Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
27 strzałów ale sytuacji bardzo dobrych było dość mało. Za to cały mecz ich dosłownie wgniataliśmy w murawę a bramkę stracili dopiero kiedy się otworzyli.
0
Kogo z Interu widzielibyście w Barcelonie?
Ja 3 zawodników po wczorajszym meczu: Asamoah (zmiennik dla Alby), Vrsaljko i Skriniar
2
Ok. Czekam zatem :)
2
Dokładnie :)
0
Trzeba jednak oddać Valverde że posadził go na ławce kosztem Munira, Dobrze rozpracował rywala - widać że spodziewał się sytuacji, gdzie Inter się otworzy i będziemy mogli grać właśnie takie akcje jak ta po której padła bramka.
1
Dokładnie. Wielkie brawa za bramkę, tym bardziej, że to debiut w LM.
Ale poza golem to wyglądał nijako. Dwa razy dał się sfaulować. Niepotrzebnie przetrzymuje piłkę i pcha się w samotne szturmy na bramkę rywala. Dużo, dużo pracy przed nim jeżeli chce choć czasem wejść z ławki.
5
Wczoraj nie miał z tym problemu z pressingiem. Gdyby odpuszczał to nie udałoby się tak zepchnąć Interu do defensywy a rywale co chwilę wychodziliby z kontrą jego stroną.
Dembele ma natomiast tendencje do szukania dryblingu. Przypomina pod tym względem Leo. Niestety zazwyczaj zabiera się za to, gdy nie ma warunków. Ale widać po nim, że robi postępy. Taktycznie rozegrał bardzo dobre spotkanie - kiedy była konieczność asekurował S. Roberto (a o to miałem największe obawy). Wracał do defensywy na tyle często i szybko, że potem brakowało mu chwilami pary aby wyjść na pozycję. Ale jeżeli nabierze doświadczenie to to będzie zawodnik najwyższego poziomu.
Zaliczył "tylko" 33 podania z niezłą celnością 84%. Za to aż 4 z nich były kluczowe. Byłoby pewnie dwa razy więcej, gdyby wybierał podanie zamiast prób mijania rywali.
W jego grze widać jeszcze brak doświadczenia. Kiedy wychodzi na pozycję to czeka na piłkę ale nie pilnuje czy rywal czasem do niego nie doskoczył, co często kończy się "wyłuskaniem" piłki. Ma też problem z zastawianiem się. Ale ma genialne wzory (Messi i Cou) do naśladowania, więc nie mam obaw o jego rozwój. Pozostaje pytanie czy poradzi sobie z tym wszystkim w swojej głowie. Mam nadzieję że tak.
41
A dlaczego miałby nie być? Ty byś się nie cieszył gdyby Twoja drużyna strzeliła ważnego gola?
7
Myślę że to Ty masz problem z Valverde a nie on z Malcomem.
11
Ależ to był genialny mecz :)
Zabrakło tylko skuteczności. Ale drużyna pokazała charakter i umiejętność zepchnięcia rywala do obrony.
Najlepszy Cou. Potem Suarez i Alba. Solidnie stoperzy. Trochę szkoda tej bramki bo to znowu dużo przypadkowości. Ale jestem zadowolony po meczu.
3
Brawo Malcom! :)
2
Będzie musiał sprawdzić zmienników w meczu o nic. Trudno.
0
Dzisiejszy mecz będzie, w pewnym sensie, podobny do rewanżu z Romą. Pierwszy mecz poszedł po naszej myśli. Rywal sprawiał wrażenie podbitego. Powinniśmy czuć się silni. I teraz trzeba zobaczyć jak do dzisiejszego spotkania podejdą nasi zawodnicy. Jeżeli Inter nas zleje to będzie znaczyło że nie wyciągnęliśmy właściwych wniosków. Dobrze że ewentualne konsekwencje nie byłyby takie same. Oczekuję dziś dobrego meczu w naszym wykonaniu. Pewnych 90 minut a nie kilkudziesięciu jak z Rayo. Te rozgrywki muszą być w tym sezonie nasze. Trzeba pokazać kto jest faworytem i rozwalić Inter w formie.
Udanego meczu wszystkim!
Visca el Barça!
0
Vidal za Rafe
20
Tekst pełen whisky, chirurgów, Armstronga, Radeckiego, okrętów a nawet mitów greckich. A konkretów brak. W dodatku tytuł nie pasuje do sytuacji (9 na 9 punktów).
Średnio się to czyta.
1
Te mecze które umoczyliśmy najbardziej zaczynał Vidal w środku a Semedo na prawej :P
Girona i Bilbao - Semedo + Vidal w podstawowej 11
Leganes - fatalny "eksperyment" z Vermaelenem na lewej stronie (od tego czasu mówi się o potrzebie sprowadzenia kogoś doświadczonego na zastępstwo dla Alby)
Valencia - pierwsza połowa ok. W drugiej Semedo przestał podłączać się do akcji i wynik remisowy.
0
Zgadzam się że Rafa i Denis to nie jest poziom Barcelony.
Vidal, Semedo i Dembele grali 90 minut w PK (mniej niż tydzień temu) a dwóch z nich weszło też po przerwie na Rayo.
Ale obstawiam Vidala na pierwszy skład dziś. Ale nie jako zmiennika dla Busiego/Rakitica/Arthura.
2
Nie martw się - Valverde dobrze dobiera skład pod rywala. Nie jest ideałem ale zawodnicy się nie skarżą na złe wybory.
Semedo nie jest złym zawodnikiem. Ale co zmieni jego występ dziś? S. Roberto nie jest przeciążony a mecz dziś jest ważny w kontekście pierwszego miejsca w grupie. A to będzie najtrudniejszy mecz LM w tym sezonie.
Obstawiam że Vidal zagra ale nie jako zmiennik Rakitica (bo takowym nie jest o czym mówił nawet Valverde). To jest następca Paulinho i raczej nic więcej dla niego nie jest przewidziane. Oczywiście może dać zmianę na odpoczynek dla każdego z pomocników ale wtedy - nawet pomimo często dużej liczby odbiorów - on łamie przyjęte schematy a nasza gra robi się chaotyczna - a tego nie chcemy.
0
Potrzebny nam on jak rybie kaktus.
2
Prawdziwy kibic. Na dobre i na złe. Wiara w zespół aż tryska! :D
5
W moim przypadku sprawa jest prosta. Wystarczy zerknąć na odpowiedź przy "Ulubiony zawodnik" :D
4
To taki "eksperyment" typu: walnę młotkiem w swoją dłoń i zobaczę jak to boli.
0
Patrzę Wałęsa i przypomina mi się stary dowcip:
Idzie Kubuś Puchatek przez Zaczarowany Las i mruczy do siebie: „Że Kłapouchy kapował – to rozumiem: osioł; że Prosiaczek – to jasne: zwykła świnia. Ale żeby miodek?
1
To nie jest nasz styl. Real odszedł od swojego i jak wyglądają efekty każdy widzi. Jeżeli gramy taką a nie inną piłkę to nie rezygnujemy z tego, tylko dlatego, że wydaje się, że coś innego może wyglądać fajnie.
Tacy zawodnicy jak Semedo czy Vidal nigdy nie wygryzą ze składu S. Roberto ani Rakitica czy Artura. Bo ich piłka to nie jest nasza filozofia. Fajnie mieć opcje do zmiany (jak w meczu z Rayo) ale to nigdy nie będzie nasz podstawowy pomysł na grę.
Najlepszym przykładem jest tutaj Malcom. Gość może być najlepszym dryblerem na świecie. Może mieć bajeczną technikę i być wirtuozem pokroju Ronaldinho. Ale on nie umie grać tiki-taki. Więc u nas nie pogra. Nie on pierwszy i nie ostatni.
2
To najgłupszy możliwy skład. Kibicujesz Barcelonie? Wiesz że my staramy się grać piłką a nie bezpośrednimi podaniami + szybkie akcje + dużo wrzutek?
2
Kto na przykład?
Rafa realizuje założenia taktyczne - mocno pomaga w rozegraniu piłki. Ostatnio za mało udzielał się w finalizowaniu akcji i został zmieniony.
0
Na trybuny? Rafa powinien poszukać sobie klubu w zimie.
0
Obstawiam skład Mats - S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Busi, Arthur, Rakitic, Vidal - Cou, Suarez
Ewentualnie Dembele za Cou ale to mniej prawdopodobne.
0
Dla większości ludzi temat jest oczywisty - przegrywa zdecydowanie rywalizację. Nawet o miejsce na ławce. Lepiej zadać sensowne pytanie.
0
Zdecydowanie głupota i marnowanie zmiany. Leo dostanie swoje minuty a po Atletico jest jeszcze przerwa na reprezentację. 20 minut nic nie zmieni - to mecz z Betisem będzie "na rozbieganie". Lepiej dać te minuty innemu zmiennikowi. Nawet niech Chumi wejdzie albo Alena o ile załapie się na ławkę.