Azi

1

Mam trochę żal do Valverde że nie testuje innych ustawień. Liga nadaje się do tego idealnie. Najważniejsza jest LM ale w lidze można trochę potestować rywali. Nic się nie stanie jeżeli jej nie wygramy, bo jeżeli nie wygramy LM to i tak presja pewnie wywali Ernesto z klubu.

Azi

1

Brakuje nam rotacji do takiej gry. Paradoksalnie mocną opcję mamy tylko do środka pola (Rakitic i Alena). Messiego/Cou zawsze może zmienić Dembele. Brakuje za to zmiennika dla wahadłowych, choć być może Semedo dałby radę na tej pozycji. W zasadzie na upartego można postawić na Rafę (na lewej stronie) i Denisa (na prawej) ale to nie jest jakieś cudowne rozwiązanie problemu.
No i nie mamy stopera do zmiany. Na ławce znowu musiałby siedzieć Chumi (w zasadzie bez nadziei na grę).
Ogólnie taki skład uważam za mocno nieprawdopodobny.

Azi

1

Jasnowidz! :)

Azi

3

Ta...

- Panie doktorze, wszyscy mnie ignorują!
- Następny!

Azi

1

Lucho chciał tak grać ale takie ustawienie nie pasowało do bardzo bezpośredniej piłki jaką preferował. Lepszy pomysł miał Pep ale jemu z kolei brakowało wykonawców.

Na dziś nie widzę minusów tego ustawienia mając Busiego i Arthura w składzie. Oczywiście będzie to wymagało większego zaangażowania stoperów ale dzięki ich szerszej grze zarówno Alba jak i S. Roberto będą mogli podejść jeszcze wyżej. Cou/Messi zawsze będzie w środku do wsparcia rozegrania a drugi z nich będzie wspierał Suareza w wyjściu na pozycję.

Nie mówię że to idealna strategia ale nie mamy zmienników do obecnego ustawienia.

Azi

0

Może 3-4-3?
MatS - Pique, Lenglet, Umtiti - S. Roberto, Busi, Arhtur, Alba - Messi, Suarez, Cou

Azi

0

Te samo 85% użytkowników chce Malcoma a jak drużyna gra wtedy beznadziejnie to piszą że to wina Valverde. Pomijając fak, że liczbę sobie wymyśliłeś.
To Barcelona a nie demokracja Ła Ramblowa.

Azi

0

Rzucając takie tezy pokazujesz że sam nie łapiesz naszego stylu. Podobnie Yoshi94 twierdzący że posiadanie piłki to jedynie co nam zostało z Cruyffa. To tak jakby udawał że nie widział obu spotkań z Interem i meczu z Realem. Ale faktem jest że zdecydowanie zbyt często Valverde stosuje odejścia od naszego stylu. Dlatego liczę że pośle na permanentne trybuny niektórych zawodników.

Azi

0

Tutaj nie chodzi o dopasowanie czy ilość potrzebnych minut. Ani Malcom ani Semedo nie czują tej gry. Nawet Dembele potrafił się w pewnym stopniu dopasować. A ja nie "trawie" zawodników którzy odstają od stylu. Ani pomysłów na inną grę. Bo to nie jest Barcelona jaką pokochałem. Nie potrzebuję takich "zmian". I nie jest ich winą że nasz styl im nie leży. Nie tylko im przecież.

Azi

2

Każdy jest omylny. Ja pisałem o stylu drużyny i próbach gry bezpośrednimi podaniami.
Do Malcoma jako zawodnika nic nie mam. A że jest naszym zawodnikiem to życzę mu jak najlepiej. To samo z Semedo.

Azi

2

I dlatego stacza się z każdym sezonem coraz niżej w LM. Może jednak po kolejnych wyborach w klubie wróci ład i porządek. Nadzieja umiera ostatnia.

Kilka tygodni temu napisałem że nie chcę doczekać czasów, kiedy nasza piłka będzie opierała się o takich Malcomów. Mecz z Betisem pokazał jak bardzo miałem rację. Oby Valverde wyciągnął sensowne wnioski.

Azi

0

Nie musisz się ze mną zgadzać. Ale Barcelona ma taką a nie inną filozofię gry. A kibicować możesz innym drużynom. Takim, które preferują bezpośrednią grę. Dla mnie każde odejście od naszego stylu jest porażka klubu. Bardzo mi za to szkoda że namnożyło się ludzi, którzy niby kibicują Barcelonie a nie rozumieją co jest esencją naszego stylu.

Azi

2

Już sam pomysł gry bezpośredniej z Busim w składzie jest tak irracjonalny że głowa boli. Cruyff stworzył tą Barcelonę i odejście od jego metody pracy przynosi tylko szkody.

Azi

2

Bardzo dobrze zatem że nie masz wpływu na kadrę.

Azi

0

Jak dragon ball to polecam dragon ball abridged - fanowska przeróbka (ale genialna).

Azi

2

O takim idiotycznym podejściu właśnie piszę. Vidal za Busiego. Genialne posunięcie...

Azi

2

Chyba nie widziałeś spotkań z Realem i obu z Interem. To jest nasza piłką. Żadnych idiotycznych bezpośrednich podań i masz styl. Wpychanie do drużyny takich zawodników jak wymieniłem to zabójstwo dla pięknej Barcelony.

W: Barcelona za Lucho w ogóle mi się nie podobała. Pierwszy sezon obronił wynikami i MSN. Potem to już było dno i marnowanie potencjału Messiego.

Azi

3

Z całym szacunkiem ale gówniana analiza. Ze środkiem pola jestem jeden problem: brak sensownych zmienników. Dużym problemem jest za to odchodzenie od stylu drużyny i sprowadzanie takich zawodników jak Semedo czy Malcom, którzy chcieliby grać bezpośredni football. Sprzeczny z naszym stylem.

Już od dawna się mówiło, że jakiekolwiek odchodzenie od naszego stylu będzie oznaczało dla nas porażkę. Tutaj dużo osób domaga się gry zawodników którzy nadają się do gry dla nas równie bardzo jak Ramos czy Pepe. A efekty takich zmian widać było w pierwszej połowie. Dramat. Płakać się chce nad taką grą. I nad ideami osób, które chciałyby oglądać taką Barcelone.

Azi

2

Czytam takie idiotyczne komentarze i tylko załamać się można. Ludzie chcą w Barcelonie idiotyczny styl grania absolutnie sprzeczny z naszą filozofią. Do tego mają na tacy wynik będący efektami wprowadzania tego idiotyzmu. Nic tylko się załamać...

Azi

1

Dawno nie widziałem tak patologicznej piłki w naszym wykonaniu. Jakieś idiotyczne próby przenoszenia piłki do napastników. Długie pidania. No dramat... :(

Azi

0

Rafa i Denis mają umowy do 2020. Teraz jest ostatnią sznasna żeby dostać za nich jakiekolwiek sensowne $. W lecie to będzie licytacja co łaska.

Azi

0

W Barcelonie jest 3 specjalistów od przygotowywania kondycyjnego. Śmieszne jest że ktoś kwestionuje ich pracę na podstawie tego co widzi w tv...

Azi

0

Nigdzie nie było chyba potwierdzenia takowej. Przypuszczam, że dawno wykupiliby jego kartę gdyby mieli taką klauzulę.

Azi

0

Paco ma klauzulę bodaj 100 mln. Dobry biznes dla nas :)

Azi

2

Następny magister z przygotowania kondycyjnego...

Azi

27

Nie odejdzie. On potrzebuje ostrej lekcji wychowawczej najwyraźniej. Nikt nie pozbędzie się zawodnika z takim potencjałem tylko dlatego że sprawia problemy wychowawcze. BVB nie chciała go sprzedać choć postawił na totalny bunt.
To jest jeszcze dzieciak. Dzieciak z dużą kasą i z łatwością wpadania w kiepskie towarzystwo. Wielkie kluby mają doświadczenie w temperowaniu takich zachowań. To kwestia czasu kiedy się Dembele naprostuje. Chyba że naprawdę nie ma mózgu.

Azi

0

Raczej Munir lub Malcom ze wskazaniem na tego drugiego. Jest tylko 6 obrońców więc na pewno żaden nie odpadnie. Ewentualne któryś z zawodników środka pola ale raczej nie.

Azi

4

Kto powiedział że nie może? Oczywiście że może co nie zmienia faktu że wygodniej jest jak na lewej stronie gra lewonożny. Ale Valverde dużo razy wspominał że spokojnie może wystawiać dwóch lewonożnych.

Azi

5

Nie ma takiej opcji żeby się "zaciął". Raczej ciężko aby ktoś stracił umiejętności. Może mieć gorszą formę, może mieć urazy. Ale jego gra jest kwintesencją filozofii Barcelony.
Cytując Sapkowskiego: "Wypukłe pasuje do wklęsłego jak tata do mamy". Tak samo Arthur pasuje do Barcelony, bo ma DNA Barcelony, choć nigdy nie był w La Masii. To że się zaadaptował do pierwszej jedenastki nie jest kwestią jego wysokiej formy.

Azi

3

Zawsze mnie niezmiernie dziwi że ktoś może kibicować Barcelonie i absolutnie nie rozumieć na czym opiera się nasza gra.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?