Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ksobi Ja bym tak właśnie zrobił. Nawet jeżeli Kubo miałby dostać umowę Malcoma to podjąłbym takie ryzyko - w tym właśnie przypadku.
4
@macio_944 Rakitic grał jako najbardziej ofensywny pomocnik w Sevilli jeżeli dobrze pamiętam. Oczywiście że dobrze zrobiliśmy. Za to głupotą jest wymagać od niego żeby nagle był genialny jak Xavi albo Iniesta. Jeżeli byli/są na rynku dostępni zawodnicy tego pokroju co wyżej wymienieni to proszę o wskazanie.
8
@Murazor mnie też zawsze zadziwia że najlepszy piłkarz w historii jest zazwyczaj najlepszym zawodnikiem na boisku. Toż to szokujące! :P
e: co ma z tym wspólnego Jovic?
0
@G9 kiedy został odsunięty na przynajmniej 2 mecze z rzędu? O.o
No chyba że liczysz te zaraz po kontuzji kiedy zapewne leczył się dalej.
0
@G9 Szukasz czegokolwiek co by potwierdziło Twoje bzdurne założenie :D
Popatrz sobie po ile minut grał w kolejnych meczach gdzie był zdrowy. I nadal pisz bzdety typu "za slaby zeby grac"...
0
@BarcaInfo tylko pewny ban powstrzymuje mnie od wyrażenia swojej myśli...
0
@G9 nawet zakładając że te mecze zaraz po kontuzji albo w jej trakcie (??) był dostępny to i tak zagrał ponad 50% dostępnych minut. Pokaż mi "rezerwowego" który gra ponad 50% czasu gry.
Wiadomo przecież że zawodnik po kontuzji wchodzi i gra 90 minut ;)
0
@G9 właśnie wręcz przeciwnie :D
Pod który punkt podchodzi?
Pod 1? - "caly czas byl kontuzjowany" - jak widać nie był cały czas kontuzjowany.
Pod 2? - "chwile byl kontuzjowany, a oprocz tego za slaby zeby grac." - też jak widać nie. Na pewno nie był kontuzjowany "chwilę" i na pewno jak był zdrowy to był raczej pierwszym wyborem
0
@G9 to bardzo kiepski ten wywód...
Ja zapytałem czy nie trapiły go kontuzje (liczba mnoga). Równie dobrze mógł złapać 5 różnych urazów a te 13 spotkań rozegrał w kilku różnych miesiącach.
0
@G9 a kto mówi że cały czas? Ze skrajności w skrajność...
4
@czosnekfcb Cannavaro dostał jak wygrali MŚ. LM to trochę za mało. Tym bardziej że nie wygrali ligi.
Tak wiem - jest to nagroda indywidualna a nie za wyniki drużynowe. Ale w takim wypadku od nastu lat powinien ją dostać Leo. Niezależnie od tego czy strzelił 40 czy 90 bramek.
0
@G9 a kontuzje go nie trapiły?
5
@Momalsino prawda jest taka że dziś jest czwartek a jutro jest piątek. Jest też duże prawdopodobieństwo tego że pojutrze będzie sobota!
1
@PJ777 Juve i stoper młodszy niż 30 lat? Oni takich nie uznają :P
0
@Suzu dziś to zupełnie inny PZPN. Myślę że i tak by mnie zbyli (tajemnice handlowe) ale grzeczniej. Może ktoś tutaj szuka pomysłu na magisterkę? :)
1
@Veb1233 promocja jak z Lidla!
0
@Suzu nie mam pojęcia jak to wygląda. Myślę że jest tak jak piszesz a Raiola jedynie opóźnia przeprowadzenie całej operacji. Z tego co wiem to on i tak ma bana na transfery do 8 sierpnia. Może ma to jakiś wpływ na to, że decyzja nie została ogłoszona? Kto to wie?
Chciałem pisać pracę magisterską o transferach piłkarskich. Sternikiem PZPN był wtedy Grzegorz L. pseudonim "Seta". Napisałem pięknego maila z zapytaniem czy udostępniliby mi trochę materiałów. I już po kilku tygodniach oczekiwania dostałem odpowiedź. Zacytuje całość: "nie". Bez dzień dobry, bez pozdrawiam. Nie pamiętam czy był podpis a nie mam już dostępu do skrzynki studenckiej więc nawet nie mogę sprawdzić :)
1
@BarcaInfo w PSG nie ma perspektyw rozwoju więc Koeman sugeruje że Barcelona. Takiej też decyzji się spodziewam. To raczej mądrzejszy chłopak niż Griezmann i raczej nie jest łasy na kasę jak Neymar.
2
@Jurandinho zastanawiam mnie jak wygląda umowa między agentem a piłkarzem. Czy przypadkiem w takim wypadku zawodnik nie musi dopłacić z własnej kasy różnicy w prowizji? Chętnie bym się zapoznał z papierkami :)
0
@Kvothe07 dokładnie. beton. wszyscy którzy nie myślą jak Ty są betonem :)
2
@Kapitan hawk To mi przypomina sytuację z sprzed wielu lat kiedy po Warszawie jeździły jeszcze Ikarusy (ale to nie jest istotne;)
Wracając do domu stałem koło kierowcy. Obok mnie jakaś wkurzona baba. Autobus zatrzymał się właśnie przed pasami żeby piesi mogli przejść (bez sygnalizacji świetlnej). Kobieta rzuca (wersja ocenzurowana;): ludzie ładują się pod autobus zamiast go przepuścić!
Chwilę później wysiadamy i przypadkiem idziemy w tym samym kierunku akurat do wyżej wymienionego przejścia. Akurat nadjechał kolejny autobus który jednak nie przepuścił pieszych i prawie zabił tą kobietę. W tym momencie usłyszałem (również cenzura;): kierowcy autobusów pchają się na pasy zamiast pieszych przepuścić!
Tak właśnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A zawsze jest u nas źle :)
0
@nioton nie obraź się ale Twoje wyobrażenia jak i gdzie może grać Leo a wszystko pięknie śmigać - są dla mnie tak niedorzeczne że nie będę się w to bawił...
0
@Kvothe07 Chłopie to już się robi nudne. Jak wystawisz Cou na 10 to nie będzie Leo. To nie ma sensu a ja się nie bawię w gdybania.
0
@nioton a gdzie Messi gra jak nie w ataku? O.o
0
@Kvothe07 sorry ale to jest tak oczywiste rozwiązanie że gdyby miało rację bytu to dawno byśmy tak grali. Tyle że Cou nie nadaje się do gry w środku pola. Jako ofensywny pomocnik - jak najbardziej. Ale tutaj nachodzi na Leo i wracamy do punktu wyjścia...
Kolego - kończę tą dyskusję. Temat Cou w pomocy był wałkowany 1000 razy. Cou nigdy w pomocy nie grał i nie wierzę aby kiedykolwiek tam trafił. Na grę na 10 u nas też nie ma szans. Jeżeli uważasz że to wina Valverde - proszę Ciebie bardzo. Twoja opinia - Twoje prawo.
0
@T_TG A moim zdaniem brakuje nam zawodników do środka pola (takim z pewnością nie jest Cou). Ku mojej ogromnej radości jest Arthur (oby tylko nie miał problemów z mięśniami) i de Jong. Liczę na Puiga. Ale to nadal za mało. Środek pola jest dla nas najważniejszą formacją. Jeżeli będzie funkcjonował prawidłowo to w ataku może być nawet Abel Ruiz a i tak da radę.
0
@Kvothe07 ta dyskusja przypomina mi koniec poprzedniego sezonu gdzie graliśmy 442. I krzyki że koniec z nudnym 442 - wracamy do 433!! I wróciliśmy zgodnie z życzeniem. Wcale nie jest lepiej. Bo problem nie leży w papierowym rozpisaniu ustawienia tylko w braku geniusza w środku pola (Busi jest genialny ale w swoich zadaniach a nie w rozgrywaniu).
Powtórzę się: papier przyjmie wszystko. Ale praktyka wygląda inaczej. Valverde to wie bo nie jest trenerem od wczoraj.
0
@T_TG o zmianie pokoleniowej trzeba było zacząć myśleć 4 sezony temu. Od tego czasu nie dołączył do nas nikt bez kogo ciężko wyobrazić sobie Barcelonę (nie mówię że każdy transfer był wtopą). Ale wyraźnie brakuje chemii między osobami odpowiedzialnymi za transfery a Valverde. Po kiego grzyba ściągnęli mu Malcoma? Skoro ja mogłem się domyślić że nie pasuje do wizji Valverde to osoby pracujące w klubie powinny to wiedzieć albo - z grozo - skonsultować taki transfer z trenerem. Nie zdziwi mnie jeżeli okaże się że u nas konsultacja z Valverde wygląda tak: kupujemy Malcoma - tak czy nie? Zero zapytania kogo trener potrzebuje...
I tak od lat nie mamy sensownego środka pola. Mamy najlepszego w historii Busiego który nigdy nie był kreatorem gry. I tytana pracy ale wyłącznie wyrobnika Rakitica. Co oni mogą stworzyć? Teraz dołączył Arthur. Przyjdzie de Jong - może uda się coś urodzić w końcu. Ale to za mało. Trzeba szukać dalej i promować Puiga.
Do Vlaverde można mieć zarzut że nie zrobił tego co Lucho - nie postawił na bardziej bezpośredni football. Ale Valverde na dzień dobry stracił Neymara. I nie bardzo ma kim straszyć. Lepi więc z tego co ma - a że to co lepi wygląda średnio. Cóż - dobrze ze jest choć w miarę skuteczne.
1
@KamQiX wywalmy Messiego i postawmy Cou na jego pozycji. Dostaniemy kupę siana za Leo a Cou będzie grał tam gdzie lubi w kadrze. Czyż to nie idealne rozwiązanie? :D
0
@nioton ale nigdzie nie powiedział że w takim wypadku należy testować głupie pomysły.
Pomyśl tak: masz w składzie najlepszego zawodnika w historii i drugiego, który najlepiej czuje się na pozycji tego lepszego. Pod kogo ustawisz zespół? Pod tego słabszego czy będziesz dążył do maksymalizowania możliwości tego geniusza? Odpowiedź jest prosta i logiczna.
Oczywiście że możemy - czasem - zagrać tak jak proponujesz. To byłoby zaskoczenie dla rywali, gdybyśmy tak próbowali grać. Ale taki pomysł jest dobry na raz - jak jakieś nieszablonowe zagrania przy stałym fragmencie.