika. Ta kompletna niezdolność od widzenia odcieni.
Adolf -------------------------------- wolność, a pomiędzy nie ma nic.
Nie dziwi mnie Twój wpis, takie myślenie zaczyna być powszechne społecznie.
0
@Ojciec5tkidzieci Zadziwiająco rozumujesz. Spalony samochód oceniasz wyżej niż oddanie wolnych mediów na Węgrzech i sprzedanie niezależności myślenia, upaństwowienie jej?
O chłopie, to co napisałeś jest dla mnie kwintesencją bankructwa jako człowiek. To szokujące co napisałeś.
0
@Ojciec5tkidzieci Ty mówisz o czym innym a ja o czym innym.
4
@Wilczeq Świetna decyzja. Szkoda, że taki oszołom spokojnie propaguje te swoje brednie w Polsce. I niestety ma duży poklask, co doskonale pokazuje fatalną kondycję polskiego społeczeństwa, które chyba ściga się na zdziczenie z Węgrami.
8
@pax Racja, ale ten transfermarkt ponoć celowo zawyża ceny graczy Barcy żeby dowalić Koemanowi
18
@Dani13
A ja mówię doskonale,
Klęska mnie nie rusza wcale,
Jestem już przyzwyczajony,
Ogon całkiem podkulony
Czekam gdy znów ktoś nas skopie,
Czy w Hiszpanii czy w Europie
6
Wrzesień:
0:3
1:1
0:0
3:0
0:3
i wczoraj jako bonus 0:2
Ile tu kandydatów na miesięcznice, ho ho
1
A ja Wam powiem, że nie ma to jak wyjść o poranku na balkon i podrapać się po jajach. Taki przywilej bycia facetem. Tego nawet Koeman nie zepsuje człowiekowi - on chyba nie znalazłby balkonu w mieszkaniu.
3
@ShinobiQWE Niektórym wszystko wygląda na sztucznie wywoływane. Nawet wirusy, które istnieją od zawsze, nagle zostały zaplanowane, a choroby to misterny plan "ONYCH". Na szczęście ci, którzy wszystko "zaplanowali" postawili na nieboskłonie Słońce i można się trochę powygrzewać.
ONI nie są aż tak bezwzględni.
1
@IronSanHybrid Bardzo smutna jest historia naszego podupadającego bramkarza.
0
Czy w Barcelonie wrze? Czy dopiero zacznie wrzeć? Czy szok już spowodował niedowierzanie czy to dopiero nastąpi? Czy ktoś ważny już przerwał milczenie, czy dopiero przewie?
Ile ważnych pytań czeka na odpowiedzi.
10
Nie ma co trzymać rudej pomyłki trenerskiej. Teraz czas na dobry rekonesans i zatrudnienie kogoś z ideą. Dla mnie póki co zespół powinno się przekazać asystentowi do czasu, aż przyjdzie nowy trener.
Pamiętajcie, asystent trenera nie jest odbiciem umiejętności głównego. Wiele gorzej być nie może, a zawsze jest szansa, że asystent ma jakiś sensowny pomysł na zespół. Flick też była asystentem, gdyby myśleć asekurancko, jak niektórzy mają w zwyczaju, nigdy nie byłoby wygranej LM dla Bayernu i lepszych perspektyw dla reprezentacji.
Najgorsze to zostawić obecną sytuację bez reakcji. Nie wierzę, że zawodnicy nie uważają Koemana za atrapę przy linii bocznej.
0
@jeykey1543 Mówisz frazesami, w Twoim wpisie nie ma treści, jak we wpisach życzeniowych wielu kolegów. Nikt nie sięga po dogłębne analizy, a podlicza gole i sprawa załatwiona. Opinie tych pseudoekspertów, z Tobą włącznie nic nie wnoszą.
5
Wszytko będzie dobrze, tylko musimy wyciągnąć wnioski
0
@masq Może dziekanica lub dziekanianka? Jako już rzekłem, nic na siłę, niech procesy dzieją się naturalną koleją rzeczy
0
@Lisek Kryterium zakupów powinno być nie zadowolenie kibiców a sensowność zakupu. Wydawanie po 120-140 mln na zawodnika w pośpiechu, pod presją czasu, bez zastanowienia się nad skutkami finansowymi, było szczytem nieodpowiedzialności. Status Dembele i Cotinho nie uzasadniał w żaden sposób ich cen. Przepłacano wtedy za każdego gracza, który przychodził do klubu.
Niestety, pełen skarbiec kompletnie wyłączył prezesowi myślenie.
1
@Cochise Dzięki, niestety PR mam tu przeważnie wątpliwy i to w różnych sprawach. Trudno, ci niezbyt liczni, których bardzo cenię, chcą jednak ze mną rozmawiać i to najważniejsze. Poza tym skórę mam chyba jak pancernik po licznych utarczkach słownych. To niewątpliwa zaleta bywania tutaj.
3
@HarveySpecter Wystarczy mała zmiana określenia:
Sędzia jest wdrukowany społecznie jako przedstawiciel męski, ale końcówka -a jest przecież żeńska. Wystarczy użyć zwrotu "ta sędzia".
Inna alternatywą jest słowo sędzina jako żeński sędzia. Sędzina, jako żona sędziego, ustawia kobietę w roli podrzędnej, niejako pochodnej od nazwy męskiej.
To typowe dla świata urządzonego przez dominujących mężczyzn.
Jednak, to wszystko rzekłszy, pozwólmy zmianom społecznym na zaistnienie w sposób spontaniczny. To co napisałem to propozycje w formie zabawy, a zakładam, że rzeczywistość pójdzie swoim torem i znajdzie swoje rozwiązania.
My nie musimy się o to nadmiernie martwić
1
@Cochise A cóż to za wyznanie? Jesteś na procentach? Masz jeden z tych dni?
1
@maroon Ja akurat nie stykam się z forma kierowniczka, choć wiem, że funkcjonuje. Choć bardziej czuję "panią kierownik". Ale za to szefowa, to jest na legalu powszechne.
1
Poprawność polityczna, czasem budząca kontrowersje albo zbydlęcenie obyczajów, najczęściej ze stemplem konserwatywnym.
W Polsce od 2015 roku poprawność polityczna jest w zaniku, a mamy za to upadek obyczajów pod auspicjami prawicowców, konserwatystów i katolików.
Czy taki jest realny wybór? Może poprawność polityczna bywa frustrująca, ale alternatywa jest jeszcze gorsza? Jak sądzicie?
2
@Azbest Ale świat od początku swoich dziejów jest patriarchalny. Bez względu na to czy w sposób uświadomiony czy nie. Po prostu, to my narzucaliśmy warunki (to nie zarzut, tak najzwyczajniej było) i przyzwyczailiśmy się do tego. Nawet większość kobiet. Co nie znaczy, że nie idzie nowe.
Mnie tempo zmian w świecie, w aspekcie obyczajowym i technologicznym, zaskakuje. Pędzimy.
1
@Azi Nie wiem czy Australia to nie jest kraj ludzi o specyficznym, dość surowym podejściu do prawa. To w ogóle jak sądzę, ludzie o charakterze twardzieli.
Sposób bezwzględnego rozprawienia się z imigrantami jakiś czas temu każe mi sądzić, że to pałowanie antycovidowców nie jest wyjątkiem.
Tak mi się coś kojarzy, że służby tego kraju nie patyczkują się w żadnych okolicznościach. Działają dość bezwzględnie w różnych sytuacjach. Oczywiście dla nas to jest szokujące.
Pamiętaj, że to co dla Ciebie jest pustym gestem klękania, może dla innych być gestem o wielkim znaczeniu. Byłbym ostrożny w formułowaniu takich opinii. Jesteś biały, nie rozumiesz tamtej perspektywy.
Podobnie wypowiadanie się mężczyzn za kobiety może być odebrane za groteskowe.
1
@Reginsmal Jakkolwiek spokojnie przyjmuje różnorodności tego świata, w tym płciowe, kwestia nazewnictwa tych nieokreślonych zdecydowanie mnie przerasta.
1
@Azi Na tej stronie duszenie narkomana zakończone jego śmiercią wzbudziło zachwyt rasistów.
Jak widać nieuzasadnione pałowanie raz wzburza, innym razem podobne nadmiarowe działanie zachwyca.
Skoro psycholami są pałujący, na naszej stronie jest również pula rasistowskich psycholi. Bądźmy konsekwentni.
Co więcej la Ramblowi psychole wyzywają innych od psycholi, co jest przejawem skrajnej hipokryzji, bo albo krytykujemy wszystkie nadmiarowe działania policji, albo żadne.
Na La Rambli o opinii decydują uprzedzenia, a nie kierowanie się uczciwością osądu.