Azi

5

Paradoksalnie transfer Rabiota jest bardziej obciążający niż de Jonga. Pierwszy ma kartę w ręku - dostanie wiec bardzo wysoki kontrakt (a wiadomo że wydatki na płace są u nas problemem) i kasę za podpisanie umowy. Paradoksalnie dużo bardziej opłacalny może być transfer de Jonga, który można spłacać przez parę lat a i wynagrodzenie będzie zapewne połowę niższe. Już nie wspominając, że de Jong pasuje do Barcelony dużo bardziej niż przereklamowany Rabiot.

Azi

0

Zapewne po to żeby nie zajechać Pique totalnie. Lenglet ma zmiennika - Vermaelen. Przynajmniej do czasu aż złapie kontuzje :/

Azi

0

Wreszcie ktoś logicznie oddzielił skrzydłowych od bocznych napastników. Choć zupełnie inną kwestią jest przypisanie do danej grupy zawodników. Dziwi mnie też zaledwie 3 miejsce Alby i aż 2 Isco, który nie jest pierwszoplanową postacią Realu (i gdzie się marnuje...).

Azi

1

Konkretne i sensowne podsumowanie :)

Standardowo już autor artykułu rozumuje na zasadzie: ustawmy kogoś na pozycji X i nie zadbajmy o dopasowanie reszty składu pod taką grę a potem narzekajmy, że to się nie funkcjonuje tak jak powinno.

Czymś zupełnie innym jest Leo na fałszywej 9 oraz Xavi, Iniesta i Busi za jego plecami a czymś zupełnie innym pomoc: Busi, Rakitic i Vidal. Jeszcze wymieniając tego ostatniego na Arthura można by było porównywać grę pod warunkiem lepiej podłączającego się prawego obrońcy. Jeżeli nie mamy takiej opcji to cała gra kombinacyjna pada. Leo i tak musi przecież się cofnąć (co robił i będzie robił niezależnie od pozycji początkowej) po piłkę. Pozostaje kwestia jak głęboko zejdzie. Jeżeli wejdzie w drugą linię to cały plan runie, bo rywal zawsze zdąży się zaasekurować. Jeżeli jednak dostanie piłkę między liniami rywala (a przecież dokładnie o to chodzi) to ciężko jest pokryć dwóch schodzących bocznych napastników, często wspomaganych jednym z pomocników, w dodatku zakładając że obaj wahadłowi rozciągają grę. W takiej sytuacji Leo ma pole do popisu: szukać podania lub strzału. I taki jest najgroźniejszy.

Mówiąc krótko: trzeba powielać schemat akcji jak z bramką Alena. Tam nawet Dembele nie musiał brać większego udziału w akcji. Nie było konieczności wymiany 30 podań. A rywal miał 6 broniących zawodników na 4 atakujących:

Azi

1

Piszesz o Malcomie czy Denisie Suarezie. Bo pasuje do obu ;)

Azi

0

To wytłumacz mu że jest przemęczony i powinien posiedzieć na trybunach...

Azi

1

Nie zdziwi mnie jeżeli Miranda dostanie szansę gry w najbliższych meczach. Być może w meczu z Tottenham dostanie np. 45 minut? A może w meczu z Celtą?

Azi

0

Możliwe że nie mam. Zapewne się dowiemy z czasem. Co z tego? Mam nic nie pisać w takim wypadku? Dziwne masz problemy życiowe.

Jest taka opcja "ignoruj komentarze". Możesz kliknąć i nie będę Cię irytował swoimi postami. Bo to że się tutaj pożalisz nic przecież nie zmieni. Szkoda męczyć palce i zużywać klawiaturę ;)

Azi

1

Jak dla mnie to trochę przypominał Sergio z czasów, kiedy dopiero wchodził do pierwszej drużyny. Oriol nic raczej nie zawali ale też niczym się nie wyróżnił. W zasadzie środek pola należał do Rakitica i Alena. Oriol tylko asystował. Ale to tylko moje zdanie.
Co do tego wślizgu to gdyby wykazał się cwaniactwem na poziomie rywala to zapewne wolny byłby dla nas, bo to Oriol był pierwszy przy piłce a wśliz robili chyba obaj.

Azi

1

Jak najwięcej takich artykułów! :)

Azi

0

Masz na myśli Renato Sanchesa?
Czy może literówki i chodzi Ci o Alexisa Sancheza lub Davinson Sancheza?

Pierwszy gra w Bayernie. Widziałem go w meczu z Benficą i BVB. Wyglądał naprawdę nieźle. Myślę że to może być dla nich dobry zawodnik o ile Bayern wreszcie zmieni trenera i pozbędzie się dziadków. Z tym walczeniem o niego to też bym nie przesadzał. To nie był zawodnik, który trzymał poziom przez 2-3 sezony.

Alexis gra u Mou. Poleciał na kasę jak Neymar. Szkoda mi go bo bardzo go lubiłem oglądać u nas. Nie wiem jak wygląda bo ManUTD nie należy do moich ulubionych zespołów.
Davinson gra u Totków już drugi sezon. Nie oglądam ich spotkań (z wyjątkiem meczu z nami) więc się nie wypowiem o jego grze.

Azi

4

No i super. Niech gra jak najlepiej jak najdalej od Barcelony.

ciekawe że o de Jonga walczy np City i Bayern a Rabiota (do wyjęcia bez opłat) jakoś te kluby nie chcą.

Azi

2

Serio oglądasz kompilacje zagrań na yt i to na tym się opierasz?

Azi

1

Nie wytrzymał psychicznie. Dziś gra w Stoke City.

Nie ma takiej zasady, że jak ktoś pasuje do stylu to się od razu musi sprawdzić. Za to łatwo stwierdzić, że jak ktoś nie pasuje do stylu to raczej jest mała szansa, że się sprawdzi.

e: myślisz ze powolny Busquets byłby dobrym zawodnikiem w drużynie grającej szybką, bezpośrednią piłkę?

Azi

1

Możliwe że mamy. Poczułeś się lepiej? :)

Dobrze jak ludzie mają swoje zdanie i potrafią je uargumentować - po to się w końcu dyskutuje.

Azi

2

A Arthur radził sobie w jeszcze słabszej lidze niż holenderska. To nie ma znaczenia w jakiej lidze ktoś gra. Ważne jest czy pasuje stylowo. Moim zdaniem de Jong jest idealnym zastępcą zarówno dla Busiego jak i dla Rakitica/Arthura. Rabiot natomiast po za wielkimi wymaganiami nie przekonał mnie absolutnym niczym. Nie ma waleczności, nie ma pracy w defensywie, nie jest to zawodnik który chce mieć ciągle piłkę przy nodze. Nie wiem jaki jest sens sporwadzania go - dla mnie nie ma żadnego. To jest Gomes w wersji francuskiej.

Azi

10

Nie ogarniam. Ściągnijmy Kucharczyka - on daje jeszcze więcej opcji. Co z tego że nie ma umiejętności i absolutnie nie pasuje do stylu Barcelony? Ale jest uniwersalny! Wow!

Azi

21

Lepiej Rabiot niż de Jong? Co Ty tutaj robisz chłopie? Piłeś z rana? Równie dobrze możesz napisać że lepiej Gomes niż Arthur... To mniej więcej ten sam poziom absurdu.

Azi

4

Ja się czyta komentarze to można dojść tylko do jednego wniosku: niektórzy tutaj mają naprawdę wielki ból tyłka :D
Elita kibiców Barcelony. Nie ma co...

Azi

0

Rywale byli bardzo dobrze poukładani taktycznie - to na pewno trzeba im przyznać. Ale różnicę w umiejętnościach było widać dużą. Dwumecz był ciekawy.

Azi

0

I tak zaraz będą pisać że podaje tylko do tyłu... ;)

Azi

0

Fajny meczyk. Rakitic wygląda jak profesor na tle kolegów i rywali ale pewnie zaraz po przerwie odda pole Riqui Puigowi. Bardzo podoba mi się jak gra Alena. Z innych zmian to pewnie wejdzie Cou na rozbieganie po kontuzji - na jakieś 10 minut może.

Azi

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Azi

0

Na trybuny pójdzie Rakitic lub Cou zapewne. Ciężko stwierdzić który ale obstawiam tego pierwszego. Jeżeli Cou nie uznamy za napastnika to wystawiając taką linię ataku zabraknie nam na ławce rezerwowego napastnika. Dembele też w ostatnich meczach mało nie grał a to nie jest zawodnik typowo wytrzymałościowy (typu Busiego czy Rakiety którzy zaliczają mało sprintów w meczu). Dlatego obstawiam skład w 442.

Cillessen - Semedo, Chumi, Vermaelen, Miranda - Oriol, Denis, Alena, Puig - Malcom, Munir
MatS. Jaime, Lenglet, Vidal, Collado, Cou, Dembele

Azi

0

Nie wiem czy gorzej ale z tego co się orientuję to jednak pracuje inaczej. Zdaje się, że niepotrzebnie wróciliśmy do bardziej fizycznej piłki i ściągania zawodników z dobrymi warunkami a niekoniecznie najwybitniejszych technicznie i taktycznie. Ale nie mam za dużej wiedzy w tym temacie, więc mogę się mylić.

Azi

0

Raczej znowu nie trafią ze składem ;)

Azi

0

Dziś też możemy mieć. Pytanie czy ważniejsza jest liczba wychowanków czy wyniki? Sorry ale taka generacja jaką mieliśmy (Xavi, Puyol, Iniesta, Messi, Pique, Busi, Pedro i inni) nie trafia się co dekadę. Dziś nasi wychowankowie nie łapią się do młodzieżowych kadr Hiszpanii nawet.

Azi

0

Bądźmy poważni. W lidze może i można byłoby poeksperymentować z młodzieżą w obronie. Miejsce dające awans do LM i tak powinniśmy mieć. Ale w LM? To byłoby skrajną głupotą. I tak jest trudno wygrać te rozgrywki ale żeby samemu sobie strzelać w kolano to trzeba być idiotą przecież...

Azi

1

Jak będą gotowi to dostaną minuty w lidze. Na dziś niech się dobrze zaprezentują w PK.

Azi

0

Alena dostał w tym tygodniu numer pierwszej drużyny raczej nie przez przypadek. Dlatego zakładam że dziś wyjdzie maksymalna liczba zawodników rezerwowych.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?