Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Alena dostał w tym tygodniu numer pierwszej drużyny raczej nie przez przypadek. Dlatego zakładam że dziś wyjdzie maksymalna liczba zawodników rezerwowych.
3
Mnie się gra za Lucho totalnie nie podobała. Nie dziwiło mnie że zawodnicy mieli ciągłe pretensje do trenera. Pierwszy sezon zakończył olbrzymim sukcesem ale do pamiętnego meczu na Anoeta bardzo dużo wskazywało, że to będzie totalna rzeźnia. Tam drużyna pokazała charakter, bo ciężko ten sukces przypisać głównie Lucho.
Po 1,5 sezonu Valverde nie słychać aby kręgosłup zespołu miał jakieś pretensje do Ernesto. Zespół mamy jaki mamy - jesteśmy w trakcie zmiany generacji a wyniki nie są złe. Valverde trochę przecenił możliwości zawodników wystawiając zbyt mocny skład na PK w poprzednim sezonie. Oby w tym nie popełnił tego błędu. Bardzo brakuje nam też jakiegoś wzmocnienia w środku pola. Oby de Jong zawitał jak najszybciej.
0
W późniejszych sezonach już tak wesoło nie było a nie wszystko można wytłumaczyć wiekiem. Rywale nauczyli się z nami grać. Nikt już tak chętnie nie podchodzi wysoko odsłaniając sobie plecy. Dziesięć lat w piłce to ogrom czasu. Porównywanie zawodników nie ma sensu.
12
Niby z Realu a jednak potrafią się zachować ;)
9
Dokładnie. Ściach zapamiętał to co chciał zapamiętać...
1
Valverde zdjął Vidala bo wchodził w paradę Cou. Taką zmianę przewidywałem zaraz na początku drugiej połowy meczu.
https://www.fcbarca.com/la-rambla,dyskusja-6859874.html
Ogólnie Vidal poza walecznością mało prezentuje. Spodziewałem się, że to będzie zawodnik pokroju Paulinho ale on nie ma takiej łatwości dochodzenia do sytuacji.
2
Raczej nie. W składzie mamy 3 napastników. Myślę więc że Dembele na ławkę a my gramy 442. W pomocy Denis. No i Cillessen na bramkę.
Cillessen - Semedo, Chumi (1), Vermaelem, Miranda (2) - Oriol (3), Riqui Puig (4), Alena, Denis - Munir, Malcom
Denis może grać na lewej stronie. Malcom na prawej. Przed nimi Munir. Alena jako ofensywny pomocnik. Z tyłu Riqui i Oriol.
0
nie
0
Bardzo dobry pomysł. Zawodnicy, którzy nawet nie grają w kadrach młodzieżowych i którym brakuje doświadczenia w grze z seniorami, są zawsze w cenie jeżeli chodzi fazę pucharową o Ligi Mistrzów...
0
Nie mam nic do Vidala. Po protu widać, że nasza gra się nie klei. Za dużo dziur się robi.
- Vidal wchodzi w strefę Cou, przez co ten ma problem ze ścinaniem do środka. Dziwi mnie trochę, że w takiej sytuacji nie gra Malcom na lewej stronie.
- Wysokie wyjścia powodują że chwilami gramy 4-2-4 z Rakiticem i Busim w środku pola. To szaleństwo. Busi jest jednym za najwolniejszych zawodników w LL i nie jest w stanie pokryć całej szerokości boiska. Jeżeli Busi musi podbiec do piłki to zazwyczaj kończy się to stratą na rzecz szybszego rywala. Musi być więc w środku pola ktoś więcej niż tylko Rakitic bo inaczej będziemy tracili piłki w kluczowej i bardzo niebezpiecznej strefie.
Nie oceniam postawy Vidala. Imponuje mi jego waleczność ale nie mogę się oszukiwać - to nie będzie dla nas opcja jako żaden z 3 środkowych pomocników. Może tylko pełnić rolę podobną do Paulinho - 4 pomocnika. I jako taki jest bardzo potrzebny drużynie. Problem w tym że ani Busi ani Rakitic ani Arthur nie mają zmiennika.
Wczoraj do 70 minuty Vidal zaliczył (zaledwie) 39 podań. W tym czasie Busi 71 a Rakitic 86. To zupełnie inna liga. Gra była zbyt otwarta. Jeżeli rywal miałby większą siłę ognia w ataku to nie skończyłoby się to dla nas dobrze :(
0
Oby Cillessen, Samper i Vermaelen mogli zagrać w środę! Trzymam kciuki :)
Wtedy z rezerw Chumi, Miranda i Alena oraz ewentualnie Oriol, Wague/Morer i Riqui Puig na zmiany. Byłoby idealnie :)
Mam też nadzieję, że Arthur wróci na Espanyol. Vidalowi nie można zarzucić braku zaangażowania ale z nim w składzie bardzo brakuje nam harmonii. W dodatku notorycznie wchodzi on w strefę Cou, co totalnie wybija Brazylijczyka z gry (może lepiej byłoby wystawiać Malcoma, który jest zdecydowanie bardziej wertykalny). Po tych dwóch meczach już na pewno wiadomo, że Vidal pasuje do drużyny ale nie wejdzie w buty Busiego, Rakiety czy Arthura :/
0
Byłoby fajnie jeżeli Samper, Arthur i Vermaelen mogli zagrać. Gorzej będzie jeżeli żaden z nich nie będzie mógł wystąpić...
0
Ja obstawiam Pena - Semedo, Chumi, Lenglet, Miranda - Vidal, Denis, Alena - Dembele, Munir, Malcom
Dobrze byłoby żeby mogli zagrać Vermaelen i Samper.
0
Mnie akurat do gustu ta książka nie przypadła ale nie zniechęcam.
Natomiast jeżeli rosyjska fantastyka to polecam Łukjanienke. Seria o patrolach jest bardzo dobra. Ale w zasadzie każda jego książka jest z wysokiej półki.
0
Zastanawiam się nad składem. Max 4 z rezerw: GK (zapewne Pena), Wague, Chumi, Cuenca, Miranda, Alena, Oriol, Puig.
Jeżeli zagrać będzie musiał Pena, to w obronie zagrają zapewne: Semedo, Chumi, Lenglet i Miranda a przed nimi Alena.
0
Wiadomo czy ktoś z kontuzjowanych wróci na PK? Cillessen i Vermaelen by się bardzo przydali. Na transfermarkt podają, że Samper ma termin powrotu na 4 grudnia tego roku - to możliwe?
1
Brawo Alena :)
Lubię mieć rację ;)
0
Wreszcie Alena :)
0
Alena za Vidal i będziemy śmigać
0
A kto powiedział że ma tak nie grać wcześniej? Dużo razy pisałem że boczne sektory boiska to domena bocznych obrońców a boczni napastnicy powinni jak najczęściej schodzić bliżej środka boiska.
To nie był idealny mecz. Wystawianie na taki skład Semedo i Vidala też nie jest idealną opcją. Ale co mieliśmy zrobić?
0
Nadal tak uważam
0
Chyba coś źle zapamiętałeś...
Pomijam fakt, że piszesz o czasach 6-10 sezonów temu, co w piłce jest prehistorią właściwie. I zapomniałeś że Messi grywał w poprzednim sezonie na 9 i z bardzo dobrym skutkiem...
1
Tak bardzo że nie wezmę udziału w konkursie.
Bethesda zniszczyła genialną serie :'(
0
Chciałbym taki skład ale 3 rekonwalescentów? (Umtiti, Rakitic i Cou)
Nie wiem czy Umtiti jest gotowy na dwa pełne mecze w 4 dni. Miał dość długa przerwę.
Rakitic przerwy wielkiej nie miał, więc o niego się nie martwię.
Ale nie zdziwię się jeżeli Cou wejdzie na druga połowę. Choć bardzo chciałbym aby zagrał w ataku z Leo i Dembele. Żeby tak tylko Arthur w środku za Vidala i S. Roberto na prawą obronę. Idealny skład :)
0
W takim wypadku nie zagrywa się każdej piłki do Messiego tylko zwyczajnie korzysta z tego że wszyscy obrońcy latają za jednym Leo. Wychodzisz na pozycję (Cou, Demele) strzelasz bramkę i po sprawie. Opisana przez Ciebie wizja to czysty chaos w obronie. Wobec czego Twoje założenia są strasznie dziecinne. Obrońcy nie będą latali za Leo bo żaden poważny klub nie odkryje środka obrony.
0
W opisanej przez Ciebie sytuacji nikt. Tylko rodzi się pytanie po co tam ktoś ma stać? Co z tego dobrego wynika? I czy wystawianie tam kogoś to jest jedyna możliwość gry?
0
A ja mam przeczucie że dziś rozwalimy rywala - i to tak totalnie.
Bardzo długo czekałem na Leo na 9. Liczę też, że na bokach zagramy przynajmniej przez 60 minut z Cou i Dembele. Szkoda tylko, że Arthur wypadł. Może warto byłoby wystawić Alena?
1
To standardowy skutek uboczny. Rząd nie robi rozeznania rynku i nie myśli o skutkach ubocznych wprowadzania kolejnych regulacji.
Dlatego nie znoszę polityki. Zazwyczaj jest bezmyślna a przyjmowane działania bardzo krótkoterminowe (czytaj: cel - wygrać wybory). A co za 4 lata to niech się martwią następcy...
1
W kilku krajach są sklepy pozamykane w niedziele i nie mają z tym problemu. Bo i problemem (największym) nie jest samo zamknięcie sklepu, tylko fakt, że narzuca się pewien schemat postępowania i to tylko dlatego, że ktoś ma taką swoją wizję. (tutaj mała dygresja: ja np. jestem za zamkniętymi sklepami w niedzielę ale rozumiem, że części społeczeństwa takie działanie nie leży).
Zmiany - zwłaszcza takie gwałtowne - zawsze powodują, że ludzie się przeciwko nim buntują, szczególnie jeżeli w grę wchodzą przyzwyczajenia. Dlatego najlepiej jest wprowadzać je bardzo powoli i jednocześnie wykazywać korzyści z tej zmiany płynącej. A jakie w tej sytuacji są korzyści? Nie jestem nawet pewien czy pracownicy tych sklepów są zadowoleni bo sam, np. w biedronce, wielokrotnie słyszałem przeciwne opinie.
0
Daj :)