Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kapitan hawk dramat z takim pisaniem, juz kiedys o tym pisalem. Ale manerw dobry, bo przy kazdym byku mozezs powiedziec, ze specjalnie.
1
@Cochise But it's funny around here, oh
Man at work, monkey at the zoo, ooo
An empty field behind the barn
The peasant mortgages, but Jazz, ooo
How it really is, nobody knows, ooo
The bark beetle snout a hole in the tree, ooo
Electronics steals from you
And the peasant drinks, but Jazz
1
@Kapitan hawk nie wiem co z jedna z ikon, czyli redaktorem Jerzym Kordowiczem.
4
@NGTRX dodam jeszcze:
"Spodziewam się, że wielu tzw. „obrońców Kościoła” zaatakuje film. Dla nich najlepiej jakby temat pedofilii wśród duchownych w ogóle nie był poruszany. Ja uważam inaczej. Moim zdaniem jak najbardziej leży w interesie Kościoła, żeby pedofile, którzy nigdy nie powinni nosić sutanny zostali ze stanu kapłańskiego wydaleni. To pomogłoby się oczyścić tej instytucji. Ale żyjemy w takiej a nie innej rzeczywistości. Dlatego liczę się z tym, że zostaną mi przypisane jakieś intencje polityczne.
Tak, były i oczywiście nie mam do nich żadnych pretensji. Jeżeli tylko widziałem, że jakaś osoba mimo zgłoszenia chęci wzięcia udziału w nagraniu ciągle się waha, to zostawiałem jej możliwość wycofania się w ostatniej chwili.
Nie miał pan w żadnym momencie poczucia, że może posuwacie się za daleko? Nie w kwestii ujawniania przestępstw, ale wystawiania bohaterów na tak ogromną traumę?
Starałem się przygotować te osoby jak tylko mogłem. Każde nagranie było poprzedzone wieloma godzinami rozmów. Dbałem też o to, żeby odbywały się w jak najbardziej komfortowych dla bohaterów warunkach. Myślę, że wszyscy podejmowali swoje decyzje bardzo świadomie. Dawałem im tyle czasu, ile potrzebowali. Ale też otwarcie powiedziałem, że nie mogę zagwarantować, iż po filmie nie spotkają ich żadne przykrości. Nie chciałem ich okłamywać.
Nie twierdzę, że ten film zmieni spojrzenie wszystkich osób na temat pedofilii w Kościele. Mam jednak nadzieję, że będzie kolejnym krokiem w stronę ujawnienia sprawców i osób, które ich kryły. I odbędzie się wokół naszego dokumentu jakaś dyskusja merytoryczna, abstrahując od całej politycznej nawalanki, która na pewno zostanie rozpętana. Chciałbym, żebyśmy nareszcie poznali pełną skalę przestępstw oraz nazwiska sprawców i osób odpowiedzialnych za ukrywanie ich postępków."
0
@MichalZZZ nieee one nie leca jednoczesnie..
0
@MichalZZZ kiedys potrafilem nawet 4 jednoczesnie. Teraz tylko 2. Ale strasznie wolno idzei. Czasem tez tak ogladam po to by zobaczyc, ktory wczesniej "siadzie" i wtedy tylko przy nim zostaje.
0
@MichalZZZ The Shield i Babylon 5 . Obydwa w fazie brdzo poczatkowej, duzo nie moge powiedziec.
0
@NGTRX ah i tez dziekuje za rozmowe. Thax, no Thank you ;)
0
@MichalZZZ jakos nie moglem sie do niej przekonac, ale reszta calkie spoko. Mialem rozne momenty z tym serialem. pierszy sezon bardzo, a potem roznie, jeszcze nie dokonczylem
0
@MichalZZZ nie lubilem gry tej najstarszej babki.
0
@NGTRX To ja powinienem byl uzyc slowa "mogli", "dobrze by bylo dla poszkodowanch" itd
dobrze by bylo (skoro maja do tego talent) by robili, ale moga tez zajac sie tym inny utaletnowani. Efekt koncowy mnie interesuje.
Czuje sie nie zrozumiany. (stwierdzienie, nie placz.)
0
@sebasek99 Ty naprawde nie kumasz. Wow.
0
@MichalZZZ wkurzal mnie tez, tyle ze idelnie zagral.
2
@sebasek99 ja nie pisalem o filmie z TVP. Co Wy mnie tak dzis slabo czytacie, jakich celebrytow?
Wez to napisz od nowa, serio.
serio nie kumam Twojego postu..
edit . to na pewno do mnie?
@Kapitan hawk czy ja napisalem , ze to dobry dokument?
0
@NGTRX Czy ja wymagam? Uwazam, ze tym problemem powinni zajmowac sie dzeinnikarze sledczy i to najlepsi.
Nie udaje, ze problem jest taki sam wszedzie - insynujesz. Ja patrze z perspektywy dzieciaka, ktorym tez bylem - na koncu masz znizsczona psyche i byc moze cialo.
Oczywicie moze element odrazy jest wiekszy gdy robi to ksiadz, ktoremu ufasz, niez ktos przypadkowy z ulicy, ale to naprawde marne pocieszenie.
Ad. Punkt trzeci - niestety insynuacja lub brak zrozumienia mojego tekstu (co moze byc moja wina a nie Twoja)
ad 4. ich dokumenty sa barzdo chwalone, nie wiem czy sa GOAT, ale sa dobre, wiec czemu nie robic tego dalej, ja im niczego nie narzucam, moze to robic ktos inny.
Naprawde zaskoczyles mnie z ta nadinterpretacje, chociaz widze, ze nie Ty jedyny.
Mimo wszytko stawiam na nieporozumienie.
Sekilscy - fajny jakby zrobili filmy o innych srodowiskach, moze tez zrobic je ktos innych.
A glowne przeslanie bylo takie - nie zapominajmy o ofiarach - banlnie? tak, ale to one sa tu najwazniejsze, a nie dowalanie kosciolowi przy kazdej okazji.
Timingi obu filmow byly dziwne.
11
@Kapitan hawk Serio kapitanie ma racje. To jest sprawa ponad podzialami. Lewica czesto nawoluje do tego by nie dzielic narodu (w domysle by PiS tego nie robil) Wiec chociaz w takich sprawach powinnio sie nie zwarzac na tzw podzialy.
Skoro Sekielscy maja talent do ujawniana prawdy, to niech to robia dalje.
Skoro Michael Moore robi dobre dokumenty to niech to robie dalej.
I nie zapominajmy o jedym , o kogo chodzi tak naprawde. O dzieci.
1
@Bykunn Narracja duzej czesci LR byla taka, ze film "jest swietny i powinno powstac wiecjej takich" (co brzmi dosc makabrycznie, ale jest zasadne).
@Janiama Sluzby podobno nie dzialaja ...
Specjlanie napisalem o dziennikarstwie sledczym.
0
@NGTRX Dlaczego?
0
@MichalZZZ Mnie w Peaky Blinders zachwycil Sam Neil.
7
Szkoda, ze nawet takie potworne zwyrodnienie jak pedofilia - czyli brutalne przestepstwo na psychice i ciele bezbronnej istoty - dziecka, staje sie elementem przepychanki politycznej.
Sekielscy robia najbardziej rzetelne dokumenty? To powinni metodycznie rozpracowac kazde srodowisko od A do Z. Zaczeli od lietry K, maja wolna reke, nie ma sie czego czepiac.
Zawsze podziwialem dziennikarzy sledczych oraz wojennych korespondetow - kawal brudnej, niebezpiecznej roboty - ktora jednak przyczynia sie do tego, by prawda ujrzala swiatlo dzienne.
A kto nie potrafi robic filmow dokumentalnych, to niech ich nie robi. To jest jedna ze spraw, gdzie mozna zapomiec o walkach politycznych - ale z drugiej strony wiem, ze to dosc naiwne myslenie.
#WishfulThinking
0
@MichalZZZ Tak serio, to jesli Ci nie wejdzie , to sie nic nie stanie. Nie trac czasu na cos, co nie sprawia duzej przyjemnosci.
Zobacz jakie sa listy zroznicowane. Ja na przyklad nie wracam do PB a Ty uwielbiasz.
1
@Danny Gaucho A ten Stand up bardzo mi przypomina (ten fragment, ktory cytujesz) skecz Pythonow o Ludziach Myszach.
http://modrzew.kfubik.pl/mysip.html
0
@MichalZZZ musisz kurde!
2
@FranzMaurer Litwini?
0
@kerouac Szczytpy milosci. Nie zauwazyles, ze oporcz chyba Konfy, to ludzie tutaj troche wstydza sie przyznawac na kogo glosuja? Czy mam zwidy?
1
@kerouac @capoN to ja z tej partii, na ktora glosuje Kerouc, to jeszcze 25 proc.
0
@NGTRX Spada...w dol. :)
1
@Aaron10
2
Cos malo ostatnio jbzd.pl
1
@Bykunn To ja sie teraz czego nauczylem, bo myslalem, ze smieszek ma raczej lekko negatywny wydzwiek.