1

@NeroTFP Czy Ty to Borys S?

2

@macio_944 Nie moge sie niestety wypowiadac.

2

@Azi zostawiam komentarz, by temat trafil do Goracych Dyskusji, to wtedy wiecjej osob odda glos na Dude.

#Stanisław Żółtek

2

@arasz1819 "to, czego nie widac"

4

@arasz1819 Twoj post jest skrojony na merytoryczny, ale jest populistyczny. To opnia, ze jest nam dobrze. Na poczatku PiS tez bylo dobrze - jak pisze money.pl

Sam poczatek - "moda" - moda, bo kilka osob o tym mowi, czy dlatego, ze na dole zobaczyles nowy avatar @lucas/catalan ?
potem - "gwarant bezpieczenstwa"


Ja nie kwestionuje tego, ze jestes za Unia, ze poziom zycia jest inny. Ten post akcepuje jak wyraz aporbaty dla Unii oraz ulepszenia jej niektorych elementow.

Wsrod uniosceptykow tez sa wlasnie ludzie, ktorzy chcieliby Unii, ale nie w tej formie.

2

@Bykunn i do not believe you :)

0

@sebasek99 Robicie. . na gruncie polskim ... eh .
Moge sie zalozyc, ze mnie widzisz jako osobe o jednoznaczych pogladach, takze..
Czy przegram zaklad?

czasem chodzi o to, jesli sie ktos zapyta - na kogo zaglosujesz - by odpowiedzic, ale wielu tu sie wstydzi.
Tak samo jest z homosekusalistami - chyba sa starej daty, bo rzadko tematy np. ladnych pilkarzy sa tu poruszane. A moze boja sie LR, ktora ich wysmieje, a moze nie wypda sie obnosci. A cykl o porno paniach jest.

5

@Bykunn Przeciez glowny post nie jest zupelnie merytoryczyn, wiec nie musisz braku merytorki zarzucac @Lishen

"Wskażesz mi jakiś gabinet rządowy na świecie z ostatnich lat, który spełniłby te warunki bycia mądrym rządem? :D

To tez nie jest argument.

0

@sebasek99 nie chodzi tylko o ten wpis. Ktos Tobie napisal niedawno - "nie jestes w formie". Badz w formie.
tak samo jak ktos napisal, ze skrzetnie ukrywasz swoje poglady. Zloscliwosc i czesto prowokajce - ok, nie ma sprawy, wszystko spoko, ale przekrecenie to juz nie jest fajne rzecz.
Moge sie jedynie uderzyc w piersc, ze czasami "niewyraznie" pisze, bo nie ma dobrego warsztatu, ale sa ludzie, ktorzy kumaja.


ps. - typowy przyklad z muzyzcnym alfabetem - jaka drame wtedy zrobiles, no ale sie zreflektowales potem.
Jestes indywidualista, musisz byc inny od innych, ale nie boj sie nikt CI tego tu nie odbierze.

0

@sebasek99 Przeciez wiem, ze hiszpanska, ale z premedytacja napisalem sredniowieczna - serio to jestem od dluzszego czasu zaniepokojony Twoja doslowna percepcja. Zaniepokojony oczywiscie w cudzyslowie.

3

@sebasek99 nikt nie spodziewal sie sredniowiecznej inkwizicji.
@lucas/catalan
wiem o co Ci chodzi - po prostu to jedna z tych spraw, gdzie mozna osiagnac porozumienie ponad podzialami.
Terlikowski ujal to tak

"Ofiary są ofiarami. Ich ból, zranienia, wykorzystanie są takie same. Niestety dla części opinii publicznej - tej z katolickiej, prawicowej, ale też liberalnej strony - ofiary i pedofilia są jedynie pałką na przeciwników politycznych, na Kościół albo na celebrytów i mainstream. Tak nie jest. Nie ma i nie może być na to zgody.

Pedofilia wśród celebrytów (choć warto powiedzieć, że poważne zarzuty pojawiają się raczej w wypowiedzi, i to jako sugestie, bez twardych dowodów, niż w filmie) nie usprawiedliwia pedofilii w Kościele, ani na odwrót. Pedofilia jest pedofilią w każdym środowisku, i w każdym powinna być zwalczana z całą surowością.

Z perspektywy duchowej jednak akt wykorzystana przez księdza jest czymś o wiele trudniejszym i bardziej naznaczającym, niż każdy inny. Porównać go można do wykorzystania przez ojca. I naznacza obraz Boga, Kościoła, życie religijne na bardzo długo, niekiedy na całe życie. Celebrytom nie powierzamy też dzieci na wychowanie, większość ludzi nie uznaje ich za przedstawicieli Boga, ani za ludzi, którzy mają nami kierować duchowo. I wreszcie, choć niewątpliwie - co widać - istnieje przyzwolenie na głęboko niemoralne, a czasem przestępcze działania celebrytów, ludzi bardzo bogatych to trudno mówić o instytucji, która wykorzystuje swój duchowy autorytet do ich obrony. Istnieje zjawisko ich obrony, ale ma ono inne podstawy.

I wreszcie sprawa ostatnia. Filmy Sekielskich i Latkowskiego (a także wcześniejsze publikacje medialne na ten temat) ujawniają, że istnieje w Polsce, także w prokuraturze i sądach (i to niezależnie od tego, kto sprawuje władzę) przyzwolenie na wykorzystywanie dzieci, a może lepiej powiedzieć niezrozumienie wagi tego przestępstwa. To musi się zmienić.

Na koniec chciałem zaś jeszcze raz poprosić: pedofilia nie jest pałką na przeciwników, nie jest bronią w walce politycznej. Jest czymś, co trzeba zwalczać, by chronić dzieci i młodzież, jest straszliwą raną zadaną dzieciakom. Moralność Kalego, która ogarnia naszą przestrzeń publiczną, naszą debatę, jest zabójcza. Wszystko staje się pałką, nic nie znaczy samo w sobie. I to jest bardzo, bardzo smutne."

@NGTRX @Kapitan hawk

2

@macio_944 za chwile samo poludnie , wiec chyba nie.
@Bobo25 bardzo dobry wybieg (zona zawsze moze czytac)

@MesQueUnClub_87 a jak to bylo w Dniu Swira? Gruszeczka, jabluszko?
@AV0CAD0 kurcze nie znalem Floydow w tej wersji.

0

0

@matijas sorki, nie do Ciebie mialo byc

2

@Kapitan hawk Za mlody byles, by cos pamietac ;)

4

0

@DLFCB sympatyczny gosc, chociaz na poczatku kariery go bardziej lubielem niz teraz. Swietny zawodnik, super sie oglada.

0

Zaginione tytuly Stanislawa Lema? A nie, czekaj...

Enigmatyczny Sygnal UFO
Kazanie ze Swiatyni w Maczu Pikczu
Awaria Cybernetycznej Krtani
Przywolanie Tajfunu
Rytual Maszynowych Elfow
Przekaz dla Rasy Alfa Draconis
Okrzyk Rycerzy Okraglego Stolu


2

@Kapitan hawk ale jest ten, nie Polak


0

@Azi poświęcić jednostkę powiadasz

0

@matijas jak Ula?

1

@Azi chcesz zeby @kerouac zbankrutowal?

0

@DLFCB uwielbiam jego gre obronna, prace nog oraz sztywniutkie plecy.

1

0

@SeeleyBooth Tak, ostatnio wplacilem na zbiorke dla pszczelarza. Ktos wstawil link.
@SeeleyBooth
https://zrzutka.pl/zuv8xx?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button

@xaviorek6 chyba to wrzucal.

1

@SeeleyBooth Dalem dobre slowo, cieplo, milosc, pomoc. Czasem bylem tez surowy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?